Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
istok
Posts: 21
Joined: Sat Aug 31, 2013 12:37 am

Re: Uprava

Post by istok »

Mišljenja sam da naš klub od stalnog muljanja raznoraznih tipova koji godinama sišu krv našoj svetinji može spasiti samo hitna privatizacija. Šta mi navijači tu možemo ? Treba osmisliti akciju/akcije/ kojom bi se snažno obratili gradskim, pokrajinskim i republičkim institucijama i ukupnoj javnosti sa zahtevom da se hitno donese precizan zakonski akt koji bi omogućio pod određenim propisanim uslovima da se u jednom transparentnom postupku klub proda. Uveren sam da bi se našao neko ko bi u postupku kupovine fudbalskog kluba video potez koji bi mu doneo ličnu afirmacijju/popularnost/ i profitabilan posao. A Vojvodina može da bude profitabilna, što je nama navijačima bitno, samo ako je uspešna, ako postiže neke zapažene rezultate. Ako nema rezultata neće biti ni značajih prihoda od ulaznica, TV prava, sponzora, a neće postojati ni interes za kupovinu igrača iz Vojvodine .Znači, postoji mogućnost da se pravilnim rukovođenjem zadovolje interesi kako gazde kluba tako i nas plebiscita.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

istok wrote:Mišljenja sam da naš klub od stalnog muljanja raznoraznih tipova koji godinama sišu krv našoj svetinji može spasiti samo hitna privatizacija. Šta mi navijači tu možemo ? Treba osmisliti akciju/akcije/ kojom bi se snažno obratili gradskim, pokrajinskim i republičkim institucijama i ukupnoj javnosti sa zahtevom da se hitno donese precizan zakonski akt koji bi omogućio pod određenim propisanim uslovima da se u jednom transparentnom postupku klub proda. Uveren sam da bi se našao neko ko bi u postupku kupovine fudbalskog kluba video potez koji bi mu doneo ličnu afirmacijju/popularnost/ i profitabilan posao. A Vojvodina može da bude profitabilna, što je nama navijačima bitno, samo ako je uspešna, ako postiže neke zapažene rezultate. Ako nema rezultata neće biti ni značajih prihoda od ulaznica, TV prava, sponzora, a neće postojati ni interes za kupovinu igrača iz Vojvodine .Znači, postoji mogućnost da se pravilnim rukovođenjem zadovolje interesi kako gazde kluba tako i nas plebiscita.
Boldovano, se NIKAD neće desiti. I ako se desi, transparentno biti neće. Ne razumem, kako je to ljudima teško da shvate? Pa neće fudbal u Srbiji da bude perjanica novih imovinskih odnosa i izlaska iz tranzicije. U najboljem slučaju kupio bi nas neko u stilu Kostića i njegovih šećerana...
Io odio Belgrado
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Klub je vec defakto privatizovan i pretvoren u porodicni feud Butorovica.

Mozda nesto ovako:

http://en.wikipedia.org/wiki/Supporters%27_trust" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Minja wrote:Srbija nije Engleska. Nema velike sanse da nesto slicno zazivi ovde.

Btw, projekat zvani Ebbsfleet Utd. lagano propada. Prve godine su imali gomilu ulagaca, ali svake naredne se broj smanjivao da bi sada dosli do kriticnog broja cak i za elementarni opstanak. Pitanje je sta ce biti sa tim klubom za par godina.
Naravno da tako nesto nema sanse u ovoj crnoj rupi, spomenuo sam iz zajebancije.

Inace, projekat je poceo 2007. Kriza je pocela 2010, kada se broj ulagaca desetostruko smanjio (sa 30.000 na 3.000), medjutim pre par meseci su vecinski paket akcija prodali nekom Kuvajcaninu. Naravno, treba uzeti u obzir da je to sestoligaski klub koji ima godisnji budzet za kupovinu igraca 100.000 funti, i mesecni od oko 30.000 funti za plate. I pored znacajnog pada broja ulagaca, ipak su nekako uspeli da preguraju prethodne tri godine.

Druga ideja u vezi neke velike korporacije koja ulazi u zemlju je sjajno resenje, a pride i objektivno ostvarivo, jer novim kompanijama na trzistu, pogotovo stranim, svaki vid marketinga predstavlja visestruku korist, a putem sponzorisanja sportskih aktivnosti i sl, ostvaruju se i odredjene poreske olaksice. To podrazumeva i da se takvim novopridoslim kompanijama (kojih je u Srbiji godisnje 0-2), obrati neko ko ume da sastavi vise od dve proste recenice, sa konkretnom ponudom i projektom, tako da po pitanju FK Vojvodina opet dolazimo u corskokak.
Image
divizija
Posts: 48
Joined: Sat May 04, 2013 1:01 pm

Re: Uprava

Post by divizija »

necu puno da se mesam u diskusiju jer me boli glava od samog citanja,ali samo zelim da porucim svima onima koji se zalazu za privatizaciju FKV da me poljube u debelo meso. uzmite svoje pare od sponzora,transfera,afirmacije i popularnosti i profitabilnosti i nosite ih kuci pa tamo budite privatizovani... sramota sta ljudima sve pada na pamet.....
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

A za koji se ti model zalazes osim privatizacije? Radnicko samoupravljanje, OUR, OOUR, partizanski odred, mesna zajednica, seoska zadruga, drustveno preduzece, vojna ili policijska ustanova? Mnogo je solucija, a sve su aktivne jos samo u Severnoj Koreji.
Image
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Uprava

Post by ragazzi di Neoplanta »

Po čemu bi se bitno razlikovala zvanična privatizacija od ovoga što smo imali za vreme Bate i što imamo za vreme Balše?
Glavni izvor prihoda novom vlasniku bi bio isti kao i danas, životarenje dok ne ispliva neki igrač koji može da se fino proda. Ne razumem kako mislite da postoji neko pošten i da želi da sa svojim kapitalom upliva u ovaj mulj i žabokrečinu, i da opstane bez muljanja? Pokušajem privatizacije samo bi privukli onakve kakvi se i danas motaju u i oko kluba.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Uprava

Post by Passion »

ragazzi di Neoplanta wrote:Pokušajem privatizacije samo bi privukli onakve kakvi se i danas motaju u i oko kluba.
Суштина. Схватите да од приватизације у овој држави нема ништа. Јер особе које то себи могу да приуште могу да се наброје на прсте једне руке, а сви добро знамо о каквим се људима ради, тачније исти су ко и ови што су нам били и што су нам у Клубу. А странац да инвестира у српски фудбал...? Не верујем да ће такав лудак наићи у скорије време.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Uprava

Post by Brick Liman »

kowalski wrote:A za koji se ti model zalazes osim privatizacije? Radnicko samoupravljanje, OUR, OOUR, partizanski odred, mesna zajednica, seoska zadruga, drustveno preduzece, vojna ili policijska ustanova? Mnogo je solucija, a sve su aktivne jos samo u Severnoj Koreji.
Bravo mili, pogodio si - SAMOUPRAVLJANJE! Bez obzira koliko ti mislio da omalovažiš ovaj oblik vlasništva nad kapitalom, on je bolji nego privatno vlasništvo, gde na površinu isplivavaju raznorazne siledžije i razbojnici koji su u prvobitnoj akumulaciji kapitala isti stekli na krajnje sumnjiv i, blago rečeno, nemoralan način.

Kukaš ovde već nekoliko godina protiv vladavine porodice Buturović u FK Vojvodini i onda se bez blama, čak nadmeno, zalažeš za privatizaciju? Ne vidiš nikakve kotradiktornosti u svom toku svesti?

Klub je već godinama NEFORMALNO PRIVATIZOVAN i dat besplatno na upravljanje privatniku. Tu smo videli da privatnik može da radi s klubom šta mu je volja i kako mu se nakoči izjutra. Mi bi trebali da se borimo da klub stavimo pod kontrolu ljudi koji jesu taj klub već 100 godina, a to su njegovi navijači i bivši igrači. No, pošto se mi iz dana u dan pokazujemo kao vrlo bedna skupina bez trunke samosvesti, nisam optimista.

Među nama ima dovoljno intelektualnog kapaciteta da se napravi model funkcionisanja klub koji bi zadovoljavao interese i potrebe zajednice koja ga je iznedrila, no svesti za tako nešto nema.

Do tada, čitajte ugovor između udruženja navijača "Naš Hajduk" i NK Hajduk http://hajduk.hr/sadrzaj/nashajduk/pdf/ ... lozima.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
divizija wrote:zelim da porucim svima onima koji se zalazu za privatizaciju FKV da me poljube u debelo meso. uzmite svoje pare od sponzora,transfera,afirmacije i popularnosti i profitabilnosti i nosite ih kuci pa tamo budite privatizovani...
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Uprava

Post by Brick Liman »

Minja wrote:Hajduku je grad Split dao veliku kolicinu novaca, jer da nije, ne bi ga vise ni bilo.
Pa da grad Split nije dao Hajduku pare, gradska kuća bi bila u plamenu, a funkcioneri bi visili po banderama na rivi. Samo grad Novi Sad ne pomaže svoj gradski klub.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Brick Liman wrote:
kowalski wrote:A za koji se ti model zalazes osim privatizacije? Radnicko samoupravljanje, OUR, OOUR, partizanski odred, mesna zajednica, seoska zadruga, drustveno preduzece, vojna ili policijska ustanova? Mnogo je solucija, a sve su aktivne jos samo u Severnoj Koreji.
Bravo mili, pogodio si - SAMOUPRAVLJANJE! Bez obzira koliko ti mislio da omalovažiš ovaj oblik vlasništva nad kapitalom, on je bolji nego privatno vlasništvo, gde na površinu isplivavaju raznorazne siledžije i razbojnici koji su u prvobitnoj akumulaciji kapitala isti stekli na krajnje sumnjiv i, blago rečeno, nemoralan način.

Kukaš ovde već nekoliko godina protiv vladavine porodice Buturović u FK Vojvodini i onda se bez blama, čak nadmeno, zalažeš za privatizaciju? Ne vidiš nikakve kotradiktornosti u svom toku svesti?

Klub je već godinama NEFORMALNO PRIVATIZOVAN i dat besplatno na upravljanje privatniku. Tu smo videli da privatnik može da radi s klubom šta mu je volja i kako mu se nakoči izjutra. Mi bi trebali da se borimo da klub stavimo pod kontrolu ljudi koji jesu taj klub već 100 godina, a to su njegovi navijači i bivši igrači. No, pošto se mi iz dana u dan pokazujemo kao vrlo bedna skupina bez trunke samosvesti, nisam optimista.

Među nama ima dovoljno intelektualnog kapaciteta da se napravi model funkcionisanja klub koji bi zadovoljavao interese i potrebe zajednice koja ga je iznedrila, no svesti za tako nešto nema.

Do tada, čitajte ugovor između udruženja navijača "Naš Hajduk" i NK Hajduk http://hajduk.hr/sadrzaj/nashajduk/pdf/ ... lozima.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
divizija wrote:zelim da porucim svima onima koji se zalazu za privatizaciju FKV da me poljube u debelo meso. uzmite svoje pare od sponzora,transfera,afirmacije i popularnosti i profitabilnosti i nosite ih kuci pa tamo budite privatizovani...

Privatizacija za koju se zalazem podrazumeva postojanje zakona i drzave, a mi nemamo oba, tj imamo samo provizorijum od drzave. Samoupravljanje je kul, ali je utopija i crtani film. I mani ti intelektualni kapacitet, da necemo ti, ja, i jos 500 ljudi samodoprinosom da odrzavamo klub? Proslo je vreme kada drzava preko raznih SOFKI sipa novce, a igraci i treneri dolaze iz ljubavi prema klubu, i bave se sportom amaterski ili za prosecnu platu. I nemoj zaboraviti da je samoupravljanje u svoje vreme manje vise "funkcionisalo" samo zato jer je finansirano iz nerealnih izvora, a cenu toga cemo placati jos nekoliko decenija. Rezonujuci na tvoj nacin, zakljucili bi da nijedan privredni ili sportski subjekt nikada nigde nije trebao biti privatizovan. Zakonom se vrlo lako moze precizirati ko i pod kojim uslovima moze privatizovati sportski klub kao sto je FK Vojvodina.


Gradski klub zaboravite. U tom slucaju bi za mesec dana FK imao 400-800 zaposlenih, od toga 20 fudbalera, 30-80 sluzbenih kola za strapaciranje, i zvao bi se JKP Vojvodina. I svaki put kada se paraziti promene na vlasti, dodajte jos novih clanova (ali stranke, ne kluba), na platni spisak, bez fudbalera.
Image
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

Minja wrote:Kada je u Kabelu "pukla tikva" sleteli smo tri ranga. Videcemo koliko ce rangova sleteti RFK Novi Sad.
Kakve su igrače dovodili, nije ni čudo! :mrgreen:
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Uprava

Post by Brick Liman »

kowalski wrote:Rezonujuci na tvoj nacin, zakljucili bi da nijedan privredni ili sportski subjekt nikada nigde nije trebao biti privatizovan.
Upravo tako, pravilno si shvatio.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Razumem i postujem tvoj stav, ali onda jedino ostaje da rasirimo kolo kozaracka lolo, i jos vece bolje se okrece. Posle da krenemo u realizaciju petoletke, a za stadion i druge gradjevinske radove, ORA je pravi nacin da da da da da....

Jasno ti je nadam se da i ti i ja pricamo o nemogucem, a da ne bude zabune, gadi mi se liberalni kapitalizam.
Image
User avatar
Salvador
Posts: 1086
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post by Salvador »

kowalski wrote:Privatizacija za koju se zalazem podrazumeva postojanje zakona i drzave, a mi nemamo oba, tj imamo samo provizorijum od drzave. Samoupravljanje je kul, ali je utopija i crtani film. I mani ti intelektualni kapacitet, da necemo ti, ja, i jos 500 ljudi samodoprinosom da odrzavamo klub? Proslo je vreme kada drzava preko raznih SOFKI sipa novce, a igraci i treneri dolaze iz ljubavi prema klubu, i bave se sportom amaterski ili za prosecnu platu. I nemoj zaboraviti da je samoupravljanje u svoje vreme manje vise "funkcionisalo" samo zato jer je finansirano iz nerealnih izvora, a cenu toga cemo placati jos nekoliko decenija. Rezonujuci na tvoj nacin, zakljucili bi da nijedan privredni ili sportski subjekt nikada nigde nije trebao biti privatizovan. Zakonom se vrlo lako moze precizirati ko i pod kojim uslovima moze privatizovati sportski klub kao sto je FK Vojvodina.

Gradski klub zaboravite. U tom slucaju bi za mesec dana FK imao 400-800 zaposlenih, od toga 20 fudbalera, 30-80 sluzbenih kola za strapaciranje, i zvao bi se JKP Vojvodina. I svaki put kada se paraziti promene na vlasti, dodajte jos novih clanova (ali stranke, ne kluba), na platni spisak, bez fudbalera.
Samoupravljanje verovatno jeste utopija, ali je bar zdrava i po društvo korisna ideja, pa samim tim i vredna ako ničeg drugog a ono barem teoretske rasprave, dočim je zdrava privatizacija Fudbalskog Kluba Vojvodina u današnjoj zemlji Srbiji ne samo ništa manja utopija, nego potpuno nakaradna i pogrešna ideja. J..o ti našu Vošu ako će ona biti mala igračka u rukama nekih bandoglavih tajkuna, narkoruske mafije ili katarskih šeika, koji će je pljunuti kada gas pojeftini ili ih ukeba interpol. Mi (navijači koji suštiski jesno Vojvodina) smo u toj priči bitni otrplike kao i publika u kompjuterskim igricama.
Verovatno bi najbolja varijanta bila naći neki dil - delom vlasništvo grada, delom par jačih firmi, delom svih nas pomalo.

Troll on/ Kriješ se iza kurčevitog cinizma, a sa druge strane si potpuno kontradiktoran - ovamo ti se gadi lib. kapitalizam i sprdaš se sa Butorovićima, a onamo priželjkuješ kapitalizaciju (od nekih poštenih bogataša??). Sprdaš se sa orom i petoletkom, a ne vidim koja je osnova za to (osim toga što je u ovom današnjem naprednom društvu popularno sprdati se sa tim). Da ne pričamo kako su štete nastale iz vremena samoupravnog socijalizma jedno malo zrno u pustinji naspram svih šteta napravljenih od strane naknadnih ratnoprofiteskih, partokratskih, oligarhističkih i tajkunskih bandi i svih njihovih krađa i katastrofalnih rasprodaja državnih firmi i fabrika. /Troll off
Post Reply