Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10836
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

CRD FCV da li npr i Barsa zivi u proslosti? Da ne nabrajam dalje, a mogao bih ispisati post preko slovnog limita.
Uhvatio si se price, uglavnom, engleske Premijer lige, ali su se oni dugorocno zaj...li, pa se reosnivaju izvorni klubovi.
Tu fudbalsku biznis pricu, vidim kao izmestanje industrije u Kinu i sada imaju problem sa zaposljavanjem svojih radnika kod kuce i nezadovoljstvom naroda. Sad moraju da uvoze tu ,,svoju,, robu , a i radnike za preostale delatnosti.
Tako ce biti i sa navijacima, kad budu poceli da prate Kinesku ligu, jer ce imati kvalitet i svetske zvezde.To je taj biznis fudbal.
A, Barsa ce se odrzati i u njemu, jer gro igraca nece hteti da predje tamo,posto nije samo novac u pitanju.
Je l' mi mozemo da ucestvujemo u industrijsko- biznis fudbalu i da li to zelimo?
Klub mora imati identitet. To znaci da mora imati upravu koja voli taj klub i vecinski deo igraca koji ga vole.
Samo tako moze opstati.
A ako je to zivot u proslosti, neka ti bude. Ja ga vdim kao jedinu buducnost.
:cheers:
PS
Ne mogu ni blizanci, uz svu pomoc drzave, ali mogu da pobede Liverpul, jer su igrali srcem.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by borrissey »

CRD FCV wrote: А у нападу Шестић. Сада кад треба довести неког њиховог играча падне салва увреда на његов рачун.
I ne samo on, već i Punišić, Joksimović, Mihajlović (kasnija persona non grata znam svi zbog čega), Jokanović itd. Ali nemoj zaboraviti da su tada na čelu kluba bili ljudi spremni da daju sve od sebe da izguraju priču. To možda jeste istorija i romantika, a možda i nije. Ja nisam zagovornik da svi koji igraju moraju da budu zakrvljeni Slaninari. Ko se seća, nisam čak bio uopšte protiv dovođenja zvezdinih igrača, i nisam jedini - uzmite Abua na primer, ili Mrđu, pa čak i Kaluđerovića. Ali moramo na neki način kreirati vrednost, pošto nemamo para. Jedan put je da ljudima u upravi stvarno stalo do FKV i njenog uspeha. Druga važna stvar je da imaju znanja o vođenju kluba, što znači: re-kreiranje brenda i kulta (ko ne voli termin brand) FKV kod Novosađana, pravovremene i pametne investicije u mlade igrače, domaćinsko poslovanje, kontrola troškova, odjebavanje svih štetočina oko kluba koji potpisuju štetne ugovore, itd. Drugim rečima, to je ono što ja ne vidim već godinama kod nas. Ono što sada vidim da će se desiti jeste malo će nam zamazati oči, doći će Lalat (za kog ja stvarno ne mislim da je loš trener, naprotiv) malo će utegnuti stvari, a i dalje imamo vazalni odnos prema zvezdi i na prvi mig će nas pustiti niz vodu, namestiti neki dug i tome slično, a naši u upravi će ćutati ko poslednje pičke, jer su zapravo njihovi. Ne verujem Lazetiću ni da se ponovo rodi u Vošinom dresu. Ni Bajatoviću.

Eto, to je moje mišljenje i ostavljam mogućnost da nisam u pravu i da sam nepopravljivi romantik i čovek prošlosti.
draganas
Posts: 207
Joined: Thu Sep 15, 2016 2:44 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by draganas »

Podrška LALATU !

Srećan povratak u našu Vošu, pa da nas opet dovedeš do tekme sa AZ - možda ovaj put bude više sreće.

Ovoj 12-torici drugara iz narkoFirme - ljubiteljima Vukovića, Tome Grobara i idola Bate samo da poručim kao i prošli put, Lalatu možete samo da se sagnete, na evriće možete da zaboravite, a vaše patetične parole sačuvajte za tribinu taman nas za zapada da zasmejavate kao što uvek i radite ( koliko samo bude smeha dok vas onako jadne gledamo ).

