Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4076
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

Minja wrote:Instinkt kaze: podrska

Nemojte da ispadnemo magarci
+ 1 :!:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Uprava

Post by Marcello »

Evo, da ne kuckam, ukratko objašnjenje. Ni stečaj ne znači kraj! Kraj se zove likvidacija.

http://www.reorganizacija.rs/
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Junior »

http://www.dnevnik.rs/sport/vojvodina-pred-stecajem" onclick="window.open(this.href);return false;
Познато је да је клуб у тешком стању и пред добрим делом због менице коју је својевремено пустио бивши потпредседник УО клуба Драгослав Вуковић, а за коју тврдим да је нелегално издао Радисав Рабреновић. Уместо да туже Вуковића и на суду докажу да меница није валидна, УО је гурнуо клуб у такозвани “претходни стечајни поступак”, ризикујући да се отвори стечај. Све то може да се претвори у банкрот - рекао је Бероња, наводећи да је за стечајног управника у претходном стечајном поступку именована Јасмина Машуловић.

...

Председник ФК Војводина Зоран Шћепановић је рекао да је блокада рачуна, од момента када је Вуковић пустио меницу, увећана за 250 милиона динара (око два милиона и 175 хиљада евра). Ипак, први човек Управног одбора има другачије мишљење од Божидара Бероње. - Да се ушло у судски поступак доказивања да ли је Вуковићева меница валидна или не, то би могло да потраје годину или две, са неизвесним исходом. Искрено се надам да је компромисно решење могуће и да до њега можемо да дођемо – рекао је Шћепановић.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4076
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

Malo sam čitao sinoć, bitne delove

http://www.paragraf.rs/propisi_download ... tecaju.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Uprava

Post by Marcello »

Apelujem na prvnu službu i advokate koji su u klubu, kao i sve one kojima je FKV u srcu, da dobro pročešljaju sve obaveze i sve ugovore, kao i menice koje su izdate od strane kluba, tj. bivše garniture parazita.

Postoji nešto u privrednom pravu, što se zove "ništavni ugovori", a oni to postaju ukoliko se utvrdi da su potpisani kao "štetni ugovori" ili ih je potpisalo lice, koje nije poslovalo u skladu sa tzv. "dobrom poslovnom praksom".

Rabrenović i ekipa su toliko namazani, da verujem, da bi se polovina tih ugovora na sudu mogla oboriti!!!

Samim tim, menice bi postale nevažeće!

:!:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4885
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Pazite, ta blokada zbog menice ovog :shit: je porasla za preko 2 miliona eura. Klub ne moze da funkcionise trenutno, a ako krenu da se sude, to ce potrajati, i menica sigurno nece biti povucena. Mislim da uprava prva ne zeli da trazi kompromis s lopinama, ali da je situacija takva da ne mozemo da priustimo da se s njim sudimo dve godine, jer blokada traje.

Citiracu Minju ponovo:
Minja wrote:Instinkt kaze: podrska

Nemojte da ispadnemo magarci
Ce vidimo...
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Mare »

Marcello wrote:Apelujem na prvnu službu i advokate koji su u klubu, kao i sve one kojima je FKV u srcu, da dobro pročešljaju sve obaveze i sve ugovore, kao i menice koje su izdate od strane kluba, tj. bivše garniture parazita.

Postoji nešto u privrednom pravu, što se zove "ništavni ugovori", a oni to postaju ukoliko se utvrdi da su potpisani kao "štetni ugovori" ili ih je potpisalo lice, koje nije poslovalo u skladu sa tzv. "dobrom poslovnom praksom".

Rabrenović i ekipa su toliko namazani, da verujem, da bi se polovina tih ugovora na sudu mogla oboriti!!!

Samim tim, menice bi postale nevažeće!

