Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Cane wrote: Wed Jan 24, 2024 11:43 pm Izgleda smo igrali s decom iz vrtića, tako deluju ovi u plavom.
To otprilike očekujem kao sledeći komentar u ovoj gradaciji omalovažavanja :lol:
Svi komentari su tačni, nema tu omalovažavanja.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Savcic Luka
Posts: 404
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Pripreme

Post by Savcic Luka »

Jesu tačni su. Isto tako svi znamo čemu služe pripremne utakmice. Protivnik nije jak, ali se i sa takvim mogu proveravati odredjene stvari. Sukačev dao gol, Ivanović na dve utakmice dva gola, Tanjga koji nije dobio ni minut… Ne vidim da treba dizati u nebesa to što smo dali 5 komada, ali ne vidim ni problem neki…
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Pripreme

Post by N13 »

Ja sam neko ko dolazi is sporta, i uvek govorim kako su pripreme jako bitne, i nikako za pripreme ne mogu reci da su bacanje novca. Bukvalno za svakog ko napise da su pripreme bacanje novca, kako mogu trcati na Vujadinu ili Fruskoj Gori, smatram da u zivotu nije igrao nikakav timski sport, pa daje sebi za pravo da komentarise nesto o cemu nista ne zna (bez namere da uvredim ikog ovde, to je moj licni stav). Pripreme su mnogo veci benefit nego trosak... iako mnogim ljudima to ne izgleda tako.
Npr ako je zaista tacno ovo sto je Njegos izjavio da je u ekipi atmosfera takva da se tamo na Kipru cela ekipa svako vece skupi u jednu hotelsku sobicu i druze se, automatski su se pripreme isplatile (pod uslovom da je to druzenje doslo spontane, a ne da ih je neko naterao da se svi druze u sobi :D ). Pa svako ko je igrao fudbal i na ulici dobro zna da se mnogo bolje kapira sa svojim drugarom kojeg dobro poznaje nego kad igras sa nekim koga jedva znas. U profesionalnom sportu je to jos mnogo izrazenije (pogledajte Jokica i Gordona... mogu zmureci da igraju jedan sa drugim. Ali zato momci proveli celo leto zajedno, od treninga do provoda u kafanama).

E sad sa druge strane, pripreme bi automatski bile efikasnije za jos 30%, da stoperski par koji ce da iznese sezonu zajedno trenira na pripremama. Ovako povedemo Rosica na pripreme, on napusti tim, i kad se ekipa vrati sa priprema, dovedu novog stopera koji ce da igra sa Crnomarkovicem. Ljudi koji nisu iz fudbala misle da tu nema problema, to je samo jedan igrac koji je promenjen. Ali stoperski par da bi funkcionisao kako treba, mora da se poaznaje u dusu. Pripreme su jedine koje ih mogu spremiti za sezonu. U protivnom, bice jako puno kikseva prva 2 meseca. Pa to smo videli i sada sa Rosicem i Crnomarkovicem... tek pred kraj polusezone su poceli funkcionisati kako treba.
Sve ostale pozicije se mogu nekako uklopiti na treninzima u roku od par nedelja, ali stoperski par mora proci pripreme zajedno. Nadam se da ce to do leta nasi "strucnjaci" da ukapiraju.
VošaNS
Posts: 896
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by VošaNS »

Savcic Luka
Posts: 404
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Pripreme

Post by Savcic Luka »

@N13

Odlazak Rosića će se u tom svetlu osetiti najviše. I dok je trajala sezona sam i sam pisao da je veliki nedostatak što ekipa nije zajedno odradila pripreme, a plus promena trenera. Upravo što kažeš, niti se poznaju na terenu, niti dišu zajedno.