Ajd uzdravlje, i neka nam je svima sa srećom !
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

borrissey wrote: I ne samo on, već i Punišić, Joksimović, Mihajlović (kasnija persona non grata znam svi zbog čega), Jokanović itd. Ali nemoj zaboraviti da su tada na čelu kluba bili ljudi spremni da daju sve od sebe da izguraju priču. To možda jeste istorija i romantika, a možda i nije. Ja nisam zagovornik da svi koji igraju moraju da budu zakrvljeni Slaninari. Ko se seća, nisam čak bio uopšte protiv dovođenja zvezdinih igrača, i nisam jedini - uzmite Abua na primer, ili Mrđu, pa čak i Kaluđerovića. Ali moramo na neki način kreirati vrednost, pošto nemamo para. Jedan put je da ljudima u upravi stvarno stalo do FKV i njenog uspeha. Druga važna stvar je da imaju znanja o vođenju kluba, što znači: re-kreiranje brenda i kulta (ko ne voli termin brand) FKV kod Novosađana, pravovremene i pametne investicije u mlade igrače, domaćinsko poslovanje, kontrola troškova, odjebavanje svih štetočina oko kluba koji potpisuju štetne ugovore, itd. Drugim rečima, to je ono što ja ne vidim već godinama kod nas. Ono što sada vidim da će se desiti jeste malo će nam zamazati oči, doći će Lalat (za kog ja stvarno ne mislim da je loš trener, naprotiv) malo će utegnuti stvari, a i dalje imamo vazalni odnos prema zvezdi i na prvi mig će nas pustiti niz vodu, namestiti neki dug i tome slično, a naši u upravi će ćutati ko poslednje pičke, jer su zapravo njihovi. Ne verujem Lazetiću ni da se ponovo rodi u Vošinom dresu. Ni Bajatoviću.

Eto, to je moje mišljenje i ostavljam mogućnost da nisam u pravu i da sam nepopravljivi romantik i čovek prošlosti.
Meni nije jasno da je ovako nešto uopšte potrebno da se napiše na ovom forumu... Od reči do reči. Spreman sam da tvrdim da svako ko ne razmišlja upravo ovako je protivnik FKV i nije mu mesto ovde.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Pera Centar »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/lal ... 26-06-2019" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaže mali ciga, koji crpi energiju iz ..........
Dok se ne potroše pare od SMS-ovog transfera.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3902
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Red Marquis »

Meni je najvažnije da opet napadamo kup. Svaki pravi slaninar zna da je on naša žila kucavica :valcer:
Io odio Belgrado
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by torrente »

...rekao sam ja nista bez Sremaca...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Протомајстор »

CRD FCV wrote:
slanobarac wrote:Druga titula SFRJ, trener Ljupko Petrović.
- А у нападу Шестић. Сада кад треба довести неког њиховог играча падне салва увреда на његов рачун.
1. Објасните везу између Љупка Петровића и Звезде у поменутом периоду. Ја је не видим.
2. Објасните везу између Милоша Шестића, легенде српског фудбала, и "њихових играча" које доводимо последњих година.
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Протомајстор wrote:
CRD FCV wrote:
slanobarac wrote:Druga titula SFRJ, trener Ljupko Petrović.
- А у нападу Шестић. Сада кад треба довести неког њиховог играча падне салва увреда на његов рачун.
1. Објасните везу између Љупка Петровића и Звезде у поменутом периоду. Ја је не видим.
2. Објасните везу између Милоша Шестића, легенде српског фудбала, и "њихових играча" које доводимо последњих година.
Da ne ulazim u dublju raspravu. Objasnite razliku između one lige gde su igrali odlični igrači i sadašnje lige gde beže i deca. Za onu ligu Šestić je bio dobar igrač, a za ovu je Ronaldinjo lično.
Kup je nas!
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Протомајстор »

Поента приче је да Војводини требају људи на челу, клупи и трави који ће подићи њен углед, а не они којима ће Војводина подизати углед. Због тога се и налазимо ту где јесмо.
Мислим да је клинчадија са Роцковом на челу која је тако неславно завршила сезону имала далеко више изгледа да подигне углед клуба у наредном периоду. Бар је промовисала нашу школу и наше име.
Ово сад што следи, поготово ако трака пређе на руку Дринчићу... :roll:
icebaby
Posts: 56
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by icebaby »

