24. kolo: OFK Beograd-Vojvodina 1:0

Prognoze

Poll ended at Wed Apr 27, 2011 3:15 pm

1
4
6%
x
10
16%
2
49
78%
 
Total votes: 63

User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Post by UNIT8 »

Ja razumem da je normalnim ljudima,onima koji nikad ne prave sranja, a pogotovo ne taj dan, najteze da razumeju ovu odluku. Treba imati u vidu da drugacije ne moze. Ovo je odlicna stvar i ako ce to uticati na broj zrtava u navijackim obracunima smanji ili daj Boze svede na nulu,onda se takvoj odluci mora skinuti kapa i pozeleti da takvih stvari koje nas medjusobno ujedinjuju bude jos vise.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

UNIT8 wrote:Ja razumem da je normalnim ljudima,onima koji nikad ne prave sranja, a pogotovo ne taj dan, najteze da razumeju ovu odluku. Treba imati u vidu da drugacije ne moze. Ovo je odlicna stvar i ako ce to uticati na broj zrtava u navijackim obracunima smanji ili daj Boze svede na nulu,onda se takvoj odluci mora skinuti kapa i pozeleti da takvih stvari koje nas medjusobno ujedinjuju bude jos vise.
Ako misliš da će to uticati na smanjenje žrtava, onda si u dubokoj, dubokoj zabludi.
A još si u većoj zabludi ako misliš da sve to ima veze sa time.To može biti samo maska.
I ne razumem šta to znači "Oni koji nikada ne prave sranja" ?A pravljenje toga je kao normalno?
Na kraju krajeva, ako si mislio da neke obračune koji su u neka sada već dosta davna vremena bili uobičajeni i sa više nekih skrupula, onda ti mogu reći da opet ima ljudi koji su u tome učestvovali, a ne slažu se sa nekim stvarima iz ove priče.
Poenta svega je da u svemu ovome najviše profitiraju CIGANI.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

ice wrote:Poenta svega je da u svemu ovome najviše profitiraju CIGANI.
:!:
Io odio Belgrado
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Post by soderstorm »

Gledano ne verujem da cemo ni mi a ni OFK imati znacajnu podrsku sa tribina. Ako se oduzme te dve navijacke grupe ja vidim da ce tu biti i vrh 100 gledalaca. Sto se tice nasih bolji smo, kvalitetniji smo u boljoj smo formi navijaci su tu samo da daju ton igri. Mogu oni itekako bez nas ne treba sumnjati da ce izgarati na terenu.
User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Post by UNIT8 »

ice wrote:
UNIT8 wrote:Ja razumem da je normalnim ljudima,onima koji nikad ne prave sranja, a pogotovo ne taj dan, najteze da razumeju ovu odluku. Treba imati u vidu da drugacije ne moze. Ovo je odlicna stvar i ako ce to uticati na broj zrtava u navijackim obracunima smanji ili daj Boze svede na nulu,onda se takvoj odluci mora skinuti kapa i pozeleti da takvih stvari koje nas medjusobno ujedinjuju bude jos vise.
Ako misliš da će to uticati na smanjenje žrtava, onda si u dubokoj, dubokoj zabludi.
A još si u većoj zabludi ako misliš da sve to ima veze sa time.To može biti samo maska.
I ne razumem šta to znači "Oni koji nikada ne prave sranja" ?A pravljenje toga je kao normalno?
Na kraju krajeva, ako si mislio da neke obračune koji su u neka sada već dosta davna vremena bili uobičajeni i sa više nekih skrupula, onda ti mogu reći da opet ima ljudi koji su u tome učestvovali, a ne slažu se sa nekim stvarima iz ove priče.
Poenta svega je da u svemu ovome najviše profitiraju CIGANI.
Kako to mislis profitiraju? Niti su oni tu akciju pokrenuli, niti su bili jedini koji su je podrzali! Imam osecaj da su ovde mnogi od vas u nekoj debeloj teoriji zavere...prvo ovo sa finalom kupa i gomilanjem 2000 ljudi u kavez koji prima 500, pa onda miniranjem ove akcije zbog radovaca koji vicu madjarske p***e, a i marinaca, pa sve do cigana koji ce ne odlaskom na utakmicu profitirati!?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

ice wrote:Iskreno, poštujem odluku Firme, ali zabole me ona stvar za dobre odnose sa ciganima i svim ostalim navijačkim grupama iz Beograda
:!:
kad su oni nama mislili bilo sta dobro?
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

