Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by laki »

Mozda je dvoje ljudi svega reklo da Nikolic treba da ode, svi ostali su za to da treba da ostane, i to ne jednu vec bar 2, 3 sezone. Cemu stalno potenciranje toga kako ne treba da se trazi njegova smena kad niko o tome ni ne prica? Ljudi ga samo kritikuju po zasluzi. Kad su dobri rezultati i igra, onda dobija pozitivne kritike, kad su losi rezultati i igra onda dobija negativne kritike! Sta je tu nenormalno i sta nije jasno?!

Ja smatram da je lose vodio tim protiv KG i Javora i kritika s moje strane je negativna. Isto kao sto je negativna kritika prema nekom igracu koji lose odigra 2, 3 utakmice za redom. Pa mi od partizana nismo na Karadjordju nikoga pobedili!!!!!! Jel treba da mu titram jaja zbog toga?! Plus forsira jedne iste igrace koji mi se penju na onu stvar. Mali Mijat, primera radi, odigra lose jedno poluvreme i ondmah svi pricamo kako decko nije spreman za prvi tim. A kad Nikolic na Karadjordju nema ni jednu pobedu sa svojim timom u 4 poslednje utakmice (koje su odigrane na tom stadionu), onda treba da cutim? Sve po zasluzi, moj Nikolicu, sve po zasluzi!

Itd...
Image
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Boske87 »

Mislim da sam ja prvi napisao na forumu "Nikoliću odlazi", bilo je to više iz revolta ali moram da napomenem da sam bio jedan od retkih koji je "pljuvao" i naše pobede protiv ofk i Rada, znači dok nam je dobro išlo. Jednostavno i tada se videlo da igramo tragikomičnu odbranu, svaka nam je utakmica neizvesna do zadnjeg minuta, primamo smešne golove, tim uopšte nema sigurnosti i rutine. A za to je najviše odgovoran trener, niko drugi, ni igrači , ni publika koju Nikolić voli da uzme u usta. Kao što neko reče pre mene barem smo kod Vignjevića imali taj timski duh, bio sam miran u na stadionu jer sam znao da teško primamo gol, čak smo i derbiji rutinski odrađivali. A Vignjević je imao generalno gledano slabiji tim uz dodatak Abubakara, a nije baš da je Abu kandidat za zlatnu loptu pa da njegov odlazak ne može da prebolimo.

Ranije sam bio za to da se Nikoliću daju odrešene ruke i višegodišnji mandat ali me on svojim ponašanjem i izjavama svakog dana sve više razočarava, najmanje su tu rezultati bitni. Prvo izjavljuje da ostaje sigurno do decembra iako ima 100% ugovor do kraja sezone i to u trenutku kada se jajare interesuju za njega, pa onda svaljuje krivicu na molobrojne navijače koji stvaraju neverovatnu tenziju našim zvezdicama na terenu, pa sad u kupu hvali zvedzanu i daje izjave u stilu trenera Javora, Donjeg Srema i ostale boranije kada idu u rupu da se brane.

