Jelen Super Liga 2010/11

Locked
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Pripadnik wrote:Nema ofk.a nikakve veze sa tom tradicijom osim možda u par ljudi ali formalno ne postoji veza.
Pa to i pricam - OFK nema formalno-pravne veze sa BSK osim tih par ljudi-osnivaca posleratnog Metalca koji su figurisali i u predratnom BSK a "blizanci" imaju jos manje tj. apsolutno nikakve veze sa predratnim klubovima, narocito partizan koji cak nije ni osnovan u Beogradu nego su ga naknadno tu doselili...
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Post by Del_Boske »

nboya wrote:Hajduk nije ugasen zato sto nije igrao ligu NDH. Ugaseni su svi koji su igrali, koliko znam, Hajduk nije igrao pa je zato preziveo.
http://hr.wikipedia.org/wiki/HNK_Hajduk ... brana_rada
Један од разлога због којих Хајдук није играо лигу НДХ је вероватно то што Сплит у почетку није ни био у НДХ већ у Италији.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

nboya wrote:Zvezda nije nasledila boje Jugoslavije vec je bilo logicno da klub koji se zove Crvena Zvezda nosi crvene dresove. Nema tu nikakvog nasledjivanja.
Pa dobro, mogli su ti novi crveni dresovi biti i drugaciji - skroz crveni, poprecno-prugasti ili bilo koja druga kombinacija a oni odabrali bas ovu uzduzno prugastu kao i predratna Jugoslavija. Valjda im ostalo starih predratnih dresova na lageru pa da ne siju nove.

A i grb CZV lici na predratni Jugoslavijin, isti oblik stita i raspored crveno/belih polja, samo naravno na ovom "novom" udarno mesto sada zauzima petokraka. Takodje, grb OFK lici na grb BSK opet po obliku stita i bojama.

I da, Hajduk je tokom rata trebalo da bude ukljucen u italijanski sampionat pod imenom Spalato ali su odbili da igraju. No nismo ni mi igrali tokom madjarske okupacije i jos su nas zabranjivali i slali igrace i ljude iz kluba u konc logore, ali nam ni to nije pomoglo pred posleratnim vlastima, kao sto znate klub je bio fuzionisan u FK Sloga i skoro ugasen da bi vaskrsao pod originalnim imenom 1951.

Hajduk takvih "situacija" nije imao, niko ih 1945. nije gasio niti im menjao ime...
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Kad smo vec kod Indjije...


Inđija pod reflektorima

U nastavku sezone neće samo Crvena Zvezda i Partizan igrati utakmice pod reflektorima. U noćnim terminima na proleće će utakmice gledati i navijači Inđije.

Inđija će krajem maja biti jedan od gradova u kojima će biti igrane utakmice završnog turnira prvenstva Evrope za kadete. Jedan od uslova za organizaciju ovog takmičenja su stadioni sa reflektorima. Inđija ih trenutno nema, ali imaće ih zahvaljujući pozajmici Fudbalskog saveza Srbije, koji će montažne reflektore postavljene u Kući fudbala u Staroj pazovi proslediti na stadion debitanta u Super ligi.

Preseljenje reflektora biće obavljeno tokom aprila, tako da u Inđiji planiraju da utakmicu 26. kola protiv Spartaka igraju u večernjem terminu, a zatim da u noćnom terminu ugoste i Vojvodinu i Smederevo.

Posle prvenstva Evrope za kadete reflektori će biti vraćeni Kući fudbala, ali inđija neće dugo ostati bez osvetljenja za noćne utakmice. Prema najavi lokalne samouprave, do kraja godine trebalo bi da počne izgradnja novog stadiona na obodu grada u čijem sklopu će biti i reflektori.



M.Todić – S.Žurnal
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Ај што ће Инђија играти под рефлекторима,него што ће Јединство из Старе Пазове добити рефлекторе и одиграти пар ноћних утакмица,еј бре сремсколигаш!
User avatar
fksloboda.org
Posts: 80
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:05 pm
Location: Uzice
Contact:

Post by fksloboda.org »

