Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

I sad kako otići na kviz sa svim ovim protivurečnim mišljenjima? :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Nece da moze (sto bi rekao Sojic) ni Cukaricki, jer ima kontinuitet kluba od 1945 i zaveden je i takmicio se kao Udruzenje gradjana.
Kako je mogao postati deo stecajne mase, a zadrzao kontinuitet udruzenja gradjana, tj. da nije osnovan kao doo i ugasen kao Udruzenje gradjana i krenuo od najnizeg ranga takmicenja, pa posle bankrota usao u stecajnu masu i prodat?
Firma je bila samo finansijer kluba dugo godina.
Kako je vec @Rabba napisao, samo je nekom muljazom prodat.
Kad bi se pravno ,,cackalo" kako se nasao u nasledju firme, vrlo verovatno bi se mogla osporiti prodaja.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Voja wrote: Mon Dec 11, 2023 10:07 am
Rabba wrote: Mon Dec 11, 2023 9:22 am
N13 wrote: Mon Dec 11, 2023 8:39 am Nisu. Funkcionisu kao sto je Hajduk Kula funkcionisala u vreme Dzombe, ili cak i mi u vreme Kan Kana.
Mislim da grešiš za Čukarički. Čukarički je d.o.o. i mislim da je u potpunosti u vlasništvu tog Obradovića. Nije osnovan kao doo, ali je u onom periodu ljute krize odrađena neka muljaža i mislim da je klub sada privatan. Voždovac i TSC definitivno nisu privatni. Mislim da je i Radnički 1923 d.o.o. ali ne znam ko je vlasnik kluba.
A da nije i Vosa d.o.o?
Vojo, nije nemoguce, jer kod nas je tumacenje zakona vrlo ,,liberalno" (a, mogu se pozvati i na presudu u vezi slucaja Cukarickog). Samo, Vosa je daleko znacajniji klub od Cukarickog.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Radoye »

Ne znam kakav je pravno-imovinski status TSC ali i on je novi klub, originalni TSC / AIK je ugasen 2003. a ovo sada je rezultat nekih fuzija seoskih klubova iz 2005.

I suboticki Spartak je sad ustvari FK Horgos, originalni Spartak je ugasen...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Rabba »

Radoye wrote: Mon Dec 11, 2023 1:22 pm Ne znam kakav je pravno-imovinski status TSC ali i on je novi klub, originalni TSC / AIK je ugasen 2003. a ovo sada je rezultat nekih fuzija seoskih klubova iz 2005.

I suboticki Spartak je sad ustvari FK Horgos, originalni Spartak je ugasen...
Ima mnoštvo ovakvih primera i zapravo je tužno što niko ne zna za koga navija, u suštini. AIK se fuzionisao sa FK Bajša, ovaj TSC je rezultat te fuzije. Tehnički, svi klubovi koje znate pod jednim imenom, a pojavljivale su se neke njihove inkarnacije su neki frankenštajn klubovi, upitno je da li su isti kao originali. Spartak, Radnički Kragujevac i užička Sloboda su možda najekstremniji primeri toga, a da mi ovako na prvu padaju na pamet. Spartak je u stvari FK Zlatibor Voda iz Horgoša, koji su bili dospeli do onoga što se danas zove prva liga, da bi kroz seriju nekih sumnjivih fuzija i menjanja imena i istorije, oni postali FK Spartak koji danas poznajemo. Kragujevac je takođe zanimljiv, jer se stariji sećaju da su gotovo svi kragujevački sportski klubovi imali prefiks "K", što je bilo onako jedinstveno i specifično. Pa je pravi Radnički bio KFK Radnički(Kragujevački fudbalski klub Radnički), a sad su neki Radnički 1923, koji je kroz fuzije sa Šumadijom i Erdoglijom dospeo tu gde je sada. Slobode se sećate kao Sevojna, ovo novo Smederevo 1924 je takođe neki frankenštajn klub, a mislim da im je svima najveći problem bio da dokažu pred UEFA-om da su oni zapravo i nosioci istorije i imena originala. Najsvežiji primer je Radnički iz Sombora, kad se neko drznuo da se usprotivi lokalnim moćnicima pa su Somborci isterani sa svog stadiona, a tamo je vaspostavljen neki Radnički 1912. Pazite sad, u međuvremenu, taj Radnički 1912 je ugašen, a originalni Radnički je trenutno u petoj ili šestoj ligi. Znači, nisko su, ali su preživeli i skidam im kapu zbog toga.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Duplof »

Dobro smo mi i preživeli kad se vide svi ovi primeri. :mrgreen:

Mada, bolje da ćutimo i ne izazivamo sudbinu, a nije da nam ne fali malo do toga...
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by hvylarn »

User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »

Eh šta ti je život oteraju te iz voljenog Osijeka (opravdano) pa preko Trabzona stigneš do Union Berlina.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Turija, evo ovde se dosta pricalo o Vosi samo moras da se potrudis da pronadjes. :mrgreen: Inace super emisija, svasta se moglo cuti .

Image
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Milan »

Kako je propao pravopis...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Milan wrote: Mon Dec 18, 2023 1:30 am Kako je propao pravopis...
Ma poslusaj emisiju (nisam ni gledao sta pise :D) , sta covek sve naprica o namestanju utakmica :mrgreen:
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Voja wrote: Mon Dec 18, 2023 1:54 am
Milan wrote: Mon Dec 18, 2023 1:30 am Kako je propao pravopis...
Ma poslusaj emisiju (nisam ni gledao sta pise :D) , sta covek sve naprica o namestanju utakmica :mrgreen:
Svi pametni kad završe karijere. :evil:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

slanobarac wrote: Mon Dec 18, 2023 3:01 pm
Voja wrote: Mon Dec 18, 2023 1:54 am
Milan wrote: Mon Dec 18, 2023 1:30 am Kako je propao pravopis...
Ma poslusaj emisiju (nisam ni gledao sta pise :D) , sta covek sve naprica o namestanju utakmica :mrgreen:
Svi pametni kad završe karijere. :evil:
Ja na tu emisiju ne gledam tako da bih rekao Koroman je ljudina, nego gledam kao na dokaz cega sve ima u srpskom fudbalu. Ovde su bar do sad navedeni najkonkretniji primeri, i oni daju odredjenu satisfakciju svima koji sumnjaju u nas fudbal i namestaljke. E sad sto ce se zavrsiti sve na ovoj emisiji to je neki drugi problem
Image
Post Reply