UNIT8 wrote:
ice wrote:
UNIT8 wrote:Ja razumem da je normalnim ljudima,onima koji nikad ne prave sranja, a pogotovo ne taj dan, najteze da razumeju ovu odluku. Treba imati u vidu da drugacije ne moze. Ovo je odlicna stvar i ako ce to uticati na broj zrtava u navijackim obracunima smanji ili daj Boze svede na nulu,onda se takvoj odluci mora skinuti kapa i pozeleti da takvih stvari koje nas medjusobno ujedinjuju bude jos vise.
Ako misliš da će to uticati na smanjenje žrtava, onda si u dubokoj, dubokoj zabludi.
A još si u većoj zabludi ako misliš da sve to ima veze sa time.To može biti samo maska.
I ne razumem šta to znači "Oni koji nikada ne prave sranja" ?A pravljenje toga je kao normalno?
Na kraju krajeva, ako si mislio da neke obračune koji su u neka sada već dosta davna vremena bili uobičajeni i sa više nekih skrupula, onda ti mogu reći da opet ima ljudi koji su u tome učestvovali, a ne slažu se sa nekim stvarima iz ove priče.
Poenta svega je da u svemu ovome najviše profitiraju CIGANI.
Kako to mislis profitiraju? Niti su oni tu akciju pokrenuli, niti su bili jedini koji su je podrzali! Imam osecaj da su ovde mnogi od vas u nekoj debeloj teoriji zavere...prvo ovo sa finalom kupa i gomilanjem 2000 ljudi u kavez koji prima 500, pa onda miniranjem ove akcije zbog radovaca koji vicu madjarske p***e, a i marinaca, pa sve do cigana koji ce ne odlaskom na utakmicu profitirati!?
Kao prvo priča oko finala kupa nema nikakve veze sa ovim.
Kao drugo, Marinci nemaju nikakve veze sa ovom pričom (sem što i oni bojkotuju) , a što se tiče radovaca, pa smešno mi je da izvineš pričati o bilo kakvoj navijačkoj solidarnosti kada su oni u pitanju. :lol: Nisu li oni ti koji kliču ubici (Bojanu Hrvatinu) drugog navijača i to gde ubistvo nije bilo u obračunu?Da se svima smuče, takođe i sa onim rasizmom.
Kao treće, da, nisu cigani započeli ovu akciju, već Zemunci (njima takav stav pomaže da im grupa uopšte postoji na nekoj iole pristojnoj brojci jer šire publike ni nemaju) , ali to ne znači da oni itekako nemaju najveće koristi od svega.Pa ko se samodeklarisao kao glavni "stub srpstva" i ko se trudi da se prikazuje kao njegov glavni zaštitnik?Pa cigani naravno.A danas je u modi ako si veliki Srbin i da si veliki vernik, po mogućstvu Srpske pravoslavne crkve.Naravno cigani sve to obilato koriste da bi privukli šire mase na svoju stranu, da bi se dodvorili crkvi što je više to moguće i tako dolazimo do toga da im je Vladika Grigorije član upravnog odbora, da za njih piše saopštenja u ime crkve, a sam u svom kraju itekako zanemaruje pravila života koje propisuje crkva te je bogat kao Krez i ne zna se broj njegovih privatnih poseda.Da li neko misli da mi možemo očekivati bilo kakvu pohvalu od strane crkve za ovu akciju, pa naravno da ne, za njih mi ni ne postojimo.Mi smo za mnoge i dalje Čankova omladina i slično, a kad god pobedimo na nekom važnom meču uz neke sitnije nerede ili pritiske sa tribina spominje se "Maksimirski scenario".Po potrebi (a zato što ih je više) grobari će pre biti proglašeni za neke smerne ljude i vernike iako su odustali od bojkota.A zašto su odustali?Pa čak su i oni videli da od toga nema vajde jer su cigani preuzeli primat što se tiče toga na sebe, ima ih najviše i ovi su jednostavno digli ruke, a pritom uvideli da tako mogu i da pomognu klubu da se pošto-poto domogne titule.
Po meni, sve ovo bi imalo smisla jedino da smo i mi brojni poput cigana ili bar približno toliko, no, to je moj lični stav.
Generalno, znamo dobro svi da smo na utakmici na Veliku subotu koja se igrala na našem stadionu (sad zaboravio sam da li prošle ili pretprošle godine) skoro svi bili na stadionu, što na velikom jugu, što na zapadu.Dakle, ista stvar, samo drugačije pakovanje i bez tona.
I nije mi nikako jasno kako će to što svi preskaču utakmicu na Veliku subotu smanjiti žrtve na navijačkim utakmicama?Zanimaju me mehanizmi takve situacije, kako se to realizuje u praksi?
I kako to da oni početni bojkoti nisu sprečili kasnije navijačke žrtve, a verujem nažalost da ni u budućnosti neće puno toga sprečiti?
Ljudima je inače najlakše da na stadionu ispolje neke skrivene porive i da se u masi identifikuju sa nekim širim stavovima i ciljevima, zato će cigani itekako profitirati, iako će dosta tih ljudi koja im dolazi na utakmice već kada dođu kod kuće zaboraviti na te stvari i okrenuti neki sasvim drugi list i tako do sledeće utakmice.
Nema tu nikakve zavere, jednostavno su to praktične stvari koje neki lepo i znalački koriste.
Last edited by ice on Fri Apr 22, 2011 12:58 am, edited 1 time in total.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Ljudi ne znam cemo toliko mudrovanje.
Kad vidis da oni nesto urade, uradi suprotno i neces nikad pogresiti. TACKA GOTOVO.

To nas je barem dugogodisnje iskustvo naucilo...
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

igoork wrote:Ljudi ne znam cemo toliko mudrovanje.

Kad vidis da oni nesto urade, uradi suprotno i neces nikad pogresiti. TACKA GOTOVO.
Skoro pa potpuno tačno tako.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Sa sajta Ofk Beograda:

"Pred Romantičarima je novi izazov, ali cilj je sigurno sam vrh tabele. Vojvodina jeste u zaletu, ali je odlična prilika da naši momci pred svojim navijačima nastave sa radovanjem. Poziv svim ljubiteljima fudbala stoji da dođu na Omladinski stadion u što većem broju.

Veliko interesovanje vlada i među osnovcima, kojima je podeljeno 1000 propusnica u saradnji sa Opstinom Palilula."
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

šumar wrote:Nisam optimista uoči utakmice na Karaburmi.Povod za moj pesimizam je ono što sam video protiv Kule.Mnogo se tu preskače igra, sredina nam je nekako postala spora i neinventivna.Pa zar protiv Kule u Novom Sadu onolika silna ispucavanja lopte Brkića na usamljenog Abubakara umesto igre od noge do noge?
Svaka čast odličnoj odbrani i ubojitim igračima koje imamo/Brana,Abu,Katai,Stevanović/ ali sredina terena....Malo se to popravilo sa ulaskom Vuka ali generalno slabo je to bilo.
Zato sam i glasao da će biti nerešeno sa OFK a to je rezultat koji nas izbacuje iz trke za prvaka. I sa svim pobedama do kraja ne bi bili prvi jer smo se u sredu opet uverili kakva je to regularnost kada igra Partizan.Smederevo, tim koji dosad nije kući izgubio nijednu utakmicu bukvalno se "sklonio" Partizanu koji je da stvar bude smešnija nastupio bez tri bitna igrača.
Smatram takođe da bi svako ko je u mogućnosti trebao u subotu put Karaburme do koje se najbolje i najlakše stiže preko Banata/Titela/ da podrži momke koji su napravili ovu neverovatnu rezultatsku seriju.
Vidim da od silne euforije nismo bas ovo mnogo spominjali. Ne treba zatvarati oci pred problemom.
Ovo je nedopustivo, ja nisam takodje bio zadovoljan sa ovim.
U drugom poluvremenu je bilo bolje ali ono sto je bilo u prvom je tuga.

Sve je lepo i borba i zelja ali ako ocemo da postanemo ozbiljni a pri tome da nam reper ne budu blizanci koji svi znamo kako prave rezultate na ovom segmentu se mora poraditi!

I protiv groblja smo isto radili ali ajde kao vratili se posle povreda igraci u vezi plus gostujuci teren itd.
Protiv hajduka onda sve ponovo isto. :?

Nadam se da ce Kiza da reaguje! :idea:
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Post by UNIT8 »

@ice
Necu da te kvotujem puno toga si napisao, dosta toga vrlo tacno i sa vecinom se slazem. Ipak, ne treba uvek gledati na to sa aspekta kome najvise cela prica odgovara jer postoji nesto sto je iznad svega toga. Od kad je pocela ta prica oko solidarnosti grupa, iz nekog neutralnog ugla mogu ti reci da su se neke stvari,bar po mom misljenju drasticno promenule. Mnogo stvari i dalje ne funkcionise kako treba i kako bi mi voleli,ali da je krenulo da se menja-jeste.
To je ono sto je najbitnije. Milion stvari jos treba da se promeni da bi situacija dosla na svoje mesto. U svakoj grupi u Srbiji ima olosa a uperivanje prstom u ove ili one ne vodi nigde. Meni je isto ne zamislivo da mi sad na primer treba da radimo isto sto i neki cigani ili ko vec, ali veruj mi da nije sve bas tako crno na belo kao sto ti mislis i da medju tim istim ciganima ima ljudi koji se iskreno bore za jednu zdravu pricu.

