100 godina kluba

Locked
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Firmson89 »

Milan wrote:Prosetao je brkati nakon zavrsetka ceremonije sam kroz masu, pa dalje na bulevar, tako da panduri nemaju veze sa njim...
Ово сам и ја приметио, ноншалантно лик прошао и иде негде уз булевар, у свом неком свету скроз... Али ми је Дуле из кола у пролазу поправио дан :mrgreen:
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: 100 godina kluba

Post by ДушанСП »

А да ли је особа која је водила неку спортску емисију на ТВ Мост,унук или праунук Др Косте Хаџија,има неких 34,35 година и зове се Коста Хаџи.Кажем водио је неку спортску емисију на Тв Мост пре неколико година(незнам пошто више немам тв мост) и видим да навија за Војводину,и једном приликом је довео у емисију и вође Фирме.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Krle »

Niko iz kluba ni reč. N-to Srbijanci preuzeli zasluge i za inicijativu i za spomenik i za Hadžija i za Vojvodinu... :pegla:
Politiku dalje od kluba, pa makar i n-to srbijanac pomoćnik gradonačelnika tvrdio kako grad neće dopustiti da klub propadne. Svi se pretrgli. Šaka jada.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: 100 godina kluba

Post by 21114 »

Kosta Hadži je dobio bistu, a ne spomenik nažalost. Da, sjajan događaj u ovo sumorno vreme po sve nas koji volimo taj prokleti klub bez obzira na sve šta mu rade i koji smo spremni da se borimo za njega do kraja. Sa druge strane ipak sam se nadao pravom spomeniku. U prirodnoj veličini i postoljem ne previše visokim. Kao što svaki ozbiljan klub ima ispred svog stadiona. Ne pojavljivanje gradonačelnika bi takođe trebalo ostati upamćeno i trljati mu na nos svaki dan jer gradonačelnik Novog Sada mora voleti klub iz svog grada i biti na svakoj domaćoj tekmi obavezan.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Владика »

Не бих рекао да нас се мало скупило, по правилу све позната лица, као да се нико нов није појавио у последњих 10 година? Где су ти људи? Међутим, видело се да нема емоције и да смо убијени упојам. Свака част људима који су дигли транс, свака част и свима присутнима јер је цела церемонија била више него достојанствена.

Ово је конклузија нечег што смо сви заједно започели летос када смо обновили споменик првом капитену Јоци Љубојевићу! На таласу те добре енергије и Град,градска власт и градоначелник си препознали важност Косте Хаџија и ето данас имамо споменик крај нашег Карађорђа а опет да клуб није мрдну ни прстом у целој причи. Да ли је то мало?

п.с. Коме се ради за стотку, које спреман да да озбиљне паре нека добро размили и нека ми се п.м. јави. 6. март је ту, док се окренемо.
п.с.2 Драго ми је што сви знају где је био Градоначелник и зашто није дошао. То је огроман проблем у Србији, сви све знају а када се ради..... то је почетак и крај моје приче на ову тему, ко жели да настави имамо п.м.
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: 100 godina kluba

Post by Telep »

Slozio bih se solidna brojka, standardna lica, to su ljudi koji su tu i koji ce uvek biti tu..treba racunati i to da su mnogi verovatno u to vreme bili na poslu tako da fina brojka.

Iako je cela ceremonija bila odlicno odradjena, krivo mi je sto se ovakvom velikanu otvara bista u ovom trenutku i sa ovakvom upravom..osetila se negativna energija i to je velika steta. Tako je kako je, makar postoji neki pomak..
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
FREAKS1994
Posts: 131
Joined: Sun Feb 24, 2008 11:29 am

Re: 100 godina kluba

Post by FREAKS1994 »

@podbara
Имам једно питање. Био сам данас на овој конференцији за новинаре и у једном тренутку се јавио господин Бора Миросављевић око теме прославе 100 година клуба. Наиме тврди да ФКВ није основан 6. марта и да не постоји ни један писани документ који то може да поткрепи. Каже да је једино логично да се као датум оснивања узима датум одигравања прве утакмице.
Е сада мене занима твоје мишљење око тога пошто знам да си доста упознат и један од најкомпетентнијих за ту тему.
Ово питам јер је управо на инсистирање навијача приликом прављења статута клуба убачен датум 6. март, а цела идеја је и покренута од људи окупљених око овог сајта.
papi
Posts: 4
Joined: Sat Aug 17, 2013 10:01 pm

Re: 100 godina kluba

Post by papi »

