Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

Rabba wrote: Tue Nov 14, 2023 7:14 pm Tralala u Subotici
Fali samo čika Miša :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote: Wed Nov 15, 2023 2:56 pm
Rabba wrote: Tue Nov 14, 2023 7:14 pm Tralala u Subotici
Fali samo čika Miša :mrgreen:
Taj cika Misa i Bajo Sapuric su dva najbolja sportska direktora u Vojvodini u poslednjih 30+ godina. Sa budzetom kojim su raspolagali uradili su posao maksimalno dobro.

Tu bih moga pridodati i Bobeta Pavkovica, ali on je bio samo trener koji je pratio igrace po APV, a mozda i sire ( to nisam mogao videti, jer nisam isao po tim mestima).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Mislim da je jako tesko porediti sportske direktore pre 30 godina i sada, kada je menadzerski biznis u potpunosti razvijen na takvom nivou na kojem je razvijen. Ne samo menadzerski biznis, vec i sportski kriminal. Uz sve nedace u kojima je Vojvodina bila u onom sistemu, zaista mislim da je Cika Misi bio 1000x laksi posao, cak i bez sve te tehnologije koju sportski (ne)radnici imaju na raspolaganju. Prosto mislim da je nacin rada i nivo fudbala kao biznisa i industrije tada bio mozda i na vrhuncu po pitanju tog balansa. Sve posle toga je postalo surovi biznis (u uredjenim zemljama) i surovi kriminal (u Srbiji i slicnim crnim rupama za sve posteno i dobronamerno).

Pritisci, sto menadzerski, sto politicki, danas jako uticu na sportske direktore. Ubedjen sam da bi i taj Jovanovic najvise voleo da moze kao cika Misa tada da sedne u auto i pogleda nekog tamo klinca sto puni mreze u tipa Beceju ili Kuli. Mislim, on to moze, ali taj mali nece igrati, jer je Marku i Ranku nametnut neko deseti. Niko se od postenog rada u srpskom fudbalu nije 'leba najeo prethodne tri decenije, da se razumemo.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

@gospodinFKV
Moram da se slozim.
Zato smo sada i toliko daleko od Evrope.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Turija wrote: Thu Nov 16, 2023 7:12 pm @gospodinFKV
Moram da se slozim.
Zato smo sada i toliko daleko od Evrope.
Zato cemo tek jos i da propadnemo. Nisu ove petarde nasih klubova u Evropi slucajnost nego neminovni plod takvog (ne)rada. A krenuce tako isto i blizanci i reprezentacije (i seniorska i mladje kategorije) pa ce onda biti kuku i lele. Samo sto nece ostati nista vise da se spasava, pa cak ni uz besomucno pumpanje para iz drzavnog budzeta jer mladih talentovanih fudbalera u Srbiji jednostavno vise nece biti!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Milan »

Iz tog razloga blizanci imaju budžete kojima krpe rupe uz pomoć stanaca…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Milan wrote: Fri Nov 17, 2023 4:01 am Iz tog razloga blizanci imaju budžete kojima krpe rupe uz pomoć stanaca…
Iskreno, da se zaista krpe rupe, ti stranci bi donosili neku mnogo ozbiljniju razliku u Evropi.
Postoji razlog zasto je budzet za strance ogroman, isto kao sto postoji razlog sto se dovode samo i iskljucivo stranci koji tu razliku nece doneti.

Stranac koji zaista vredi:
1) Nece doci u blizance, jer ce imati 1001 bolju ponudu. U danasnje vreme je svakog igraca prilicno lako proveriti, i budite sigurni da to sto mi ''iskopamo'' nije neotkriveno od strane vecih klubova po Evropi i svetu, vec je prosto pronadjena bolja opcija.
2) Strancu koji zaista vredi nije potrebno ozivljavanje karijere po ovim pasnjacima i u ''izlogu'' koji donese grupna faza, te nema potrebe za tim da bude ponizavan ovde tako sto ce mu naduvati platu kao balon i ugraditi se.
3)Stranac koji vredi ce itekako podici glas protiv nekih stvari koje se u blizancima i srpskom fudbalu rade.

