OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: OK Vojvodina

Post by Junior »

Sutra u 7 čini mi se polufinale plej ofa sa Novim Pazarom, ako nekog zanima.
Stefke
Posts: 324
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:50 am
Location: Клиса

Re: OK Vojvodina

Post by Stefke »

Junior wrote:Sutra u 7 čini mi se polufinale plej ofa sa Novim Pazarom, ako nekog zanima.
Пола 7 :cheers:
У свом кварту ти си херој,
И твоја улица твој је дом!
https://www.youtube.com/watch?v=sY6pBCx2cMI" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: OK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

Mondo wrote:Voša u finalu čeka Zvezdu ili Partizan


Odbojkaši Vojvodine prvi su finalisti plej-ofa domaćeg prvenstva.

Odbojkaši Vojvodine plasirali su se u finale plej-ofa Superlige, pošto su u četvrtak u četvrtoj utakmici polufinala pobedili domaću ekipu Novog Pazara sa 3:0 (25:17, 25:18, 25:19).

Novosađane, koji su polufinalnu seriju dobili rezultatom 3:1, predvodio je Marko Nikolić sa 16 poena, dok su Aleksandar Minić i Miloš Vemić dodali deset, odnosno devet poena.

Najefikasniji u redovima Novopazaraca bio je Radiša Stevanović sa deset poena, devet je upisao Nemanja Stevanović, a šest Benjamin Daca.

Vojvodina će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Crvene zvezde i Partizana, u kojem je trenutni rezultat 2:1 za crveno-bele.

Utakmicu u dvorani Pendik posmatralo je oko 700 gledalaca, a trajala je 68 minuta.
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: OK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

Večernje novosti wrote:Odbojkaška kruna je crveno-bela

Praznik odbojke. Crvena zvezda i Vojvodina u četvrtak (17.30) na Banjici počinju bitku za titulu prvaka Srbije. Beograđani žele petu uzastopnu krunu, a Novosađani hoće da posle devet godina vrate pehar u svoje vitrine. Drugi meč igra se 25. aprila u Beogradu, treći i eventualno četvrti 28. aprila i 4. maja, a moguća majstorica 8. maja na Banjici.

- Vojvodina ima sigurno najbolji tim u Srbiji - priznaje strateg Crvene zvezde Dragan Kobiljski. - Ima srpske i crnogorske reprezentativce, pravila je tim za Ligu šampiona, gde je stekla iskustvo. Ali, mi se ne bismo ovoliko borili da igramo finale da ne verujemo da ćemo pronaći svoju šansu u finalu.

Novosađani ne kriju da im je prioritet ove sezone osvajanje titule prvaka Srbije.

- Dolaze utakmice za koje smo cele godine trenirali. Oseća se veliki motiv, puni smo samopouzdanja, u formi smo. Mislim da u finalu neće mnogo značiti to što Zvezda ima prednost domaćeg terena. Idemo korak po korak, razmišljamo samo o prvoj utakmici, nadamo se brejku u Beogradu - ističe strateg Vojvodine Strahinja Kozić.

U Vojvodini se nadaju da će se bloker Branislav Petrović što pre oporaviti, a Čedomir Stanković naglašava:

- Raduje nas što smo iz utakmice u utakmicu sve bolji. Želimo titulu, a nadamo se i punim tribinama.


PO JEDAN PEHAR

Ljuti rival su ove sezone već osvojili po jedan pehar. Vojvodina je trijumfovala u Superkupu, gde je savladala Crvenu zvezdu, koja se radovala u Kupu Srbije. U prvenstvu su Beograđani bili bolji u oba duela.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: OK Vojvodina

Post by naseljekolumbija »

Na titulu, vreme je!
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: OK Vojvodina

Post by Junior »

Sa ovakvom igrom nikako... Izduvali smo 3-1 danas.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: OK Vojvodina

Post by ДушанСП »

Ови наши кад истрче да играју са звездом,имају осећај као да је репрезентација света са Бразилцима,Русима,Пољацима,Французима,Кубанцима и Италијанима с друге стране мреже.Ово већ постаје комплекс звезде.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: OK Vojvodina

Post by naseljekolumbija »

