20. kolo: Novi Pazar-Vojvodina 2:0

Koji ishod meča u Pazaru očekujete?

Pobeda Vojvodine
17
44%
Pobeda Pazara
14
36%
Nerešeno
8
21%
 
Total votes: 39

User avatar
Robi_D_Slanna
Posts: 48
Joined: Tue Jan 28, 2014 1:54 am
Location: Grbavica - Minken

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Robi_D_Slanna »

zukenp wrote:Onda jednostavno nisi u toku.Na you tube-u imas mnostvo toga sto ne ide u prilog tome sto pricas .Naprotiv tu mozes nac i glavne razloge takvog ponasanja !Ako kazes da politicka situacija utice na brojnost,to znaci da smo svi ekstremisti,jer sigurno ne mislis samo na kop,u kom nema 6000+ ljudi.Mislis na vecinu ljudi koji dodju na stadion!Istina je da se ovde mnogo voli fudbal,niko ga ne smatra "najvaznijom sporednom stvari" vec mnogo vise.Tako je sada ,a tako je bilo i prije svih ovih desavanja u bivsoj jugoslaviji,kad se nije moglo reci da bilo kakva "politicka situacija" utice na ljude.Kad tako shvatas fudbal(licno) ,onda neminovno i pravis neke greske,jer sve i shvatas licno.Pa onda ako neki forsi i ostale grupice urade nesto protiv vas,smatras da trebas da im vratis istom merom(u cemu se ne slazem) .Ovde se u velikoj vecini navija za klub iz svog grada.Zvezda i Partizan su sve manje prisutni,cak i kod onih koji su ih ranije simpatisali.Voleo bih da docekam dan kad ce "veciti" imati vecinu samo na svojim stadionima i nigde vise!To ce doneti i vecu neizvesnost ,verovatno i kvalitet,jer sponzori onda nece finansitati samo ta 2 kluba,vec ce videti interes i u drugima,jer sad i ti drugi klubovi imaju navijace.Oduvek mi je bilo neshvatljivo sto im i vi i ostali dajete vise od onih 5% karata?!Ako deca vide da njih ima oko 1000 a vas i ostalih mnogo vise,onda se nece tako lako opredeljivati da navijaju i bodre njih.Svako voli pobednike,a ako ih pobedis na tribinama ,a uz to jos ako dodje pobeda na terenu(ko sto ste vi radili prethodnih god) onda je uspeh zagarantovan.Ovako deca dodju (ili gledaju preko tv) u Nisu ,KG NS ... veliki deo cine blizanci,naviknu se na to kao da je normalno i onda neminovno ih simpatisu.
Ovaj post zaslužuje da se citira ceo :D
A za bolju posetu na našem stadionu, i bolji procenat naših na utakmici sa blizancima, jednostavno moramo da radimo svi. Iskreno, ne vidim način da ih sprečimo da uđu na zapad. Ali, kada bi imali u upravi nekoga ko sme da kaže nekome nešto, mislim da bi itekako moglo da se utiče na ponašanje policije (makar dok se ne donese zakon prema kojem će naša redarska služba imati neka ovlašćenja). Kada bi oni par puta sankcionisali provokatorsko ponašanje blizanaca (a ne kao protiv Groblja da na očigled svih prisutnih nalemaju čoveka koji se suprotstavio jednom strašno bezobraznom glodaru - sa time je poslata krajnje jasna poruka svim Vošinim navijačima) tako što će ove što hoće da se odazivaju na prozivanja sa gostujućih tribina jednog po jednog da izbace napolje, u roku od par sezona bi imali situaciju da se na zapadu svi radujemo golu Voše. A za bolju posetu na severu, gospodo iz Firme, morate malo poraditi na sebi, jer nemoguće da niko ne vidi da je navijača na severu sve manje. Svoju priliku ste imali na finalu kupa prošle godine gde je sve bilo fantastično do poslednjeg zvižduka. Ali posle onih scena na kraju utakmice, posle onakvih prozivanja momaka koji realno nisu krivi za lošu taktiku Vignje, ja sam pobegao sa te tribine, a koliko sam video nisam bio jedini. A posledice toga se osećaju i dalje. Za utakmicu sa Šerifom karte su se tražile kod tapkaroša, a za sever nisu mogle da se prodaju sve karte ni na blagajni. A o vremenu ulaska na tribinu i svrsi onih silnih topovskih udara ne vredi ni trošiti reči.
Novi Sad ima puno navijača Vojvodine, kada bi se svi animirali i Kamp Nou bi nam bio mali. Ali mentalitet ovog grada je takav da se teško ujedinjujemo, a lako razjedinjujemo. A kada se gomila siledžija infiltrira među nas, kao što je slučaj u utakmicama protiv blizanaca, reakcija ljudi je takva da ide linijom manjeg otpora i utakmice gleda kod kuće. Rešenje je daleko od jednostavnog i treba biti strpljiv i istrajan u ovoj borbi.
Jedem belog luka i slanine, trebalo ne trebalo, jer tako sam u mogućnosti...
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Milan »

Upravo sam dobio info da ce se i pred ovu utakmicu moci zameniti sezonske na blagajni...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Locked