100 godina kluba

Locked
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 100 godina kluba

Post by Radoye »

Turija wrote:Nadam se da ćemo se, kao klub mučenik, ipak spasiti.Ne znam kako, ali se nadam da neki dobri Anđeo Čuvar bdi nad Vošom.Jedino tako.
Nema Vosa drugih andjela cuvara do svojih navijaca i simpatizera. Mi smo je olako dali mutnim likovima da se 20 godina igraju sa njom, mi je jedino mozemo i spasiti, mi cemo biti krivi ako propadne.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
fkvislife
Posts: 167
Joined: Mon Jul 23, 2012 2:19 pm
Location: Novi Sad

Re: 100 godina kluba

Post by fkvislife »

Sta se dešava sa kalendarom?
Najveća ljubav, jedina moja, Vojvodinaa..
Slaninari.VI
Posts: 56
Joined: Sat Jan 18, 2014 2:11 pm
Location: Novi Sad

Re: 100 godina kluba

Post by Slaninari.VI »

fkvislife wrote:Sta se dešava sa kalendarom?
Има да се купи у шопу у хотелу парк. спустили су цену са 2000 дин на 700 дин
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 100 godina kluba

Post by budababa »

fkvislife wrote:Sta se dešava sa kalendarom?
Ako misliš na ovaj neoficijalni, biće za par dana.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Vulture
Posts: 14
Joined: Wed Jan 09, 2013 12:39 am

Re: 100 godina kluba

Post by Vulture »

Vojvodina-Borac Banja Luka
Jedna sigurno a možda i dve utakmice.
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Salvador »

Ako već nisu u stanju da dovedu Slaviju iz Praga ili neki ozbiljniji evropski klub, neka naprave bar neki turnir sa klubovima iz okolnih zemalja.
Uz svo poštovanje Borcu, ipak je nekako slabo da samo ta jedna utakmica obeleži 100 godina FK Vojvodine.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 100 godina kluba

Post by Passion »

Salvador wrote:ipak je nekako slabo da samo ta jedna utakmica obeleži 100 godina FK Vojvodine.
Ниси у праву. Никакав турнир не треба да обележи 100 година ФКВ. Једна текма са Шајкашем, једна са Славијом. Довољно да сваком Сланинару срце буде и више него пуно. И онако пун стадион за стотку нећемо имати, тако да не видим разлог зашто бисмо се удаљавали од својих корена и играли са било ким. Без Шајкаша и Славије, што се мене тиче нико ни не мора да дође. Прославити пар дана касније против суботичког Спартака и ћао ђаци. Ко не зна своју историју, осуђен је да је понавља. Толико о томе. Држ'мо се наших корена само, без њих смо нико и ништа.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 100 godina kluba

Post by Radoye »

Passion wrote:Једна текма са Шајкашем, једна са Славијом. Довољно да сваком Сланинару срце буде и више него пуно.
Tacno!

Svaka cast Borcu i braci Lesinarima ali to nije to.

Jos kad se setimo prica koje su nam pricali, a niko od njih nije trazio tako nesto, Ajaks, Real, Inter, ovaj-onaj, da bi na kraju ispao - Borac. Ko zna hoce li i to uspeti da organizuju, hohstapleri.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Stexman
Posts: 2602
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Stexman »

Bravo Passion. Ako vec zele da podidju nama navijacima onda neka dovedu West Ham. Ali to ih nece ispeglati u mojim ocima za sve sto su uradili!
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: 100 godina kluba

Post by ragazzi di Neoplanta »

Ne vidim ništa loše u tome da se odigra utakmica sa bratskim klubom, ne znam što vam "nije to to". Podržavam za Slaviju, za koju smo istorijski vezani, mada ta vezanost sad skoro i da ne postoji. Za West Ham, ne vidim nikakvu povezanost tog kluba sa našim, to što nas veže naše loženje na tu subkulturu, druga je stvar.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 100 godina kluba

Post by recni galeb »

Sajkas i to bas u Kovilju i Slaviju u NS, kakav Borac kakvi bakraci, braca smo mi na tribini a ne i sami klubovi...
Na kraj krajeva ako im je do bas celog cirkusa ok neka prave turnir sa te te tri ekipe...
Ako ne moze bas praska Slavija nek "magovi" onda odu na Salajku i kao zamenu uzmu joj imenjakinju... :mrgreen:
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: 100 godina kluba

Post by Mare »

ragazzi di Neoplanta wrote:Ne vidim ništa loše u tome da se odigra utakmica sa bratskim klubom, ne znam što vam "nije to to". Podržavam za Slaviju, za koju smo istorijski vezani, mada ta vezanost sad skoro i da ne postoji. Za West Ham, ne vidim nikakvu povezanost tog kluba sa našim, to što nas veže naše loženje na tu subkulturu, druga je stvar.
Realno veza između nas i Slavije je jednosmerna, odnosno mi smo vezani za nju, oni za nas verovatno ni ne znaju. Bilo bi lepo da dođu, takođe ne vidim ništa loše u prijateljskoj sa Borcem za dušu navijača, čak bih voleo da se odigra. Šajkaš je po meni obavezan i što neko reče baš tamo, mislim da bi u stvari tako sve trebalo i da počne, gostovanje Šajkašu, pa onda na našem stadionu sa ostalima.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 100 godina kluba

Post by Radoye »

ragazzi di Neoplanta wrote:Ne vidim ništa loše u tome da se odigra utakmica sa bratskim klubom, ne znam što vam "nije to to". Podržavam za Slaviju, za koju smo istorijski vezani, mada ta vezanost sad skoro i da ne postoji. Za West Ham, ne vidim nikakvu povezanost tog kluba sa našim, to što nas veže naše loženje na tu subkulturu, druga je stvar.
Otpocetka je isla prica da bi za 100 godina trebalo igrati sa Sajkasem i Slavijom, kao dva kluba koji su najzasluzniji za istoriju i jubilej koji se obelezava - Sajkas zbog prve odigrane utakmice a Slavija sto je Vojvodina kao klub uopste i prezivela nakon zabrane austrougarskih vlasti, plus smo od njih dobii i klupske boje. Prica za Cekicare je bila vise u fazonu zbog navijaca, bilo je i drugih predloga recimo Borusija Dortmund kao grad-pobratim Novog Sada ali to nije ozbiljno.

Onda je uprava pocela da obecava Ajakse i Reale i statijaznam, sto im niko nije trazio, jer kao Sajkas i Slavija nisu dovoljno atraktivni za 100 godina, pa ce Najbolja Uprava U Istoriji Univerzuma da nam dovede najatraktivnije klubove sveta. Da bismo umesto svega toga sada dobili Borac iz Banjaluke.

Svaka cast Borcu, sa njima mozemo ako treba svake godine da igramo prijateljske, ali to stvarno nije utakmica za obelezavanje 100. rodjendana.

No kako su krenuli, mozda ni Borac ne uspeju da organizuju pa umesto njih odigramo protiv Kabela (svaka i njima cast).

Hohstapleraj do maksimuma.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Владика »

FREAKS1994 wrote:Хвала на одговору.
Илустрација, текст Косте Хаџија о првим данима нашег клуба

Image
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Salvador »

podbara wrote:
FREAKS1994 wrote:Хвала на одговору.
Илустрација, текст Косте Хаџија о првим данима нашег клуба

Image
Podbara, hvala na interesantnom tekstu. Znaci prvi koraci negde kod danasnje "Menze" :wink:
Locked