Stranci koje blizanci uzimaju uglavnom nemaju gde drugde. Nikome zvezda nikog nije preotela i to su sve tvorzine lovacke price a la SNS. Nije zvezda nikakav ekonomski tigar, kao sto nije ni ova drzava. Taj stranac je tu jer su mu sve ladje potonule, dobio je neku masnu lovu za ove uslove, pa mu i nije bitno sto su se u platu ugradili i kurta i murta. Sve je to deo posla. Retki su stranci poput eto Saldanje, ili svojevremeno Leonarda, Vijere i Bena, koji pored toga sto su stranci koji su tu da bi se na taj nacin isisala lova iz kluba, zapravo i donesu neku razliku. :cheers:
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

@gospodinFKV

Blizanci dovode kvalitetne inostrane fudbalere i to je činjenica. Mnogi dobiju uslove koje u drugim inostranim klubovima za koje ispunjavaju kvalitete ne bi dobili.

Osim što dobiju uslove koje bi retko gde u prilog im ide i porezni sistem. Recimo bolje im je da u zvezdi ili partizanu imaju 700k eur nego u Nemačkoj milion okruglo. Jer im ostane više. U Nemačkoj je fudbaler na nivou i radnika u smislu toga da sami moraju da nađu stan i plaćaju isti. To je samo jedan banalan primer. Naravno poslodavac u ovom slučaju klub naravno da može da pomogne igračima da nađu stan i ostalo ali je totalno drugačiji taj odnos nego kao kod nas.

U Nemačkoj se takođe od igrača traži da se aklimatizuju i integrišu u sistem, mnogi kasnije život i posle karijere nastavljaju u Nemačkoj kod nas to nije slučaj i igrači koji ostanu su samo matematička greška jer im se eto samo jednostavno svidelo.

Kompleksno je za objasniti ali te neke stvari ne idu u prilog svim profilima igrača odnosno ljudi.

U Nemačkoj si recimo u očima ljudi radnik čija je profesija fudbal a kod nas je to sve na mnogo emotivnijem nivou gde se ne posmatraju tako već se idealizuju.

Ugl otišao sam u off ali ima tu jako puno faktora. Nekome odgovara jedno a nekome drugo, samo kod nas od fudbala može dosta da se zaradi ko je naravno u ta dva kluba. A i otvaraju im se mogućnosti da incestiraju novac ovako ili onako, ovim ili onim pitem pa mnogi recimo otvaraju i lokale ili kupuju nekretnine (da, da i stranci a ne samo domaći)
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote: Fri Nov 17, 2023 1:46 pm @gospodinFKV

Blizanci dovode kvalitetne inostrane fudbalere i to je činjenica. Mnogi dobiju uslove koje u drugim inostranim klubovima za koje ispunjavaju kvalitete ne bi dobili.
Sa prvim se ne slazem u potpunosti, a drugo je upravo moja poenta. Oni su preplaceni, jer tako mora, da bi se privoleli, pod jedan, a pod dva, bas zato sto im je Srbija usputna stanica su pogodni za tal.
No, da se vratim na ono prvo - oni dovode strance koji prave razliku kod nas, i koji mogu eventualno da im donesu grupnu fazu Evrope (kad je nemaju direktno). Cinjenica je da mi od mora stranaca u poslednjih deset godina jedva mozemo da nabrojimo strance koji su dosli, odigrali dobro, otisli dalje i nastavili u istom tempu. Leonardo, Kanga, Vieira (donekle), Asano, i eto recimo Le Talek. Velika vecina ce ovde napraviti ozbiljnu razliku, eventualno pomoci da se nadjaca neki Serif, BATE, eventualno neki tako Salcburg. Za vise se nema, jer kao sto si rekao - pare koje oni dobijaju ovde, ne mogu da dobiju napolju, jer je ta kolicina rezervisana za onaj sledeci sloj igraca, kojima ne pada na pamet da dodju u Srbiju. Ovima upadne kasika u med, pa moze sve.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

