Liga Evrope - sezona 2014/15

Locked
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by laki »

Jos samo da dodam pored onog sto sam ranije napisao: Sramotno je da pored jednog Zaka brani onaj polugoman Jovanic! Toliko o tome da li ce ili ne, Jovanic imati povlastice jer mu je cale u upravi... :roll: :roll: :roll:
Image
User avatar
N13
Posts: 2099
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by N13 »

Jovanicu svaka cast za one dve odbrane na pocetku meca (mada onaj drugi sut ga je lopta pogodila u nogu, da je neko drugi sutao, raspalio bi pored stative, da je ni ne vidi golman), ali on nije golman ni za nasu ligu, kamoli za Evropu. Covece, treci gol gledam po par puta, lopte ubacena sa strane, gotovo iz mrtvog ugla, po zemlji (ili vrlo nisko), ide paralelno sa gol linijom 1 metar od linije, i lopta prolazi na drugu stativu, gde je ceka onaj njihov Simon i daje gol. Pa ne znam, nisam profesionalac, ali kao klinac sam igrao fudbal, i kao klinac sam cuo kako treneri decake od 11-12 godina koji zele biti golmani prvo uce da je prostor od 5 metara njihov, tu vladaju i da tu ni jedna lopta ne sme proci. A Jovanicu prodje lopta na jedan metar od gola... neverovatan amaterizam. Cetvrti gol jos gora situacija... njegovo postavljanje prilikom suta se najbolje opisuje cinjenicom da je odbranjena lopta zavrsila u golu. To dokazuje da se i sam golman nalazio gotovo u golu... pa samo da je metar bio ispred gola, to ne bi uslo. Ja ne znam da li je njega neko vezao za liniju?! Ako je stvarno bivsi trener golmana oteran zbog toga sto je njegov tata insistirao da Jovanic bude prvi golman, to je sramota. Ako u revansu ne budu Vanja ili Zakula branili, bice sve jasno.

Sto se tice ostalih igraca, tacno da je zalaganje i zelja na nuli, ali ja im ne zameram toliko. Oni su nasa deca, i treba ih podrzati. Ima u klubu i precih stvari trenutno, nego istresati zivce na klince. Licno ne ocekujem los plasman na tabeli (koliko god da smo losi, ova nasa liga je jos gora), niti ocekujem losu igru za oko. I danas se moglo nagovestiti da klinci pokusavaju kratku pas igru, duple pasove, bez srljanja... samo to tesko prolazi ako imas tremu, plus vlazan teren. Kretanje bez lopte je glavni problem bio, to je mnogo vazniji segment igre nego sama igra sa loptom. To da se popravi, i bice bolje.

Zao mi je sto ispadamo u ovoj fazi takmicenja, ali jbg. Sa finansijske strane, necemo dobiti nista, a svi znamo koliko bi nam znacilo par stotina hiljada evra od uefe. Ali eto, makar igraci nece imati pravo da se zale na zaostale plate, nisu se izborili za taj novac u evropi, neka cute, treniraju i daju sve od sebe u narednom periodu. Sto se trenera tice, do septembra ocekujem da ce se smeniti, po tradiciji. Ovakva taktika je nezrela, i ne moze u modernom fudbalu doneti nikakav rezultat.
User avatar
Stexman
Posts: 2599
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Stexman »

Ma ovo je bezobrazluk, nista drugo.
Kako smo mogli sa Lokerenom da igramo egal? Lepo sad sve po dzepu! Kasni vam plata? E pa ne bi vam ja ni dao, pa da se naucite reda i shvatite sta znaci igrati za Vojvodinu. Uprava pod hitno da uvede kodeks ponasanja i cenovnik za kazne. Uprava treba da se postavi i ponasa u skladu sa velicinom kluba pa ce nas tako shvatiti i igraci i svi ostali ce nas gledati kao velik klub. Ovako izgledamo kao ... Jebote nemam koga da navedem da je kao gori od nas!? Eto sta smo docekali. Kazniti sve redom, uvesti disciplinu i u klubu i na terenu! Nemca nekog najjeftinijeg za trenera, cisto da zavede discipline malo.
Pa koliko puta smo rekli tim igracima da jedino sto trazimo je zalaganje? I oni ovako odigraju? Znaci ili su bezobrazni i boli ih patka za klub i nase misljenje ili su debili pa ne shvataju sta im se govori!
Kazne! I to redovne.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Radoye »