:!:
Ukupno ima izdatih 26 registrovanih menica, 6 iz 2008 godine, 1 iz 2012 godine, 12 iz 2013 godine i 7 iz 2014 godine. Obratite pažnju na periode! Takođe je zanimljivo da su sve menice iz 2013 godine registrovane istog dana, odnosno 09.04.2013. godine.
Poslednje dve su izdate 03.07.2014. godine, na iznos od 3.358.423,14 RSD i 4.202.703,75. Pretpostavljam da su ove dve poslednje izdate od strane nove uprave. Trenutno smo u blokadi 290.333.504,67 RSD. Po današnjem srednjem kursu NBS za valutu EUR to je 2.489.675,47 EUR. Poslednje smanjenje blokade bilo je 21.07.2014. godine, što znači da su nam tad poslednji put legle neke pare na račun i otišle na blokadu po redosledu prioriteta naplate. Zbog ovog iznosa Vojvodina ne sme i ne može da ode u stečaj to je sigurno! Pazite nisu legle pare od mlađeg Milinković-Savića a transfer je 1.750.000 eur, Babić i Gaćinović vrede sigurno svaki po par miliona eur, e sad za koliko će ih uprava prodati je veliko pitanje, ali ispod milion po igraču ne bi smela jer je to već onda radnja koja se može podvesti pod kriminal!

P.S. Odma posle masovne registracije menica od 09.04.2013. godine, ulazimo u najveću blokadu, može se reći istorijsku. Dana 10.04.2013. godine naš račun je blokiran za preko 193 miliona dinara, do danas se od toga nismo oporavili.
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Pera Centar »

REFERENCE STEČAJNOG POSTUPKA
KOJE SU POSLEDICE POKRETANJA STEČAJNOG POSTUPKA: danom pokretanja stečajnog postupka: 1. prestaju prava direktora, zastupnika i punomoćnika, kao i organa upravljanja i nadzornih organa stečajnog dužnika i ta prava prelaze na stečajnog upravnika; 2. stečajni upravnik otkazuje radni odnos zaposlenima; 3. uz poslovno ime stečajnog dužnika, pri potpisivanju, dodaje se oznaka "u stečaju", sa naznačenjem novog računa preko kojeg se vrši poslovanje stečajnog dužnika; 4. potraživanja poverilaca prema stečajnom dužniku, koja nisu dospela, smatraju se dospelim; 5. davalac finansijskog lizinga stiče pravo da traži izlučenje predmeta lizinga iz stečajne mase; 6. prekidaju se svi tekući postupci sudskog prinudnog izvršenja u odnosu na stečajnog dužnika; 7. stečajni upravnik odlučuje o materijalnopravnim obavezama koje je stečajni dužnik preuzeo pre pokretanja stečajnog postupka; 8. pokretanjem stečajnog postupka u knjigovodstvenom smislu smatra se da je počela nova poslovna godina; 9. stečaj se beleži u odgovarajući registar nepokretnosti.
Znaci sad Jasmina Masulovic vodi FK Vojvodinu.
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Junior »

http://www.dnevnik.rs/sport/povratak-kl ... poslovanju" onclick="window.open(this.href);return false;
Повратак клуба нормалном пословању?

Претходни стечајни поступак, у ком се ФК Војводина тренутно налази, по неким мишљењима најбоље је решење у актуелном тренутку новосадског суперлигаша. То и даље није прави стечај, већ каква – таква могућност да клуб добије на времену и да реши горуће финансијске муке. О чему се ради?

Предлог суду да се у клуб уведе претходни стечајни поступак увек може да се повуче. Међутим, док је он на снази, судија и стечајни управник контролишу стање у клубу и практично одређују његову судбину. Овакво стање, сматрају појединци из клупских структура, омогућиће клубу да одблокира рачуне, да продајом играча дође до новца за елементарно текуће пословање, што значи да исплаћује плате фудбалерима, струци и радној заједници. У периоду у ком важи претходни стечајни поступак, повериоци су на неки начин “на стенд – бају”, али клуб ни на који начин не сме да се додатно задужује.

Постоје мишљења у Управном одбору клуба да је тренутан положај напросто изнуђен, те да је то најбоље решење у тренутним околностима. Пословање у оваквим условима неће аутоматски смањити дугове, али ће омогућити механизме да се они временом враћају, те да ће се успоставити ред и законито функционисање клуба, са јасним правима и обавезама.

