Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Transferi

Post by novosadjanin »

Djisa wrote:
Rabba wrote:Prvi potvrđeni odlazak, Daniel Graovac potpisao za rumunsku Astru.
Jel imamo neki evric ili je otisao dzabe?
450.000 evra.
https://www.instagram.com/p/BzfVrc-o5qm ... c1x9t92pkj" onclick="window.open(this.href);return false;
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4053
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Aleksandar Mirkov je postao novi igrač Smedereva. Ne mogu da pronađem da li je pozajmljen ili ne.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10821
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

novosadjanin wrote:
Djisa wrote:
Rabba wrote:Prvi potvrđeni odlazak, Daniel Graovac potpisao za rumunsku Astru.
Jel imamo neki evric ili je otisao dzabe?
450.000 evra.
https://www.instagram.com/p/BzfVrc-o5qm ... c1x9t92pkj" onclick="window.open(this.href);return false;
Otprilike, isplatio je svoje plate u Vosi.
Sto bi u samoupravnom socijalizmh rekli: na ,,pozitivnoj"nuli :mrgreen:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Karlsson
Posts: 2202
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Turija to je trećina budžeta. Nema Vojvodina kapacitete da toliko para daje jednom igraču godišnje.
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Transferi

Post by salefkv »

Ma kojih 450 000, na osnovu cega tolike novce za njega da dobijemo? Nit mlad, nit odskace od ekipe.
Cisto sumnjam u ispravnost te informacije, pogotovo sto mu je na transfermarktu cena bas 450 000 pa su ljudi sa te stranice verovatno samo prekopirali iznos...
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4053
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

salefkv wrote:Cisto sumnjam u ispravnost te informacije, pogotovo sto mu je na transfermarktu cena bas 450 000 pa su ljudi sa te stranice verovatno samo prekopirali iznos...
Lep ulov, ovo sam prevideo. Da, sumnjiva je ova informacija.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4873
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Ako smo ga uvalili za ciste papire i oprost duga, da se sutamo u du*e.

Takodje, sam Transfermarkt belezi da je presao bez obestecenja.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2095
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Novi stadion, sarena laza ili predizborna kampanja, sto mu dodje na isto.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Marko Bjeković, Marko Mandić, Predrag Vladić, Đorđe Pantelić i Milan Vidakov otišli u Kabel. Naravno da novinar nije smogao snage da pita ko je od njih na pozajmici, a ko je potpisao ugovor sa klubom... :roll:
https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/kab ... 04-07-2019" onclick="window.open(this.href);return false;
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Minja wrote:
FkpCascais wrote:.
Navedi ime jednog trenera cija biografija nije slicna ovoj!?

Mi smo sa ovim trenerom imali i nesto rezultata i nesto igre, za razliku od velike vecine prolaznika. Vojvodina je klub gde se uprave menjaju na nedeljnom nivou. Plan i program rada ne postoji, sve je jedna velika stihija, da ne koristim teze reci. Da je srece i pameti, i da je klub u rukama ozbiljnih ljudi koji planski rade, Lalatovic ne bi mogao da primirise Vojvodini, ali nije. Da li ce biti novih Merija - hoce. Da li ce biti neverovatnih dovodjenja, visokih plata, klupa, tribina, ali ne i terena, da hoce. Da li ce biti nezadovoljnih, naravno da hoce, a sta je alternativa? Ko? Nasa realnost je da je ovo nas "fudbal". mozemo da preziremo kako sistem funkcionise, ali dok se sustinski nesto ne promeni, ovde ce sve ostati bas kako jeste.

Inace, od partizana i zvezde ne moze da se zivi. zvezda, partizan, partizan, zvezda i tako u krug decenima unazad i bice decenijama unapred. Uz duzno postovanje, zasto vi ljudi iz Bgd ne pokrenete pricu o BSK-u i Jugoslaviji, zasto ponovo ne pokrenete te klubove, zasto se ne okupite oko njih, budete drugaciji? To su predratni velikani koji su vam ugaseni, i nikoga tu kod vas nije briga zbog toga. Vazno da je Lalatovic problem. On je nas problem, a deluje da se ni nece dugo zadrzati kao trener kako su stvari krenule...
Kasnim strasno sa odgovorom, nadam se da ne cinim nikakav prekrsaj foruma, najiskrenije se izvinjavam ako cinim.