Stexman wrote:Uprava treba da se postavi i ponasa u skladu sa velicinom kluba...
Sve me plasi da se uprava i to ova nova upravo tako i postavila i ponasa se u skladu sa svojim poimanjem velicine naseg kluba... :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Rabba »

Neverovatno koliko sam ravnodušno ispratio četvorku u našoj mreži. Ovo je ona prava Voša, koja će da te pljune kad se najviše nadaš :mrgreen:

Nema tu šta puno da se kaže oko igre. Marić će brže od Ristovskog da fasuje otkaz, i to je to. On je trebao biti motivator i motor iza ekipe ali avaj... Skauting protivnika takođe vrlo loš... Jovanić pokazao zašto je presedeo polusezonu na klupi, Puškarić potpuno nemoćan, verovatno planiran da bude pomoć pri skoku, a Slovaci to prepoznali, pa nam uništili krila pretrčavanjima. Živković je, uz dužno poštovanje trenera, po meni jednostavno morao početi. Sredina očekivana, a onda totalni spektakl na krilu. Mali Makarić. Totalna nevezuša od ideje. Mislim da je dečko centralni vezni. I to je gurnut na stranu gde je igralo ono njihovo čudovište od beka Čeglej. Uz ovu trojicu beskorisnih igrača, ostala osmorica nisu imala šanse... Ako ne to dodamo i lošije izdanje ostalih, dobijamo ovakav rezultat.

Ne razumem ljude koje crne. Niste ovako nešto očekivali? Očigledno ne pratimo isti klub...

Zaključak mi je da kvalitet imamo ali je danas struka jako zakazala. Kosanović mora da preuzme vođenje tima, sa Marićem kao pokrićem zato što nema licencu, što mislim da je bio slučaj kod Sose. Žakula prvi golman. Živković pa i Popara pre Pušarića na desnom beku, a ako se već improvizuje levo krilo onda nek Puška igra tamo. I Veselinovića treba naterati da plati 10e svaki put kad izađe na krilo.

U četvrtak sam na Karađorđu, gde bih drugde bio. Biće teško, biće 6:1 :devil:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4855
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by gospodinFKV »

Stexman wrote:Pa koliko puta smo rekli tim igracima da jedino sto trazimo je zalaganje? I oni ovako odigraju? Znaci ili su bezobrazni i boli ih patka za klub i nase misljenje ili su debili pa ne shvataju sta im se govori!
Ma ne je*e to zivu silu. Kakvo zalaganje, ko je to jos video?!

Nama deca od 13 godina salutiraju, klinci od 16-17 se slikaju s gajbama piva, I TO SVE U OPREMI KLUBA. Doduse, nije kriva Vojvodina, krivo je drustvo i (ne)vaspitanje. Mozes ih oterati, pa ce to isto da prave u drugom klubu.
Ti imas igraca od 21 godinu koga vec godinu-dve bije glas da je alkos. S druge strane, ne mozes im ukinuti te stipendije/plate sto dobijaju kao klinci, a realna je cinjenica da ih u velikoj meri taj spoj puberteta, 0 zivotnih briga i prvih para od fudbala cesto pokvari. Samo da je idiotskih frizura, red bulla i jack danielsa, Baloteli je doktor i te fore...

Razumem ja decije bolesti, ali decije bolesti su za decija vremena. Ti svojim debitantskim minutom za prvi tim prestajes da budes dete, a ne posle sezone (a neko i vise) provedene na terenu...

I dzaba sav taj suvi talenat, kada svakom od njih ponaosob fali neki ku*ac u glavi. I ZATO NAM TREBA KLUPSKI PSIHOLOG, KAD VEC TRENER NEMA TU SPOSOBNOST!!!!

Malo sam sada skrenuo s teme, ali je mozda i trebalo to da se kaze, da se shvati poenta zasto je njima dusa u nosu posle 45min vec u julu mesecu, zasto se setaju po terenu, i zasto za ceo mec nismo imali pristojnu sansu. Je*e im se i za navijace, i za klub...cast izuzecima

Da se razumemo, ovu utakmicu je izgubila ''struka'', ali da je postojala trunka zelje i volje, vratili bi se kuci s nekih 1:0/2:1, i realnim sansama za plasman. Nisu deca glupava i mutava. Setite se petarde na proslim pripremama, kad nisu odigrali onako kako je ''struka'' rekla, nego na svoju ruku odigrali nesto drugo i zveknuli Austrijancima 5 komada, pa ''strucnjak'' Sosa bio nezadovoljan...

Suma sumarum:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=t36E0Zrt00U[/video]
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by the Gari »

Dajte nam Totenhem...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Roki
Posts: 73
Joined: Sun Jul 14, 2013 9:04 pm

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Roki »

Realno,pregazili su nas kao plitak potok...stranci u timu Slovaka napravili razliku,sa druge stane bleda,anemicna ekipa a bogami i ustajala,bez ikakve ideje,ni nagovestaj bilo kakve igre...Fale tu nove face,sveza krv,da bi se ta lopta zakotrljala na pravi nacin...
menager
Posts: 140
Joined: Thu Jun 11, 2009 7:54 pm

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by menager »

Pisao sam pre par dana o snazi Trencina , i rekao da su odlicna ekipa i da ni blizu nisu smesni kako su neki mislili, to je klub koji je verovatno najjaci u Slovackoj trenutno i organizaciono a posebno sa sportskog ugla

Ljudi prave ovaj tim vec par sezona , pola tima je iz domace tj omladinskog pogona , a ostalo su odlicno odabrani stranci koji ne verujem da uzimaju puno po sezoni
Takodje sam pisao da su veoma napadacki orjentisana ekipa, do noge , nema ispucavanja , odavno nisam video ekipu kao sto su slovaci , a da onako jednostavno dolaze do gola, sve iz prve , jaki u duelu , bukvalno sve ali bas sve su skolski igrali

i mnogo jace ekipe bi imali muka da prodju ove slovake , jos su jaci nego lani a i tada su bili dobri , izbacili su Geteborg koji je sve samo ne naivna ekipa
Neverovatno je koliko je razlika u snazi, moci trcanja, kombinatorici , tehnici , ne samo na ovoj utakmici, nego sam gledao i austrijance koji su oprali za nasu ligu odlicni Cukaricki sa 0 4

nas fudbal je sramotno ocajan, pogresno se shvata fudbal
slovaci i austrijanci su odigrali bukvalno svih 90 minuta napadacki, nisu stajali, jurili gol vise , svi nasi klubovi nisu navikli na to , jer kod nas se u jsl bunkerise , nema modernog fudbala i kad dodjes u evropu , i to u 2 kolo kvalifikacija, vidis koliko pojma nemas

za mene ovo nije iznenadjenje, tj jeste 4 0 , previsoko je zaista, ali ocekivano odlicna igra Trencina, svako ko malo bolje poznaje ovaj tim zna da puno zabijaju i ovakve partije nisu slucajne, ali je sramotno da strucni stab uopste ne upozna ovaj slovacki tim , izasli su na teren kao na jsl livade
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Radoye »

gospodinFKV wrote:Nama deca od 13 godina salutiraju, klinci od 16-17 se slikaju s gajbama piva, I TO SVE U OPREMI KLUBA. Doduse, nije kriva Vojvodina, krivo je drustvo i (ne)vaspitanje. Mozes ih oterati, pa ce to isto da prave u drugom klubu.
Ti imas igraca od 21 godinu koga vec godinu-dve bije glas da je alkos. S druge strane, ne mozes im ukinuti te stipendije/plate sto dobijaju kao klinci, a realna je cinjenica da ih u velikoj meri taj spoj puberteta, 0 zivotnih briga i prvih para od fudbala cesto pokvari. Samo da je idiotskih frizura, red bulla i jack danielsa, Baloteli je doktor i te fore...
Evo ga kako se to da resiti - kao uslov u tom stipendijskom ugovoru za igranje u omladinskom pogonu Vojvodine postaviti:

- svaki ispad u javnosti (na javnim mrezama ili u 'stvarnom' zivotu) u opremi kluba je najstroze zabranjen
- mora da pohadja skolu i ima minimum vrlodobar (3,50) uspeh
- za ove najstarije, obavezno testiranje na alkohol i drogu jednom mesecno za sve, po slucajnom uzorku 2-3 pre svakog treninga
- bez tetovaza, mindjusa, pirsinga i ostalih sranja tog tipa
- kratko podsisana uredna "vojnicka" frizura
- kopacke iskljucivo crne boje; kad postanes profesionalac onda mozes da se kurcis sa pederskim plavo-roze i vec kakvim ne.

