Press / Večernje novosti: Mrđa presudio Metalcu

Mrđa presudio Metalcu23.08.2009. 06:38

Večernje novosti(0)
S

TRELAC: Mrđa u 64. minutu. Stadion: Karađorđe. Gledalaca: 3.000. Sudija: Radoman Vasović (Kula) 6. Žuti kartoni: Žunić i Rakočević (Metalac).
VOJVODINA: Brkić 7, Vulićević 7, Peković 7, Pleč 7, Lovrić 7, Tumbasević 6,5, Stjepanović 6,5, Stojka 7 (od 85. Medojević -), Đurovski 7 (od 78. Aleksić -), Tadić 6,5 (od 60. Maksimović 6,5), Mrđa 7,5.
METALAC: Živković 6, Otašević 6, Simović 6, Žunić 6, Rakočević 6, Gojak 6, Vasić 6 (od 73. Savićević -), Teodorović 6,5, Jeremić 6 (od 83. Mijailović -), Obradović 6 (75. Tošković -), Misdongard 6,5.
Minimalac po meri - za novu pobedu i tri značajna boda koja vode na vrh. Fudbaleri Vojvodine u subotu su uz mnogo muke probili bunker i pobedili Metalac, novajliju u Superligi - 1:0 (0:0).
Gol odluke postigao je kapiten Novosađana Dragan Mrđa u 64. minutu. Rezervista Maksimović izveo je korner, odbijenu loptu Đurovski razantnim udarcem uputio ka golu, a Mrđa je iz peterca glavom skrenuo u mrežu.
U uvodnim minutima pripretili su gosti. Agilni Teodorović je u 4. minutu pokušao iz daljine, a za njim je bivši napadač Crvene zvezde Betoligar Misdongard imao dve prilike, od kojih je jednu odbranio Brkić. I to je bilo sve od gostiju koji su se u preostalom delu meča branili.
S druge strane, Novosađani su pretili ali i mnogo komplikovali u završnici. Igrali su u sistemu 4-1-4-1, sa Tumbasovićem ispred zadnje linije i Mrđom u špicu. Gosti su pak bili u defanzivnoj formaciji 4-5-1.
U drugom delu Vojvodina je nastavila sa atacima, ali je tek posle nekoliko zvižduka sa tribina usledio još veći pritisak domaćih. Posle gola u 64. minutu, Mrđa i Đurovski su imali prilike da uvećaju prednost, ali su gađali pored gola, baš kao i mladi Danijel Aleksić u finišu meča.

Vesti
SEID KORAĆ je najbolji igrač sezone 2023/2024

Beše poslednji dan januara meseca ove godine, kada je Novim Sadom odjeknula vest da je rođeni Luksemburžanin Seid Korać potpisao ugovor sa ponosom Grada. Slikavši se držeći u rukama naš dres na promociji, odmah je izjavio da želi da što pre...

Enver Alivodić

Agresivnost i hitrina jesu ono po čemu sam prepoznatljiv, ali istovremeno voleo bih da sam mirniji u završnici!