Ja sam navijac sa zapada, slaninar...nemam ni jedan razlog da po svaku cenu branim stavove niti firme niti cigana niti nekog treceg po forumima,pogotovo ne na ovom koji je iskljucivo fudbalski. To sto sam napisao je ono sto ja vidim gledajuci sa strane. E sad, kao sto je i do sada bilo, svako po svome nahodjenju...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

UNIT8 wrote:@ice
Necu da te kvotujem puno toga si napisao, dosta toga vrlo tacno i sa vecinom se slazem. Ipak, ne treba uvek gledati na to sa aspekta kome najvise cela prica odgovara jer postoji nesto sto je iznad svega toga. Od kad je pocela ta prica oko solidarnosti grupa, iz nekog neutralnog ugla mogu ti reci da su se neke stvari,bar po mom misljenju drasticno promenule. Mnogo stvari i dalje ne funkcionise kako treba i kako bi mi voleli,ali da je krenulo da se menja-jeste.
To je ono sto je najbitnije. Milion stvari jos treba da se promeni da bi situacija dosla na svoje mesto. U svakoj grupi u Srbiji ima olosa a uperivanje prstom u ove ili one ne vodi nigde. Meni je isto ne zamislivo da mi sad na primer treba da radimo isto sto i neki cigani ili ko vec, ali veruj mi da nije sve bas tako crno na belo kao sto ti mislis i da medju tim istim ciganima ima ljudi koji se iskreno bore za jednu zdravu pricu.

Ja sam navijac sa zapada, slaninar...nemam ni jedan razlog da po svaku cenu branim stavove niti firme niti cigana niti nekog treceg po forumima,pogotovo ne na ovom koji je iskljucivo fudbalski. To sto sam napisao je ono sto ja vidim gledajuci sa strane. E sad, kao sto je i do sada bilo, svako po svome nahodjenju...
Kao što sam napisao, ja poštujem tu odluku i nikom ne prebacujem zbog nje.Ok je imati neki cilj bez obzira na to imao on smisla ili ne (bar po meni) .
Da u celoj toj priči ne igraju nekako lukavo cigani najdominantniju ulogu (eto ti primer ono crkveno saopštenje) , verovatno bi i moj lični stav bio delom drugačiji.
Što se tiče tih cigana, naravno da i među njima ima ljudi koji zdravije razmišljaju, ali dobro znamo da tamo svi moraju da salutiraju kako vođe kažu tako da je svaka rasprava bespredmetna.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Dosta prepirke o navijanju, bolje da damo neku dobru analizu tima OFK Beograda da vidimo odakle nam preti najveca opasnost.
User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Post by UNIT8 »

ice wrote:
UNIT8 wrote:@ice
Necu da te kvotujem puno toga si napisao, dosta toga vrlo tacno i sa vecinom se slazem. Ipak, ne treba uvek gledati na to sa aspekta kome najvise cela prica odgovara jer postoji nesto sto je iznad svega toga. Od kad je pocela ta prica oko solidarnosti grupa, iz nekog neutralnog ugla mogu ti reci da su se neke stvari,bar po mom misljenju drasticno promenule. Mnogo stvari i dalje ne funkcionise kako treba i kako bi mi voleli,ali da je krenulo da se menja-jeste.
To je ono sto je najbitnije. Milion stvari jos treba da se promeni da bi situacija dosla na svoje mesto. U svakoj grupi u Srbiji ima olosa a uperivanje prstom u ove ili one ne vodi nigde. Meni je isto ne zamislivo da mi sad na primer treba da radimo isto sto i neki cigani ili ko vec, ali veruj mi da nije sve bas tako crno na belo kao sto ti mislis i da medju tim istim ciganima ima ljudi koji se iskreno bore za jednu zdravu pricu.

Ja sam navijac sa zapada, slaninar...nemam ni jedan razlog da po svaku cenu branim stavove niti firme niti cigana niti nekog treceg po forumima,pogotovo ne na ovom koji je iskljucivo fudbalski. To sto sam napisao je ono sto ja vidim gledajuci sa strane. E sad, kao sto je i do sada bilo, svako po svome nahodjenju...
Kao što sam napisao, ja poštujem tu odluku i nikom ne prebacujem zbog nje.Ok je imati neki cilj bez obzira na to imao on smisla ili ne (bar po meni) .
Da u celoj toj priči ne igraju nekako lukavo cigani najdominantniju ulogu (eto ti primer ono crkveno saopštenje) , verovatno bi i moj lični stav bio delom drugačiji.
Što se tiče tih cigana, naravno da i među njima ima ljudi koji zdravije razmišljaju, ali dobro znamo da tamo svi moraju da salutiraju kako vođe kažu tako da je svaka rasprava bespredmetna.
Mi treba i grupno i pojedinacno da podrzimo ovu pricu zbog svega dobrog sto ona moze proizvesti i kao takvu treba da je i posmatramo. To da ce uvek neko gledati na svoju licnu promociju je uvek bilo i bice.
Locked