Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
KoKanidja
Posts: 617
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Marketing kluba

Post by KoKanidja »

Marcello wrote:Ovo bih mogao napisati u svakoj temi.

Briga me kako smo igrali u Pazaru, briga me da li ćemo (a, nećemo) uzeti Kup. Važno mi je jedino da očistimo Vojvodinu od kanalizacionih produkata, koji su je preplavili. Kako ne shvatate da više nema kompromisa??? Zar ne shvatate da treba sve teme zaključati i otvoriti samo jednu: "UPRAVA NAPOLJE!".
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slaninari.VI
Posts: 56
Joined: Sat Jan 18, 2014 2:11 pm
Location: Novi Sad

Majice SLANINARI

Post by Slaninari.VI »

Не знам да ли се администрација слаже да отворим ову тему, јер многи су питали за мајице "СЛАНИНАРИ" и да обавестимо кад се буду радиле. Па ћемо пренети пуно обавештење:

!!! АКЦИЈА !!! АКЦИЈА !!!
-Због финансијских потешкоћа и жељом да изађемо свима у сусрет (финасијска помоћ) дошли смо до одлуке да вам понудимо мајице са мањом ценом. До недеље 30. марта 2014. (може и на утакмици). Ко жели мајице "СЛАНИНАРИ" нека оде преко пута извршног већа Војводине, Бул. Михајла Пупина бр.13 у кафић Код ФЛЕКа и нека да - 600 - динара и уписаће ваше податке и величину мајице. И обавестићемо вас кад буду готове да дођете по њих! После ове туре се раде мајице "ВОЛЕМ ВОШУ 1914-2014". !!! АКЦИЈА !!!

Image
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Majice SLANINARI

Post by Passion »

Мало ми је нејасно. Ако се представљате као клуб навијача, симпатизера или шта год; како онда свако може да носи обележје тог клуба навијача ако није његов члан? Мислим чему озваничавање неког клуба или групе навијача ако не постоји никакво чланство? Одговор на ПП, да не гушим тему.

ПС Питам због тог "VI" на мајици. Јер колико знам то представља број ваших чланова. Зато не разумем зашто би неко носио то "VI" на леђима ако није члан те групе...Пре свега је неозбиљно, јасно вам је на шта циљам.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Slaninari.VI
Posts: 56
Joined: Sat Jan 18, 2014 2:11 pm
Location: Novi Sad

Re: Majice SLANINARI

Post by Slaninari.VI »

Одговорићу овде да не одговарам сваком посебно, ако још неког интересује. Тај знак ће бити присутан на свим мајицама будућим као и на дуксевима и сл. да се зна ко је правио, као лого марке (нпр). Као што Фирма има своје обележје, Војводство, Отаџбина итд. Тако ће се све од стране будућег клуба означавати са том ознаком. Свако носи своје заслуге, тако и ми са нашим идејама и понудом, која је обележена. И то не представља никакву групу јер је намењено свима. Нико те не тера да купиш ако ти се не свиђа, ми смо направили и обележили и то је то.

ПС: Јесте VI ознака 6 људи који су покренули идеју о оснивању клуба.
Ал ово је сад ознака и ништа више. Мислим да је довољно што смо са нашим мајицама дошли до Бањца па се појавила и на "Државном Послу". Видим да некима увек нешто смета ма колико год се трудили сви к истом циљу а то је враћање публике на стадион и подизање интересовања навијача и симпатизера. Да ли је то што није њихова заслуга, или не знам ни ја који разлог. Зато се не форсира ни једна група јер смо ту за све навијаче, а за групе се зна ко је задужен (и имају своје производе).
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Majice SLANINARI

Post by njaks »

Jel to ''VI'' znaci sest clanova ili sektor sest?
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Majice SLANINARI

Post by ragazzi di Neoplanta »

Ni ja takodje ne razumem potrebu za takvom vrstom označavanja stvari, "da se zna ko je pravio"... Ta stvar sa Državnim poslom je lepo odjeknula u javnost, i svaka čast za to, da ne bude da sam neki od onih što mi "uvek nešto smeta".
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Slaninari.VI
Posts: 56
Joined: Sat Jan 18, 2014 2:11 pm
Location: Novi Sad

Re: Majice SLANINARI

Post by Slaninari.VI »