Smesna igra,bezvoljna... bez obzira sto nije igrao bitan igrac Petrovic - ovo je daleko od nivoa Vojvodine.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post by borrissey »

naseljekolumbija wrote:Smesna igra,bezvoljna... bez obzira sto nije igrao bitan igrac Petrovic - ovo je daleko od nivoa Vojvodine.
Slika i prilika ovosezonske tužne Vojvodine. Mlakost i bezmudost... Nažalost, predviđam i nastavak serije u istom duhu. Daj bože da grešim.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Turija »

Kažu i da smo oštećeni suđenjem, ali mislim da to nije glavni problem.
Pošto nisam gledao ovu utakmicu, ali na osnovu ranijih, sa istim protivnikom, mislim da je problem što mi ne umemo da se branimo od prvog tempa (jer ga slabo i sami igramo).
Dok to ne rešimo (a to traje više od decenije) i ne budemo imali dizača koji zna da odira prvi tempo, gubićemo i od slabijih ekipa od nas.
Nije ovde u pitanju kompleks zvezde, nego kompleks odbrane (pa i napada) prvog tempa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post by borrissey »

Sve je to Ok, ali ovde je, po meni, ključan nedostatak kvaliteta. Ako se ove sezone uzme titula, to će biti podvig epskih razmera i treba igračima dići spomenik na Miletiću. Hteli mi to da priznamo ili ne, zvezda je i ove sezone bolji tim od nas, kvalitetniji i uigraniji. To se može videti i po spisku reprezentativaca, koji je upravo objavljen, gde su pozvana četiri igrača iz zvezde i 0 naših. Ali o tome sam već pisao... Uglavnom, za sve neuspehe na domaćem planu jedini i isključivi krivac je uprava.
lazarr
Posts: 820
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: OK Vojvodina

Post by lazarr »

Dobili 1:3. Sada je 1:1 u pobedama i naredne dve igramo kući za titulu. Mali Mehić ih RAZ-VA-LIO. Valjalo bi dati malo podrške ovim momcima da Gandža i par drugara ne ostanu sami.... I danas su njih 5-6 lepo bodrili ekipu u bg. :cheers:
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: OK Vojvodina

Post by Junior »

Pobeda, 1-1 je u seriji, sledeće dve se igraju u NS!!

Odlično odigran meč, sa mnogo želje, koncentracije i hrabrosti! 28. april i 4. maj su termini sledeće dve utakmice.

Imamo sve u svojim rukama, ajde sad je*em mu mater i mi malo da se trgnemo i da podržimo momke! Svi na SPENS, zovite drugare, javljajte ljudima koji ne prate odbojku - igramo za titulu!

PS. Predlog adminima - prebacite temu u prvi podforum, mnogi verovatno ni ne zalaze u ovaj deo.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: OK Vojvodina

Post by Neizlecivi »

Auuuu , zaista dobra i zanimljiva odbojka se igrala! Mehic je izdivljao momak :D
Ako se igra u cetvrtak, nadam se terminu takvom da se ne poklapa sa fudbalom!


#izgleda da stoji 17h... Bilo bi lepo, ukoliko bi se utakmica malo pomerila za uvece....
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Turija »

Lepa, dinamična i kvalitetna odbojka.
Svi naši igrači odigrali dobro, nekad čak sjajno, uz povremene padove u igri.
Servisima smo udaljili njihovog dizača Buculjevića od mreže, tako da naš čvrst blok po krajevima, nije često bušen napadima kroz sredinu.
Izdvojio bih odlično dizanje Jovanovića, dosta dobar prijem svih primača i odličnog libera Pekovića.No, ipak je mladi Mehić, ulaskom sa klupe, obeležio ovaj meč i najvio lepu odbojkašku budućnost.
Pomalo sam razočaran slabo korisnim savetima oba trenera, jer su ličila na ono Lalatovićevo ,,'ajmo, momci" i ništa više od toga, tj nikakve konkretne pomoći sa klupe nije bilo, osim kod uvođenja mladog Mehića na teren (od strane Strahinje Kozića).To je bio jedini pravi trenerski potez na ovoj utakmici, koji je i doveo do naše pobede, a sve ostalo su izneli igrači.
Takođe, moram primetiti i neuobičajeno objektivne komentare RTS komentatora, pa i Sretenovića, kao stručnog konsultanta, koji je često ,,izvlačio" savete oba trenera na neki nivo finala plej-ofa.
Čestitka svim akterima meča i našim malobrojnim navijačima u Beogradu. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply