Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Ja sam tebe savrseno dobro razumeo, ali mi je nejasno kako neko moze tako da razmislja!
Klub da bi osvajao bilo kakve trofeje i konkurisao za LS (po tvojim recima ono sto te dovodi na stadion), prvo mora da postoji (mi idemo ka gasenju)!
Ovaj i svaki ozbiljan klub mora da pociva na omladinskoj skoli, ne zato sto se "nasa deca" vise bore i ne zato sto su "nasi", vec zato sto je to jedini nacin da dobijes igraca EKSTRA klase. Kacar, Tadic, Krasic itd. nikad ne bi dosli u Vojvodinu da nisu ponikli u njoj.

Mi ove sezone nismo afirmisali nijednog (novog) igraca iz omladinske skole - to je zabrinjavajuce :!:
limanfkv
Posts: 2850
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by limanfkv »

http://www.youtube.com/watch?v=FjomrfATG4I" onclick="window.open(this.href);return false;

primer dejan drazic ofk beograd
Sima Strahota
Posts: 74
Joined: Sat Aug 04, 2012 7:12 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Sima Strahota »

Zna li neko zasto nam klinci ne igraju u Pionirskoj ligi Srbije?
limanfkv
Posts: 2850
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by limanfkv »

Ne znam kada su igrali uopste u tom dobu. Verovatno zbog finansija, a i mislim da nije strasno za to doba da ne igraju "kvalitetnu ligu" kako se to zvalo ranije.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by shecky »

Grbo ,ali i dalje ne razumem sta postizes sa tim sto ces stvoriti 2 nova Kacara i slicno?

Moj post se odnosio na konto price da je bolje da nasa deca igraju u prvoj postavi , cak je neko i sastav napisao.
I onda sam ja promokentarisao da od toga nemamo ama bas nista.
I da ce se sve svesti na klub tipa OFKe ,jer ona upravo to radi.
Ko zeli omladinski fudbal da gleda uvek moze otici u FCVB ,ipak kavka god da je JSL ,ipak je ozbiljnije takmicenje gde klinci nemaju nikakve sanse.Ni po iskustvu ,ni po gradji ni po kontinuitetu.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Helm »

Cekaj Shecky, sad meni nije jasno na sta ciljas. Ti predlazes da se Vojvodina radije ugasi nego da omladinci igraju u postavi? Tako sam ja razumeo.
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by laki »

Meni samo nije jasno zasto jedan Vranjes ima toliko kredita kad njegova igra ni za onu stvar nije vec dosta utakmica u nazad. Da nije mozda zbog onog slobodnjaka protiv Javora. Ako je zbog toga, neka prnje i nega ide gde god zeli. Ako njega trpimo a realno nisam siguran da u opste moze bolje, zasto ne bismo trpeli Milinkovic-Savica, decka koji verovatno moze jako mnogo da uznapreduje i od koga mozemo da zaradimo lepe pare od kojih ce klub da funkcionise stabilnije. Cemu to forsiranje Vranjesa? Zatim Lekovica? Zatim Kaludjervica? Koja nam je perspektiva sa njima? Niti cemo zaraditi nesto od njih a pare nam trebaju kako bi klub ziveo, niti cemo bilo sta osvojiti sa njima. Mislim mozda i hocemo ali ne njihovom zaslugom, vec Vuletovom, Poletanovicevom, Trajcetovom, Radojinom, Enverovom, Skuletovom.
Image
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Helm »

Upravo o tome se i radi. Godinama unazad su opravdanja za dovodjenje "iskusnih i kvalitetnih" igraca koji se klubu ne isplate neke titule, kupovi i Evrope. Kako za sve te godine nista od navedenog nismo osvojili, vise je i zidovima jasno da tezimo onome sto se desilo sa zvezdom. Samo sto u nasem slucaju to znaci gasenje negde kod 10. dela duga koji su oni napravili, a sad smo vec blizu toga.