Da, nazalost to je ta nasa nadaleko cuvena trenerska skola. I sto je najgore sto postoji ceo jedan sistem koji stiti tu skolu, koji im garantuje medijski prostor u kojima se hvalospevi o njima pisu, itd. Ogroman deo problema celokupno naseg fudbala je sto se sve radi po njihovoj volji i na nacin da im se osigura da ce mirno jos dugo harati nasim terenima. Koce sav napredak i bilo kakve promene koje mogu da ugroze njihovu "strucnost". Stranci su samo jedna od tema, ali posto je toliko evidentna, ja je se stalno drzim jer po njoj znam ko je taj koji brani te trenerosauruse a ko je za promene i modernizaciju. Stranci su strah i trepet trenerosaurusima jer znaju da ne daj boze neki klub dovede trenera koji se dobro snalazi sa njima i postigne uspeh, to ce potencijalno proizvesti domino efekat gde ce i drugi klubovi to hteti, i polako bi trenerosaurusi ostajali bez posla...

Sto se BSK i Jugoslavije tice, mislim da ste me posgresno shvatili. Cela ova moja tema trenera/trenerosaurusa, domacih/stranaca, nije zbog Partizana ili Zvezde, nego bas naprotiv. Ja shvatam da ova ovakva situacija upravo odrzava tu dvojku na vrhu a ogranicenjima i drugim zakonskim preambulama garantuje da ih niko drugi ne ugrozi. Meni je upravo tragicna vasa konstatacija da je Lalat iako tipican trenerosaurus jos i dobar!!! Ja jesam Partizanovac, ali pre svega sam patriota i zelim da imamo sto bolji fudbal i ligu. I smatram da nam je liga tragicna jer se Partizan i Zvezda stite tako sto se ostalima ne dozvoljava da rade mimo trenerosaurusa. Sa rigoroznim ogranicenjem stranaca na samo 4 u protokolu savez zabranjuje klubovima iole ozbiljnije da se bave uvozom, sto znaci da moraju da idu na "forsiranje mladih" i povratnike, sto znaci da imaju trenere "strucne" za njih (trenerosaurusi) a pritom zna se da Partizan i Zvezda imaju moc da skupe najtalentovanije klince i dovedu najbolje povratnike. Znaci, prevareni ste!!!

Drugi problem vezan je isto sto trener koji zeli da bude drugaciji od trenerosaurusa, nema podrsku. Evo jedan primer pa cu objasniti vezu:

Grant je trener Partizana i najavljuje dolazak trojice klinaca iz engleske na probu. Moca, koji je tada direktor skole, izlazi u medije i daje dramaticne izjave i naslove tipa "A sta ce biti sa nasom decom?"

Kao prvo, u ozbiljnom drustvu Moca bi momentalno popio otkaz jer je izneo u javnost unutrasnju stvar kluba, a kao drugo, jer se umesao direktno u posao trenera sto nije uopste u njegovom domenu. E sad, kako je ovaj slucaj izneo na videlo mnogo veci problem? Tako sto je pokazao kako stvari funkcionisu unutar kluba. Teoretski, Partizan kao i svaki normalan klub, bi trebao uvek da bude otvoren da primi igrace na probe, jer nikad se ne zna kakav igrac moze da se pojavi. Grantove preporuke iz engleske kao igraca koji nisu uspeli da prodju u nekim tamosnjim timovima ne znace automatski da ne vredi ni pokusati, narocito sto klub nije imao nikakav trosak vec su se momci sami ponudili na svoj trosak da dodju,.Momci dolaze na probu, bez ikakve obaveze, u najgorem slucaju su mogli da budu odbijeni, prosetaju Beogradom, i vrate se kucama, a mozda bi ih i neki drugi klub probao, ko zna... Uglavnom, klub kao Partizan treba da bude UVEK spreman da barem vidi igraca i da ne moze da se kaze da je neko bio nesposoban i propustio priliku da ga uzmu da je igrac bio dobar.

Moca znajuci samo imena igraca i pozicije na terenu na kojima momci igraju, brzo aktivira medije i otvoreno kritikuje Granta. Glavni argument mu je bio kako on ima vec igrace u skoli koji su pripremani vec dugo za te pozicije, i potom nastavlja sa sugerisanjem da domaci treba uvek da imaju prednost prema strancima i blabla. Ali gde lezi ovde zaista problem? Da pricamo o nekom ozbiljnom klubu, mogao bi direktor skole da trenira i 10 decaka za tu poziciju, dolazak jos jednog na probu ne bi nipocemu naskodilo, a jos manje dalo razloga za nekakvu dramaticnu reakciju direktora skole. Stvar je ta sto u Srbiji ne postoji ozbiljan klub, nego su klubovi formirani oko celog koncepta mita i kupovini mesta u timu. Ovo sad ja predpostavljam, ali je vrlo moguce da kada je stigla vest u javnost da Grant dovodi 3 engleza na probu, roditelji decaka koji su na tim istim pozicijama u omladinskom timu mora da su napunili Mocin telefon zalbama i ko zna i optuzbama, zaviseci od kolicine mita koji su mu dali da bi mu malisana pogurao.

Kad sam video ovaj incident, ne samo da mi je postalo jasno da Mocu apsolutno ne interesuje da garantuje sto bolji kvalitet Partizanovog tima, nego da njega samo interesuje da garantuje nastavak i neprekidnost tog sistema u kojem se ocigledno iskoriscava desperatna situacija porodica koja u zelji da garantuju sto bolju buducnost svom sinu sve cine da plate kome treba da bi mu obezbedili mesto u timu kad na njega dodje red.

Ovaj sistem nema sumnje da funkcionise u vecini klubova u Srbiji, i u ovakvom korumpiranom stvorenom ambijentu, trener koji bi zeleo da uvede inovacije, modernizuje trening, selekciju igraca, skauting, on bi se suocio sa morem prepreka i verovatno dobio otkaz.

Ovde lezi problem naseg fudbala. Ne u privatizaciji, ne u VAR tehnologiji, ne u broju klubova u ligi, ne u bakljadama. Verujte ili ne, problem lezi u grupi trenerosaurusa koji su kidnapovali ceo savez i koji zaradjuju forsiranjem igraca i koji se najasnije prepoznaju po tome sto nece strance. Prvi trener koji dodje i kaze ja sam za strance znajte da je on van ovog sistema. A svi sto ponavljaju "forsiranje dece" su ovi o kojima govorim.
icebaby
Posts: 56
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: Transferi

Post by icebaby »

Minja.. ta tema , kako i zasto neko navija za blizance, je verovatno jedna od onih koja nikada ne moze da se zavrsi.
Ja razumem i ne treba mi objasnjenje od onih koji su tada imali recimo 10tak godina kada su ih osnovali, totalno razumem i ne treba nista da se kaze.
Ali danas?
Propaganda sa jedne strane, 24/7 samo o njima svuda i uvek, a reko bih da ima nesto i u karakteru ljudi ..
Nek kaze ko sta zeli , ali jednostavno neko ko navija za blizance NE MOZE biti dobar covek, TACKA.
Ako ti nemas problema da navijas za lopove, da slavis pokradene i namestene titule, o cemu onda mi pricamo?
Evo npr ja ,imam jednog kolegu grobara, on pljuje pa pljuje Vucica ,Terzic ovo ono pomoc drzave itd itd .. i naravno da je sve to tacno, ali kako mu isto to nije smetalo dok je Tole bio predsednik FSSa?
Kako mu nije smetao kup 2011te? I trazi pravdu i postenje?
Naravno ,dal moram da napominjem npr da eto covek ,satro je na bolovanju ,a ustvari svira kurcu, a sta je sve radio u jednoj bivsoj firmi svojevremeno, bolje i da ne pricam..
E pa meni nekako takve osobe idu zajedno 100% uz blizance.
E , dok god budemo imali takav mentalni sklop ljudi ovde, do tada ce prica o blizancima prolaziti beskonacno.
A pricate o trenerima? Pa i oni su ovdasnji ljudi, zasto bi bili drugaciji?..
No ,ne znam kakve sve ovo veze ima sa transferima, moj i prethodna 2-3 posta.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4053
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Zlomislić potpisao za Široki Brijeg
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
vdn slaninar
Posts: 1041
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Transferi

Post by vdn slaninar »

Desancic potpisao za Napredak,mi mu sansu nismo dali a na pozicijama zadnjeg veznog se izmenjalo drva da bi se mogao dve zime grejati.Ja mu zelim srecu,Napredak mi se cini ok sredina za mlade igrace.
Ps. Treba videti sa ciganima za bivseg kapitena Napretka,ne verujem da ce igrati jer oni dovode skupe strance,a nama je na Karadjordju pravio malu decu u dresu Napretka proslu jesen.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4053
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Srećković zvanično u Spartaku.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

icebaby wrote:Minja.. ta tema , kako i zasto neko navija za blizance, je verovatno jedna od onih koja nikada ne moze da se zavrsi.
Ja razumem i ne treba mi objasnjenje od onih koji su tada imali recimo 10tak godina kada su ih osnovali, totalno razumem i ne treba nista da se kaze.
Ali danas?
Propaganda sa jedne strane, 24/7 samo o njima svuda i uvek, a reko bih da ima nesto i u karakteru ljudi ..
Nek kaze ko sta zeli , ali jednostavno neko ko navija za blizance NE MOZE biti dobar covek, TACKA.
Ako ti nemas problema da navijas za lopove, da slavis pokradene i namestene titule, o cemu onda mi pricamo?
Evo npr ja ,imam jednog kolegu grobara, on pljuje pa pljuje Vucica ,Terzic ovo ono pomoc drzave itd itd .. i naravno da je sve to tacno, ali kako mu isto to nije smetalo dok je Tole bio predsednik FSSa?
Kako mu nije smetao kup 2011te? I trazi pravdu i postenje?
Naravno ,dal moram da napominjem npr da eto covek ,satro je na bolovanju ,a ustvari svira kurcu, a sta je sve radio u jednoj bivsoj firmi svojevremeno, bolje i da ne pricam..
E pa meni nekako takve osobe idu zajedno 100% uz blizance.
E , dok god budemo imali takav mentalni sklop ljudi ovde, do tada ce prica o blizancima prolaziti beskonacno.
A pricate o trenerima? Pa i oni su ovdasnji ljudi, zasto bi bili drugaciji?..
No ,ne znam kakve sve ovo veze ima sa transferima, moj i prethodna 2-3 posta.
Odgovaram i Minji i vama. Mislim da ce vam bas moj primer potvrditi da ste u pravu. Evo ja recimo navijam za Partizan jer sam se rodio u BG i rodjak me od malena vodio na utakmice 80tih i tada mi je dodatnu motivaciju da navijam za partizan davalo to sto smo imali najvatrenije i jajludje navijace. Ne zaboravite da su tada druga vremena u kojima Partizan je samo jedan od 4 smatrana velikana a da na to jos dozivljavamo vas kao neplanske prvake, a bilo je i opasnih Rijeka, Zelja, Vardara, itd.

Moja ljubav prema Partizanu raste u vremenu kada je svakom klubu bilo tesko probiti se i postati popularan kao najbolji bukvalno u bilocemu, jer su svi bili dobri u svemu. Na terenu smo gledali u kupu klubove iz druge savezne lige kako mali timovi kojima je veci deo dresa cinio grb lokalne fabrike nego boje samog kluba, dizao na noge ceo stadion jer su ti neki igraci poznati samo onim najstrucnijim pratiocima naseg fudbala uspevali da izigraju "nase zvezde". Posto sam uvek mrzeo rezimske favorizovane klubove, tada je to bila Zvezda i nisam za njju mogao da navijam, logicno je bilo da navijam za Partizan.

