Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Pripreme

Post by Toto Riina »

U omladinskom pogonu se veoma lose radi pedagoski sa igracima i u sadasnjim omladincima(ne igracima prikljucenim prvom timu) ima mozda dva, tri Slaninara. Bolno, ali istinito :!: Fima rodjeni novosadjanin ima grupe cz na fb, a ovde razvlacite Pankova. Ili se raspitajte i zauzmite isti stav prema svima ili zajebite te price. Pankov svaki minut daje 100% sebe.

Krivci su treneri na celu sa Kosanovicem :!:


Ivanic je igrac kakvih nema mnogo u JSL, zasluzuje punu podrsku i sansu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9945
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post by Voja »

Posto je Turija uputio pitanje Djumiju,ajd da se i ja ogrebem za jednu informaciju. Djumi,da li mogu dobiti info o dva igraca (ukoliko znas sta o njima)!? U pitanju su Miljan Govedarica iz Donjeg Srema i Stefan Ilic koji je koliko znam pripreme odradio sa Spartakom!? Ima li u tim igracima potencijala za Vosu!? Miljan je ako se ne varam dosao iz Bosne,a Stefan je Partizanova skola!?
Image
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Pripreme

Post by Schteph_F89 »

Toto Riina wrote:zauzmite isti stav prema svima ili zajebite te price. Pankov svaki minut daje 100% sebe.
:!:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Pripreme

Post by Djumi »

Turija sećam se dobro toga. :)
Ivanića sam danas gledao prvi put.U prvom poluvremenu je 3-4 puta pipnuo loptu ali se videlo da je veoma talentovan.E sad da uporedim njega i Tadića je veoma teško,pre svega se mnogo razlikuju u izgledu.Mislim da Ivanić može da izraste u vrhunskog fudbalera ali isto tako mora mnogo da radi pored treninga sa ekipom i individualno.Nesme da igra na momenat.
Generalno gledano Voša ima nekoliko vrlo talentovanih decaka ali iskreno ja sam danas video i neke koji su mladi ali uopšte ne zaslužuju da budu prvotimci.
Vojo znam oba igrača i mislim da Bosanac ima nešto ali to je u ovom trenutku nedovoljno za Vošu.
Last edited by Djumi on Mon Feb 24, 2014 9:54 pm, edited 1 time in total.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Pripreme

Post by Schteph_F89 »

Djumi wrote:Turija sećam se dobro toga. :)
Ivanića sam danas gledao prvi put.U prvom poluvremenu je 3-4 puta pipnuo loptu ali se videlo da je veoma talentovan.E sad da uporedim njega i Tadića je veoma teško,pre svega se mnogo razlikuju u izgledu.Mislim da Ivanić može da izraste u vrhunskog fudbalera ali isto tako mora mnogo da radi pored treninga sa ekipom i individualno.Nesme da igra na momenat.
Generalno gledano Voša ima nekoliko vrlo talentovanih decaka ali iskreno ja sam danas video i neke koji su mladi ali uopšte ne zaslužuju da budu prvotimci.
Kakvo je Vase misljenje o pankovu?
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Pripreme

Post by Toto Riina »

Djumi koji mladi igraci po tebi imaju talenat za Stari klub iz Srbije?

Apija SlogaP, Gobeljic, Marusic Sloga K, Marusic Vozdovac, Cirkovic Metalac i koji jos :D
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Pripreme

Post by Djumi »