Turija
Razumem te sta govoris ali dal vi shvatate da ja pricam o onom kako je sada, a nekako je bilo ili kako treba da bude...vi svi razmisljate u fazonu.. ee kad bih ja imo jedno milion evara, pa bih ovo pa bih ono ..a realnost je da zivimo od 300e cc prosecne plate .. dzaba razmisljanje o nerealnom, to nas nece nigde odvesti ...
Nama je zaista jedini spasa u full smislu je da dodje Mandaric, ali naravno covek nije kreten da dodje u Srbiju da posluje, a u danasnje vreme kao sto rekoh ne postoji niko ko je zaista Vojvodinas a moze il izeli da vodi klub, a cak i da postoji takav, zar nam nije svima jasno da Vojvodini NIKADA nece biti dozvoljeno da poreg bg govana bude prva!! A ko misli da sve to nema nikakve veze sa politikom je budala. Dok je Vojvodina postojala kao Vojvodina, i tu ne msm na klub, Vojvodina je uspela da bude prva , mislite o tome...
Pravi vojvodinasi su u sustini posteni obicni ljudi, ljudi koji ne kradu ,ne lazu , ne zele na mufte nesto, i navikli su da im sve ide uz k***c, bas zbog toga sto su posteni ,zato i navijaju za Vojvodinu , neko ko navija za bg go**a NE MOZE BITI ni dobar covek ni posten!! jer ko se raduje takvim titulama i pobedama ,je i sam takav.
Ja sam ponovo doso ovde samo zato , jer sam svih tih godina od kada sam banovan , redovno citao , i nisam vise moga da izdrzim da citam , da citam kako niko ne prica realno, ili ljudi sanjanju snove, ili su ova struja ili ona, sve iz licnog interesa, mene to ne zanima, zato i NISAM CLAN nikakve grupe nit cu ikad biti ! I zato sam doso opet da bih malo promesao pasulj da ne zagori (nem pojam dal se to zapravo radi ,al kontas poentu)
Nije nama limit 3 mesto od Gajica ili Vukovica i slicno, nama je limit 3 mesto od 1990te.. po politickoj liniji, ja o tome govorim, i nije niti treba prihvatiti da bude tako, ali u medjuvremenu sta raditi?
Presli smo na pricu o upravi , ja sam pricao o treneru , ne zelim nikakve Krunice, Krivokapice, Okuke , Radojicice i slicne .. da zavrsim vise sa ovom temom .. za mene sto se trenera tice, bez obzira ko je u upravi, gledajuci nacin rada itd itd, zeleno svetlo ima Kosan, Lalat, Rajevac, Pavkovic, Vignjevic ,Svaba Djurdjevic kako se vec zove .. trenutno mi oni padaju na pamet,Kosan pre svega zbog iskustva o Vojvodini, a ovi ostali zbog nacina kako zamisljaju fudbal.
User avatar
Turija
Posts: 10836
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Ice, jasno je da se ovde niko ne zanosi domacim trofejima.
I za one 2 Titule smo iskoristili momente kad nisu mogli da se dogovore sta ce kome( najvise zvezda, partizan, hajduk, dok je dinamo bio sekundaran, pa je posle raspada drzave, stigla osveta dinama hajduku i to sa kamatom).Mi smo bili spremni na terenu i poentirali.
I onda su nam ukrali nekoliko zasluzenih titula na terenu. I to ne samo nama, jer je bilo u Jugi mnogo jakih ekipa u odredjenim vremenskim periodima. Ili im direktno nisu dali da dodju do trofeja ili indirektno, uzimajuci im najbolje igrace. Alal im.
Danas se to, tek, neskriveno radi. Zato niko ovde ne sanja Titule, vec pristojan rezultat Vose u Evropi. A za tako nesto, moras imati dobru organizaciju kluba, trenera i igrace. Ako to imamo, nije nas briga sto nas ovde kradu. U sustini, Evropa je merilo vrednosti kluba. Problem je sto nas osakte, pa ne mozemo ni tamo. A kako to resiti bez pravne drzave, zaista ne vidim nacin.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Brane »

Ovde se forumasi uglavnom ne slazu u tome da li biti pragmatican ili pravican (poznat i kao romantican).
Nije mi jasno kako neko i dalje misli da je ovo vreme pravicnosti. Kao, pustice nas na miru da svojim kvalitetom opstajemo u prvoj ligi, ne daj Boze igramo u Evropi. Ili doci ce neko i uloziti svoje pare jel se to, jelda, isplati. Ili igraci ce igrati za nas jer vole klub. Najbolji ce igrati u reprezentaciji, probiti se do ino transfere, tra la la....
Nece. Ispascemo u drugu ligu, pa zatim mozda i nize, omladinska skola bez para ce se sama ugasiti, krasce nas sudije, protivnici, novonastali klubovi...
Alternativa je pristati na maximum drugo mesto, eventualnu ferku u kupu, prihvatiti imidz fukse (ovo je i najlakse jel su inace svi u ligi necije fukse)...
Ja sam za to da kad vec jedemo go*na, da koristimo veliku kasiku.
A kada se vremena promene (politicka naravno, nista drugo ne pomaze) onda se vratiti na (cini mi se) Turijino pravilo da uprava mora biti slaninarska a igraci i trener samo profesionalci.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8924
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Brane wrote:Ovde se forumasi uglavnom ne slazu u tome da li biti pragmatican ili pravican (poznat i kao romantican).
Nije mi jasno kako neko i dalje misli da je ovo vreme pravicnosti. Kao, pustice nas na miru da svojim kvalitetom opstajemo u prvoj ligi, ne daj Boze igramo u Evropi. Ili doci ce neko i uloziti svoje pare jel se to, jelda, isplati. Ili igraci ce igrati za nas jer vole klub. Najbolji ce igrati u reprezentaciji, probiti se do ino transfere, tra la la....
Nece. Ispascemo u drugu ligu, pa zatim mozda i nize, omladinska skola bez para ce se sama ugasiti, krasce nas sudije, protivnici, novonastali klubovi...
Alternativa je pristati na maximum drugo mesto, eventualnu ferku u kupu, prihvatiti imidz fukse (ovo je i najlakse jel su inace svi u ligi necije fukse)...
Ja sam za to da kad vec jedemo go*na, da koristimo veliku kasiku.
A kada se vremena promene (politicka naravno, nista drugo ne pomaze) onda se vratiti na (cini mi se) Turijino pravilo da uprava mora biti slaninarska a igraci i trener samo profesionalci.
Sve je to lepo ali ima jedan mali problem u toj prici. Mi vec 10-15 godina smo konstantno pragmaticni, i vidi dokle nas je to sve dovelo. Mi svaki put kad okrenemo krug takve pragmatike iz njega izadjemo u sve dubljoj finansijskoj dubiozi. Ostalo je jos jako malo toga da se razvuce i pokrade, ono sto je bilo kvalitetno u omladinskoj skoli su vec rasturili i pokrali, evo sad ce u ovom krugu i stadion da nam "odrade", jos samo Veternik nisu odradili. Racuni su vise u blokadi nego sto nisu, blanko menice na sve strane, svako malo zabrana na registraciju igraca...

Sustina stvari je u tome sto sva ova pragmaticna kadrovska resenja zapravo zaboli k***c za Vojvodinu i sta ce biti s njom. Oni su tu ne zato sto tako zele i vole vec zato sto moraju i sto ne mogu da budu tamo gde vole, i tako se i ponasaju prema klubu, kao prema necemu sto im je tudje. Svaki od njih je iz Vojvodine izasao bolji nego sto je u nju usao, mozda je poneko od njih i doneo neki kratkorocni privid poboljsanja ali klub iz godine u godinu sve vise posrce i tone i dugorocno nezaustavljivo srlja u propast.

Ako se mora biti fuksa, neka se i bude fuksa, i ako nam je sudjeno da budemo "vecito treci" i nikad bolje od toga neka bude tako - navijanje za Vojvodinu ionako nikad nije bila stvar kolicine osvojenih trofeja, neka jedemo i go**a ako tako mora i ne moze drugacije. Ali barem da se nadju neki ljudi koji nece samo da krcme ono sto su tolike generacije stvarale i samo guraju sebi u dzepove kao da iza njih ne treba ni kamen na kamenu da ostane.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2100
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by churguzijanac »

Kakve fukse, kakva go**a da jedemo...Ja prvi necu.Serem im se na metode i drzavu. Mislim, ne pitam se ja tu nista, ali necu da prihvatim i bice popljuvani od mene i ovde i na ulici i kad god budem u prilici.Nema tu price ko je bolji, pumpadzija, pavlovic il gajic.Svi stete klubu, na ovaj il onaj nacin.
Post Reply