E pa Nikoliću što se mene tiče imaš kredita do kraja polusezone. Ako budemo zaostajali za vodećom ekipom JSl više od 3 poena i ako ne prođemo u kupu lagano se pakuj i slobodno biraj sledeću destinaciju, bolju priliku od Vojvodine sigurno nećeš naći.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Što se mene tiče, potpuno sam indiferentan po pitanju da li Nikolić odlazi ili ostaje, jer Klub ima daleko većih problema od toga ko je trener.Jedini trener za kojim ja žalim je Ivica Brzić, ali od njegovog povratka nema ništa, dok je ova uprava aktuelna (jer zna se zašto je i kako Brzić otišao), a uz to čovek je već i u poodmaklim godinama za trenersku klupu.Od svih trenera u poslednjih 20 godina, Ivica je najveće fudbalsko ime.Uz sve to imao je (i sa tribina) vidljivu viziju, želju za uspehom i počeo je stvarati tim i igru Vojvodine.Izostali su ,,samo" uslovi.Čak i Bobe Pavković, koji je 2002 otišao na sličan način, nije trener za kojim žalim, jer je čovek koji je samo nagoveštavao velik potencijal i kao igrač, i kao trener (i kao tamburaš), ali nije napravio nijednu uspešnu karijeru, tako da ne verujem da bi (i sada) nešto značajnije stvorio (uz sve to i veliki grobar).
Da se vratim našem treneru Marku Nikoliću.Nikolić će, gotovo sigurno, otići (jer sve ovo što on izjavljuje, u poslednje vreme, je priprema za taj čin).Dočekan je Marko u Voši sa velikim optimizmom, očekivanjima i kreditom kod navijača, pre svega zbog dobrog nastupa u medijima i jasne priče, ali ako pogledamo delo, postoji ozbiljan raskorak -od igre, do izbora igrača (koga je doveo, koga je precrtao i šta je napravio od aktuelnog sastava).
Ako ćemo da poredimo njegovo delo samo sa npr Vignjevićem, Vignjević je više uradio. Po svakom pitanju, iako je na papiru imao slabija imena.Nikolić nije afirmisao nijednog igrača (ni mladog ni starog), a recimo Radoja je procvetao kod Vignjevića.Ne znam pouzdano, ali meni se čini da je trener Nikolić pogubio najviše bodova u Novom Sadu, od svih naših dosadašnjih trenera, a i priča postaje sve šupljivija.
3 godine, apriori kredita, davati treneru u savremenom profi fudbalu, danas je nepodnošljivo, jer trener seniorskog tima ne pravi igrače, nego tim (3 godine u mladim selekcijam je OK).On dobija (ili selektira gotove igrače) i dvoje odrađenih priprema, i dva prelazna roka, moraju da daju vidljivu sliku o trenerskoj ruci.Ako se ona ne primećeje, tražiti dugo rešenje.
Istina, ponovo se kreće iz početka, ali postji šansa i da se ,,ubode".Nema razloga da žalimo za trenerom Nikolićem, nema velike potrebe i ni da ga ,,teramo" iz Voše, ali ima velikog razloga za nezadovoljsvo učinjenim u ovoj polusezoni.Kakav god bude ishod sa našim trenerom, nama će biti isto.Tako da je meni lično potpuno svejedno (kao i to ko će od igrača otići u prelaznom roku). Oguglalo se i na probleme, kao i na događaje, te nestalo emocija i energije.

EDIT: Izvinjavam se na grešci u kucanju, u predhodnom mom postu, gde sam u rečenici ,,...ako se ona ne primećuje, tražiti drugo rešenje..." boldovane reči su bile pogrešno otkucane, tj kao ,,primećeje" i ,,dugo", što nema nikakvog smisla.

PS
Mala digresija i pitanje u vezi ukidanaja ,,edit" dugmeta u vlastitom postu:
Da li je stav Uredništva da se sopstveni post, posle izvesnog tajm auta, više ne može editovati ili je to automatska funkcija Foruma?
Mislim da je stalno otvoren edit bio dobra stvar da se nešto naknadno dopuni, popravi, prepravi, a da se ne mora generisati novi post.
Verujem da bi bilo interesantno čuti (u folderu ,,O Forumu i Sajtu") kakvo je mišljenje, po tom pitanju, ostalih forumaša?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Milan »

Ukidanje mogucnosti editovanja je odlicna iz razloga sto smo imali situacije da pojedini clanovi brisu kompletne svoje postove iz proslosti, pa je izostala mogucnost pracenja ranije izrecenog. Da budem direktniji, nisi ih mogao uhvatiti za stavove koji su nekada bili diametralno drugaciji...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Salvador »

shecky wrote:Brzic je car , bez dlake na jeziku , svako leto ga "slusam" u Bezi kod stranda , sa Kosanom i DD kako pricaju i prepricavaju svoju mladost :) uzviancija slusati , iako to radim krisom .. yes im a bitch :)

Sto sta se moze cuti sto inace necete nigde , i da , Brzic je fakticki oteran tj nije hteo da mu popuju i covek otiso , i dok god je ova "vlada" u klubu ,njega nece biti.. pa vi sad vidte ko vam je drazi..

