18. kolo: VOJVODINA - Mladost 3:1 (1:0)

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9945
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by Voja »

fare wrote:Čović u katastrofalnom padu forme
Iskreno ne znam sta mene toliko razlikuje od vas i ne prepoznam te kvalitete u koje se kunete (Poletanovic,Meleg,Covic,Brkic...) Covic nikada nije bio igrac niti ce biti.Pa on ni fizicki ne podseca na fudbalera. Koji su to njegovi kvaliteti? Sta ga to izdvaja od ostalih? Ne vidim ja tu nikakav pad forme... pokupi par lopti glavom sto zbog solidnog tajminga,sto zbog amaterskih odbrandbenih igraca u nasoj ligi. Niti brzine,niti driblinga,niti pasa,a posle one intervjua na pripremama video sam da i zainteresovanosti za klub manjka... Igrac za koga sam definitivno najmanje emotivno vezan kad je Vosa u pitanju. PRECENJEN!!!
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by Deep Purple »

@Voja
Ima odličnu anticipaciju, zna gde će se lopta naći, ume veoma dobro da igra iz drugog plana. Vrhunski odraz i sjajna igra glavom. To je sve od njega. Povrede su ga upropastile. Svakako u dobrom sistemu moze itekako biti koristan ali van sistema gde njegovi individuapni kvaliteti dolaze do izrazaja je ništa više do malo iznad prosečnog superligaskog igrača ali u dobrom sistemu može da bude sjajan. Ali nije toliko dobar koliko ljudi koji ne gledaju Vojvodinu iz vikenda u vikend misle i tu se slazem sa tobom.
Da li bi mogao da mi kažeš šta to nedostaje Simiću da bi igrao u zvezdi ? Pošto si to pomenuo na temi igrač utakmice.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9945
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by Voja »

Deep Purple wrote:@Voja
Da li bi mogao da mi kažeš šta to nedostaje Simiću da bi igrao u zvezdi ? Pošto si to pomenuo na temi igrač utakmice.
Recimo ozbiljnost,racio... Toliko je fizicki dominantan na nasim terenima,da mu sem te dominacije nista ne treba,ali kad dodje u zavrsnicu tacno se vidi da nedostaju te dve navedene stvari,da ih na nazovem drugacijim imenom :)
Last edited by Voja on Mon Nov 29, 2021 10:47 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by Turija »

Deep Purple wrote:@Voja
Ima odličnu anticipaciju, zna gde će se lopta naći, ume veoma dobro da igra iz drugog plana. Vrhunski odraz i sjajna igra glavom. To je sve od njega. Povrede su ga upropastile. Svakako u dobrom sistemu moze itekako biti koristan ali van sistema gde njegovi individuapni kvaliteti dolaze do izrazaja je ništa više do malo iznad prosečnog superligaskog igrača ali u dobrom sistemu može da bude sjajan. Ali nije toliko dobar koliko ljudi koji ne gledaju Vojvodinu iz vikenda u vikend misle i tu se slazem sa tobom.
Da li bi mogao da mi kažeš šta to nedostaje Simiću da bi igrao u zvezdi ? Pošto si to pomenuo na temi igrač utakmice.
Delim misljenje sa Deepom.
Ipak je Covic, u ovakvoj Vosi, jedan od kljucnih igraca, sa svim svojim nedostacima. Istina je da nema dribling, ali ne gubi lako lopte i pas mu je sigurniji od vise od polovine nasih igraca. Narocito defanzivaca, kod kojih je dodavanje katastrofalno, a i nase napadace ne krasi tacan tajming i pas.
Covicu odgovara ovaj ,,sistem", kako sada igra Vosa ( ispucavanje lopte na njega), ali to nije igra. Previse je ,,hladan", a nije toliko lucidan da bi ga opravdalo ucinkom.
Medjutim, nije Covic sporan na svojoj poziciji. Istina je i da su sada mnogo slabiji stoperi u nasoj ligi, pa Covic uspeva da dominira u skok igri
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by Deep Purple »

@Voja
Da li misliš na manjak inteligencije u igri?
Nekad se i ja zapitam da je to ali ipak mislim da nije jer fantastično čita igru u odbrani i dobro čita protivničke igrače. Mislim da njemu treba neko da poradi sa njim na igri u završnoj trećini terena, mislim da se to može ispraviti jer tehnički, motorički on definitivno može.
Teško je ipak i voditi loptu u punom trku 30-40 metara i povući 5-6 ozbiljnih kontri i imati snage za racionalno rešenje u završnici. Danas je povukao 5-6 kontri i to je dosta energetski ozbiljno plus što se ne štedi u odbrani.
Definitivno mi je jasno zašto je Milojević ozbiljno na njega računao u evropi. Za dosta igrača koji su prodifelovali kroz zvezdu je igrač. Nadam se da će ostati još koju sezonu kod nas i da će tim biti nadograđen sa još par igrača njegovih kvaliteta (Recimo Turijin i tvoj N. Nikolić) uz Kabića i Miletića koji pokazuju da motorički mogu da odgovore ozbiljnom fudbalu, mogla bi da se napravi interesantna ekipa.