Сектор Шест је СЕКТОР ШЕСТ.
А ово је идеја о удружењу грађана "КЛУБ навијача, симпатизера и пријатеља ФК Војводина 1914" као што постоји већ један у Сомбору. А то VI је ознака за шест људи који су дошли до те идеје да се покрене и самим тим као и сваки клуб направљен је лого (печат) са венцем + VI. Самим тим пошто смо дошли до идеје да правимо и мајице договорено је да на сваком производу мајици стоји исти тај лого. на следећим мајицама неће бити штампано него доле у углу мајице вез. и тако ће бити на свакој мајици и сл.
Опет кажем ако тема није одговарајућа за овај форум, склоните је. Не би ни качио да нас нису неки са форума питали кад ће бити опет мајице.

ПС: Надам се да сам успео мало да вам појасним, ако не, временом кад добијемо (што се чека) регистрацију биће опширније.
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Majice SLANINARI

Post by njaks »

Meni samo nije jasno cemu potreba da se organizuje jos jedan klub navijaca kad vec postoji navijacka grupa? Sta je konkretno vas cilj i sta to vi pruzate tim ljudima koji su vasi clanovi a da to isto ne mogu da dobiju od grupe? Svaka cast na trudu, ali mislim da nas ima jako malo da bi svaka tribina ili sektor na stadionu imao svoju grupu. Postavlja se pitanje koliko tu uopste ima ljudi u vasoj organizaciji posto moram priznati da na gostovanjima nisam primetio nikoga, a smatram da kao organizovana navijacka grupacija morali bi pre svega da idete na sve utakmice ako mislite da se deklarisete tako? Jos jednom ponavljam ne zelim da omalovazavam bilo ciji trud, samo trazim objasnjenje, a verujem da i druge ljude zanima.
Slaninari.VI
Posts: 56
Joined: Sat Jan 18, 2014 2:11 pm
Location: Novi Sad

Re: Majice SLANINARI

Post by Slaninari.VI »

СЛАНИНАРИ ЗАПАД су настали као не обавезна група, у смислу да сви могу да буду чланови из било ког града, места, а иду на ЗАПАД, такође чланови групе су сви људи који не могу да иду редовно због породице, и посла а желе да буду део нечега, некима се не свиђа да буду део ФИРМЕ (јер сматрају да су старији и да не могу да буду део нећега ако нису редовни) тако да на западу и у групи нико се ником не правда што није био или ишао. Ми волимо ФКВ и пртимо га на наш начин и зато нисмо на северу, али смо увек ту за север. За стогодишњицу смо скупили за три дана велику своту новца која је предата ФИРМИ као помоћ од СЗ и учествовањем у организацији. Такође смо сад скупљали паре да дамо појединима из ФИРМЕ за кореографије, вероватно ниси још упућен. А Поред целе ове приче, екипа која долази редовно код ФЛЕКА и у Сланинари Запад су, дошли до идеје да направе СЕКТОР ШЕСТ као назив Новосађана који су у СЛАНИНАРИМА ЗАПАД. Тако да једно те исто.
А Идеја за КЛУБ је проистекла у исто време па се многи збуне око навијачке групе СЛАНИНАРИ ЗАПАД - СЕКТОР ШЕСТ и "Клуба ....". А сваки Фудбалски клуб има своје клубове навијача, некад и више. А шта ако се многима свиђа наш начин рада и идеје и самим тим приђу клубу и наш циљ је већ на путу к остварењу, тј враћању људи на стадион. А то шта ће добијати чланови јер су у клубу то ће бити саопштено оног момента кад добијемо решење о регистрацији.
Једна идеја која је покренута са жељом да заживи.
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Majice SLANINARI

Post by Passion »

Ако имате потребу да се обележите, јер и то и Фирма ради; значи да сте пандам Фирми. ФК Војводина има своју навијачку групу и зато сматрам да нема потребе за обележавањем. Подрављам и ценим труд, али мислим да не схватате да обележавањем представљате другу скупину навијача Војводине која има потребу да се обележи. Ја сам лепо питао и изнео свој став, нема потреба за тим да ми ништа ''не одговара''. Немојте мислити да омаловажавам и саботирам. Понављам, само сам питао. Моје мишљење је да навијачка група обележава своје производе, а све остало остаје без тог неког ''печата''. Као нпр мајице Др. Коста Хаџи, које немају обележје никакво. Уздравље и само напред! :cheers:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
ICF
Posts: 6
Joined: Sat Dec 04, 2010 4:44 am
Location: around the world

Re: Majice SLANINARI

Post by ICF »

Meni se sve cini da vi to radite na povecanju cifre te vase novoformirane grupe.
Sve u fazonu ljudi se intereseuju, ljudi ovo, ljudi ono. I ne samo ljudi, vec mesate citave podgrupe pa i grupu samu.

