4. kolo: Obilic-Vojvodina 0:1

User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Igra opet usrana, od kako smo mi stigli na stadion (negde 25. minut) Vosa nije presla pola k'o svet. Uglavnom smo se orijentisali na odbranu, ali to nam je ovog puta islo od noge. Zadnja linija prvi put posle duzeg vremena stabilna, sredina u podredjenoj ulozi, a napadaci potpuno odseceni, ali su ipak odradili ono sto se od njih ocekivalo (dali su gol, jel'). U busevima za Vracar dobra zajebancija, mnogo rakije i privikavanje na nove pesme, koje ce biti pravi BUM kada ih masa nauci u celini. Panduri extra fini, cak i otvoreni za normalan divan (kome je bilo bas toliko dosadno ili je bio toliko pijan - a bilo je i takvih). Rezime: pamte se tri boda, dobar provod i nada u bolje sutra.

P.S. Vojo, srecan rodjendan!
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Eh, zaboravih jos da spomenem (a ne bih da ispadnem pristrasan)... Trener je dobrih 5 minuta posle utakmice izasao sam na teren i seo na klupu za rezervne igrace. Na skandiranje njegovog imena, odmah je ustao i otpozdravio, i ta praksa treba i ubuduce da se nastavi. Izgleda mi da nije slucajnost sto se tako dogodilo, odnosno rekao bih da je dizanje prasine oko njegovog gesta na utakmici sa Radom imalo efekta. Dakle, bravo za Dzimiku i za njegov gest pruzanja ruke navijacima.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

budababa wrote: P.S. Vojo, srecan rodjendan!
Hvala :!: :!: :!:
Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Dobismo,dobro je,verovatno cemo dobiti i sledecu ali ce nas onda zaustaviti Partizan.
Kakva steta sto je OFK-a pobedio Partizana.Ne idu nam na ruku ni uspesi Borca i Zemuna.Sve mi je to jako sumnjivo,cim nas krene ovi ostali dodaju gas.Nema druge,mora se pobedjivati redom.
Treba izdrzati jos malo,slede nam bolja vremena,cuo sam da grad sprema da nas finansijski pogura i da ce novcana svota biti cak pozamasna sto me licno cudi,ali ako su tako resili mislim da nama nece smetati. :?
Ocekujem iz narednih 5 kola 12 bodova.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Naravno da treba pobedjivati sve redom, ne treba da se bavimo kombinatorikom, jer sve zavisi od nas. Meni je drago sto su pukli, da i ovi nasi vide da turci nisu nepobedivi. Borac koji je trebao da dobije 5 komada u NS, pobedio je zvezdu. I treba!

A evo zasto mi je jos drago:

tiket:
1. Manchester (smrdljivi) 2 (0:2)
2. Borac 1 (2:1) - kvota 13!
3. Helsinki 1 (1:0)
4. Juve 1-1 (1:0, 1:0)

stavio 100 kinti, dobio 4.500! Hvala Cacanima!
You'll never walk alone!
User avatar
slanina
Posts: 817
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Post by slanina »

Ko je taj Stosic sto je igrao protiv Obilica?
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Mladi odbranbeni igrac sto ga je Djumi doveo iz Radnickog(O),potpisao je za Vosu zajedno sa Nasticem,Drakulicem i Milosavljevicem...
Mogli bi uraditi slike prvog tima za ovu novu sezonu...
User avatar
slanina
Posts: 817
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Post by slanina »

Hvala!!
simpatizer
Posts: 16
Joined: Sun Aug 21, 2005 8:12 pm

Post by simpatizer »

I ja sam cuo za ulaganje grada, al u stadion, koji je u vlasnistvu grada, zbog atletskog mitinga, sto je lepo, a i FK Vojvodina ce od toga imati koristi, jer cemo valjda tada dobiti licencu UEFE...
A da grad da kes lovu upravi, to mi je malo neverovatno...
I pored pobede, s obzirom na prikazano, kako sada stvari stoje, verovatno ove godine ispadamo iz lige, mozda ako nas Boza pogleda pa da budemo 8 ili 9-ti, kakva Evropa kakvi bakraci, ima bar 6 klubova koji su trenutno bolji...
UPRAVA NAPOLJE, RIDJOSICU LOPOVE!!!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Jedna je stvar sta ce grad da uradi a druga sta ce ovi nasi nesposobni iz uprave.
U gradskoj upravi su izgleda ljudi koji zele i nesto konkretno da urade i ja sam cuo(doduse ovo je neprovereno) da ce za Vosu da izdvoje veoma veliku svotu novca.Dakle,ne za stadion nego za klub.Sad,ostaje da to i docekamo.
Licno mislim da ima prostora za optimizam,Evropa ne moze biti izgubljena nikako posle 4 kola,imamo dobar strucni stab,igraci su se trgli,ni ekipa nije bas tako losa za nase uslove jedino skripi po levoj strani i sto je jos vazno mislim da ce svi veoma brzo shvatiti da bez jake Vose nema ni iole jace nase lige i pokusaja da po klupskom koeficijentu dosegnemo 15 mesto.Ovi klubovi sto stalno igraju u Evropi(a posebno Smederevo) nas redovno brukaju i ispadaju u prvom kolu i vreme je da se tome stane na kraj.
Po meni je kljucna utakmica za nas sledece gostovanje posle grobara.Sa ta tri boda i tri pobede kod kuce,racunica je jasna 12 bodova iz 5 kola i ukupno 18 bodova od mogucih 27.
Sad,videcemo sta ce biti.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
simpatizer
Posts: 16
Joined: Sun Aug 21, 2005 8:12 pm

Post by simpatizer »

