Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8915
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Kanda nece on jos dugo ostati na nasoj klupi, vidjen je ili za selektora ili ce kod svojih ako je po ovome suditi...

https://twitter.com/avucic/status/1182047187108352003" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by pedjans »

Dno već odavno ne postoji... Ipak, ovo je odvratno. Dobro je što nas titula ne zanima.
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Pera Centar »

Radoye wrote:Kanda nece on jos dugo ostati na nasoj klupi, vidjen je ili za selektora ili ce kod svojih ako je po ovome suditi...

https://twitter.com/avucic/status/1182047187108352003" onclick="window.open(this.href);return false;
Izgledaju presrećno.......
User avatar
slanobarac
Posts: 3626
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Titula nam se smeši. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3896
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Red Marquis »

Radoye wrote:Kanda nece on jos dugo ostati na nasoj klupi, vidjen je ili za selektora ili ce kod svojih ako je po ovome suditi...

https://twitter.com/avucic/status/1182047187108352003" onclick="window.open(this.href);return false;
Da ga barem neko i hoće da odnese negde daleko. A i ovog drugog.
Io odio Belgrado
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Dragojlo »

Gle tek komentara.... :rage:
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by borrissey »

I sad se pojedinci na ovom Forumu čude zbog čega nam se povraća od Lalatovića i ove uprave... Jebo mamu, svega mi, dođe mi da nikada više ne kročim na stadion... I nemojte mi samo palamuditi kako ne treba mešati politiku i fudbal na Forumu. Evo ko meša te dve stvari.
User avatar
Maki
Posts: 1184
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Maki »

Daj buraz, nosićeš me na duši, dehidriraću od povraćanja.
User avatar
Turija
Posts: 10815
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Gledam preksinoc na RTV dokumentarac Vislavskog. Izmedju ostalog, Svilar prica o tome kako je Boskov izvrsio selekciju te generacije, ispunio im sve sto je obecao, ali morao da pobegne iz drzave (zbog optuzbe za tehnomenadzerstvo), a ekipu preuzeo Toza.
Vrlo je zanimljivo koji detalj pamti Rale, osim presinga, kondicije, slobode i odgovornosti, koju je imao tim, pod vodjstvom Toze.
Dobije Bobe loptu i krece u dribling. Toza vice sa klupe: proturi mu kroz noge. Bobe proturi. Toza vice: jos jedanput. Bobe jos jedanput mu proturi kroz noge i izgubi loptu. Toza vice: e sad trci za njim i uzmi mu loptu.
Sta hocu da kazem?
Fudbal je jednostavna igra, kad znas da igras i sa utakmice se pamte takve stvari, cak i od strane vrhunskih igraca, a kamoli od publike. Zato sam obozavao tu generaciju.
Ko u Vojvodini, sinoc, moze ovo da uradi? Po mom misljenju, samo Drincic i Nikolic.
Sa sinocne utakmice pamtim taj dupli pas, posle kojeg je Nikolic usao u sansu i odigrao jos jedan pas, na dobru poziciju, koji za milimetre i delic sekunde, nije uspeo.
Da jeste, dugo bi prepricavali tu akciju. To je sinoc, jedino, bilo fudbalski, kao i kontre Javora, uz neverovatnu promaju u nasoj odbrani.
Last edited by Turija on Sun Oct 27, 2019 8:25 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by pedjans »

Meni je priča sa Boškovom i načinom kako je oteran iz kluba 1973. (pod idiotskom optužbom za tehnomenadžerstvo) dokaz da su sva vremena otprilike ista - nakon što je oteran, usledila je zbrka u klubu i više od deset godina potpunog lutanja, trenerska vrteška i na kraju ispadanje iz lige. A sve to Uprkos tada stabilnoj finansijskoj situaciji u klubu. Neki od trenera su bili poznati stručnjaci, ali klubom se jednostavno loše upravljalo.
User avatar
Turija
Posts: 10815
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

pedjans wrote:Meni je priča sa Boškovom i načinom kako je oteran iz kluba 1973. (pod idiotskom optužbom za tehnomenadžerstvo) dokaz da su sva vremena otprilike ista - nakon što je oteran, usledila je zbrka u klubu i više od deset godina potpunog lutanja, trenerska vrteška i na kraju ispadanje iz lige. A sve to Uprkos tada stabilnoj finansijskoj situaciji u klubu. Neki od trenera su bili poznati stručnjaci, ali klubom se jednostavno loše upravljalo.
Da. Vujke je selektovao novu sampionsku generaciju, kojoj je Toza udahnuo zivot i lepotu fudbala.
Na nesrecu, velika cetvorka se uortacila ( a uvek i bila) da se to ne dozvoli. Jer, pocelo je da titulu osvajaju i drugi klubovi, posle Vosine, sto se hteli spreciti, po svaku cenu. Jer, sta bi onda bilo sa tkzv velikom cetvorkom? Ne bi, ni fiktivno, postojala.
Ipak, koliko je imao moci, Vracaric je ispao korektan, kad je rekao Vujketu, imas 2 sata da odes do Subotice i predjes granicu. Ako to ne uradis, bices uhapsen posle 2 sata.
Eto, kako se teraju ljudi iz drzave , ako znaju svoj posao, pa posle postaju vrhunski strucnjaci u inostranstvu. Npr Real Madridu.
I Toza osta u Atini, poucen primerom.
I druga sampionska nam je odmah razbijena i ne mozemo da se oporavimo 30 godina.
Tuga.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10815
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/lal ... 28-10-2019" onclick="window.open(this.href);return false;

Najzad da se problem nazove pravim imenom.
Bez tacne dijagnoze, nema efikasnog lecenja.
Sve ono sto smo ovde napisali, konacno da se prizna i konstatuje od Struke i novinara Predojevica.
Da nam je odbrana spora, slaba u skoku, duel i pas igri, a o ofanzivnim elementima da ne pricamo.
Kad nam zatvore Drincica, raspad.
Najzad i jedan trener da to prepozna i uradi. Bravo za Bondzulica.
Nikako mi nije jasno da to treneri ne urade sa Marinom, kad igraju protiv zvezde.
Nisam gledao zvezda- partizan, ali mislim da je Sava to radio i zvezdi se igra raspadne.
Sta se preduzelo u Vosi, videcemo vec u sredu.
PS
Odmah se setim kako je Sapuric ustopovao Piksija i lako smo ih dobili u derbiju za drugu titulu .
Nikad necu zaboraviti kako je Sapura igrao tog zadnjeg veznog. Inteligentno, ostro, imao visinu, snagu, brzinu, dug korak i tacan pas. Iznese loptu do polovine, pa onda Sesticu za dalje, a bekovi spartaju sa obe strane. Chalfovi visoki britki, a libero Kartalija sve stize da pokrije.
E to je odbrana, a ne da je pretrcavaju i nadskacu, kao od sale.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4866
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Heh, zasto ga ne zatvore....kao da ne znas odgovor...
User avatar
slanobarac
Posts: 3626
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Da izvrši ritualno samospaljivanje kod Miletića i to u dresu Voše opet bi ga pljuvali.
Opet ponavljam da to što je cigan mi ni najmanje ne smeta. Za njegovo političko opredeljenje mogu da kažem da je naivno i to mi pomalo smeta. A da se ugleda na mafijaša što je bio na čelu kluba, stvarno nemam pravu reč. Kao da žališ što i mi nismo kao oni.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Cane
Posts: 1100
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Cane »

Lalatović nije nikakav svetac, niti je bezgrešan, ali je po meni ubedljivo najbolje rešenje koje mi možemo naći na "trenerskom tržištu" koje je nama kao klubu dostupno. Menjati ga posle ovoga što je kako tako uspeo izvući od ove ekipe s kojom raspolaže bilo bi suludo i to nikako ne bih podržao, ko god da predlaže nešto tako. Bez njega na klupi, sa ovim timom, mi bismo bili negde oko prošlogodišnjeg mesta na tabeli i to je istina, koliko god neki nisu spremni da je prihvate. Tako da, ako neko iz uprave u ovom trenutku zaista namerava da pokrene pitanje trenera, neka dobro stavi prst na čelo i razmisli.
S druge strane, kao neko ko je od prvog trenutka svim srcem bio za njegov povratak u klub, njemu bi poručio da kako zna i ume mora naći načina da svoj temperament donekle obuzda i kanališe ga u kreativnom smeru a nikako u destrukciju. On i Vojvodina mogu biti dobitna kombinacija i sada i na duži rok, samo je potrebno da svi malo "smanje doživljaj" i u tišini reše sve nesporazume, ako ih ima. Sve drugo bi bilo loše i za njega i za klub.
Post Reply