Иако љубитељима црвено – белих боја, у години када клуб слави стогодишњи јубилеј, сама реч “стечај”, па макар се он тачно звао “претходни стечајни поступак” жестоко пара уши, по мишљењу већине у клупском руководству, тренутно је било најбоље решење зарад боље будућности Војводине. Наравно, није изостала ни констатација да је убедљиво највећи кривац за овакво стање бивша управа, те појединци који су милионским износима блокирали клупске рачуне. Спомиње се да ће меница која је највише “омча око врата” клубу, у износу од 250 милиона динара, а којом је један од рачуна блокиран, ако договор изостане, бити предмет судског спора, јер у клубу верују да је закон на њиховој страни.

Оно што може да буде мач са две оштрице је да се из претходног стечајног поступка може ући у стечај, а то би значило катастрофу. Ипак, у Војводини су уверени да до тога неће доћи, већ да ће се клуб у догледно време докопати зелене гране и стати на темеље са којих је могуће надоградити успешнији колектив. Залог је, свакако, изузетно добра Омладинсак школа “Илија Пантелић” у којој стасавају талентовани момци, којима треба дати шансу.

Д. Кнежић
Novosti wrote:Šćepanović, takođe, naglašava da će u narednih mesec dana biti mnogo jasnije po raznim pitanjima u klubu, i hoće li Upravni odbor tada i usvojiti taj plan reorganizacije.
-Za sve to nam je potrebna i saglasnost poverilaca.
Ukoliko je istina da Pavlović preko Vukovića želi da privatizuje klub (neko je napisao to na prethodnoj strani), ne vidim zašto bi oni pristajali na bilo kakvu vrstu dogovora. Ako se, kao što se u Dnevnikovom tekstu spominje, dogodi da se sudskim putem dokazuje validnost menice, blokada u kojoj se nalazimo može potrajati i do dve godine (tj. dok se ne dokaže da nije validna), kako je Šćepanović spomenuo.

Dakle, ukoliko sam dobro razumeo čitavu situaciju, ili će se postići kakav-takav dogovor sa ovima koji su nam ojadili klub (samim tim nestaje mogućnost da oni krivično odgovaraju?), ili rizikujemo da uđemo u stečajni postupak ukoliko se previše otegne proces dokazivanja validnosti menice i blokada nas uguši. Sve u svemu nalazimo se u veoma opasnoj situaciji, deluje mi da mnogi i nisu svesni njene ozbiljnosti.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Uprava

Post by Helm »

Citao sam sad malo o ovoj situaciji i naravno nisam mogao da razumem neke stvari pa je moguce da sam stekao pogresan utisak. Ali razumeo sam ovako (ako gresim, ispravite me, makar cemo rascistiti sve):

Unapred pripremljen plan reorganizacije je zapravo naziv za situaciju kada se plan reorganizacije podnosi zajedno sa predlogom za pokretanje stecajnog postupka. Sto prakticno znaci da ukoliko predlog bude prihvacen povratka vise nema - imamo odredjeno vreme da sprovedemo predlozeni plan i ako ne uspemo automatski se pokrece stecajni postupak.

Ono sto pise da se moze prekinuti u svakom momentu koliko sam izvukao iz zakona koji je Rabba okacio nije tacno. Vec se predlog moze prekinuti u bilo kom momentu do usvajanja istog, a ukoliko se na rocistu usvoji predlog nazad vise nema.

E sad, recimo (daleko bilo) da nisu dobro promislili i da ne uspeju da sprovedu uppr. Koliko sam shvatio, stecaj je kraj jednako kao i likvidacija samo sto je slozeniji. Jer, likvidacija se sprovodi kada dugovi mogu da se izmire samostalno, a stecaj kada dugovi ne mogu da se izmire samostalno. Pojednostavljeno u primeru fizickog lica - kad si upucan upucan si, rezultat je isti bez obzira da li si metak ispalio sam ili je to neko drugi uradio.

