Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Rabba »

Bjedova oterati, podržavam sa idejom sa foruma o Đuričinu iza špica, gde je verovatno i najbolji. Malbašić nije prednji vezni, niti je ikad igrao u sredini iza špica. U odbrani nam treba levi bek da odmeni zasićenog Antića, pozdraviti se sa Stojkovićem, Saničanina i Despotovića vratiti u 11, uz Lazarevića. U sredini Zlomislića probati na poziciji koju je igrao Jovančić. Definisati status Ahčina i Mirkova. Ili ih skloniti ili ih pustiti da igraju. Pojma nema niko kakvi su. Imamo 5 igrača koji mogu igrati prednjeg veznog. Pet. Arsić, Đurić, Mesarović, Đuričin, Srećković. Tako da bih najviše prometa na zimu ipak očekivao na toj poziciji. Jedno dva - tri igrača da nas pojačaju iza špica, ne možemo još uvek sve igrače da promenimo sa prednjim veznim. Rockova pustiti da ode, čovek će početi ovde jako da stagnira, ako već nije. Simića oterati. Kao i ovog Stariča. Da vrede čemu, znao bi neko ko su. A i da budem iskren, to čemu oni služe, to se može i sa momcima iz škole.

Sa proleća:

Pilipović(ili neki golman povratnik, možda Brkić? Da mu oživimo karijeru, sa trakom...)

Novi levi bek, Saničanin, Veselinović(Za kojeg smo sad na zimu trebali inkasirati jedno 500-600-700 hiljada...), Lazarević

Novi zadnji vezni(u Srbiji mi nemamo krštenog zadnjeg veznog, Šimura iz Spartaka mi se sve više sviđa... Pošaljemo im Stojkovića lepo nazad), Zlomislić

Eze, Đuričin, Gojkov

Špic, u zavisnosti od protivnikove odbrane. Inertnije odbrane napasti sa Fofanom, niže a brže sa Gajićem.

Klupa: Rezervni golman neko iz škole. Levo Devetak, potražiti po drugoj ligi desnog beka. Graovac može i da ostane kao rezerva. Zadnji vezni... U državi i ligi zadnjih veznih... Mali Brazilac što igra za omladince je, mislim, zadnji vezni. krila popunjena, Milojević je tu sasvim dovoljan, uz Neškovića. Prednji vezni :) Špic dopuniti možda Zličićem mlađim.

Pandorina kutija...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by MiSmoFKV! »

Većinski se slažem sa tobom Rabba, jedino ne u slučaju golmana. Ne treba tek tako otpisati Simića i Stariča na neviđeno. Primera radi i Rockov dok nije postao prvi golman, retko ko je znao za njega, čak je i u Proleteru delio minutužu. Ja bih pre ostavio Pilipovića u Kabelu, da odigra čitavu sezonu, više će mu to značiti nego da bude rezerva nekome. Za povratak Brxa :cheers:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4855
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by gospodinFKV »

Brkica bi valjalo iscimati na godinu-dve, dok se ponovo ne afirmise neki novi golman. Simic i Staric su okej kao rezervne opcije. Brka je napunio 32 ove godine, prosao kroz neke zaje*ane operacije, kako sam cuo, tesko je tu za ocekivati da ce braniti ozbiljnije negde. Treba mu dati sansu da se kao prava slaninarcina penzionise u nasem dresu. Kad kazem ''pravu sansu'', nikako ne mislim na slucaj Stepanov :!:

Odbrana: Ne vidim zasto se Huhumis tako brzo otpisao kao levi bek. Momak igra vise nego korektno. On, Lazarevic, Ranko/Sanicanin/Graovac u rotaciji.

Sredina: Mislim da je krajnje vreme da udjemo u 21. vek i batalimo dva zadnja vezna. Zlomislic kao jedan, ispred njega Sreckovic i Djuricin. Krila Gojkov i Eze. Omladinci i Djuric u rotaciji.

Napad: Moze i bandera, posto mislim da je pokretljivija od Bjedova. Isuse, kakav panj...pa za njega je Asceric Benzema licno. Salu na stranu, Fofani bih dao sansu veci deo sezone. Odlican je u kombinaciji s krstenim krilima. Gajicu minutaza na kasicicu, za pocetak, da se formira u prvog spica za narednu sezonu.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Dragojlo »

Izvinjavam se, ne bih da sad ovde nešto kenjam, ali nešto mi zapade za oko statistika "naše dece" koja se obreše u Voždovcu..... Golman Ilić (slika i prilika Kordić Marka po stilu branjenja) je na devet utakmica savladan 13 puta..... L. Zličić je sastavio jednu celu (ovu protiv Zemuna) i još ukupno 77 minuta na svim ostalim utakmicama od odlaska tamo..... Mi i dalje kukamo za njima!??? :roll:
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Pera Centar »

