Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4078
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

@vdn - bez želje da vređam Aleksu, Zukić je kapiten, Jeličiću traka pre stoji nego Aleksi, ako se neko od legendi vrati, poput Mede, tek tu Aleksa otpada od trake. Od novopridošlih, pre Alekse mi je čak i Seid nekako prirodniji izbor za traku.

@karlsson - Možda Tončev plati 100k da ispeglamo trošak za TSCov višak :)
hvylarn wrote: Sun May 26, 2024 1:08 pm Savićević može da preuzme ulogu Zuke, mali Lane da mu bude zamena
Daleko bilo, Savićević novi Uroš Nikolić u najavi. S tim da je Uroš bio veoma produktivan prošle sezone, a Vukan ni malo nije. Još uvek tvrdim da mu je adekvatna mera turska druga liga.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Maki
Posts: 1196
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Ivanović je u Bandovićevom mandatu (Popović ga je uništavao) izrastao u takvu igračinu da ne postoji ni 1% šanse da ostane u Vojvodini.
User avatar
rykerfcv
Posts: 876
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Maki wrote: Sun May 26, 2024 6:22 pm Ivanović je u Bandovićevom mandatu (Popović ga je uništavao) izrastao u takvu igračinu da ne postoji ni 1% šanse da ostane u Vojvodini.
Ивановић је експлодирао,константна претња за противнички гол игра главом такође добра,мислим да ће остати следећу сезону и онда је спреман за Европу.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4078
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Velika je razlika u tome koliko bi evropske ekipe platile jednog 19ogodišnjaka i jednog 20ogodišnjaka i mislim da bi to moglo da presudi da ga klub pusti. Jednostavno, ako stvarno možemo tih 4 miliona da uzmemo, ne bih puno zamerao nikome. Zameram kako se taj budžet troši na raznorazne Savićeviće, Vukiće, Vukčeviće, Tanjge itd. OK, smanjuje se udeo, ali i dalje je veoma, veoma velik za klub koji je daleko od zelene grane.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Maki
Posts: 1196
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Aleksandar Mitrović, Vlahović, Ratkov i Luković su centarfori koji su otišli u tim godinama za 3-5 miliona.
Najbolja opcija je da nam Ivanovića, kao što su i Lukovića i našeg Miloševića, ostave polusezonu na pozajmici. Nisu zapadnjaci ludi da ne znaju da procene talente.
Karlsson
Posts: 2210
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

A kakve ti Rabba očekuješ igrače da imamo na klupi ako ne tipa Savićevića, pa eto i Vukića (drugu dvojicu neću da komentarišem)?
Ne možemo da imamo po četiri Njegoša i Serija, jer niti to finansijski možemo da izdržimo, niti bi takvi igrači pristali da traće karijeru na klupi Vojvodine.
Meni su igrači tipa Savićevića i Kembela sasvim OK da ulaze sa klupe, ako imaju razumnu platu.
Za Savićevića se vidi da zna fudbal, ali nije konstantan. Da su ga saigrači ispoštovali imao bi još 2-3 asistencije lagano.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4887
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Rabba wrote: Sun May 26, 2024 1:42 pm
gospodinFKV wrote: Sun May 26, 2024 1:26 pm Mi kad bismo prekomandovali Kembela na desnog beka, resili bismo dve muve jednim udarcem. Sacuvali trkalicu u ekipi, na poziciji na kojoj nije bio los, a oslobodili mesto za jos jedno dobro krilo. Sad, jedino je pitanje da li on to zeli. Cinjenica je da nam treba takav bek, jer igramo ofanzivan fudbal. :cheers:
Uh, ne bih se složio sa ovim... Kembel je samo jako limitiran igrač, sličnih karakteristika kao Bjeković. S tim da je Kembel brži, a Bjeković tehnički potkovaniji. Verujem da bismo u ovoj postavci samo napravili sebi veliki problem u defanzivi, kad bismo Normana povukli nazad. Realno, on ni za onu limitiranu Vojvodinu nema kvalitet... Što mi je izrazito žao jer deluje kao dobar dečkonja.
Razumem, ali i tako limitiran je bolje partije prikazao nego ova dvojica. U postavci u kojoj mi u tranziciji imamo jednog ultra ofanzivnog beka, a drugog defanzivnog, on itekako moze da raste. Centarsut, spram onoga sto sam video, nije los. Brz je sa loptom, a bez nje da i ne pricam. On je tehnicki limitiran za striktno ofanzivnu rolu, gde se od njega ocekuje da bude konstantna opasnost po gol protivnika, ali u ultra ofanzivnoj formaciji kao bek, moze da bude nesto slicno Trentu u Liverpulu, za sirotinju naravno. :mrgreen:

Sto se Vukana tice, ja sam prvi bio protiv njegovog dolaska, i slazem se sa forumasima kada kazu da je nekako i dalje pomalo nedorecen, ali da je Uros Nikolic u najavi, i nije. Pre mislim da bi Uros Nikolic bio Vukan, da nema tu nesrecu s povredama. Ima jako puno lucidosti u njegovoj igri i od njega mozda i najvise ocekujem naredne sezone, kada se u obzir uzmu iskustvo i znanje, s jedne strane, i trenutne partije, s druge strane.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2102
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Karlsson wrote: Sun May 26, 2024 3:13 pm
Kafa wrote: Sun May 26, 2024 2:49 pm
Karlsson wrote: Sun May 26, 2024 2:25 pm Ivanović je tek počeo da se dokazuje u našoj ligi i ide mu super za sada, međutim za iskorak u Evropi treba iskusniji špic, ubica, jer Evropa ne prašta greške i nije namenjena za kaljenje mladih igrača.
Da je tako onda ne bi partizan dovodio Saldanju nego bi gurao Baždara od početka, a Nemanja Nikolić bi mu bio zamena.
Slažem se, ali bolje pare da trošimo na druge, mnogo kritičnije pozicije.
Zar špic nije kritična pozicija? Zar Vukanović i Ivanović protiv zvezde nisu promašivali nemoguće? Juče opsedamo gol, promašujemo, niko ne može da ga postigne.
Tako je Karlssone.Nama treba iskusan špic.