Nadovezao bih se ovde na diskusiju iz teme "transferi" od pre par dana kada ste komentarisali transfere u svetlu price o ambicijama Vojvodine za domace prvenstvo, ali i UEFA takmicenja ... kada ste kritikovali vasu upravu kako se olako odrice dobrih igraca i brzo raspusta dobru ekipu, umesto da stvara tim par godina ...
Vi ste jesenas svejedno dobro odigrali protiv blizanaca i na osnovu tih utakmica bi trebalo da imate vise bodova, ako ne i da budete izmedju njih na tabeli, ali moraju neke stvari u ligi tj u celoj Srbiji da se promene da bi npr Vojvodina bila na jednom od prva dva mesta ili neki drugi klub. Mislim da ako bi Radnicki KG, Naapredak KS i Radnicki NI usli u prvu ligu i dali sve od sebe u duelima sa BG bratstvom, ako bi lokalne zajednice u tim gradovima stale iza tih klubova, kao jedinstvenih predstavnika tih gradova, mozda bi ovi tek tada imali gde da izgube bodove. Ali potrebno je jos vise, potrebno je da se promeni i svest, da se zaboravi na neki kao fol respekt prema njima ... tu je kljuc ...
Evo naseg primera. Mi smo sa vama igrali nereseno u Lucanima, rekao bi covek da je to tu negde, nije bilo straha kod nasih igraca, nije bilo nekog velikog respekta ni snishodljivosti sa njihove strane, a Zvezdi smo prakticno skinuli gace i naguzili se ... kao da smo se posrali od straha, kao da smo bili impresionirani (mislim na ekipu) ... sve i da nije tako, tako je delovalo na terenu (da ne ulazim u spekulacije o mesetarenju, bilo bi neozbiljno). Sa Partizanom tek katastrofa u BG, skinute gace od prvog minuta, igraci neprepoznatljivi, tresle im se noge, kao da su otisli u goste Mancesteru pred 80000 ljudi (da opet ne ulazim u spekulacije o mesetarenju, zameni domacinstva-katastrofa i prepustanju bodova, o cemu se pricalo tih dana). Sto se nas tice, nama (navijacima Slobode) su ove godine vaznije druge stvari, identitet, ime kluba, grb, stadion itd i tek cemo narednih godina ako ostanemo u ligi vise razmisljati o pobedama i ekipi ... nadam se da ce biti bolje vec sledece sezone.
Tek kada im klubovi kao sto je Sloboda, Borac, Radnicki, Napredak, Spartak, OFK itd budu uzimali bodove kada su im potrebni, a ne u nekim utakmicama kada im ne trebaju, onda se mozemo nadati promenama. Za to je potrebno da budu, sem vas, jos bar tri dovoljno jaka i ambiciozna kluba ... bojim se da ce to tesko da bude u skorijoj buducnosti, nadam se da gresim ... jedno vreme je OFK bio na pragu da se prikljuci, ali stalno je to jedan klub ... bez bar 3-4 nema sanse za promene.
Zato treba da preko nasih sajtova stvaramo atmosferu otpora NJIMA, da stvaramo kult medjusobnih duela nasih klubova u smislu zainteresovanosti sire populacije, umesto kulta utakmica sa blizancima, da vrsimo pritisak na svoje uprave da ih ne respektuju ... to je ono sto mi mozemo, ali ipak, vlast i moc je u rukama uprava i dok oni ne shvate i ne promene neke navike i fiks ideje koje su im usadjene u godinama dok su odrastali ... bice to dug i mukotrpan proces.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

@fksloboda.org
Kao i uvek, lep post.
Taj deo o ulozi nas samih navijača spora nema, ta bitka mora da se vodi i vodiće se, u to ne sumnjam, u svim mestima gde ima i onih koji vole svoj lokalni klub.

Ali negde drugde je veći problem. Srbija je država koja više nema industriju, privreda i ako postoji, sve je na tanjim nogama, i odatle pomoć i sredstva klubovima neće dolaziti.
Ostaju nam bizMismeni i lokalna zajednica. O ovima prvima ne bih, jer je to nešto na šta niko ne može da se pouzda, tu nema pravila a i sve vrlo brzo može da nestane, bukvalno jednim metkom su se raspadali klubovi (Obilić), a ni slučajevi Bežanije i Železnika nisu daleko.
Ostaje nam lokalna vlast. No, opet se vraćamo na Srbiju kojoj privreda i dalje propada, država (svaka vlast se pokazala istom, ne mislim samo na trenutnu) pokušava da krpi rupe u budžetu odsvuda (osim da oporezuje tajkune -ju to nikako, pu pu pu...), i između ostalog srezala je iovako premala sredstva koja se vraćaju nazad u gradove. I onda odakle da dođe novac kad više nemaš jake firme? A bez njega svi su osuđeni na vazalni odnos prema "večitima" jer klubovi niti imaju novca da igraju Evropu, niti navijače da im sve po spisku pošalju, pa ambicije osim preživljavanja ni ne postoje. Ovako možda dobiju neke igrače na pozajmicu od istih ili neke procentić (koji im ovi posle ne isplate) i tako se skidaju gaće unedogled...
Io odio Belgrado
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Post by Krle »

A šta je sa zakonom o sportu? Jel ima neko negde predlog tog zakona? Navodno bi on trebao da izmeni ovo stanje u kojem država i sve njene strukture pomažu isključivo ona dva projekta.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