@GospodinFKV

Razumem tvoj pogled na to i ne mogu da negiram da nisi u pravu jer stv ima i jako precenjenih igrača ali njima nije problem dovođenje kvalitetnih igrača već sistem unutar kluba gde usled nemanja istog dovode brdo igrača koji guše jedni druge. Šerifa su doveli a on je igrač koji je u 2.5 sezone u Turskoj postigao 30 golova i Kraso-a koji je postizao gol na svakoj drugoj utakmici u drugoj Francuskoj ligi. Da ne idem dalje, jedno su brojke drugo je suvi kvalitet ali oni itekako dovode igrače sa pedigreom i u konkurenciji Poljaka, Čeha, Slovaka, Austrijanaca (izuzev Salzburga) Skandinavaca plaćaju dosta bolje i mogu bez problema da im otimaju igrače. Tamo je najveći problem loše poslovanje. To je kao da mi imamo Oumaru-a i dovedemo Merija pa ugušili bi jedan drugoga. I jedan i drugi hoće minute, kontinuitet i pozitivnu energiju, oni godinama tako guše igrače. Pa doveli su Olajinku iz Slavie koji je godinama bio tamo najbolji igrač i jedva su preboleli njegov odlazak a on je otišao u zvezdu zbog boljih uslova.

Kao što sam i na drugom topicu na forumu napisao oni sebe dovedu u situaciju da im Vigo, Ado i Falko nemaju nikakav uticaj na ekipu i samo su na platnoj listi.

Mogli su bez problema da ostave Falćinelija ili Ohija ali konstantno pogrešne ostavljaju a pogrešne teraju iz kluba.

Mislim baš me briga neka samo tako nastave samo imaju neograničen budžet na uštrb ostalih klubova a pojma nemaju.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote: Fri Nov 17, 2023 4:32 pm Mogli su bez problema da ostave Falćinelija ili Ohija ali konstantno pogrešne ostavljaju a pogrešne teraju iz kluba.
Pogresne iz jednih, ''prave'' iz drugih razloga. :mafia:
Ohi meni od starta svojim stavom nije delovao kao igrac za tal i za suvu lovu.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Mare_Liman »

gospodinFKV wrote: Fri Nov 17, 2023 4:16 pm
Deep Purple wrote: Fri Nov 17, 2023 1:46 pm @gospodinFKV

Blizanci dovode kvalitetne inostrane fudbalere i to je činjenica. Mnogi dobiju uslove koje u drugim inostranim klubovima za koje ispunjavaju kvalitete ne bi dobili.
Sa prvim se ne slazem u potpunosti, a drugo je upravo moja poenta. Oni su preplaceni, jer tako mora, da bi se privoleli, pod jedan, a pod dva, bas zato sto im je Srbija usputna stanica su pogodni za tal.
No, da se vratim na ono prvo - oni dovode strance koji prave razliku kod nas, i koji mogu eventualno da im donesu grupnu fazu Evrope (kad je nemaju direktno). Cinjenica je da mi od mora stranaca u poslednjih deset godina jedva mozemo da nabrojimo strance koji su dosli, odigrali dobro, otisli dalje i nastavili u istom tempu. Leonardo, Kanga, Vieira (donekle), Asano, i eto recimo Le Talek. Velika vecina ce ovde napraviti ozbiljnu razliku, eventualno pomoci da se nadjaca neki Serif, BATE, eventualno neki tako Salcburg. Za vise se nema, jer kao sto si rekao - pare koje oni dobijaju ovde, ne mogu da dobiju napolju, jer je ta kolicina rezervisana za onaj sledeci sloj igraca, kojima ne pada na pamet da dodju u Srbiju. Ovima upadne kasika u med, pa moze sve.
Издвојио бих и Садика... Али слажем се у потпуности, што је најгоре доста њих је и који нису направили никакав траг ни код нас, углавном бивши играчи Звезде, који ил се нису уклопили ил нису имали времена ил су се јако лоше показали и брзо отишли и после ни трага ни гласа од њих...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Malo smo se odmakli od teme, a to su treneri FKV, pa kad budem imao malo vremena ću prebaciti diskusiju na neku bolju temu, samo da najavim :)
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Mare_Liman »

"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Mare_Liman wrote: Wed Nov 29, 2023 8:04 pm
Zaista unikat medju trenerima. Da li ce nam se bilo kad u buducnosti ponoviti takva poseta na forumu i takva privilegija
Image
Post Reply