Medjutim, istina uopste nije takva u nekim stvarima, nego radite na jedan skroz "LEVAT FAZON".
I sve to radite jako lose. Do te mere da pocinjete ljude da nervirate svojim odredjenim potezima.
Jedina maska iza koje se krijete i sto vam daje neki kredibilitet, ostaje Flek, kojeg ljudi postuju.
A poznavajuci njega, ne bih rekao da on u potpunosti stoji iza svega.
Ako stoji iza svake vase budalastine, onda cu licno porazgovarati sa njim.
Takodje se predstavljate kao neki legitimitet tim vasim obelezjem i na jedan perfidan nacin provlacite neke svoje zamisli,
bez da se konsultujete sa bilo kim. Malo je to bezobrazno.

Da se razumemo, niko vama ne brani da vi radite majce ili bilo sta sto ima veze sa FKV.
Vec jednostavno nacin na koji radite neke stvari iritira ljude.
Evo da uzmemo jednu sitnicu poslednju.
"The Firm 1989 International" je uputio pozdrave i cestitke braci sa tribine povodom stogodisnjice kluba i dvadesetpetogodisnjice
grupe i iskazao stav tim putem vezano za upravu.
Vi ste skinuli jednu sliku i javno je pokazali na svom "Facebook" profilu u tom vasem logo ramu.
Pretpostavljam, bez da ste bilo koga kontaktirali od te ekipe i pitali da li je to u redu!?
Pre svega "Facebook" nije navijacki forum. Ako se tamo oglasavate, to je vasa stvar.
Da ne ulazim dalje u vas rad.

I naravno, hocu da dodam da nemam nista protiv toga da nase tribine rastu i jacaju.
Da dolaze neke nove generacije, neka nova lica pa naravno i stare face da se ponovo vrate.
Ali bitna je iskrena namera svih ljudi i da se zna red. To red bih trebao da podvucem mozda.
Jer ako bi svako radio sta i kako hoce, nastao bi haos i problemi na trbini.
Koji se zavrsavaju, zna se kako. Sukobima. A to niko ne zeli.
Jednostavno, ne moze da se formira grupa i da se krene DZA BU, kao neki indijanci.
Na sta vi licite tom vasom pojavom i akcijama koje ih prate s vremena na vreme.

Mozda sam malo surovo iskren. A i imam pravo, jer je istina.

Reci cu samo za kraj da po tom vasem modelu svako moze da formira grupu i da radi kako hoce i sta hoce.
I ispada da su onda svi drugi budale.
Jer tim nekim potezima udarate samar velikoj vecini koja se pridrzava odredjenih nasih pravila.
Prvi Flek bi trebao da se zamisli, jer se njegovo ime javno provlaci. Ili mozda zloupotrebljava. Ne znam.
Znam samo da kod njega sve moze i da ga mnogi ljudi koriste zbog takve osobine njegove.
Sto takodje nije u redu.

Veliki pozdrav i sa srecom nek` vam bude!
*Grunfe, 'ajmo. Njih su dvojica, a mi smo sami.
**Bolji je nečastan bijeg, nego častan poraz.
***Spreman sam umrijeti časno. Ali ako nečasno, onda ništa.
Slaninari.VI
Posts: 56
Joined: Sat Jan 18, 2014 2:11 pm
Location: Novi Sad

Re: Majice SLANINARI

Post by Slaninari.VI »

@passion
Потпуно си управу, избацићемо ознаку јер ником није био циљ да се парира ФИРМИ! Поготово да буде тако схваћен знак на мајици.

