Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
divizija
Posts: 48
Joined: Sat May 04, 2013 1:01 pm

Re: Uprava

Post by divizija »

jednu stvar cu pamtiti doveka,a to je izjava spikera - VERA U UBEDJENJE Image
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Re: Uprava

Post by Buca »

kafe bagdad wrote: - Бане Крстић и његове песме (ко воли нек слуша кући)
Bane Krstić je veliki navijač Vojvodine, nekoliko puta sam i u njegovim intervjuima na rts-u čuo kako njegovi sinovi idu na svaku utakmicu Voše,a istovremeno je to porodica Dobrosava Krstića. Tebi ako se ne sviđa njegova muzika ja nemam ništa protiv, ali on koji je napisao himnu Voše i promoviše nas u lepom svetlu svuda, zaslužuje malo više poštovanja. Što se tiče pesme, mene lično ona vezuje sa Kizu Milinkovića i tadašnju generaciju igrača, ovi "novi" ako zasluže trebalo bi da dobiju novi "hit"
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Uprava

Post by kafe bagdad »

Прочитајте постове ковалског и вест хема и немојте се држати Банета Крстића као личности. Он лично и његова навијачка убеђења нису на тапету, па чак ни та песма,
на тапету је то што ћемо потпуно изгубити некадашњи шмек и постати мини црвени или мини црни како се коме више свиђа.
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Nova himna, ili bar numera za poluvreme

[video]http://www.youtube.com/watch?v=u0fDikjpSkk[/video]
Image
User avatar
Salvador
Posts: 1085
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post by Salvador »

West Ham wrote:Uz ogradu od poslednjeg detalja (promocija Kluba u Centru), potpisujem kafe bagdadove reči.
Sve relativizacije tipa "što se sviđa tebi, ne mora i meni", koje za svoje krajnje ishodište imaju upravo dominaciju onoga profanog, polusvesnog, žargonski seljačkog (narodskog) pogubne su po jedan klub kakav je naš, jednako kao i po kulturu jedne države. Tome se na vreme mora stati na put, jer ono smo što od sebe napravimo, neretko i kako se svetu prikažemo. Ovo nema veze ni sa ultrasima, huliganima, punk muzikom... u pitanju je odnos grupe ljudi prema samoj sebi. Vezivno tkivo navijača Vojvodine je, decenijama unazad, bio taj duh buntovništva. Navijanje za klub koji nikad nije i verovatno nikad ni neće napraviti nešto značajnije, koji uvek vode ko-zna-koji-i-čiji-ljudi, kontra silnima i moćnima... centralni je deo toga. Zapravo, njegov najbolji pojavni oblik. Iz tog razloga, Vojvodina je uvek privlačila subkulturnu omladinu, buntovnu po defaultu. To je karika koja danas nedostaje. Mini-komercijalizacija Kluba tokom poslednjih godina na Stadion dovodi generacije potpuno novih navijača, drugačijih po shvatanjima, ispoljavanju nezadovoljstva, očekivanjima. Prate se (što je odlično) igra, dešavanja u Klubu i slično, ali to sve više liči na nekad popularni cirkus Medrano. Himna tog novo-navijačkog, neobavezno-simpatizerskog izraza je ćiribu-ćiriba. Divljenje i poklanjanje najpopularnijima i najjačima nikada nisam poštovao, niti ću. Zato mi se, bez najmanje namere da bilo koga uvredim, ta pesma najiskrenije gadi. Jednako kao i kupa-finale-repovanje.
Suma sumarum, ukoliko želimo da budemo iole ozbiljan Klub sa ozbiljnim navijačima, ovakve i slične pojave moramo svoditi na teorijski minimum. Cenu komercijalizacije moramo platiti, ali iznos ne mora biti pun. Širenje je ne samo neminovno, nego i poželjno; Mečka Božana koja pije pivo u cheerleaders uniformi nije.
Potpis!
Plavim Dunavom
Posts: 100
Joined: Thu May 09, 2013 12:58 am

Re: Uprava

Post by Plavim Dunavom »

Da ne ulazim u priču oko same pesme Ćiribu-ćiriba, ali nema nikakvog smisla da se ona peva pred svaku utakmicu da se digne masa, ta pesma je dobra eventualno da se peva tokom nekog slavlja i euforije i to naravno kada postoji rezultatska podloga za to da se masa još malo više digne i napali.I to je to.Totalno je nebulozno to pevati u momentima kada klub recimo prolazi kroz neku krizu ili nešto slično jer pesma uopšte nema neke elemente privrženosti klubu ili neka elemente koji opisuju njegovu karakterističnost, a da ne pominjem to što se u njoj pominje i jedan drugi klub.Nema nikakvog smisla tu pesmu pevati pred početak svake utakmice.Pesma sama je pevljiva i melodična i sa te strane mi se sviđa, ali to nije ono što je nama preko potrebno, treba racionalno razmisliti o tome.

Što se tiče promocija u centru grada, nije to loše, ali da se što više klupski čelnika makne iz istog, da se ne pokušavaju okupljenima uvaliti raznorazni artikli (za to treba da služi klupski šop) , da se sve napravi sa merom i ukusom i izbegne seljana i da se ne odužuje, kao i da se lepo isplanira.
Last edited by Plavim Dunavom on Fri Aug 23, 2013 4:40 pm, edited 1 time in total.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Mare »

kowalski wrote:
Mare wrote: Tek ovo ne razumem??? Pa ovo je ono što privlači nove mlađe naraštaje, to je ono što klinci vole. I ovo se odnosi na onaj deo da hoćemo da nas bude što više, a ovakva okupljanja svakako idu u prilog grupi. Nikakv incident nije napravljen na putu do stadiona, pevalo se i išlo prema stadionu, šta ti tu smeta???
Okupljanja manje vise, ni ne misli se na okupljanje da bi se krenulo na utakmicu.

Nego, sta ti mislis, da li je u redu da tim narastajima koje pominjes, pa i najmladjim klincima koji reaguju na bilo kakvu buku i sarenilo, Vojvodinu i Vojvodinastvo u centru grada "prodaje" jedan Milan Cabric, uvaljujuci tom prilikom majice sa likom BB? Mislim kako da kazem, nema u takvoj "promociji" nista nezakonito i zabranjeno, ali nadam se da se razumemo.
Video sam posle da se nije mislilo na to okupljanje, a na ovaj drugi deo i majice sa likom BB mislim da je odgovor suvišan, jer niko normalan to ne podržava, međutim okupljanje samo kao okupljanje nije loše a realno to je zbog ovih utakmica u Evropi, i to sigurno neće biti stalno. I ako izuzmeš taj deo sa majicama na kojima je lik BB i Čabrićem, ostalo je bilo OK. Bilo je dosta roditelja sa decom, a toj deci je značila ta slika sa Abuom, Trajkom, Vuletom..., bilo je i majica sa onom štampom gde je motiv predstojća utakmica i to po ceni od 400 dinara čini mi se i drugih pozitivnih stvari. Kukali smo da nemamo marketing, da se ništa ne radi, pa eto ljudi sad nešto rade, i nije tako loše ako se izuzmu ti pojedinačni ispadi kao taj sa majicama sa likom BB.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3877
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Razumem postove kafe bagdada, kowalskog i West Hama, ali valjda vam je jasno da ono što je bilo neće više biti?
Ko će da nas izvede na pravi put? Ljudi koji vode sever sada ili ljudi koji vode klub? Ko da svede komercijalizaciju na minimum?

Seljana nam drži državu, gradu, tribine i klub. Od nostalgičnih podsećanja na lepšu prošlost i emotivne vezanosti ili paralela sa old school engleskom subkulturom nema leba.
Indijanaca, šabanerije i pomodara će uvek biti više od nas. Dobro je da se čuje još taj glas i da kritike ima, ali naše je da očuvamo barem u nekom vidu to buntovništvo, taj against the grain mentalitet, a ne da očekujemo da on bude dominantan među slaninarima, ta borba je već odavno izgubljena.
Io odio Belgrado
Plavim Dunavom
Posts: 100
Joined: Thu May 09, 2013 12:58 am

Re: Uprava

Post by Plavim Dunavom »

Inače, upravo vezano za stanje u zemlji, klubu i fudbalu, kao i činjenica da nam stadion još nije na tom nivou na kojem bi trebao biti, kao i to kako uopšte možeš da se ponašaš na istom od samog ulaska, ideja o numerisanim kartama je totalno pogrešna.Ako je zbog UEFE tako neophodno štampati za pojedine tribine, to uopšte ne znači da se mora poštovati.Zbog takvih gluposti oni koji idu redovno na utakmice mogu da završe u nekom zapećku stadiona, da budu razdvojeni od ostalih i samim tim kvalitet podrške klubu opada.Jednoga dana kada se ponešto promeni i u pravom smislu zažive i sezonske uz sve beneficije koje idu uz to, možda i ovo da se primenjuje, do tada nikako.
Vojvodinas
Posts: 66
Joined: Wed Mar 10, 2010 3:14 pm
Location: NS-BG

Re: Uprava

Post by Vojvodinas »

evo zasto mi ne mozemo da budemo ozbiljna druzina...u trenutku kad se borimo za neku vrstu istorije nadje se neko da trazi dlaku u jajetu, da mrsika legendu novog sada baneta krstica,pesme koje se pevaju i spikera.... sta god da je, dobro nije... misljenje se moze izraziti i na drugi nacin...bez agresivnosti u postovima koje vidim....jeste....ja prvi ne volim sminkeraj na stadionu i padobrance, drao sam se sinoc na njih...ali sta da rradim? da ih ubijem? los spriker? pusti spiker, pokusali su da promene malo...ako nista dobar je trud.... jebes spikera kad vosa igra vrlo vaznu utakmicu....ne shvatam....... dolazim na stadion da gledam moju vojvpdinu, da je glasno ppdrzim da dam deo svoje energije za uspeh....a ne da se bavim numerisanim sedistima...o tome, kad napravimo neki sistem u klubu.
STO SE RADI
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Uprava

Post by kafe bagdad »

Друже не би било лоше да мало сабереш мисли пре него што се ухватиш тастатуре.

Слажем се да је битка у највећој мери изгубљена али догод има наде треба тежити енглеском минималистичком а не турском, италијанском и немачком вашарском стилу.
Заборавио сам и на сајам аутомобила на полувремену и дефиле некаквог женског фудбалског тима. Има ли краја?
User avatar
djape_ns
Posts: 385
Joined: Sat Dec 13, 2008 6:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by djape_ns »

kafe bagdad wrote:Друже не би било лоше да мало сабереш мисли пре него што се ухватиш тастатуре.

Слажем се да је битка у највећој мери изгубљена али догод има наде треба тежити енглеском минималистичком а не турском, италијанском и немачком вашарском стилу.
Period kada sam shvatio da je bitka izgubljena je smesten izmedju dva gostovanja u isti grad -Wien. Protiv Austrije kada sam samo nesto malo vremena proveo sa ultra slaninarima i sledece protiv Rapida (isao organizovano) kada sam video da je slanina-punk-duh potpuno ugusen.

Momenat kad shvatis da ti ljudi vise ne zive istu pricu kao neke ranije generacije. A tako je dobra ona ''Ti si prica mog zivota....''
U zivotu volim samo jedan klub, kome sam srce dao i koga cu vecno da bodrim!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3877
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

kafe bagdad wrote:Заборавио сам и на сајам аутомобила на полувремену и дефиле некаквог женског фудбалског тима. Има ли краја?
Ajoj, već sam zaboravio na ovo. Što te ribe nisu prodefilovale na subotičkom stadionu? A ono za porsche :pegla:
Moj predlog je da se iz bubnja već na sledećem meču izvuče broj ulaznice i taj navijač na godinu dana bude direktor marketinga. Ne verujem da može biti gori od sadašnje ekipe.
Io odio Belgrado
JackSparow
Posts: 99
Joined: Thu Sep 24, 2009 12:15 pm

Re: Uprava

Post by JackSparow »

stvarno preterujete u mracenju. Imam osecaj da neki to rade tendeciozno jer imaju licne interese, a ostali se upecaju i nastave da sire negativnu energiju. Klub mora da raste, ako zelimo da nastavi da postoji i u drugom veku svog postojanja. Mozda sam mladji od vecine na forumu, ali sam ubedjen da oni koji su nas osnovali nisu slusali punk i verovatno bi se grozili na takvu muziku.
Ne moze ama bas svaki potez uprave da bude los, ne mozemo ocekivati sponzora, ako mu ne dozvolimo da se reklamira.
Sinoc je na stadionu bilo 11000 ljudi i atmosfera bolja nego na bilo kojoj tekmi prosle sezone, a dobar deo njih ce nastaviti da dolazi i zavolece vojvodinu. Prenece to na svoju decu i za sto godina cemo biti jedina navijacka opcija u gradu. Nista ne dolazi preko noci.
i da, momak na razglasu se trudio koliko i Trajkovic na terenu, imao je svoje izlete, ali je odradio sasvim dobar posao.
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: Uprava

Post by kej »

''Ćiribu ćiriba'' nije himna neobavezno simpatizerskog izraza. Nije nastala u tim krugovima, nije nastala da bi privukla te krugove, nije populistički trik. Nastala je posle jedne važne pobede, iz zajebancije, od strane navijača koji su se vraćali sa gostovanja i bila je u početku prihvaćena od strane svih nas zagriženih. Možda je to krš pesma, potpuno je nebitno, ali ona ne simboliše to o čemu pričate. Pokušavate da je predstavite kao simbol indijanštine. Samo je postala popularnija nego što smo to navikli od pesama navijača Vojvodine i zaživela među širim masama, pa sad to smeta vašim buntovnim duhovima.
Pogledajte himnu Vest Hema, ''I'm forever blowing bubbles'', to je neki jednostavan šlager iz dvadesetih godina, pesma za bake i deke, pa je s oduševljenjem pevaju svi ti pankeri tamo jer je deo tradicije.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
Post Reply