S druge strane, ako je situacija dobro sagledana onda je uppr dobra stvar. Jer donosi dodatno vreme da se rese potrazivanja, a omogucava klubu normalno funkcionisanje skidanjem blokade.

Dakle situacija je sledeca - ili uppr nece biti usvojen pa blokada ostaje ili ce biti usvojen pa se pokrece posao u kojem ne sme biti greske. Mene hvata jeza od pomisli da nas ceka period u kojem bi nas jedna jedina greska u proracunu napravila svedocima kraja FK Vojvodine.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Igrom slučaja sam pravnik, pa da probam da razjasnim:

Reorganizacija je, srpski rečeno, poslednja šansa da uradimo nešto samostalno. U reorganizaciji mi pravimo plan i program vraćanja dugova, doduše moraju se sa njim saglasiti poverioci i sud, ali je priča koliko/toliko u našim rukama.
Dakle, mi smo napravili spisak svih potraživanja koje dugujemo po svim osnovama i rekli smo: dug XY ćemo vratiti kada prodamo XY igrača a najkasnije do XY datuma.I tako za svaki dinar koji se od nas potražuje. Takav spisak smo dali svim poveriocima i sudu i tek kad svi oni kažu OK može se krenuti u rad po predloženom planu. U ovoj situaciji je danas košarkaški klub Crvena Zvezda Beograd (Čović).
I, da, reorganizacija znači da moramo moliti one koji su nas opuvali!

Da nismo napravili taj plan, na predlog poverilaca sud bi otvorio stečajni postupak i više priča ne bi bila u našim rukama nego u rukama stečajnog upravnika.

Ako nekoga nešto dodatno zanima neka slobodno pita, nedavno sam polagao pravosudni ispit pa mi je privredno pravo još dobrano u glavi!
ssnigd
Posts: 3439
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Uprava

Post by ssnigd »

Klasika u drzavi Srbiji, srozati klub/preduzece na najnize grane i onda ga kupiti kao onomad Kostic secerane za 1 evro.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Uprava

Post by мализека »

Чини ми се да би ово могла бити добра варијанта. Наиме, ако се рачун дефинитивно одблокира, Војводина може да судски тера ове мајмуне са меницама (посебно једног) без страха да ће рачун бити поново блокиран. Тако би се могло доћи до решења и да се не дозволи мајмунска пљачка ФК Војводине. :wink:
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

мализека wrote:Чини ми се да би ово могла бити добра варијанта. Наиме, ако се рачун дефинитивно одблокира, Војводина може да судски тера ове мајмуне са меницама (посебно једног) без страха да ће рачун бити поново блокиран. Тако би се могло доћи до решења и да се не дозволи мајмунска пљачка ФК Војводине. :wink:
E ovde je kvaka!
Mi sa tim majmunima treba da se dogovorimo, sporazumemo oko isplate, jer ako se i oni ne saglase sa planom reorganizacije stečaj se odmah otvara. A sporazum i dogovor ne idu baš pod ruku sa tužbama...
User avatar
N13
Posts: 2115
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

prijatelj fudbala wrote:
мализека wrote:Чини ми се да би ово могла бити добра варијанта. Наиме, ако се рачун дефинитивно одблокира, Војводина може да судски тера ове мајмуне са меницама (посебно једног) без страха да ће рачун бити поново блокиран. Тако би се могло доћи до решења и да се не дозволи мајмунска пљачка ФК Војводине. :wink:
E ovde je kvaka!
Mi sa tim majmunima treba da se dogovorimo, sporazumemo oko isplate, jer ako se i oni ne saglase sa planom reorganizacije stečaj se odmah otvara. A sporazum i dogovor ne idu baš pod ruku sa tužbama...
Sto u prevodu znaci, sudbina kluba zavisi od majmuna sa menicom? Lepo...
Sve ima svoje prednosti i mane, ovo je veoma rizican, ali i hrabar potez uprave. Nadam se da znaju sta rade...
Post Reply