Sva deca iz Vošine škole zaslužuju šansu a da li ce uspeti zavisi od mnogo faktora.U Voši nesme biti preporuka glavna da igrač daje svoj maksimum.To se po meni podrazumeva i nesme da se dovodi u pitanje.
Često se dešavalo da su neki veliki talenti zbog pohlepe za novcem dobijali šansu i propadali zbog toga.Mladi igrači traže pažnju ali se moraju voditi na pravi pedagoški način.Pozitivna klima u samom timu je veoma važna za svakog mladog igrača.
Pozitivna klima ne moze postojati ukoliko ne postoji razuman stepen poverenja u mladost.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Toto Riina wrote: Ili se raspitajte i zauzmite isti stav prema svima ili zajebite te price. Pankov svaki minut daje 100% sebe.
Krivci su treneri na celu sa Kosanovicem :!:
Ivanic je igrac kakvih nema mnogo u JSL, zasluzuje punu podrsku i sansu.
Ta priča treba da je stalno aktuelna, jer jedino tako se možemo izboriti za poštovanje dresa u kojem nastupaju.Naravno da treba i mora da daje sebe na svakoj utakmici.Drugo je to što smo mi dopustili da se može parazitirati u timu, pa sad ko se trudi, njemu kapa dole, a trud je podrazumevano stanje u normalnom svetu.
Kosanović je, možda, delom kriv (zbog neaktivnosti na tom polju), ali je najkrivlja uprava.A kako da očekuješ od blizanačke uprave da se bori za ugled Vojvodine?Treneri se malo šta pitaju, pa ih igrači tako i slušaju.
Što se tiče Ivanića potpuno se slažem.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Pripreme

Post by Djumi »

Marušić iz Sloge i Ćirković iz metalca mogu sigurno a za ostale je pitanje :)
ps. Ćirković je kod mene debitovao
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Pripreme

Post by Djumi »

Turija !
Svako dete koje dodje u Vošu mora od prvog dana da bude stavljeno u kontekst kluba.Dobra komunikacija na terenu i van njega neće od naše dece automatski napraviti pobednike. Ako se radi na poboljšanju komunikacije unutar ekipe, to će imati puno veći uticaj na uspeh.Komunikacija osnovi pomaže u usklađivanju ekipe na terenu i izvan njega, stvara bolju sliku o ekipi.Odgovorno tvrdim da je to temelj budućih šampiona pored kvalitetnog trenažnog procesa.
ps mnogo pišem
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Djumi wrote:Turija !
Svako dete koje dodje u Vošu mora od prvog dana da bude stavljeno u kontekst kluba.Dobra komunikacija na terenu i van njega neće od naše dece automatski napraviti pobednike. Ako se radi na poboljšanju komunikacije unutar ekipe, to će imati puno veći uticaj na uspeh.Komunikacija osnovi pomaže u usklađivanju ekipe na terenu i izvan njega, stvara bolju sliku o ekipi.Odgovorno tvrdim da je to temelj budućih šampiona pored kvalitetnog trenažnog procesa.
ps mnogo pišem
Apsolutno tako.To je i tajna značajnih uspeha klubova iz malih (po broju stanovnika) mesta, ali sa jakom lokalnom kompaktnošću (naravno, u okvirima svojih krajnjih mogućnosti).
A i za ovo u PSu se slažem :)
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9945
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post by Voja »

Jeste,ali ukoliko u osnovi svega ne lezi ljubav prema fudbalu dzaba sva komunikacija! Sve cesce primecujem kako se treninzi "odradjuju",a posle ima druzenja,ima komunikacije,ali o kladionicama,o poker aparatima,o splavovima,tetovazama.... Tu uspeha nema... Imao sam cast da upoznam igraca koji zivi od fudbala,a ne zna koji mu je na tabeli klub za koji igra :roll:
Image
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Pripreme

Post by Chana »

http://www.fkvojvodina.rs/2014/02/indija-vojvodina-2-4/" onclick="window.open(this.href);return false;

Milo mi je da je Ivanić odigrao kako je odigrao, a mišljenja sam još odranije da zaslužuje da mu se pruži šansa.
Posebno sada kada je Vranješ na izlaznim vratima... Jedino me sekira tolika vajna "transparentnost" :!:

Ne treba zaboraviti ni Milana Sprema, on je među prvima od svih naših "Šampiona" igrao koji minut u dresu prvog tima - eventualno ga je Kića preduhitrio onom igrom u Čačku pre cca dve godine!
Slažem se i sa mišljenjem da mi je draži ujednačen vezni red, nego da imamo nekoga za koga je lopta "namenjena" - pa čim njega zaustave, ili mu se ne igra baš (a Vranješ je znao da ima takvih momenata), od naše igre ne ostanu ni pomenuti "dugmići"!

Što se "bekovskih nedoumica" tiče, situacija je malo prenapumpana, budući da u klubu imamo mlade i snažne Nastića i Kočovića (obojica imaju i napadačkog pedigrea), dok na desnoj strani imamo Nikolića i mladog Joksu (zašto da ne?!)...
Za Nikolića i Nastića ne treba pisati neke opservacije, jer su navijači valjda upoznati ko je u prethodnim sezonama igrao bekovski par u timu omladinaca (uz kasnije Jorgića, Cvijića (koji se meni vrlo sviđao i na beku, i kao "all around" igrač) i još par njih...
Jedino što osećam neko nepoverenje struke u obojicu, nažalost, inače se ne bismo radovali Živkoviću do te mere...

Na oficijelnoj stranici, na adresi: http://www.fkvojvodina.rs/prvi-tim/licencirani-igraci/" onclick="window.open(this.href);return false; stoji nebulozan spisak na kome su i Leković, Delač, itd., dok za ovaj sa adrese http://www.mojklub.rs/vojvodina/lista_grupna" onclick="window.open(this.href);return false; ne znam da li je "pravi" - ali liči da jeste...
Otkako je zaigrao za omladince, Kočović napreduje velikim koracima, a mali Joksa je kao na atomski pogon, a obojica su igrala u Inđiji u drugom poluvremenu - kada smo ostavili bolji utisak... Što bi već na leto moglo da znači da bi mogli da se presele u prvi tim...
Za ovu polusezonu sumnjam da postoji mogućnost da budu čak i prema potrebi licencirani?
Što se "sad-za-sad" tiče, treba samo "više odlučiti" - ko igra te pozicije u stani-pani situacijama?
Plan je kanda bio: Desno - Živković i Nikolić, levo - Nastić i Popara :?:

Ja ne bih suviše pomerao Pankova sa njegovog mesta centarhalfa - posebno zbog činjenice da je sezona duga, kao i da se od Pekare ne može očekivati da sprintevima iz sredine odbrane "redovno pokriva" propuste mladog Živkovića ili u Pećincima - Puškarića na levom beku! Uz Pekaru ili Đuru, bar u situacijama kao što je bila sada na Suvači, treba da se kali neko od mlađih centarhalfova...
Ono što meni nikako ne ide u glavu: Zašto smo uigravali Poparu na levom beku, ako u Pećincima posle kompletnih priprema naša struka stavi novopridošlog i neuigranog Puškarića na to mesto? On se trudio, ali to je bilo JAKO TANKO!

Voleo bih da se na ovakve teme u raspravu uključe oni koji su stručniji, posebno Djumi...
JER, JA SAM SAMO NAVIJAČ I ZALJUBLJENIK U VOLJENE BOJE...
To mojim opservacijama ne daje neku "stručnu težinu"!

U svakom slučaju, imam poverenja u Kosana - i nemam nameru to da menjam, voleo bih da samo što više naše dece dobija šansu...

Isto kao što mi je u ovoj sezoni, što se rezultata tiče - samo 4 utakmice "padaju na pamet": dve polufinalne i finalna u Kupu, kao i ona na JNA, u kojoj bih voleo da se onom prevrtljivcu ponovi "Jagodinski scenario" iz prošle polusezone i onaj njegov tupi pogled!

P. S. Djumi, legendo, JA MNOGO PIŠEM - više volim Tvoje opservacije da čitam...
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Pripreme

Post by Passion »

Toto Riina wrote:U omladinskom pogonu se veoma lose radi pedagoski sa igracima i u sadasnjim omladincima(ne igracima prikljucenim prvom timu) ima mozda dva, tri Slaninara. Bolno, ali istinito :!: Fima rodjeni novosadjanin ima grupe cz na fb, a ovde razvlacite Pankova. Ili se raspitajte i zauzmite isti stav prema svima ili zajebite te price. Pankov svaki minut daje 100% sebe.

Krivci su treneri na celu sa Kosanovicem :!:
Свој став сам изнео само на конкретном примеру. То је моје генерално мишљење за све играче који играју и млађим категоријама ФКВ. Нећу се даље оглашавати у вези овога јер мислим да нема поенте. Уздравље. :cheers:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Pripreme

Post by Schteph_F89 »

Jesmo igrali u Sidu utakmicu danas?
Post Reply