U oba meča protiv Lučana smo dosta lakše uspevali da izgradimo kontre i mislim da je ekipa bar što se tog segmenta tiče počela da kapira trenera. Variram mnogo oko mišljenja o ekipi i stvarno ne znam koliki je maksimum ovoj ekipi.

@Turija
Mislim da to nema veze sa kvalitetom štopera jer Čović ima urođen taj osećaj za tajming u skoku. Mislim da bi on i u Premier Ligi skidao loptu štoperima sa glave :mrgreen:
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by 021 »

Simić definitivno ima brzinu i odlično se kreće, ali složio bih se sa Vojom da mu nedostaje mnogo u završnici, i generalno je prilično tanak sa loptom u nogama. Ispodprosečna realizacija i česte greške u dodavanju. Možda bi vredelo probati ga na desnom beku? Time bismo pokrili deficitarnu poziciju, a i Kabiću bi se otvorio prostor da dobije minutažu koju zaslužuje.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost 3:1 (1:0)

Post by Turija »

Ja mislim da se Simic najvise trosi od svih nasih igraca. Da ima najvise pretrcanih metara u punom sprintu.
Ne bih se slozio da ima los pas. Koliko je samo puta lepo odlozio loptu i asistirao kod golova. Nije lako posle tolikog fizickog napora doneti pravovremenu odluku i realizaciju iste. Fizicki umor utice, ne samo na misice, vec i na glavu ( ono kad vec ostajes bez daha i snage).

No, cinjenica je da treba da doradi tu zavrsnicu i sut u gol. Kad bi to sve imao, ne bi bio u Vosi i u Srbiji. Ja mislim da on jos ima potencijala i prostora za napredak i u tom segmentu, ali mu treba i jaca timska podrska, a i strucna.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1016
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost 3:1 (1:0)

Post by Danilo »

Veljko Simic je tata u ovoj ekipi,doktor,nema tu nikakve dileme.
User avatar
ernesto
Posts: 1221
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by ernesto »

021 wrote:Simić definitivno ima brzinu i odlično se kreće, ali složio bih se sa Vojom da mu nedostaje mnogo u završnici, i generalno je prilično tanak sa loptom u nogama. Ispodprosečna realizacija i česte greške u dodavanju. Možda bi vredelo probati ga na desnom beku? Time bismo pokrili deficitarnu poziciju, a i Kabiću bi se otvorio prostor da dobije minutažu koju zaslužuje.
Lepa zamisao ali nema samse da bi Simic pristao na tako nesto!
Njemu je Vosa prolazna stanica , hoce dobro da se proda a i konta gde sad u “ozbiljnim godinama kao formiran igrac da menja poziciju”, j**e se njemu za tim.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by Turija »

ernesto wrote:
021 wrote:Simić definitivno ima brzinu i odlično se kreće, ali složio bih se sa Vojom da mu nedostaje mnogo u završnici, i generalno je prilično tanak sa loptom u nogama. Ispodprosečna realizacija i česte greške u dodavanju. Možda bi vredelo probati ga na desnom beku? Time bismo pokrili deficitarnu poziciju, a i Kabiću bi se otvorio prostor da dobije minutažu koju zaslužuje.
Lepa zamisao ali nema samse da bi Simic pristao na tako nesto!
Njemu je Vosa prolazna stanica , hoce dobro da se proda a i konta gde sad u “ozbiljnim godinama kao formiran igrac da menja poziciju”, j**e se njemu za tim.
Na beku Simic ne bi bio opasan, ni priblizno, koliko na poziciji koju sada igra u Vosi.
On toliko brzo osvaja prostor centralnog dela terena i otvara ga ostalim saigracima, da jedva stignu protivnicki igraci i da ga fauliraju. Na toj poziciji je najopasniji i najkorisniji.

Treba da doradi dodavanje i sut, ali u dosta situacija ga nasi igraci ne isprate pravovremeno, sto zbog nedostatka hrabrosti da krenu napred, sto zbog manjka brzine. Jedino moze da ga prati Vukadinovic u tom novotvorenom prostoru na protivnickom delu terenu.