Meni je najveći utisak sa utakmice da Mateus igra slobodnije. Možda zato što je prijateljska, možda što je loš protivnik, a možda i što se oseća sigurnije, a tome doprinosi kolektiv.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Samo neka oni vežbaju sa Kiparskim drugoligašima i zajebavaju se u jednoj sobi a kad ih dohvate ovi Lučanci i Ivanjičani videćemo šta su to uvežbavali. Nego, N13 ne radi se ovde da su ljudi protiv priprema već ovakvih priprema. Amaterski, po meni.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

slanobarac wrote: Thu Jan 25, 2024 11:14 am Samo neka oni vežbaju sa Kiparskim drugoligašima i zajebavaju se u jednoj sobi a kad ih dohvate ovi Lučanci i Ivanjičani videćemo šta su to uvežbavali. Nego, N13 ne radi se ovde da su ljudi protiv priprema već ovakvih priprema. Amaterski, po meni.
+1
Cist amaterizam, gde klub nema nikakvih ciljeva, osim finansijskih, pa daj da se lepo provedemo i druzimo ovih 6 meseci ili nesto vise, pa cemo dalje, ako nas neko bude hteo.
Isto kao u Cukarickom, Vozdovcu Ivanjici Surdulici ...itd, itd. Nema razlike, osim u razlicitoj istoriji Vose i nekadasnjih trofeja naseg kluba, koje oni nemaju. A, sam NS je postao veliko selo, a ne glavni grad APV-a i ne razlikuje se od se npr. od Lucana, Ivanjice...ili bilo koje varosice.

I naravno, kad ih docekaju motivisani Lucanci, Ivanjicani... bilo ko bice da su imali los dan, los teren, lose sudjenje, losu sportsku sreca ... itd veciti alibi 30+ godina
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1460
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Pripreme

Post by Uvek sa tobom »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/voj ... azov-27-01
Меч са Араратом у недељу почиње у 16 часова по нашем времену. Због неодговарајућег подневног термина, који су домаћини на Кипру предложили, уместо на стадиону, утакмица је заказана у тренинг центру, свакодневној бази Новосађана.

Л. Бакмаз
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Pripreme

Post by Radoye »

Ima dva Ararata u jermenskoj premijer ligi, stari Ararat Jerevan osnovan 1935. i novokomponovani Ararat-Jermenija Jerevan osnovan 2017.

Nijedan nije trenutno drugoplasiran na tabeli (ovaj novokomponovani je treci, stari je sesti) kako kaze Dnevnik - sa kojim onda zapravo igramo sutra?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Колонију у пола белом, пола у црвеном, у бази на Кипру, посетио је потпредседник Управног одбора ФК Војводина Љубомир Апро. Честитао је играчима и стручном штабу на игри и резултатима у припремним утакмицама, као и на посвећености тренинзима у минуле три недеље, а највише на атмосфери, радној и оној другарској, атмосфери заједништва изван терена и теретана.
Za mlađe, ovako su pisali komunistički novinari a "Dnevnik" koji nema veze sa novinarstvom nastavlja tradiciju. Ovo je dno pisanja i velika sramota kako za te "novine" tako i za naš klub. Zamisli potpredsednik uo kluba seo na avion, poneo kupaći i on kao čestita što smo dali 5 komada amaterskom timu druge lige Kipra. Farsa!!!! Gade mi sve čega se dotaknu. Fuj
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
limanfkv
Posts: 2861
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by limanfkv »

Jul je kul
Rakovac
Posts: 132
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: Pripreme

Post by Rakovac »

Nemojte tako, zaboravljate sve ono što je Apro učinio za klub, njegov je doprinos uvek bio ogroman. To kako ume da održi govor, kako se lepo "namesti" kad treba da se opali neka fotka ...
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1460
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Pripreme

Post by Uvek sa tobom »

Rakovac wrote: Sat Jan 27, 2024 8:39 pm Nemojte tako, zaboravljate sve ono što je Apro učinio za klub, njegov je doprinos uvek bio ogroman. To kako ume da održi govor, kako se lepo "namesti" kad treba da se opali neka fotka ...
И увек је лепо обучен.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

Hvala Areni sport ❤️
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Pripreme

Post by Cane »

Može li neko ko je u materiji da nam razjasni razliku između ovog "našeg" Ararata i onog koji je otresao Čuku.
Odnosno, krajnje pojednostavljeno, koji je bolji od ta dva.
Post Reply