Tri ispada ove gore opisane vrste povlace za sobom raskid stipendijskog ugovora. Kome se ne svidja ne mora da ga potpisuje!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Djumi »

Utakmica se izgubila i to sa jednim veoma visokim rezultatom.Obzirom na okolnosti i nije neko iznenadjenje.
Sta reci ............
Naravno da su se promene u klubu odrazile i na rezultate a tek ce se i odraziti.
Sta je ono sto svi moraju da shvate?
Klub ce tavoriti prodavao igrace ili ne.Nekada bolje ili gore ali sustina se nemenja.Strategija Vojvodine mora biti odredjena dugorocno a zatim mora da se postavi cilj.Kad se postavi cilj sta se to hoce,mora se odrediti rok do kada to mora biti uradjeno.Odredjivanjem roka se ozivljava cilj.
Vojvodina mora u naredne 4 godine da stigne zvezdu i partizan !
Život u fudbalu je stvarno surov i nije uvek stvar izbora.Ko to kaže, nije bio na mukama. Neke stvari se jednostavno same nametnu, moraju da se urade.
Bolje vreme nece doci, vec ce ga sposobni, odgovorni i pametni ljudi buducnosti doneti. Znam da je tako!"
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Ken mahniti
Posts: 310
Joined: Thu Jun 09, 2011 9:15 pm
Location: Salajka

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Ken mahniti »

Za ono manekenisanje juče je dovoljna samo jedna reč BRUKA.ENDE.
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by lexa »

Bez obzira na situaciju u i oko kluba, nedopustivo je izgubiti onoliko na ovakav nacin. Ne znam da li je neko primetio,
od svih 40 jucerasnjih utakmica najubedljiviji porazi su nas poraz, poraz Cukarickog, estonskog Kaleva (protiv Krasnodara) i
Crusaders iz S.Irske na gostovanju u Svedskoj, mada verujem da su i oni imali vece zalaganje. Za Cukaricki sam siguran da jeste jer sam
nesto malo gledao ali su dosta rano dobili crveni karton. E to je ono sto najvise boli, nezalaganje. Zar je moguce da onaj koji nosi grb Cukarickog
gine na 0:3, ide glavom na kopacku itd. a da nasi manekeni setaju terenom pri rezultatu 3:0 iako su svesni da postignut gol i recimo rezultat 3:1
drasticno menja situaciju. Uz duzno postovanje prema Cukarickom, mi smo za njih institucija.

Dalje, posle nase utakmice gledao sam Jagodinu. Ono sto mi je tada proslo kroz glavu, nama se crno pise i u JSL.
Jagodinci su poginuli u Rumuniji protiv Kluza, za njih nije bilo izgubljene lopte. Istina da je Kluz imao inicijativu, u vecini utakmice su igrali
strasan presing ali Jagodina je bila i takticki i fizicki spremna, cak su mogli i do pobede jer su imali nekoliko ozbiljnih sansi. I po mom misljenju,
Kluz je snaznija ekipa od Trencina. Nije Trencin toliko jak, koliko smo mi odigrali lose i bezvoljno.
Kad sam vec spomenuo fizicku pripremljenost Jagodine, pitanje za struku. Kako je moguce da jedna Jagodina u zadnjih deset minuta utakmice
leti po terenu, cuva svoj gol i ujedno kontrama i polukontrama ugrozava Kluz, dok nasi igraci posle sat vremena disu na skrge i ne pruzaju
dostojan fizicki otpor protivniku? Zalosno je to sto smo docekali da jedna Jagodina bude daleko ozbiljniji tim od naseg.
User avatar
Salvador
Posts: 1086
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina, četvrtak 17:30h

Post by Salvador »

Red Marquis wrote:Onog trena kad sam video da naša vajna uprava šalje Babića i Gaćinovića u reprezentaciju sve mi je bilo jasno, i predomislih se oko puta u Slovačku. I bolje tako nego da se vucaram po slovačkim vukojebinama i gledam maltene reprizu meča Nemačka-Brazil uživo. Na sve to dodati odluku da Jovanić bude prvi golman (Žakula je Neuer za njega) a Puškarić bek i dobili smo jasnu sliku da se ništa ne menja u klubu. Zalaganje-0, disciplina-0, fizička sprema -0, guranje u postavu onih kojima tamo nije mesto-10.