Znaci, da dovedemo pojacanja koja ce praviti razliku nit' imamo para, nit' imamo kadra. A zbog nazovi pojacanja koja dovodimo trpe i omladinci i budzet. Nastic je na par utakmica gresio pa je doveden Lekovic da ne bi trpeli rezultati. Pa ja nesto ne vidim da je postignut cilj. Ista prica je i sa Kordicem, koliko god u pocetku delovalo kao pravi potez dovodjenje Delaca, ja tog momka ne mogu da prepoznam vise. Dobar je covek, zbog onoga sto je uradio cu uvek njegovo ime izgovarati sa postovanjem, ali po cemu je on trenutno bolji od Korde? Dalje, Kaludjer, pa mogu reci i Skuletic (po izboru), zajedno sa Vranjesom zauzimaju mesto Gacinovicu, Ivanicu, Kosovicu i Milinkovicu. Samo da mi neko obrazlozi cime su zasluzili taj kredit. Zato sto na 3.000 zicera koji nas kostaju i Evrope i prvog mesta uspeju da daju neki dobar gol. Ko kaze da to isto ne bi mogli i klinci?

Ja jesam od onih koji smatraju da nije dobro trpati 5, 6 omladinaca u prvi tim odjednom, ali ne vidim ni na koji nacin ovi sto zauzimaju njihova mesta doprinose nesto vise.

Vec ko zna koji put ista prica, stalno se vrtimo u krug. Dovodjenje "ozbiljnih" pojacanja zarad rezultata, a rezultata nigde. I rudnik zlata propada zarad tih rezultata koje nemamo, ali zato barem dugove uspevamo da napravimo. Cisto da ne ostanemo praznih saka.

A neka su i prosecni klinci, opet cemo zaraditi 500.000 minimum po prodaji, sto je svakako vise od -500.000 koliko otprilike imamo po jednom Vukcevicu, Moreiri, Kaludjeru, Grinu i slicnim varijantama.

Ovakvom politikom je jedino sigurno da nas nece biti vrlo uskoro. Zbog toga mi nije jasno razmisljanje poput Shecky-jevog.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by shecky »

Helm brate, ja sam samo postavio pitanje svrhe.
Kako god da okrenes ja je jednostavno ne vidim.

Ajmo hipoteticki da pretvorimo FKV u firmu,koja konstantno posluje sa gubitkom, ne isplacuje doprinose zaposlenima itd itd.
Kakva je sudbina te firme? Na stranu sad sto mozemo postaviti i pitanje a GDE su te pare koji je klub dobio od silnih transfera, ja sam prvi da se to zna u peni .. al od toga nema nista to znamo svi.

Ono sto je pravo pitanje je zbog koga postoji FKV? Zbog lopova koji je vestacki odrzavaju u zivotu zarad svojih licnih interesa,citaj para.

Dok god se TAJ problem prvo ne resi, do tada svaka prica nema nikakvog smisla.
Ili cemo kesirati ko ludi za igrace koji su eto vec i samo otisli, a neki su jos tu ali ne igraju(Simon) , ili imamo varijantu da nam klinci igraju pa kako bude,bude.

Klinci ce mnogo manje kostati ,ali od istih se nece moci ocekivati rezultati.Bljesnuce oni par puta to je cinjenica ali nesto vise nece uraditi, jer da je tako nesto moguce, svaki klub bi tako radio.

Dakle ja ne predlazem nista u sustini,samo postavljam pitanja sebi i drugima, stim da ja sam sebi ne umem odgovoriti na sopstveno pitanje,jer ga nemam.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Helm »

Pa to sto se od klinaca nece moci ocekivati rezultati ce samo da nam spase zivce i poboljsa kvalitet zivota. Ja magarac, eto, svake godine ocekujem rezultate, ali istih nema!