http://www.mondo.rs/s195659/Hronika_i_D ... ubove.html
Ne znam da li da se smejem ili da plačem.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Friend wrote:http://www.mondo.rs/s195659/Hronika_i_D ... ubove.html
Ne znam da li da se smejem ili da plačem.
Mani ih, ne daj Boze da i nas proglase "od drzavnog znacaja" jer to samo na zlo moze izaci kad se nadjes u takvom drustvu kao sto su zvezda i partizan i kad ti sudbinu kroje takve moralne gromade kao ovi sto sede u vladi...
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Mi moramo ostati avangarda u odnosu na ove 2 sprdnje sa narodom, u to nema sumnje. Međutim, ne smemo se okrenuti samo sportu, jer uspeha neće biti ukoliko ne bude elementarne pomoći kako od gradskih, tako i od pokrajinskih struktura (srazmerno udelu našeg SD i Grada NS u pokrajini). Samo u vidu stvaranja nekih uslova da bi nam Klub lakše napredovao.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Ne radi se ovo sa ulaskom vlade u klubove "od drzavnog znacaja" o pomoci klubovima, vec samo o formalizovanju i olaksavanju mehanizama za ubiranje haraca na prodaju igraca... Dosad je bilo - od svakog transfera jedan odredjeni % ide maf... ups, menadzeru igraca, pa opet % maf... ups, finansijeru kluba, a klubu sta pretekne. A sad bi tu da se ucacka jos jedan % za maf... ups, drzavno rukovodstvo ;)

Nama je saradnja sa politickim strukturama (grad/pokrajina/drzava) definitivno neophodna, ali postavlja se pitanje po kojoj ceni. Ako cemo zbog te saradnje morati da prodamo dusu djavolu, onda hvala ne treba, bolje i ovako u se i u svoje kljuse...
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

Moram priznati da iz Mondo teksta meni dosta stvari nije jasno.
1. "Sigurno najzanimljiviji član predloženog zakona je onaj prema kome će vlade Srbije ili Vojvodine, odnosno lokalne samouprave, moći, mesec dana po usvajanju zakona, da proglase pojedine sportske klubove za organizacije od republičkog, pokrajinskog ili lokalnog značaja.

U tom slučaju Vlada bi imenovala zastupnika društvenog i državnog kapitala u klubu, a, kako se navodi u predlogu zakona, bez njegove saglasnosti neće moći da se donese statut, niti da se zaključi bilo koji ugovor."

Ako ovo dobro razumem, klubovi koji se proglase od kakvog god značaja neće ni biti privatizovani?! Ako je to tačno, potpuno je u redu da država ima zastupnika jer je ona, de facto, vlasnik kluba (valjda). Sa druge strane, svedoci smo ograničenja državnog upravljanja preduzećima (jer klubovi to definitivno jesu) i efikasnosti tog upravljanja. Što se tiče priče o društvenom kapitalu, koliko je meni poznato (a poznato mi je 8) ) ta kategorija ne postoji u Ustavu Srbije i odavno je trebalo da bude ugašen kao pojam i zaostavština nekog davnog socijalističkog vremena. Sad, da li ovo znači da će gospodin Marković moći da kaže FK Jagodina je od značaja za grad Jagodinu i nećemo je privatizovati? Ako je odgovr DA, eto nama nepromenjene situacije u srpskom sportu.

2. "Vlada u tom slučaju može da odluči da finansijski pomogne bilo koji klub u zemlji - "Partizan", "Zvezdu", "OFK Beograd", "Vojvodinu" ili "Radnički” iz Pirota, ali onda ima pravo da imenuje svoje ljude u njihove upravljačke organe - ukazao je Zlatanović."

Znači, ako država nekom da pare onda ima pravo da imenuje ljude u rukovodstvima klubova?! Šta ako su klubovi privatizovani, da li je ovo onda ulazak države u kapital klubova?! Ako su u pitanju "državni klubovi", zar država već u njima nema učešće u upravljačkoj strukturi (tačka 1)?! Naravno, zašto bi privatni klub tražio finansijsku pomoć države?! Tu su banke i ostale finanijske institucije...

Moguće da je i tekst delo nekog od "stručnih" novinarskih "eksperata", pa zato ima toliko nedoumica (da ne kažem gluposti).
UH!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Pošto smo uzeli sve najgore od liberalnog kapitalizma, sad je vreme da opet overimo i nešto malo od samoupravnog socijalizma. Jedva čekam. I zar taj zakon o sportu nije trebao biti zakon o privatizaciji a ne nacionalizaciji?

Sit sam više ovih priča o brendovima Srbije...stalno se provlači teza o zvezdi i partizanu i da njihov model uređenja treba da bude kao u Španiji Real i Barselona, stavljajući time opravdanje da su ti naši klubovi nešto specijalno, a uvek zaborave da spomenu da su recimo i Atletik Bilbao i Osasuna organizovani na istom principu kao i ona dva velikana. To su sami klubovi želeli i uradili, mogli su tako i Valansija, Deportivo i bilo ko drugi, a ne da je država uletela sa idejom da napravi nacionalne simbole kako se kod nas priča.

Biznismeni će morati da dele zaradu sa državom, klubovima neće biti ništa bolje, a mi nastavljamo dalje sa idiotlucima. Još dodatne administracije za bilo kakvu promenu na stadionu. Kad bude trebalo menjati sijalice u holu zapadne tribine, moraće da daje saglasnost i taj zastupnik društvenog i državnog kapitala u klubu. Još sporije obavljanje poslova i još jedna usta za namiriti, to nas čeka...
Io odio Belgrado
Locked