Mislim da bi se Kabic jako lepo slagao i razumeo sa Simicem, a i Miletic na sredini igralista. Mozda njih dvojica ( Kabic i Miletic) jos nemaju dovoljno snage i iskustva za celu utakmicu, ali za poluvreme svakako. U takvoj postavci oplemenila bi se igra Vojvodine, pa i efikasnost.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1016
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost, ponedeljak u 17

Post by Danilo »

ernesto wrote:
021 wrote:Simić definitivno ima brzinu i odlično se kreće, ali složio bih se sa Vojom da mu nedostaje mnogo u završnici, i generalno je prilično tanak sa loptom u nogama. Ispodprosečna realizacija i česte greške u dodavanju. Možda bi vredelo probati ga na desnom beku? Time bismo pokrili deficitarnu poziciju, a i Kabiću bi se otvorio prostor da dobije minutažu koju zaslužuje.
Lepa zamisao ali nema samse da bi Simic pristao na tako nesto!
Njemu je Vosa prolazna stanica , hoce dobro da se proda a i konta gde sad u “ozbiljnim godinama kao formiran igrac da menja poziciju”, j**e se njemu za tim.
Svasta sam cuo na ovom forumu al da hocete Simica da prebacite na beka.....umreh od smeha....Bravo, za provalu godine
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost 3:1 (1:0)

Post by slanobarac »

Čim je završena utakmica poslao sam komentar ali ne znam zbog čega se nije pojavio. Verovatno moja greška?
Mislim da smo pobedili zbog taktike Lučanaca koji su od prvog minuta igrali otvoreno, spuštenog garda. Statistički su nas nadmašili u svim aspektima sem šuta u okvir gola. Razbili smo ih sa 3 kontre i veliku zaslugu za to imaju trojica koji su i dobili najviše glasova. Želim da pohvalim Mrkaića za onu kontru i dobro kretanje i asistenciju. Vukadinović ni kriv ni dužan rešio meč ali većim delom je bio mlak i neprimetan. V. Simić odličan ali i dalje su mu noge brže od glave. Uglavnom dobro trčanje izazvano velikom hladnoćom više nego nekom novom agresivnošću. Jovanovića i Krasića ste pomenuli ali niko da spomene transparent na severu. Respekt momci!
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost 3:1 (1:0)

Post by Deep Purple »

@Danilo
Zapravo Simić na beku uopšte nije loša zamisao ali pre par godina dok je još postojalo prostora za promenu pozicije. Igra vrhunski za svoju konstituciju defanzivno, hitar je i dobar u igri 1 na 1. Ne znam kakav centarsut ima ali da je prebačen na beka radio bi na tome. Svakako trenutno prebacivanje Simića na beka bi bio samoubilački potez jer on vuče ovu ekipu. Recimo u Batinoj eri bi nam na beku legao samo tako.

@Turija ne bi bio opasan kao sad ali da je pre par godina bio prebačen možda je mogao i bolju karijeru da napravi ali ko to zna. Svakako nama trenutno najviše znači u napadu i tako treba da ostane. Formiran je igrač i neka radi ono što najbolje zna a to je igra u ofanzivnom delu.
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost 3:1 (1:0)

Post by Istocno stajanje »

Veoma bitna pobeda zbog samopouzdanja pred poslednje 4 teske utakmice. Prva je vec u cetvrtak u kupu.

Pohvala Firmi za parolu protiv Rio Tinta u Srbiji!!!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Mladost 3:1 (1:0)

Post by Turija »

@ Danilo
Nije to za Simica provala godine. Ima nekog rezona, ali bi bilo vise stete nego koristi i za Simica i za Vosu.

Recimo, svojevremeno je Micovic dosao u Vosu kao veliko pojacanje na desnom krilu. Imao je losu realizaciju napada, pa je prekomandovan na desnog beka, gde se odlicno snasao. Ali nije bio igrac tipa Simica, iako je bio veoma brz. Mnogo slicniji Micovicu je Vukadinovicu danas.

No, pisalo se ovde i da cemo bez Lalatovica propasti. Pa eto, Djordjevic isto drzi 4 mesto u ligi, sa daleko neiskusnijim i jeftinijim igracima i pruza vise sanse nasoj deci. Istina nedovoljno, jer mu fali hrabrosti, a i sama igra tima nije nista losija nego kod Lalatovica ( i bavi se samo terenom i ne siri nefudbalsku pricu).
Igru nismo imali ni onda, a nemamo je ni sada, onako kako treba da igra Vojvodina.Tako da za definiciju provale godine, treba, ipak jos, sacekati. :wink:
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked