Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Darko
Posts: 5
Joined: Thu Jun 14, 2012 10:33 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Darko »

Grba_NS wrote:Tako je. Upravo zato sam i izneo svoje misljenje koje sam stekao gledajuci kadete ciji mi se fudbal ne dopada, iskreno. Takodje u dodiru sam sa par momaka iz te generacije i to su njihove reci- sto se tice taktike i trenerske filozofije trenera Gacinovica. Nista licno.
Uopšte ne shvatam ovo lično jer nemam nikakve veze sa trenerom Gaćinovićem, samo kažem da iznošenje paušalnih tvrdnji na osnovu poluinformacija, koje mogu biti objektivne, ali mogu biti i subjektivne, i nekoliko odgledanih utakmica kadeta ne priliči ozbiljnim ljudima i ne doprinosi kvalitetu foruma. Tako svako može na osnovu par odgledanih utakmica da donese svoj sud, pozitivan ili negativan, o bilo kojem igraču, generaciji i treneru što je pogrešno. Da si ispratio kadete cele sezone tvoje mišljenje bi mnogo više vredelo i imalo bi veću težinu. Zaista ništa lično, tvoje postove sa uživanjem i uvažavanjem čitam i baš zbog toga sam se i potrudio da ti odgovorim. Što se mene tiče ovde uopšte nije reč o treneru Gaćinoviću, već o tome da kada se javno raspravlja o nekim osobama treba biti izuzetno pažljiv pri iznošenju tvrdnji, znači treba posedovati baš jake argumente i dokaze bilo da nekog hvališ, a još više kad nekog diskredituješ.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by nboya »

Ovo je forum a ne sud. Svako ima pravo da iznese svoje misljenje. Grba je izneo svoje, to ne znaci da je u pravu. Mozda gresi, mozda i ne. Nece sad trener biti smenjen zato sto nije po ukusu jednog forumasa. Niko te ne sprecava da i ti izneses svoj stav. Obzirom da su vam misljenja razlicita, to bi sigurno obogatilo diskusiju.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Darko
Posts: 5
Joined: Thu Jun 14, 2012 10:33 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Darko »

nboya wrote:Ovo je forum a ne sud. Svako ima pravo da iznese svoje misljenje. Grba je izneo svoje, to ne znaci da je u pravu. Mozda gresi, mozda i ne. Nece sad trener biti smenjen zato sto nije po ukusu jednog forumasa. Niko te ne sprecava da i ti izneses svoj stav. Obzirom da su vam misljenja razlicita, to bi sigurno obogatilo diskusiju.
A gde sam ja to izigravao sudiju i osporio pravo da Grba iznese svoje mišljenje? Ja sam samo rekao da treba biti pažljiv kada o nekoj osobi iznosiš javno kvalifikacije, bilo afirmativne ili negativne, i da tako nešto ne bi trebalo raditi bez valjanih argumenata. To je moje mišljenje, što ne znači da sam u pravu. Pozdrav.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by nboya »

Ne kazem da si ti izigravao sudiju, vec ti kazem da je ovo forum - internet verzija kafane, nije sud gde se svaka rec mora meriti. Kao i u svakoj kafani, nije neophodno biti pazljiv pri iznosenju misljenja. Svrha foruma i jeste caskanje. O treneru imam pravo da pisem i ja, ne treba mi posebna dozvola, iako u zivotu nisam gledao Vosine kadete. Samo sto moje misljenje nece niko zarezivati 2%.

Eto, da Grba nije 'nepazljivo' kritikovao trenera kadeta, ja ne bih ni znao da postoji nekakav trener Gacinovic. Tebi hvala sto si se ukljucio u raspravu pa sad znam jos vise.