I ja sam stekao utisak da gradska vlast ima zelju da radi na boljitku FK Vojvodine i cini mi se da bi se tu napravili neki pozitivni potezi, al kako ce bilo sta da ucine bez uprave kluba, ko je lud da onima koji su doveli Vojvodinu u ovakvu situaciju, da pare na lepu rec da raspolazu sa njima, ja ovima ne bih dao ni koze da cuvaju, jedino da grad ima punu kontrolu nad tokovima novca u klubu, al to bi vec bilo ko da je uprava napola smenjena, ne znam evo videcemo sta ce biti...
Slazem se da je rano govoriti o tome ko ce u Evropu a ko ce da ispadne i ja to ne govorim na osnovu osvojenih bodova, vec na osnovu igre, atmosfere i ukupne situacije u klubu. Ne vidim nikakav napredak u igri, vec vidim samo vise srece, mozda nam se to vraca ono protiv Borca, i ovo nije kritika sadasnjeg trenera i strucng staba protiv kojih nemam nista, jednostavno nema Vosa trenutno bas tako veliki igracki kvalitet, to se mora priznati, ma koliko nam nasi klinci bili dragi! A sa druge strane, cini mi se da su OFK-a, Zeta, Zemun, Borac, dosta ispred nas pre svega finansijski i organizaciono, da su dobro usli u ovu sezonu i da ipak imaju kvalitetnije igrace, pa kad njima jos dodamo Zvezdu i Partizana, to je vec sest klubova, a u ligi ostaju jos tri, pa ako se nesto ozbiljno ne promeni, tesko nama!
A sto se tice nase lige i evropskih koeficijenata, nece niko zaliti za Vojvodinom ako ne bude igrala u Evropi, nece nas niko zaliti ni ako ispadnemo iz lige, pa gde su danas Spartak, Proleter, Radnicki iz Nisa, svi se slazu da bi liga sa njima bila bolja i zanimljivija, ali koga nema bez njega se moze, oni sami moraju da pociste u svom dvoristu, i bez njih nam je klubski fudbal uznapredovao u Evropi...
UPRAVA NAPOLJE, RIDJOSICU LOPOVE!!!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Ma nista bez novog zakona o sportu. Klub je investicija kao i svaka druga firma i dok ne dodju privatne pare, nema boljitka. Zasto bi se neko iz gradske uprave vise trudio oko kluba nego ove trenutne zamlate?
Ako niko ne vidi finansijski interes u ulaganju u klub, onda bolje da se ugasi. Ja sam nekad gledao utakmice Graficara na sajmistu bez neke velike razlike u kvalitetu od ovih Vosinih.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ima nasa ekipa kvalite,e sad druga je stvar sto su igraci navikli da mogu da budu bezobrazni i da se ne zalazu maksimalno na terenu.Nemaju ni ovi nasi rivali neki kvalitet,pa cak ni OFK-a,a ako se malo bolje pogledaju i klubovi iz zemalja iz naseg sireg okruzenja videce se da ni tu situacija nije nesto drugacija,samo oni imaju vise publike na stadionima pre svega zato sto su im stadioni veci i komforniji,ali ko je nama kriv sto i mi svojevremeno nismo bili pod kontrolom Sovjetskog Saveza pa bi i Novi Sad,Nis,Kragujevac i ostali gradovi imali bolje stadione.
Ne vidim da Vojvodina puno zaostaje na primer za poljskim Lehom ili ceskom Sigmom po igrackom kvalitetu.
Takodje,treba znati da Vojvodina nije ni Radnicki,ni Spartak,ni Proleter,nego klub koji ima veci ugled i tradiciju od svih njih zajedno.
OFK-a,Zemun,Zeta i ostali nikada nece moci da urade nesto vise zato sto imaju samo saku navijaca i zato kazem da je vreme da se Vosa vrati u igru,a mislim da to polako shvataju i ljudi iz saveza,a to nije svejedno.
Sto se tice privatizacije kluba,tu sam za,ali mislim da ona ne bi smela da bude izvedena u potpunosti i da onaj koji bi tu usao sa parama bi morao da preuzme na sebe neke obaveze po tom osnovu.Ipak je Vosu stvarao veliki broj ljudi i ona ne moze da pripadne samo jednom coveku.
Opet sto se kvaliteta tima tice i pre 7,8,9 godina nama su u ledja duvali pojedini beogradski klubovi koji su imali troduplo slabije timove od naseg pa im to nije smetalo da nas jure i da gaje ambicije da budu ispred nas sto su na kraju i uspeli,a mi smo u nekim momentima imali bolji tim i od Zvezde i od Partizana.
Privatizaciju ne mozemo cekati skrstenih ruku,mi se moramo ove sezone izboriti za Evropu,a ako grad udje sa parama to ce biti samo plus,a mislim da ce tesko biti nekom da te pare proneveri jer nisu ni ljudi iz gradske uprave naivni.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

ice wrote:a ako se malo bolje pogledaju i klubovi iz zemalja iz naseg sireg okruzenja videce se da ni tu situacija nije nesto drugacija,samo oni imaju vise publike na stadionima pre svega zato sto su im stadioni veci i komforniji.
Pun stadion bi nam digao nivo igre za min 40%,GARANTUJEM!!!!
Image
Vuk
Posts: 42
Joined: Sun Aug 21, 2005 12:31 am
Location: Detelinara

Post by Vuk »

Voja wrote:
ice wrote:a ako se malo bolje pogledaju i klubovi iz zemalja iz naseg sireg okruzenja videce se da ni tu situacija nije nesto drugacija,samo oni imaju vise publike na stadionima pre svega zato sto su im stadioni veci i komforniji.
Pun stadion bi nam digao nivo igre za min 40%,GARANTUJEM!!!!
A i finansijski.
Locked