Nikolic je ono.. duplo mladji od njega , ali nema ni 5% harizme matorog , Brzic jednostavno ima ono nesto... ima MUDA !!

...
Haha, i ja sam ga isto par puta slušao (bolje reći špijunirao) u Bezi. Tada je baš i bio naš trener, pa je spominjao situaciju u kojoj se nalazio. Inače on je prijatelj sa Milanom Mandarićem, e to bi bio dobar tandem za Vošu!
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Baltazar »

Ako si Nikoliću potpisao na 1+1 godinu, onda je tvoja izjava da ostaješ sigurno do zime vrlo nekorektna. Vrlo sam iznenađen!
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rivelinjo »

Boske87 wrote:Mislim da sam ja prvi napisao na forumu "Nikoliću odlazi", bilo je to više iz revolta ali moram da napomenem da sam bio jedan od retkih koji je "pljuvao" i naše pobede protiv ofk i Rada, znači dok nam je dobro išlo. Jednostavno i tada se videlo da igramo tragikomičnu odbranu, svaka nam je utakmica neizvesna do zadnjeg minuta, primamo smešne golove, tim uopšte nema sigurnosti i rutine. A za to je najviše odgovoran trener, niko drugi, ni igrači , ni publika koju Nikolić voli da uzme u usta. Kao što neko reče pre mene barem smo kod Vignjevića imali taj timski duh, bio sam miran u na stadionu jer sam znao da teško primamo gol, čak smo i derbiji rutinski odrađivali. A Vignjević je imao generalno gledano slabiji tim uz dodatak Abubakara, a nije baš da je Abu kandidat za zlatnu loptu pa da njegov odlazak ne može da prebolimo.

Ranije sam bio za to da se Nikoliću daju odrešene ruke i višegodišnji mandat ali me on svojim ponašanjem i izjavama svakog dana sve više razočarava, najmanje su tu rezultati bitni. Prvo izjavljuje da ostaje sigurno do decembra iako ima 100% ugovor do kraja sezone i to u trenutku kada se jajare interesuju za njega, pa onda svaljuje krivicu na molobrojne navijače koji stvaraju neverovatnu tenziju našim zvezdicama na terenu, pa sad u kupu hvali zvedzanu i daje izjave u stilu trenera Javora, Donjeg Srema i ostale boranije kada idu u rupu da se brane.

E pa Nikoliću što se mene tiče imaš kredita do kraja polusezone. Ako budemo zaostajali za vodećom ekipom JSl više od 3 poena i ako ne prođemo u kupu lagano se pakuj i slobodno biraj sledeću destinaciju, bolju priliku od Vojvodine sigurno nećeš naći.
Vignjević nije trebao dolaziti uopšte. To kao prvo. Kao drugo, tim koji je vodio je bio puno jači jer je Abu pravio ogromnu razliku. Ja bih više voleo da se Abu vrati, nego sva ova "pojačanja" zajedno.


Nikolića su kovali u zvezde - ključevi grada, doživotna funkcija (kao Maršal), samo su ponude za brak falile. Čovek je od krvi i mesa, sa vrlinama i manama. Kontam da je OK trener, ali ga sigurno ne puštaju previše da se meša u svoj posao. Kad i same plate igrača vise u vazduhu, kad za sastav tima moraš pitati menadžere i upravu, onda tu ne može da se radi posao kako treba. Pitanje je sa kojim parama i koliko je on tu bio u prilici da stvarno dovodi pojačanja i da se pita.

Sve u svemu - osvojiti ništa nećemo, ali ni ispasti iz lige. Fudbal dobar gledati još teže. Sve kao i poslednjih 20 godina.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by budababa »

Журнал wrote:Николић о свом статусу: Морам да видим шта ми се нуди

Протеклих дана председник УО Војводине Миленко Јокић и неки његови најближи сарадници, обавили су разговоре са Марком Николићем.

Клупски челници упознали су шефа стручног штаба о ономе што се планира, а том приликом нису заобиђене важне теме, међу којима посебно место заузима Николићев статус.