Ako zelis da odgovoris na ovo moje, molim te da predjes na pm, da ne gusimo dalje temu.
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Ukoliko sam dobro cuo, trener kadeta Gacinovic nas je napustio (seniorski angazman), a na njegovo mesto je dosao izvesni Bajic, mada u to poslednje nisam siguran?! Generacija 94 i 95 nastavlja sledece godine takmicenje u omladinskoj ligi Srbije, a iz generacije 95 (kadeta) u omladince vec su prikljuceni levi bek Stefan Jorgic, ofanzivni vezni/poluspic Sergej Milinkovic Savic, Georgije Ilic vezni, Mijat Gacinovic ofanzivni vezni/krilo (sin bivseg trenera Gacinovica), verovatno ce biti prikljucen i Elmir Asani ofanzivni vezni/krilo, a tu su jos i Aleksa Bajic, Milan Makaric, Babic kog moram priznati nisam gledao...

Mislim da je trener omladinaca Kosanovic uspostavio jedan odlican sistem, kako igre tako i ponasanja, i to bi trebao da bude neki primer ostalim trenerima u nasem omladinskom pogonu, koji bi trebali da slede. Insistiranje na timskoj igri, jedan do dva dodira (pas igra), sa puno trcanja i agresije, a pri tom vam je i nakon 5 minuta gledanja "njegovih" momaka jasno da je atmosfera medju njima izvanredna. Trebalo bi coveka postaviti (i) kao neku "sponu" izmedju omladinaca i prvog tima, sa odredjenim ovlascenjima, jer cini mi se da bi tako, za nijansu lakse, prebrodili taj kriticni trenutak prelaska iz omladinaca u prvi tim.

Omladinskoj skoli je potrebno da se digne na (jos) jedan visi nivo, rekao bih da se profesionalizuje, a pod tim mislim da se zaposli jos strucanjaka iz raznih oblasti i da se jos pospesi sistem selekcije. Kad smo kod selekcije, nas klub uglavnom crpi klince iz skolica fudbala, sa kojima ima neki precutni (ili bar meni nije poznato da je nesto potpisano) dogovor, da im oni prepustaju najtalentovanije decake, sto nije lose. Mada, ja bih to digao na visi nivo tako sto bih prisao skolama (osnovnim) i tu potrazio nadarene decake, ali to je samo moje misljenje. Uglavnom, skola se sa dolaskom Braneta Novakovica uzdigla na odredjeni nivo, ali ima tu jos puunoo prostora za napredak, cak sta vise rekao bih da smo u samom startu u debelo boljem polozaju u odnosu na sve klubove u zemlji, samo iz razloga sto smo jedini ozbiljan klub u ovoj regiji (za sada) u kojoj zivi pozamasan broj ljudi/mladih (ukoliko se to uopste moze reci u Srbiji gde nas umire vise nego sto se radja). Ali svakako, treba iskoristiti to, skolu dici na jedan visi nivo i postaviti je kao brend, isto kao Barsa, Sporting Lisabon, Ajax itd, cime vec u startu dizemo cenu toj deci (u svakom smislu).
User avatar
Box
Posts: 291
Joined: Mon Feb 13, 2012 2:39 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Box »

Juce protiv Mogrena .. Deletic, Nastic i Kosovic su bas lepo odigrali.Deletic je toliko dobro odigrao da bi trebao da preuzme mesto prvotimca od Bojovica, a Bojovica poslati u drugu ligu na pozajmicu jer covek ne moze da primi loptu , ne moze da sitgne loptu i ,konacno, kada dobije savrsen pas u peterac , on promasi...
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Tony Starks »

"STARTUJU OMLADINSKE LIGE"

http://www.fkvojvodina.rs/2012/08/start ... nske-lige/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Zvanični sajt wrote:Upravni odbor FK “VOJVODINA“ na sednici održanoj dana 14. avgusta 2012.godine, razmatrao je trenutnu situaciju u klubu i doneo zaključak, koji će biti prosleđen stručnom štabu.

Donet je zaključak, da se prvoj ekipi Kluba, priključe najtalentovaniji članovi kadetske i omladinske selekcije Škole fudbala “ILIJA PANTELIĆ“, koji svojim talentom mogu, doprineti boljoj i kvalitetnijoj igri i uspešnim rezultatima u domaćem prvenstvu kao i u Kup takmičenju.