Dragojlo wrote:Izvinjavam se, ne bih da sad ovde nešto kenjam, ali nešto mi zapade za oko statistika "naše dece" koja se obreše u Voždovcu..... Golman Ilić (slika i prilika Kordić Marka po stilu branjenja) je na devet utakmica savladan 13 puta..... L. Zličić je sastavio jednu celu (ovu protiv Zemuna) i još ukupno 77 minuta na svim ostalim utakmicama od odlaska tamo..... Mi i dalje kukamo za njima!??? :roll:
Ocigledno nisi obratio paznju kako brani Ilic, da jesi ne bi mogao da kazes da brani kao Kordic.To sto je golman primio toliko golova ne zavisi samo od njega, vec i od organizacije ekipe.Mislim da je Ilic dobrim odbranama sprecio dosta golova.

A tvoj komentar mi se uopste ne svidja, sta treba da FK Vojvodina trenira decu u svojoj skoli, a onda najbolje iz te skole da odbaci da bi se dovele kojekakve cepanice tipa Simica, Starica i gotovo cele ove ekipe koja nastupa sa prvi tim FK Vojvodina.

Prijatelju posetioce ovog foruma omladinci FK Vojvodina su njeno blago i odricanje od njih je potpuna katastrofa.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Dragojlo »

Unapred sam se izvinio zbog toga što sam napisao, al jbg, to je moje mišljenje, šta ću sad.... Ali ipak, prvi golman bilo kog ozbiljnog tima ne bi trebalo da bude mladac od 18-20 godina, ipak treba da ima nekog iskusnijeg pred sobom.... Nije svako Akinfejev ili Kasiljas pa da uspe tako mlad....
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by salefkv »

Zanimljiv intervju Kosanovica...
“Slično je i kada igramo sa Zvezdom. Ona ima drugačije prednosti u odnosu na Partizan, kada igramo utakmicu s njom. Ne treba da pojasnim, svima je jasno na šta mislim, ne bismo gubili ni od njih da nisu u prednosti. I njih smo pobeđivali..."
https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... jom/309982" onclick="window.open(this.href);return false;
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Dragojlo »

Jedno pitanje bez pravog odgovora možda.... KAKO taj Proleter sa Slane Bare, dojučerašnji višegodišnji drugoligaš, laganini rešava neke "Staroj Dami" nerešive protivnike koju ista, pogotovo na strani, ne može dobiti pa i da igra sa njima svaki dan!!?? Ovo je već ozbiljno, po starom sistemu bi sad bila polusezona, oni bi bili bar 3 mesta iznad nas!! :argue:
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Marcello »

Magična reč bi mogla biti: Kokeza?
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by severozapad »

:)
Cane
Posts: 1098
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Cane »

Meni je jako žao što smo mi tako jadni, ali iskreno mi uopšte ne smeta što je Proleter tu gde jeste. Gledao sam ih par puta i realno su pružali partije bolje od nas. Što se mene tiče, pošto su NS klub, ne bih imao ništa protiv sve i da su među prava tri na tabeli.
E sad, da li je to baš do njihovog kvaliteta i igranja, zalaganja, ozbiljnosti kluba i nebavljenja raznim glupostima kojih recimo kod nas ima u izobilju, ili do nekih Kokezijanera, to je već drugo pitanje.
Mada, ako je argumentacija za takve tvrdnje ista ona po kojoj su ovde neki ovaj klub onomad bili već "sasvim pouzdano" preimenovali u neki Brodarac i preselili u BG, onda nešto i nisam ubeđen u takve tvrdnje.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Dragojlo »

Kako se ciganija svih fela, iz svih mogućih selendri sa svim mogućim obeležjima nesmetano širi svuda oko Karađorđa, kao da su oko svoje rupe.... Eeeeee, robijo..... :roll:
Kec u Nisu
Posts: 51
Joined: Fri Feb 09, 2018 10:37 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Kec u Nisu »

https://youtu.be/KK26Tise6vo" onclick="window.open(this.href);return false;

Majstorija Stanisavljevica u B.Palanci...
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Pera Centar »

Kec u Nisu wrote:https://youtu.be/KK26Tise6vo

Majstorija Stanisavljevica u B.Palanci...
Majstorija ili ne, klub za koji navijas je nevidjeno zlo srpskog fudbala.Gospoda iz vaseg kluba su pljunuli na svetlu tradiciju FK Radnickog.Ako su blizanci kancer, vi ste metastaza fudbala u Srbistanu.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by MiSmoFKV! »

Srecom mi smo olicenje postenja, pa cemo prvi da prokomentarisemo. Verujem da je njemu jos gore kad vidi ko mu je u klubu.
Post Reply