Evo Ze Turbo što ga je Voja iskopao u drugoj kineskoj, nije se baš naigrao u Nižnjem koji je u play-outu i razigravaju za opstanak u prvoj ligi. Zabio je gol na poslednjoj utakmici.
Ima ugovor do 2026, ali sa obzirom da igra na kašičicu, treba probati ponovo da se dovede.Lik igra centarfora i može oba krila da igra.
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Transferi

Post by novosadjanin »

Kazu na areni upravo da hocemo ovog: https://www.transfermarkt.com/shion-hom ... ler/509802
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Maki wrote: Sun May 26, 2024 6:22 pm Ivanović je u Bandovićevom mandatu (Popović ga je uništavao) izrastao u takvu igračinu da ne postoji ni 1% šanse da ostane u Vojvodini.
Ja sam cuo da je Zenit manje vise zavrsena prica i da samo pokusavamo da izvucemo malo vise novca i procenata. A sad da li je tacna, ne znam, vreme ce pokazati. Ali je Zenit definitivno zainteresovan.
Kup je nas!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4078
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Karlsson wrote: Sun May 26, 2024 7:38 pm A kakve ti Rabba očekuješ igrače da imamo na klupi ako ne tipa Savićevića, pa eto i Vukića (drugu dvojicu neću da komentarišem)?
Ne možemo da imamo po četiri Njegoša i Serija, jer niti to finansijski možemo da izdržimo, niti bi takvi igrači pristali da traće karijeru na klupi Vojvodine.
Meni su igrači tipa Savićevića i Kembela sasvim OK da ulaze sa klupe, ako imaju razumnu platu.
Za Savićevića se vidi da zna fudbal, ali nije konstantan. Da su ga saigrači ispoštovali imao bi još 2-3 asistencije lagano.
Vrlo je izvesno da je Savićević papreno plaćen, a da je zakazao na svakoj iole bitnoj utakmici. Ako ćemo da preplaćujemo igrače, daj da preplatimo nekoga ko će biti u 11 i doprinositi, poput Njegoša. Vukan bukvalno ništa nije doneo bolje u odnosu na Milosavljevića, a Milosavljević je, na stranu što je maksimalno ispoštovao klub, često, pogotovo u početku, bio užasan i među slabijima na terenu. Nemoj biti siguran da je Savićević mesečno plaćen puno manje od Njegoša. Tu je moja najveća zamerka. Što je plaćen kao da treba igru da zasnivamo na njemu, a realno, za više od 20 minuta nije.

Što se Kembela tiče, izneću dodatno nepopularno mišljenje, i dalje mislim da je Bjeković značajno bolji igrač sa značajno većim prostorom za napredak od Normana, u oba pravca. Bjeka će zapaliti u neku Austriju ili tako negde i uz pravilno vođenje za par sezona postati zver, ukoliko bude igrao nekog ofanzivnog beka. On jednostavno nema predispozicije da bude dovoljno dobar u defanzivi, ali da šparta 90 minuta po toj desnoj strani i bude kostantna pretnja, mislim da itekako može. Ponovo, Bjeković je tehnički potkovaniji igrač značajno, ne toliko trkački jak kao Kembel, ali uz par kila mišića bi se verovatno to uteglo u fin paket beka-krila. Kembel će do tada kao muva bez glave da trči i da nervira pola foruma, jer nije poslao pas kako treba. Ako zadržavamo Kembela, ja ga ne bih gurao nazad, nego u špic. Da igra poachera(eto malo i za ljubitelje FMa).

Naravno. ja sedim kući i tipkam po tastaturi, postoje ljudi koji se time aktivno bave, ali mi kao laiku ne deluje da smo uboli neku premiju sa momkom koji je odbačen i u zvezdi i u Čukaričkom. Nadam se da grešim, jer kažem deluje kao dobar momak, ne iskače nekim sranjima, samo jednostavno ne deluje ni kao osoba za rotaciju, bar ovako kako to sada izgleda. Puno teksta, malo sadržaja...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4022
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Badaboom
Posts: 22
Joined: Sat Apr 20, 2024 12:24 am

Re: Transferi

Post by Badaboom »

novosadjanin wrote: Sun May 26, 2024 8:04 pm Kazu na areni upravo da hocemo ovog: https://www.transfermarkt.com/shion-hom ... ler/509802
Juce dok sam citao komentare na mozzart sportu (znam,znam,bez komentara sa mozzart sporta na temi o transferima :mrgreen: ) naleteh i na ovaj interesantan komentar...
Iz PC-a odakle je ispao Seri, sada postoji zamena za Zuku. Igrac je trenutno u razvojnom klubu crno/plavih sa zapada evrope, koji bi sutra u gradskom derbiju trebali da overe titulu. Zemlja rodjenja igraca ima boje koje se nalaze na dresu Vose. Zanima nas vase misljenje? Samo napred Vojvodina!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4022
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »




Opasan je ovaj mali, upala mi je u oko jedna stvar, na koga vas asocira nešto u njegovoj igri? :D
Karlsson
Posts: 2210
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Pa jel to gotovo ili se ložimo samo na neke patke i trolove?
Post Reply