Stručni štab, na čelu sa šefom stručnog štaba Zagorčić Zlatomirom, ima punu autonomiju u izboru mladih igrača, koji će se priključiti radu sa prvom ekipom.



Upravni odbor FK „Vojvodina“
Ne znam sta konkretno ovo znaci, jer su isto to saopstili jos na pocetku sezone, pa od toga nista nije bilo. I slep bi primetio koliko potencijala ima u toj generaciji... Al' ajde, nada poslednja umire.

Inace, vidim da su napravili dve generacije omladinaca, pretpostavljam iz prostog razloga sto nisu hteli da rasipaju sampionsku generaciju po kojekakvim pozajmicama, pogotovo nakon odluke Fss-a, da 94 godiste moze i ovu sezonu nastupati za omladince. Tako da, momci koji su proslu sezonu nastupali za kadete i osvojili drugo mesto, ovu sezonu nastavljaju takmicenje u kvalitetnoj ligi Vojvodine, naravno u konkurenciji omladinaca. Oni najtaletnovaniji su prebaceni u sampionsku generaciju, Sergej Milinkovic-Savic, Georgije Ilic, Stefan Jorgic, Mijat Gacinovic, a ostali (proslogodisnji kadeti) ce po potrebi biti rotirani u ove dve ekipe.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Jedna lepa vest:
mladi Mirko Ivanić danas je potpisao profesionalni ugovor sa Vošom na 4 godine, objavljeno je na zvaničnom sajtu Kluba.
Čestitam mladom igraču i želim mu puno uspeha.Nadam se da će brzo dobiti pravu šansu u veznom redu našeg Prvog tima i oplemeniti igru, pa da, sa ostalim najboljim igračima iz šampionske generacije Omladinaca (za jedno 2 godine), uzmemo i seniorsku Titulu i napravimo takmičarski iskorak u Evropi :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Krle »

Turija wrote:Jedna lepa vest:
mladi Mirko Ivanić danas je potpisao profesionalni ugovor sa Vošom na 4 godine, objavljeno je na zvaničnom sajtu Kluba.
Čestitam mladom igraču i želim mu puno uspeha.Nadam se da će brzo dobiti pravu šansu u veznom redu našeg Prvog tima i oplemeniti igru, pa da, sa ostalim najboljim igračima iz šampionske generacije Omladinaca (za jedno 2 godine), uzmemo i seniorsku Titulu i napravimo takmičarski iskorak u Evropi :cheers:
:cheers:
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Firmin mali »

Vosini omladinci danas pobedili radnicki sa novog beograda rezultatom 2:0 :cheers:

http://www.fkvojvodina.rs/2012/08/omlad ... vosa-gazi/

I jos da napomenem oba gola koja su postignuta na utakmici mogu da ponesu naziv evrogolova jer su stvarno bili fantasticni u raslje oba sa skoro istog mesta,svaka cast :!:
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

A sa 3:0 su pobedili (Proleter sa slane bare) i omladinci koji se takmice u kvalitetnoj ligi Vojvodine.
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Firmin mali »

Foto izvestaj - Vojvodina 2:0 Radnicki (Novi Beograd)

Kada su omladinci u pitanju ne mogu izdvojiti pojedince,zato sto momci stvarno svi dobro igraju i trude se narocito su to pokazali momci koji su vec licencirani,igraju za prvi tim,opet cu ponoviti dva "evro" gola,lep fudbal,stvarno momcima skidam kapu,ko zeli da odmori dusu i gleda lep fudbal terapija : Veternik jedanput u dve nedelje odgledati omladince Vojvodine i uzivati :cheers:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
vosa do groba
Posts: 375
Joined: Thu Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by vosa do groba »

Ciganski sljam,stvarno sramota....

http://www.fkvojvodina.rs/2012/08/omlad ... e-sampion/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Владика »

vosa do groba wrote:Ciganski sljam,stvarno sramota....

http://www.fkvojvodina.rs/2012/08/omlad ... e-sampion/" onclick="window.open(this.href);return false;
Невероватно,да ли неко има подробније информације?
Post Reply