Ironicno, kako sam odrastao u Meksiku i proputovao Evropu jos veoma mali, imao sam tu ideju da su jedna zemlja i narod jaci sto manje dozvole da im rezim diktira zivot (iako su moji radili u SIP-u lol). Voleci fudbal od malena sam shvatio da je upravo na tribinama stadiona snaga naroda. Uvek cu biti od onih koji smatra da je taj nas izgovor da je pozitivno sto idemo u dzemperu i farmerkama u pozoriste ili operu samo izgovor sto jadni nemamo niti volimo da se lepo obucemo, ali zato fudbalska tribina na kojoj se tapse je tek nesto sto me tera da povracam. Zna se sta gde ide. Odela na svecanosti, a haos na fudbalske tribine. Od malena mi je razvoj huliganstva predstavljao i razvoj drustva, i tada 80tih sam bio ponosan sto su Grobari sirili ime cak i po svetu. Pocetkom 90tih se cak glavna grupa Real Madrida, UltrasSur, pobratila sa Grobarima, kao i Sportingovi JuveLeo iz Portugala, inace obe grupe najzloglasnije u svakoj zemlji. Nasu Jugoslovensku ligu sam dozivljavao kao takmicenje srba i hrvata i uvek sam navijao za nase timove ma protiv koga igrali. Ta (po nekima i zdrava a nekima nezdrava) konkurencija je cinila da ne bude opustanja i da klubovi moraju da prate najnovije trendove. Ja sam zauvek ostao u toj ligi, u toj Jugoslaviji. Zato ja ne mrzim nijedan nas klub nego gledam kako da budemo svi ponovo veliki. Dugo sam ziveo u Portugalu, odrastao sam tamo, tamo sam video kako mi igramo u Italiji 90 i izbacujemo Spaniju a njih nigde nije ni bilo, tamo sam gledao finale u Bariju i kako srpski klub dize pehar. Tamo sam video kako u sportskim radnjama se pojavio zvezdin dres pored uobicajenih Realovih, bajernovih, barsinih, itd. Ono sto se od tog trenutka pa do danas desilo, to ne mogu da zaboravim niti oprostim.

Ali evo gde mozemo da nadjemo resenje. Portugal je tada imao samo staru slavu kad su im klubovi poput Benfike imali Euzebija i osvojili nekoliko KS, ali im je reprezentacija redovno promasivala prvenstva. Klubovi im nisu vise bili jaki i korupcija je bila velika. Pocetkom 90tih mlada reprezentacija sa Figom, Rui Kostom, Paulo Souzom, postaje svetski prvak, i menadzeri se muve na njih lepe. Igraci se dovode iz dalekih sela na probe i ostavljaju gladni bez dinara na ulicama da ne mogu ni da se vrate, a slicno i afrikanci i brazilci prolaze. Sampionska generacija sad vec porasla dozivljava krah 2002 u Koreji i onda nastaje revolucija. U savezu se pravi totalna cistka. U Benfici otkrivaju da trener Toni stavlja igrace u prvu postavu prema novcu ili poklonu koji mu daju. Nacija dolazi do zakljucka da je DOSTA! Svi vide da se u fudbalu vrte ogromne pare a da se ceo potencijal trosi da bi pojedini pijandure zaradili neku sicu. Uvodi se tehnologija u treninge i konstantna zdravstvena kontrola. Igraci vise ne mogu da varaju niti podmicuju trenera. Tu je gomila domacih, stranaca, mladih, starih, nema forsiranja nijednih, sve sto se vazi je sta aparati kazu, ko je najbrzi, ko je naizdrzljiviji, ko je najzdraviji, i krajnje ko je najspremniji.

Staromodni treneri su se pobunili, platili novinare da ismevaju promene, roditelji dece su se digli i napravili pobune u manjim mestima gde su optuzivali da kako to da im je sin uvek bio nezamenjiv na njegovom mestu u timu a sad ispade neki nigerijac koji je jadan godinama sedeo na klupi ispade mnogo bolji prema ispitima... Kad ono, sa crnjom u igri tim poceo da pobedjuje, tata zapreti treneru da ce da vodi sina negde drugde ako i dalje nigerijac igra umesto njegovog sina, a trener mu kaze "Slobodno, imate jos 6 fudbalskih klubova u ovom mestu, zasto mislite da vas sin mora da igra bas u ovom, najboljem? Neka se dokaze u nekom manjem pa neka se vrati kasnije..." Time su dobili i drugi klubovi jer su dobili igrace koji bi inace jedino zeleli da igraju samo u tom jednom najboljem u tom mestu.