Licno ne vidim postojanje kluba samo kao postojanje cak ni onda kad nema rezultata. Ako nista svake druge subote mogu da odem na svez vazduh na stadion sa prijateljima ili porodicom i provedem jedno lepo popodne uzivajuci u sportu i nadmetanju. Ovako se samo nerviram sto tamo neke nebitne likove boli d*pe da se bore, jer, ko je sad pa taj javor da on mora da gilja protiv njih, a nije ni platu dobio dva meseca. Koliko god ja zeleo rezultate, njih necemo dobiti ni ovako ni onako. Pa bolje onda gurati klince, mozda ce u 24 godine da se poklopi neka generacija koja ce osvojiti i titulu, i kup, i grupu neke evropske lige. Tih godinu, dve bi mi svakako bilo sladje nego jos 3, 4 godine na trecem mestu, a nakon toga preimenovanje u neku Vojvodinu 1914 ili slicno.

Eto ti i moj odgovor na pitanje. Svrha postojanja takve Vojvodine, za mene bi bila nada. Uzivao bih svake dve nedelje uz nadu da ce jednog dana mozda biti bolje. A ovako, jednog dana mozemo samo da se ugasimo.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by shecky »

Helm ,dobar post ali tebra dooookle vise ta nada?
Ja i sad imam nadu samo ne znam ni sam zasto je imam,kad svake godine bude ista prica.

A sem toga, ako bi hipoteticki klinci bili prvi tim, mene zanima odakle bi imali novca za zivot?
To pitanje se moze i sada postaviti slazem se, ali nije isto.
Nije isto zato sto ti kad si na fantasticnom trecem mestu, koliko god da je to smesno, imas neku zaledjinu da trazis recimo za Poletanovica 700.000e
E sad kad bi sa klincima bio na 10. mestu, svaki od njih bi vredeo 200.000e plafon,a mozda ni toliko,sve zavisi dal su pozivani u repku i slicno.
Lako je bilo prodati Ducu Kacara Medu Brku Despota kada je to bio jak tim,i sa mladim i sa "starim" igracima.
Vidis i sam da ni bg go**a ne mogu tek tako prodati nekog jer su svi skontali nase menadzere da bukvalno vestacki naprave igraca pa ga uvaljuju,a ti isti se vrate u nasu ligu za godinu dana kad ljudi skontaju da su namagarceni.

Koliko god da su bogati ti klubovi, ni njima ne padaju pare s neba i nece tek tako da odrese kesu,cak iako znaju da imaju dobru kupovinu.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Helm »

Pa ni ne kazem da svih 11 treba da budu klinci. Ali da su oni umesto igraca koje sam nabrojao u postu gore, rezultati bi bili isti ili bolji, a ne bismo brinuli o sutra. Porazavajuca cinjenica je sledeca:
Grba_NS wrote:Mi ove sezone nismo afirmisali nijednog (novog) igraca iz omladinske skole - to je zabrinjavajuce :!:
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by shecky »

Na zalost Helm za to je trener kriv koji non stop vrti iste igrace, kao da ne postoji niko drugi sem tih standardnih 11.
Sto je najveci fazon upravo je Nikolic rekao da je zadovoljan prelaznim rokom, a sada kuka da nema dovoljno igraca na raspolaganju...

Ja bih smeo cak tako daleko da idem, da se ovo mozda i namerno radi, jer uprava zna da je velika vecina navijaca bila odusevljena Nikolicem(sebe ne ubrajam) , i sada kada mozda ode u groblje, namerno se prave losi rezultati da bi Nikolic navukao gnev navijaca, i naravno posle toga ce uprava reci, evo ljudi mi slusamo nase navijace, dali smo otkaz Nikolicu, a ustvari i me to i cilj da ga puste jer ce neko mozda dobiti ke$inu u dzep zbog toga, a i ocistice sebe jer eto,navijacu su zeleli da Nikolic ode.
gigi
Posts: 14
Joined: Thu Jun 13, 2013 9:58 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by gigi »

Od pre neki dan na http://www.mojklub.rs/fkvojvodina/" onclick="window.open(this.href);return false; se mogu pratiti aktivnosti skole fudbala za sve mladje kategorije.
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Chana »

Lepa vest iz Beograda:
Omladinci Vojvodine u OLS, pobedili Zvezdu sa 1:0 :!: :cheers:
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
Post Reply