@ICF
Највећи проблем одласка људи са трибине (искрено) је лоше стање у клубу а највише страх од медијске хајке на навијаче , обрачуни, гепековања и сличне приче што се шире преко медија и "глувих телефона" (у нашем случају) ФИРМА. Где могу лично да наведем многе примере где сам видео да родитељи деци не дају да носе ознаке ФИРМЕ јер се боје да неко "не упуца или избоде њихово дете", ово можда смешно звучи, али потпуна истина. И ја као навијач кренем да браним, и људи ми кажу ти браниш "криминалце", тада смо се запитали зашто не радити на бољој слици наших навијача.
Мада од самог почетка кад је предложена идеја о прављењу неке врсте "клуба или удружења" (ван трибине) за све навијаче а да се НЕ иде у смеру формирања неке нове навијачке групе која парира ФИРМИ, већ нешто што ће се пружити свима који су добили одбојност кад је реч "бити навијач" да буду део клуба којег воле, (а да их неко не шамара на утакмици јер седе, или не пева) да се пружи друга могућност преко које ће се вратити на трибину а да не утичу зли језици које прате трибину и наше навијаче већ дуже време. Тако је и настала група СЛАНИНАРИ ЗАПАД јер су се скупили маторци који су видели да нису више за север, скакање одлазак на сва гостовања, и окупили су многе око себе и пружили им ту другу опцију "навијача" и на једном другом делу трибине "запад". Самим тим север више нема оне који седе, не певају и не иду на гостовања. Ми нисмо ту да рушимо нешто што смо и сами стварали годинама заједно са вам ми смо ту да вратимо људима поверење и да их убедимо да бити НАВИЈАЧ није бити криминалац како је данас печатирано преко медија.
Многи су у старту били против јер су рекли да то неће проћи баш из разлога што си ти све навео, јер неки неће схватити ту идеју.
Ипак смо рекли да треба све покушати да не би неко једног дана рекао нико се није потрудио. Ако желиш чуј се са Флеком и договори се да се нађемо код њега у локалу за викенд па да ти отворено све кажемо заједно па ако ни тада не схватиш (као и други) о чему је реч и мислиш да је ово све не потребно. Ми ћемо се повући и препуштамо само вама да радите, а да не мислите да вам неко контрира или мисли зло.
Ако ти кажеш после наше приче да је то "глупост", ми се више нећемо мешати и све ћемо стопирати, слободно угасите овај профил. Ако ово није поштено са наше стране онда сам све ово џабе писао, јер је онда све узалудно било ко да покрене нешто а да има добру намеру према ФКВ.
А све што се качи на ФБ се исто тако и наводе извори, а мислим да многе странице тамо воде клинци од 12-13 година који се представљају у име ФИРМЕ, шире дезинформације, копирају сваку написану реч са форуму, ми само пишемо оно што јесте. И сваком коме није одговарао неки текст као и слика било је уклоњено. Два админа су промењена јер су мало брљали, и сваким даном се ради на побољшању што се да приметити кад видимо одзив људи који се јављају и све више су заинтересовани за ту причу "клуб" као и за помоћ нашем ФКВ и због те здраве приче је и настала група на ФБ. Да тог ФБ није било ми не би скупили (вероватно знаш цифру) за стогодишњицу која није била себична већ смо одмах донели као допринос. Колико год је ФБ лош, некад допре и до оних што не иду на "форуме" навијача а себе сматрају навијачима и желе да буду део приче.
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Majice SLANINARI

Post by Rivelinjo »

:cheers:

Image
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Majice SLANINARI

Post by Matador »

Slaninari zapad treba videti ne kao navijačku grupu i pandam Firmi, jer ona nije napravljena zbog toga, već kao ljude koji šire zdravu priču o Voši i koji je redovno bodre sa zapadne tribine. To da li neko ide na gostovanje, ili ne, je nešto sasvim drugo. Mnogi jednostavno nisu u mogućnosti, ali je veći problem u tome što mi i kad igramo polufinale plej-ofa u odbojci na domaćem terenu nemamo podršku sa tribine. Ako je Firma naša navijačka grupa, a jeste, pa onda je valjda ona zadužena za to!? A gde je Firma bila u četvrtak od 18:00 do 20:15 kada se igrala odbojka...? Bez namere da nekoga napadam, ali mi nije jasno kako i zašto gostovanje u nekom na primer pretposlednjem kolu JSL (u utakmici koja nam je rezultatski krajnje nebitna) bitnije od polufinala odbojke... pa još i na SPENS-u.
Slaninari.VI
Posts: 56
Joined: Sat Jan 18, 2014 2:11 pm
Location: Novi Sad

Re: Majice SLANINARI

Post by Slaninari.VI »

Данас је био последњи дан за скупљање пара за мајице СЛАНИНАРИ, ко је био и дао мало обавештење. У среду навечер стижу мајице, у четвртак од јутра раног ћемо вас контактирати и да се дог око преузимања. Договорили смо се да то буде у кафићу код Флека.