Није тајна да млади стручњак има понуде других клубова, домаћих и страних, па су у Војводини изразили спремност да се сарадња продужи на дужи рок, са спремношћу да Николић убудуће ради под повољнијим условима од досадашњих.

Изражавајући задовољство обављеним разговорима, Марко Николић каже:

– Допада ми се концепт рада с којим сам упознат и начин размишљања руководства о будућности Војводине. Штета што такве планове и идеје нисмо имали у претходном периоду. Као што сам раније најавио, по завршетку првенства поново ћемо сести за сто и тада ћу се дефинитивно изјаснити о ономе што ми се нуди.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by trelos gia fcv »

Gospodine Nikoliću krivi ste VI što tu vest niste ili demantovali ili potvrdili.
VAŠ odgovor "moram sesti i popričati" je značio nemir (koji navodite) i potpuno posrnuće tima (ako je do toga uopšte, a znamo da nije).
Mnogima je, pa i VAMA, Vojvodina zadnja rupa na svirali (u koju svirate a mi vas gledamo i sve to dozvoljavamo).
Naravno da za to niste krivi VI.
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by shecky »

Naravno da nije trener kriv , on je samo konacan rezultat zajedno sa igracima.
Zna se ko je kriv ili ko su krivci.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

trelos gia fcv wrote: Mnogima je, pa i VAMA, Vojvodina zadnja rupa na svirali (u koju svirate a mi vas gledamo i sve to dozvoljavamo).
Danas se ljudi prodaju za sitnicu,tako da je sasvim logicno da je Vojvodina nekome zadnja rupa,a sutra to ce im biti i Partizan i Zvezda,cim se ukaze neka bolja prilika.
Image
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Dejan »

Zurnal wrote:Николић: Имам понудe домаћих, али и страних клубова
26 нов, 2013

Иницирањем разговора с Марком Николићем о наставку сарадње, која је орочена до лета идуће године, у Војводини јасно стављају до знања да садашњи тренер, упркос серији лоших резултата, ипак ужива подршку.

Како коментаришете тврдње да су ваши кофери већ спаковани, јер сте наводно постигли договор да у зимској паузи преузмете Партизан, питали смо Николића?

– Не желим да се бавим причама и да их коментаришем. Истина је да имам неколико понуда домаћих и страних клубова, али одлуку у вези с тим нисам донео пре разговора са људима из Војводине – каже Марко Николић, не кријући да није баш срећан што се мимо своје жеље нашао у средишту медијске пажње.

Чаршија је поред Партизана као будући клуб Марка Николића наводила и Црвену звезду, која наводно жели да се захвали Славиши Стојановићу. Ускоро ћемо сазнати има ли истине у тим причама.
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by salefkv »

Povodom sve češćih medijskih spekulacija i napisa u štampanim i elektronskim medijima o tome da Šef stručnog štaba Vojvodine Marko Nikolić u zimskoj pauzi napušta klub, trener „crveno-belih“ u ekskluzivnoj izjavi za klupski sajt kaže :

-Želim da pre svega stavim tačku na priče koje se već neko vreme provlače u sportskoj javnosti da napuštam mesto prvog trenera Vojvodine. Istina je sledeća: Marko Nikolić je trener FK „Vojvodina“ sa kojoim ima važeći profesionalni ugovor do juna 2015. godine. U Vojvodini ostajem najmanje do isteka važećeg ugovora ili do onog trenutka do kada mojim radom bude zadovoljna uprava kluba ili dok se ja lično i moji saradnici budemo dobro osećali u ovoj sredini. Ovim stavljam tačku na ovu temu i fokusiram se zajedno sa svojim saradnicima na poslednje tri najvažnije utakmice u jesenjem delu sezone.
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by One and only »

Neka ode ako hoce, jaka stvar. Pa nije on Aleks Ferguson, pa da se dize prasina za njim. Moze i u partizan i zvezdu, zabole nas. U Vosi nije proveo ni pola godine i zaboravicemo ga kao i svakog drugog trenera.
United of Vojvodina
Post Reply