Lepo reče Kaniđa, nema tu ko da igra fudbal. Ne verujem da ćemo biti nisko plasirani na tabeli ove godine, ali verujem da nas čeka još gori fudbal no dosad. A i gde ćeš bolje garancije za to od Džimija Marića?
Baš ovako sam i ja razmišljao, a nešto od toga sam i pisao po forumu. Još od pre 8 godina sam jasno video da Džimi (ma koliko bio naš) nije nikakav strateg, a kada se videlo tokom priprema koje su mu zamisli, sve je bilo jasno.
Navešću par očiglednih primera za koje smo i mi sa foruma odmah znali da su šuplje:
- zašto Jovanić kada je svim jasno da je Žaks duplo bolji golman
- zašto trošiti Puškarića na beku kada se mogao iskoristiti negde u sredini ili napadu gde nismo toliko jaki, a ovamo imamo Živkovića
- zašto Babića i Veselinovića ako nisu igrali nijednu u pripremi ili nisu bili nedovoljno spremi
- govoriti o nekim taktičkim zamislima nema potrebe jer je jasno da ih nije ni bilo.
Ne kažem da inače možda opet ne bismo izgubili, ali ovo gore je recept za neuspeh. Ako ne možemo dovesti skuplje i bolje igrače, onda bar možemo dovesti trenera sa tri klikera u glavi.
menager wrote:Pisao sam pre par dana o snazi Trencina , i rekao da su odlicna ekipa i da ni blizu nisu smesni kako su neki mislili, to je klub koji je verovatno najjaci u Slovackoj trenutno i organizaciono a posebno sa sportskog ugla

Ljudi prave ovaj tim vec par sezona , pola tima je iz domace tj omladinskog pogona , a ostalo su odlicno odabrani stranci koji ne verujem da uzimaju puno po sezoni
Takodje sam pisao da su veoma napadacki orjentisana ekipa, do noge , nema ispucavanja , odavno nisam video ekipu kao sto su slovaci , a da onako jednostavno dolaze do gola, sve iz prve , jaki u duelu , bukvalno sve ali bas sve su skolski igrali

i mnogo jace ekipe bi imali muka da prodju ove slovake , jos su jaci nego lani a i tada su bili dobri , izbacili su Geteborg koji je sve samo ne naivna ekipa
Neverovatno je koliko je razlika u snazi, moci trcanja, kombinatorici , tehnici , ne samo na ovoj utakmici, nego sam gledao i austrijance koji su oprali za nasu ligu odlicni Cukaricki sa 0 4

nas fudbal je sramotno ocajan, pogresno se shvata fudbal
slovaci i austrijanci su odigrali bukvalno svih 90 minuta napadacki, nisu stajali, jurili gol vise , svi nasi klubovi nisu navikli na to , jer kod nas se u jsl bunkerise , nema modernog fudbala i kad dodjes u evropu , i to u 2 kolo kvalifikacija, vidis koliko pojma nemas

za mene ovo nije iznenadjenje, tj jeste 4 0 , previsoko je zaista, ali ocekivano odlicna igra Trencina, svako ko malo bolje poznaje ovaj tim zna da puno zabijaju i ovakve partije nisu slucajne, ali je sramotno da strucni stab uopste ne upozna ovaj slovacki tim , izasli su na teren kao na jsl livade
Za mene je naglasak na poslednjoj rečenici.
Inače odlična analiza, ja sam ih baš tako i zamišljao nakon što sam pročitao tvoj prethodni post od pre par dana.
Last edited by Salvador on Fri Jul 18, 2014 10:00 am, edited 1 time in total.
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Liga Evrope Q2R: AS Trenčin-Vojvodina 4:0

Post by Toto Riina »

Утакмицу је изгубио ЗОРАН МАРИЋ!!!
Највећа грешка нове управе што сам писао и приликом његовог именовања. Човек се крије иза гвоздене дисциплине, чврсте одбране и класична школа Бата Ђоре што је одавно превазиђено и од чега модерни клубови беже!

Тренчин је тим који је успоставио систем какав Воша мора у колико жели да настави да живи! Школовани играчи из сопствене школе, сарадња са Ајаксом и млади странци који гризу у жељи да се докажу и пробију на фудбалском тржишту. Имају такав систем да могу себи да дозволе да продају неколико најбољих и да имају припремљене замене и да се то не осети. Систем се постиже мукотрпним и озбиљним радом. Тренчин нема скупе странце и играче.

Живковић је морао да игра од старта, Жакула и Луковић или Стојановић. Марић против добро организованог тима импровизује на десном беку и игра са три класична задња везна, то не пролази у Европи!


Војводини треба неко ко има визију, модерно схватање фудбала, жељу, енергију, знање!
Ја сам за то да доведемо Милана Ђуричића Ђумија и да обједини функције тренера и спортског директора или довести Пауновића након светског првенства. Са Марићем клуб тоне у сигурну пропаст, знам да је Сланинар али треба бити искрен

Нисам разочаран поразом и не треба сад бити бесан на играче, ово је очекивано и реално. Разочаран сам само схватањем фудбала и поставком тренера.
Locked