за викенд смо разговарали на тему која се провлачила овде на форум око будућег клуба и саме групе СЛАНИНАРИ ЗАПАД -СЕКТОР ШЕСТ. Па чисто да будете упућени у детаље јер нема шта да кријемо јер се сви познајемо ( па и преко 20 год са некима и више).

"Клуб навијача,симпатизера и пријатеља ФК Војводина 1914 - VI" Је стопиран.
Образложење: Многи виде то као не потребну ствар иако ми и даље мислим да наш клуб (фудбалски) поред навијачке групе ФИРМА , СТАРА ГАРДА и СЛАНИНАРИ ЗАПАД треба да постоји, јер сматрамо да је то један од начина како можемо да привучемо што више људи стадиону и ФКВ а да није везано директно са трибином (то је за ону армију навијача што не могу или неће из својих разлога да долазе на утакмице). Пошто је наш циљ да сви заједно учествујемо у овоме, док се не прикаже свима шта је уопште идеја и циљ оснивања овакве врсте КЛУБА и не видимо да се слажу и остали (наведени) неће се покретати ништа. Јер ћемо сачекати и скупштину ФКВ у мају месецу па да видимо како стоје ствари и са управом и са осталима. Али и даље остаје као информативна страница на друштвеним мрежама (као ФБ) јер се показало да има користи за нашу Вошу као и за навијачке групе (мислимо на све).

На свим будућим мајицама (као и ове сад СЛАНИНАРИ) неће се стављати више никаква додатна ознака јер не желимо да неко погршно схвати (парирање другима). Свака нова врста мајице ће се радити по истом принципу, Акција прикупљања пара по ниској цени у једном периоду од недељу дана, али после те акције свако понављање мајице неће више бити по цени 600 дин већ 1000. Јер смо се сви сложили да на тај начин пружамо свима могућност да дођу до мајице по ниској цени а исто тако касније продавањем истих мајица по већој цени помажете навијачима (мислимо на купце).
Како? Тако што сваки дин који остане од скупљих мајица, на крају месеца доносимо ФИРМИ као помоћ. Фирма ће тада одлучити да ли ће новац ићи за неку хуманитарну сврху, Вошу или за саме потреба ФИРМЕ (кореографије, маркетинг или слично).
Овим чином желимо да вам покажемо да смо ми сви исти само што смо на различитим странама стадиона, и што неки немају могућност да иду на утакмице а желе на неки симболичан начин помогну Воши и навијачима.

СЛАНИНАРИ ЗАПАД:
Ми нисмо ништа другачији од ФИРМЕ и СТАРЕ ГАРДЕ, већину нас познајете и преко 20 година, јер неки од нас у младости су ишли на све утакмице, пропутовали целу Србију, Ех Југославију а и иностранство, већина нас се није ни мало променила, само нас је живот натерао да мењамо навике због породице и посла. Ми смо само пружили једно могућност сличнима нама а и неким новима да имају где да буду а да их нико не потцењује или вређа што нису редовни на утакмицама или гостовањима. Јер не заборавите многи од нас су усуштини ФИРМА (RED FIRM).

СЕКТОР ШЕСТ:
Новосадска екипа СЛАНИНАРА ЗАПАД (јер сланинаре запад чине сви који су на западу из разних крајева Војводине). И никоме не парирамо већ смо ту да на НАШ НАЧИН помогнемо ФИРМИ а и другима навијачима Војводине.

За све што желите додатно да знате а што није за писање на форуму дођите пред сваку утакмицу (а и после) у кафић Код Флека и чућете и видети лично.

(Преносим директно све од стране људи о коме се стално поставља питање) Хвала на разумевању!

МИ СМО ЈЕДНО И ТО ЈЕ НАША СНАГА!
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
Post Reply