Kod nas je u vreme stare Juge konkurencija bila takva da su klubovi i treneri morali da rade najbolje sto mogu i prate trendove. Ali raspadom zemlje i prekidom sankcijama, fudbal nam se pretvara u biznis. U pocetku jos i postoji grupa postenih koji rasterani sankcijama postadose rastrkani po celom svetu i nude se da pomazu klubovima saljuci talente iz zemalja gde su treneri. Bilo je tu postenih, bilo je i onih koji su kao posrednici hteli da zarade nesto, uglavnom, domaca mafija njima zatvara vrata i uspostavlja diktaturu po kojoj nasa liga i klubovi treba da postanu izlozi igracima za prodaju, a konkurencija treba da im se eliminise. Decenija ratova i sakcija nas cine ligom sa najmanje stranaca, pa cak i u tim okolnostima savezu je glavni zadatak da osiguraju da ce deca ciji tate dobro plate moci slobodno da igraju bez straha da ce im klub dovesti nekoga. Sistem se imenuje "afirmacija mladih". Tu i tamo kad bi neki klub i rizikovao da dovede nekog stranca, porodica, rodbina, prijatelji domaceg igraca koji misli da bi igrao da nije tog stranca, organizovali bi nasilje pa i prebijanja. To su ozbiljna krivicna dela. U takvim sredinama bi treneri koji bi bili za dovodjenje pojacanja bili kritikovani kao anti-patriote i da vise vole nekog tamo crnca nego njegovog zlatnog sina iz mesta. Ovo je dovelo do urusavanja nivoa fudbala, fudbal se vise nije ni igrao, utakmice su se namestale a glavni cilj promovisanje nekoliko odabranih igraca. U pocetku je to jos i prolazilo, ai sada sve vise stranih klubova vide da kupuju kod nas veoma jeftinu i losu robu. Nije ni cudo kad ta deca nisu nikad pravi fudbal ni igrala.

Resenje je bilo kada ste vi sa Butorovicem krenuli u total football. Razvio je i skolu, i uvoz. Tih godina ste barem jednu ligu i onaj kup trebali uzeti. Ali najvaznije, trebali ste biti pocetak promene realnosti u nasem fudbalu. Bata Kankan i pored skole koju je razvio i bolje od maje Partianove, uzimao je sve sto je mogao. Merebashvilije, Pletchove, Kizite, Omarue... Svi skupa pa igra ko kad najbolji i u najboljoj formi. Igrali ste lep fudbal, tada sam jasno video da je BG dvojka favorizovana. Ja ne zelim favorizovan Partizan, ne zelim stetu nasem fudbalu. Upravo je "moj" Tole mada podrzan raznim iz drugih klubova isto, uveo ogranicenje stranaca da bi sprecio da vi ili piksijeva Zvezda uspete. Uplasili su se!

Resenje lezi u promenama u ovom okviru. U Portugalu su tim trenerima sto su uzimali mito od roditelja rekli da je prva liga previse vazna da bi se to trpelo, pa da se oni lepo presele u nize lige pa neka onda tamo rade sta zele. A Superliga i druga liga ima da budu tip top. Benfika, Porto, Sporting, imaju patriotsku duznost da osvajaju rezultate u Evropi. Duzni su da nabave sto bolje igrace mogu kako znaju i umeju. Igraci nebitno odakle su, ako se dovede Nakamura i samo zna japanski, ima da se dovede prevdilac da bude stalno uz njega. Publika zeli da gleda sto bolji fudbal. Plate godisnju kartu i zahtevaju zabavu i pobede. Ja licno mislim da kod nas prvo bi trebalo ogranicenje dici na do 5 stranca na terenu (tako su domaci uvek vecina) a onda bi recimo vama a i mojima, porucio da dovedu strane strucnjake da vode skolu. Da vidim onda kako bi nekom Van Bastenu dosao Milojica da ga zove na Slavu i mu namiguje misleci da ce da shvati da to znaci da stavi njegovog sina kao strartera.

Nama je sada teze da dovodimo igrace cak i iz Skoplja, Sarajeva, itd. ali do skora nije bilo. I tada sam sve ovo govorio i predvidjao da ce mo do ovoga doci. I sto vise odlazemo ovu promenu to ce sve teze i teze biti.
Post Reply