Privatizacija klubova

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Post Reply
User avatar
Salvador
Posts: 1086
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by Salvador »

Boske87 wrote:Pričajte šta hoćete ali privatizacija je jedino rešenje. Valjda će blizanci (država) povući i sve ostale klubove.
Ta privatizacija u srpskom obliku bi po meni ugušila suštinu ljubavi prema omiljenom klubu i lepotu takmičenja među klubovima iz različitih gradova/regija. Kada razni tajkuni i šeici pokupuju naše klubove, mozemo lako dobiti nove obiliće, banat ili sa druge strane nerealno prejaku zvezdu, isto kao što u inostranstvu imamo neke fantomske anži klubove, ili PSG i mancester city koji sami po sebi ništa posebno nisu pokazali sve dok nije uleteo enormni kapital i doveo prejake igrače. Sve ovo automatski briše neke realne razloge zasto neki klubovi nisu jaki - recimo zvezdana koja katastrofalno radi povodom svoj škole fudbala i po tome ni ne zaslužuje da bude šampion, ili bivši/budući obilić ili banat koji nemaju realne navijače (slično kao onaj ludogorec). Kada ovome dodamo činjenicu da fudbaleri zarađuju 100 do 1000 puta vise od nuklearnih fizičara ili projektanata mostova (o poštenom proleterijatu da ne pričam), onda ja lično dodjem do zaključka da mi se s..e na takvu privatizaciju.
Naravno, druga bi priča bila da se napravi neki sistem gde je jedan deo u vlasništvu navijača, a drugi u vlasništvu nekih bogatijih persona, pa skuptšina ovo-ono (tako valjda funckioniše barselona, neka me ispravi ko više zna), ali znajući kako privatizacija funckioniše u ovoj zemlji-među-šljivama, nešto sam veoma skeptičan...
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by Boske87 »

Mora se znati ko je gazda i ko je odgovoran. Ovoj zemlji treba čoban u svim aspektima društva jer ljudi su ovce. Šta mi sada imamo? Imamo predsednika koji je genetskim putem nasledio funkciju, ljude iz senke i gomilu poltrona. I oni niko neće odgovarati za pustoš koju ostave iza sebe! Jokiću treba isplatiti 15 plata, ostalim prvotimcima ko zna koliko, nikoga nismo prodali u prelaznom roku osim Abubakara za 50 000 eura. On je imao ugovor sa nama do decembra, uzeli smo siću da ne bio otišao džabe a sa njim bi sigurno prošli Šerif, ušli u LE. Eto tako to radi uprava koju boli briga za budućnost.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Beli je genije
Posts: 13
Joined: Fri Aug 23, 2013 12:16 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by Beli je genije »

Ta privatizacija u srpskom obliku bi po meni ugušila suštinu ljubavi prema omiljenom klubu i lepotu takmičenja među klubovima iz različitih gradova/regija.

Citiracu samo pocetni deo tvog posta.

Privatizacija ne moze da ugusi nesto sto ne postoji. O kakvoj lepoti takmicenja medju klubovima iz razlicitih regija mi govorimo? Pola lige cine timovi iz Beograda, od kojih,osim crnog i crvenog,ostali nemju ni 300 ljudi na tribinama. Timovi iz drugih gradova su imali nesto sto se moze nazvati nekakom posetom samo prvih par kola kada su se vratili u elitu ili par prvih kola u gradovima gder su postavljeni reflektori.

Pisem na ovom forumu svega par nedelja,ali ga pratim jako dugo. Secam se euforije medju mnogim forumasima prilikom povratka Radnickog iz Kragujevca u 1.ligu. Pricalo se da je to super za srpski fudbal,Djavoli ce napraviti protivtezu crvenom i crnom,ulazi nam u ligu tim koji ce povecati posete na nasim stadionima.

Da vas pitam,koliko navijaca trenutno ima Radnicki iz Kragujevca? Koliko ih je imao prosle godine? Tuga od posete.

Da pogledamo nas? Cim nije besplatan ulaz,neka euforija ili sta vec ne,imamo tugu od posete. Navijacka tribina nam deluje kao manja zurka povodom 18 rodjendana. Znate li vi koliko je Novosadjana odustalo od kluba i koji bi se vratili da se stvari postave drugacije,tj. da dodje do privatizacije?

Apsolutno sam za privatizaciju,po cenu i da Vosa zavrsi u 2. ligi, a da sutra neki Spartak,Napredak ili Radnicki Nis budu imali sansu da uzmu titulu. Postenu titulu,bez filijala,igrama na terenu.

Samo da prestane ovo zlo u kojem samo dva tima mogu biti prvaci makar u svojim timovima imali i bake iz starackog doma. Samo da prestane ovaj sistem gde su svi drugi timovi podjednako krivi jer radi interesa svojih oligarha podrzavaju ovakvo zlo. Tu smo mi jednako krivi kao i bilo koja druga filijala crnog ili crvenog.

Samo da sve ovo prestane kako bih konacno mogao da se vratim na stadion moje Vojvodine i da se osecam kao covek.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by ДушанСП »

Како да не,сви ко луди трче да купују српске клубове.То што вучић најављује приватизацију цигана и гробара,је покушај да зајебе неке Русе или Арапе да их купе да би их скинуо са државних јасала.А ти што то буду куповали мораће десет пута да прочешљају по папирима,јер ко нормалан може да купи нешто што је дужно 60 милиона евра.Што се осталих клубова тиче,боле њих уво хоће ли се приватизовати или угасити.А ја бих баш волео да видим те лудаке који би да дођу у ову жабокречину звану српски фудбал.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Privatizacija klubova

Post by Radoye »

Beli je genije wrote:Apsolutno sam za privatizaciju,po cenu i da Vosa zavrsi u 2. ligi, a da sutra neki Spartak,Napredak ili Radnicki Nis budu imali sansu da uzmu titulu. Postenu titulu,bez filijala,igrama na terenu.
E, a zamisli varijantu u kojoj isti likovi privatizuju jednog od blizanaca i jos 3-4 kluba pride (isti vlasnik, mozda samo fiktivno neko drugi vrsi funkciju), i isto to sa drugim blizancem i jos 3-4 kluba? Privatizacija sama po sebi ne znaci nista, ako se sistem ne izmeni iz korena. Samo bi ozvanicila trenutno stanje, lopovluk i javasluk koji vladaju u srpskom fudbalu.

Treba menjati sistem, razjuriti bagru iz Saveza i strukovnih organizacija, pohapsiti samozvane menadzere i ostale trgovce belim robljem.

Kad se to uradi, onda moze i privatizacija, sa nekim novim ljudima - kojih ce sigurno biti, jer posten svet danas ne zeli da se mesa u fudbal bas zbog gorenabrojane kriminogene stoke. Kad se oni razjure, bice i postenog sveta zainteresovanog da se ukljuci u fudbal.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Privatizacija klubova

Post by Brick Liman »

Privatizacijom klubova se gubi njihova suštini i ono zbog čega je fudbal poseban - time on prestaje biti objekat oko kojeg se okuplja zajednica, ona opštost koja okuplja ljude koji žive i rade na jednom prostoru i koji je postao deo njihovog identiteta. Privatizacijom ono što smo stotinu godina gradili kao nekakva k*****a zajednica postaje igračka privatnog interesa.
Mene takav klub i takav fudbal ne zanima i ne bih ga pratio.

Problem našeg fudbala nije u svojinskim odnosima, već u centralizovanom društveno-političkom sistemu koji se na najodvratniji način manifestuje upravo u ovom sportu.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Privatizacija klubova

Post by Rivelinjo »

Brick Liman wrote: Problem našeg fudbala nije u svojinskim odnosima, već u centralizovanom društveno-političkom sistemu koji se na najodvratniji način manifestuje upravo u ovom sportu.
Uglavnom se slažem, s tim što mislim da je centralizacija već deplasirana tema. Nama je društvo toliko ogrezlo u korupciju, izgubile su se sve moralne norme, što je očigledno kad popričaš s klincima, kad vidiš kako oni razmišljaju - lepi, pametni, mladi, odrasli u ovoj zemlji i videli kako stvari funkcionišu. U takvom društvu svaki sistem je LOŠ, jer smo postali loši kao ljudi. Ne pravi se pita od govana. Ko god da zasedne posle Karadžića, Buturovića, biće isti, ako ne i gori.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by ragazzi di Neoplanta »

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... ub-Arapima" onclick="window.open(this.href);return false;
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
divizija
Posts: 48
Joined: Sat May 04, 2013 1:01 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by divizija »

Beli je genije wrote:Znate li vi koliko je Novosadjana odustalo od kluba i koji bi se vratili da se stvari postave drugacije,tj. da dodje do privatizacije?
ti ljudi o kojima ti pricas su zaljubljenici u atletiko madrid,rapid bec i po koje zvucno ime koje se pojavi na karadjordju,i ciribu ciriba euforiju koja se stvori pred finale kupa. oni ti posecuju stadion iz gore navedenih razloga,a najmanje zbog vojvodine. oni koji zaista vole klub se pojavljuju manje-vise redovno na domacim utakmicama i tu mozemo pricati o 3-4000 ljudi koji dodju samo zbog vojvodine,nebitno protiv koga ona igra.
a ti si naveo pricu kao da su,tvoji gore navedeni novosadnjani najverniji i najveci slaninari,pa oni okrenuli ledja klubu,pa sad kao treba neko da se potrese zbog njih,a ja upravo smatram da nije tako.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Privatizacija klubova

Post by Rivelinjo »

Evo, ja ću biti direktor!
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by Jole »

divizija wrote:
Beli je genije wrote:Znate li vi koliko je Novosadjana odustalo od kluba i koji bi se vratili da se stvari postave drugacije,tj. da dodje do privatizacije?
ti ljudi o kojima ti pricas su zaljubljenici u atletiko madrid,rapid bec i po koje zvucno ime koje se pojavi na karadjordju,i ciribu ciriba euforiju koja se stvori pred finale kupa. oni ti posecuju stadion iz gore navedenih razloga,a najmanje zbog vojvodine. oni koji zaista vole klub se pojavljuju manje-vise redovno na domacim utakmicama i tu mozemo pricati o 3-4000 ljudi koji dodju samo zbog vojvodine,nebitno protiv koga ona igra.
a ti si naveo pricu kao da su,tvoji gore navedeni novosadnjani najverniji i najveci slaninari,pa oni okrenuli ledja klubu,pa sad kao treba neko da se potrese zbog njih,a ja upravo smatram da nije tako.
Svako je drugaciji. Neko se bori protiv uprave potpisom na forumu, neko ne odlaskom na stadion, a neko na neki treci nacin. Malo je bezveze da ih proglasavas zaljubljenicima u Atletiko ili bilo koji drugi klub samo zato sto ne koriste istu strategiju protiv uprave koju ti koristis. Verovatno ima i takvih koje spominjes, ali ne mozes generalizovati stvari i etiketirati svakoga ko nece da ide na stadion zbog "nase" dinastije.
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
User avatar
churguzijanac
Posts: 2087
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by churguzijanac »

Privatizacija po Nemackom sistemu je jedino pravo resenje! Ukoliko se uradi kako treba FK Vojvodina, navijaci, simpatizeri i grad mogu samo da profitiraju!

Sve ostale price su teska utopija!

http://www.theguardian.com/football/dav ... bundesliga" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Privatizacija klubova

Post by torrente »

koliko me secanje sluzi,ne tako davno Mandaric je hteo da kupi neki klub iz Srbije,izmedju ostalog je bilo reči i o Vojvodini...e sad da li bi se znalo sta taj sto kupuje ,kupuje ??!Ili samo kupuje ime FK.Vojvodine.Tj. da li se zna sta se sve vodi na FK.Vojvodini?!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Pikado
Posts: 94
Joined: Thu Apr 22, 2010 6:38 am

Re: Privatizacija klubova

Post by Pikado »

A sta mislite da li bi moglo da se skupi nas par hiljada (1000 - 2000 -3000) navijaca , da damo po 1000e ili ako je neko u mogucnosti vise i da skupimo9 neku cifru para . koliko bi nasa Vosa uopste mogla kostati?
srkins
Posts: 1456
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by srkins »

Jako tesko da bi se naslo 3000 navijaca da da 1000e ,onda jako tesko da bi se ti navijaci dogovorili oko bilo cega. Eventualno ako se budu prodavale akcije navijaci mogu kupiti nekih 10% akcija i da na osnovu toga imaju izabranog clana u Upravnom Odboru
Post Reply