FREAKS1994 wrote:@podbara
Имам једно питање. Био сам данас на овој конференцији за новинаре и у једном тренутку се јавио господин Бора Миросављевић око теме прославе 100 година клуба. Наиме тврди да ФКВ није основан 6. марта и да не постоји ни један писани документ који то може да поткрепи. Каже да је једино логично да се као датум оснивања узима датум одигравања прве утакмице.
Е сада мене занима твоје мишљење око тога пошто знам да си доста упознат и један од најкомпетентнијих за ту тему.
Ово питам јер је управо на инсистирање навијача приликом прављења статута клуба убачен датум 6. март, а цела идеја је и покренута од људи окупљених око овог сајта.
jel ima zabelezen datum utakmice ,posto ja sve sto sma procito je da je odigrana utakmica sa sajkasem i da su nosili svetlo plave dreseve nema datuma te utakmice bar kolko sma ja vido?pa ako mozes reci sta vise ako znas
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Владика »

Кратко- као што нема ниједног документа да је Војводина основана марта 1914. године, тако нема ниједног документа који потврђује да је прва утакмица одиграна у јуну 1914. године! Значи имамо само сећања непосредних учесника.

Шта нам та сећања говоре:према мишљењу др Душка Попова(покретача Новосадске енциклопедије), изнетог у публикацији „Војвођански лигаши“, тај догађај се збио 6. марта 1914. године. Лист „Нови Сад“ од 1. децембра 1933. године донео је вест „марта месеца 1914. године неколико ученика тадашње Српске православне гимназије новосадске са трговачким помоћницима основали су Спорт клуб Војводину“ . Др Коста Хаџи је у клупским новинама од марта 1959. године, написао да је Војводина основана „пре 45. година, у ове дане“(лист је излазио месечно).

Имам велико поштовање према господину Миросављевићу и према свему што је урадио за клуб али сматрам да мишљење др Попова вероватно одговара више истини, јер је сигурно требало времена да школарци и студенти прикупе паре за опрему, која није била нимало јефтина, а требало је и неко време за уигравање тима. Нису се ваљда срели на ледини, договорили да направе клуб и из џепа купе једнообразну опрему!? То ваљда и данас нешто кошта а не пре 100 година.
User avatar
FREAKS1994
Posts: 131
Joined: Sun Feb 24, 2008 11:29 am

Re: 100 godina kluba

Post by FREAKS1994 »

Хвала на одговору.
fare
Posts: 2843
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 100 godina kluba

Post by fare »

Evo ga jos jedan cini mi se gori od Lovrekovica doticni Marko Prelevic urednik nedeljnika samo nemoj da se zagrcnu da ne kazem z****u http://www.mozzartsport.com/vesti/prela ... dama/68938" onclick="window.open(this.href);return false; :evil: :evil: .
PS ako ovo nije na pravom mestu molim admina da prebaci .
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Schteph_F89 »

fare wrote:Evo ga jos jedan cini mi se gori od Lovrekovica doticni Marko Prelevic urednik nedeljnika samo nemoj da se zagrcnu da ne kazem z****u http://www.mozzartsport.com/vesti/prela ... dama/68938" onclick="window.open(this.href);return false; :evil: :evil: .
PS ako ovo nije na pravom mestu molim admina da prebaci .
'Bes mi sve ako ne saznam gde doticno :shit: zivi i odem da ga "priupitam" nesto... Toliko besa je probudio u meni da je to strasno... Nisu nam dosta nasi problemi jos i doticno :shit: naslo da nas pojebava, ovo je cista provokacija, nista drugo... Docice ti stara bakica i nabiti stap tamo gde sunce ne sija i pozdraviti mamu vasu, pu! :evil: :evil: :evil:
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Matador »

Kaže na zvaničnom da je dogovoreno da odigramo jednu ili dve utakmice sa Borcem u okviru proslave. Slaviju više niko ni ne spominje?!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 100 godina kluba

Post by Radoye »

Matador wrote:Kaže na zvaničnom da je dogovoreno da odigramo jednu ili dve utakmice sa Borcem u okviru proslave. Slaviju više niko ni ne spominje?!
Sa kojim Borcem, jel' onim sa Klise? :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 100 godina kluba

Post by Turija »

fare wrote:Evo ga jos jedan cini mi se gori od Lovrekovica doticni Marko Prelevic urednik nedeljnika samo nemoj da se zagrcnu da ne kazem z****u http://www.mozzartsport.com/vesti/prela ... dama/68938" onclick="window.open(this.href);return false; :evil: :evil: .
PS ako ovo nije na pravom mestu molim admina da prebaci .
Nažalost, uz svu malicioznost autora, ali (kada odbrojim do 10) čovek je u pravu, iako mi je maksimalno podigao pritisak.
Žestoka se borba danas vodi oko Vojvodine, ali ne i za Vojvodinu.
Nadam se da ćemo se, kao klub mučenik, ipak spasiti.Ne znam kako, ali se nadam da neki dobri Anđeo Čuvar bdi nad Vošom.Jedino tako.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked