Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1482
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Transferi

Post by Neizlecivi »

http://mondo.rs/a706138/Sport/Fudbal/BU ... -ligi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jel dobijamo mi koji dinar od ovoga?
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1635
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Transferi

Post by ogi »

Neizlecivi wrote:http://mondo.rs/a706138/Sport/Fudbal/BU ... -ligi.html

Jel dobijamo mi koji dinar od ovoga?
I ja se pitam.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Pa nama pripada nesto izmedju 400 i 500 hiljada ako ne postoji nikakva rupa koja moze da se primeni.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1482
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Transferi

Post by Neizlecivi »

Helm jel to vezano za ugovor ili na osnovu onog "Fonda solidarnosti" ?

Sada sam bas gledao pa kad je Matic presao iz Benfike u Celzi ovo je bila vest:
Jedinstvo sa Uba zaradiće na osnovu FIFA Fondu solidarnosti 119.875 evra, na osnovu toga što je vezista Čelsija u njemu stasao za prvi tim i debitovao u seniorskoj konkurenciji.
Čelsi je platio Matića 25 miliona evra.
Na osnovu toga, nekako mi je logicno da nama sledi nekih 50 000 e... sto je poprilicno malo...
srkins
Posts: 1458
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

5% od ukupnog transfera ide u fond solidarnosti,ta suma se deli na timove u kojima je igrac bio izmedju 15-24 godine po odredjenim procentima ,nama pripada nekih 80 % od tih 5 % transfera ,sto je oko 4% ukupnog transfera sto je nekih 500.000e (moguce da gresim za nesto malo pa da je suma nesto niza)
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Ja imam ista saznanja kao i Srki. U principu Matic je vec sa 19 godina bio igrac Kosica a iz Jedinstva je otisao vec sa 16 godina u Kolubaru. Sto znaci da je Jedinstvu pripalo 0.5% od 24 miliona odnosno oko 120.000 evra. S druge strane Tadic je kod nas bio do 22. godine pa nam pripada 3.5-4% odnosno 400 do 500.000.
User avatar
Andreyos
Posts: 335
Joined: Thu Aug 05, 2010 10:45 am
Location: Magdeburg

Re: Transferi

Post by Andreyos »

Upravo ova vest vezana za Tadića je pokazatelj koliko je važna omladinska škola i kako sredstva treba pametno ulagati u omladinske selekcije,umesto da se oživljavaju karijere poluigrača od kojih klub neće zaraditi ni šiling...
Jer nas su osnovala gospoda, a njih drugovi!
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1482
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Transferi

Post by Neizlecivi »

Hvala na pojasnjenju, zaista nisam znao tu racunicu i kako ceo taj fond funkcionise. Lepa vest makar jedna za nas :cheers:
limanfkv
Posts: 2853
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Transferi

Post by limanfkv »

Ocekivao sam vecu cenu za Ducu, a i nama ce te pare leci k`o budali samar. Drago mi je da cemo Ducu gledati u najgledanijoj ligi sveta. Ukoliko se poklope kocke, da se na vreme adaptira na ligu, ocekujem vrlo brzo transfer u jacu ekipu premijer lige. Nesto kao i u Holandiji kada je presao iz Groningena u Tvente.
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Junior »

www.dnevnik.rs wrote:Играчки кадар, од одласка Сергеја – Милинковић – Савића у белгијски Генк, није претрпео никакве промене. Интересовање за играче Војводине постоји, али не и конкретне понуде. Партизан није послао никакву понуду за Енвера Аливодића, док белгијски Стандард из Лијежа јесте за капитена Немању Радоју, али понуђен износ није био по мери челника клуба. И млади голман Вања Милинковић – Савић је остао у клубу, иако је Војводина договорила услове са Манчестер јунајтедом, јер понуда славног енглеског клуба није одговарала младом чувару мреже.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Transferi

Post by ДушанСП »

Очекивао сам и већу цену,и јачи клуб,али Дућа је изабрао да иде корак по корак,наравно уколико је ова информација тачна.Био је на мети Милана и Ливерпула где би вероватно седео на клупи,овако ако стекне искуство играња у премијер лиги врло брзо може да оде и у неки јачи клуб.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

Forza Voša wrote: Grbo, mozes li koju rec o njemu (Makaric).
Šta ja znam, nije igrač po mom ukusu, iskreno. Od igrača iz omladinskog pogona očekujem pre svega izuzetnu tehničku obučenost i lucidnost/kreativnost ukoliko igraju u veznom redu, kao što on igra, a te sposobnosti Makarić ne poseduje. Dosta je trom, relativno visok, a nedovoljno fizički jak, al nekako se uvek nađe na pravom mestu i da gol. Gledao sam ga 6-7 puta i takav neki utisak sam stekao. Kosanović ga je dosta cenio, čak mu je i traku da(va)o. Po meni, nije igrač za prvi tim, al sa dozom rezerve jer ga ipak ne poznajem dovoljno.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

A ostalima, kakvo misljenje imas Vanja, Curko, Kocovic, Asani, Grgic?
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

MiSmoFKV! wrote:A ostalima, kakvo misljenje imas Vanja, Curko, Kocovic, Asani, Grgic?
Ne bih se izjašnjavao pojedinačno o kvalitetima jer ne poznajem dovoljno generaciju 96. Gledao sam svega par utakmica i nisam bio oduševljen, nisu me kupili igrom i ponašanjem da bih ih pratio redovno.
User avatar
Forza Voša
Posts: 579
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Transferi

Post by Forza Voša »

Grba_NS wrote:
Forza Voša wrote: Grbo, mozes li koju rec o njemu (Makaric).
Šta ja znam, nije igrač po mom ukusu, iskreno. Od igrača iz omladinskog pogona očekujem pre svega izuzetnu tehničku obučenost i lucidnost/kreativnost ukoliko igraju u veznom redu, kao što on igra, a te sposobnosti Makarić ne poseduje. Dosta je trom, relativno visok, a nedovoljno fizički jak, al nekako se uvek nađe na pravom mestu i da gol. Gledao sam ga 6-7 puta i takav neki utisak sam stekao. Kosanović ga je dosta cenio, čak mu je i traku da(va)o. Po meni, nije igrač za prvi tim, al sa dozom rezerve jer ga ipak ne poznajem dovoljno.
Kad si vec kod lucidnosti, sta mislis o malom Karacu (meni se dopada njegova igra). Da li Aleksa Bajic ima potencijal za Vosu. Kosan ga je stavljao na krilo a po meni je on bolji za klasicnog napadaca obzirom na snagu i visinu.
„Hasta la Victoria Siempre!“
Post Reply