Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10800
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Malo je cudno zasto nema nekih nasih igraca na ovoj utakmici.
Lalatovic je rekao da su neki povredjeni, ali nije naveo imena.
Takodje je rekao da mu fali drugi cfor i drugi levi bek, a to je sve imao i od gotovog napravio veresiju.
Golman Simic je imao operaciju, ako se dobro secam, ali nije jasno zasto nema Rockova i zasto je Vuklis doveden iz Kabela, ako je Toroman drugi golman? Jedino ima smisla, da je Rockov na izlaznim vratima Vojvodine.
Nesto vise cemo videti u sredu protiv Spartaka.
PS
Veoma tuzna vest je da je preminuo Vasa Rutonjski. Vasa je bio deo Nase Vose.
Iskreno saucesce porodici.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Pera Centar »

https://www.transfermarkt.com/goran-vuk ... ler/124702" onclick="window.open(this.href);return false;
Last edited by Pera Centar on Sun Jan 19, 2020 12:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Djisa
Posts: 1230
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Pripreme

Post by Djisa »

Pera Centar wrote:Izgleda da je u ovom prelaznom roku jedini kriterijum da igrac ima oko 30 godina.Da nista znacajno nije napravio u dosadsnjoj karijeri i evo ga u Lalatovicevoj Vojvodini.


https://www.transfermarkt.com/goran-vuk ... ler/124702" onclick="window.open(this.href);return false;

Strašno, tuga, šta mi dovlačimo!
Kup je nas!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4851
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

Ne vidim problem ako se napravila trampa Toroman-Vuklis za ovu polusezonu, da mali Toroman dobije utakmica u nogama, a mi dobrog golmana za rezervu i talenta u formi za narednu sezonu, kad/ako se Emil proda.
Turija wrote:Takodje je rekao da mu fali drugi cfor i drugi levi bek, a to je sve imao i od gotovog napravio veresiju.
Turija, ako je istina to sto se prica po soru za Lazeticeve igrace i atmosferu u svlacionici, onda mislim da trener ima pravo da ih odstrani iz ekipe. Ko zna sta je njima Lazetic rekao u dolasku, ali ako ne igras s dva napadaca (sto Lalatovic jako retko radi), nije bilo smisla dovesti Nikolica, jer decko za ovu ligu nikom ne moze biti rezerva. Slicno vazi i za Vucica. Nase dete igra na poziciji levog beka, neko od koga mozemo zaraditi novce. Vucic je dobar levi bek i mogao je lagano biti prvi levi bek u nekom Vozdovcu, Spartaku,...

Druga opcija mora da dodje sa znanjem da je u datom trenutku druga opcija i da mora da radi na sebi da bi to promenio. U suprotnom, dolazi do nezadovoljstva, revolta i narusavanja atmosfere unutar tima.

Za ovu situaciju su samo i iskljucivo krivi klub i Lazetic. Prvo, dovodili su igrace pre dolaska trenera. Drugo, dovodili su igrace koje ovaj nije zeleo.
User avatar
Turija
Posts: 10800
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Slazem se sa tobom da je greska napravljena i da su cenu platili Nikolic, Vucic i FKV.
Generalno, ako sportski direktor postoji, onda on treba da vodi racuna o perspektivi sportskog dela kluba i rezultatima, a trener samo o igri i rezultatima.
Drugacije ne vidim ulogu sportskog direktora, ako je trener jaca funkcija, onda funkciju sportskog direktora treba ukinuti.
Zato smatram da trener i sportski direktor moraju prvo da usaglase stavove, a ako se mnogo razilaze, tu je OU da presudi sta je vise u interesu kluba ( kad nema dogovora).
Ne moze ni trener imati apsolutnu vlast. A, tu je i Skupstina da da konacno resenje, ako je disharmonija u klubu nepodnosljiva.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4851
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

Slazem se, ali u 90% slucajeva za rezultatski neuspeh ceh placa trener, a u ostali 10% trener i sportski direktor u paketu. Ja ne znam da li sam ikada video da cenu plati samo sportski direktor. Najverovatnije zato sto se u svakoj iole organizovanijoj ligi i klubu zna ko pije, a ko placa. Zato je po meni uloga trenera kljucna, prvi je na udaru. Sportski direktor je medijator izmedju onoga sta se desava na terenu i onoga sta se desava u kancelarijama. On je zaduzen da pronadje zajednicki jezik izmedju trenera i uprave, i ako takav ne snosi neku preteranu odgovornost za rezultate u velikoj vecini slucajeva.

Trener kaze da mu treba napadac odredjenog profila, idealno osoba A, B ili C. Sportski direktor vidi sta ima na raspolaganju, pa kaze da osobu A i B ne mogu dovesti zbog jakih ugovora, ali mogu osobu C, uz opasku da su osobe D, E i F takodje slobodne i uklapaju se u profil. Onda se sastavi lista prioriteta na osnovu svih mogucih parametara - od rezultatskog ucinka, godina, plate, isplativosti, pa se pronadje zajednicki jezik. Ponavljam, u organizovanoj sredini.

Lalatovicu treba druga opcija u spicu, a ne dve prve. Mrkaic iza sebe nema rezultat koji moze da iskoristi i trazi da bude prva opcija, dakle, mir u svlacionici. Ako hoces da budes prva opcija, izvoli, radi, pa cemo pricati. Nikolica ima iza sebe solidnu sezonu u partizanu, logicno je da ovde bude prva opcija, ali imamo i Matica u istoj situaciji, i eto problema zbog neplanskog dovodjenja.

Sledeca situacija - Lalatovic sada pored briga oko tima, rezultata, afirmacije klinaca, mora da brine i o tome kako ubiti nezadovoljstvo u svlacionici. Matic je u formi, Nikolic je dobar. Ko god da je na klupi, bice nezadovoljan. Nije ovo Mancester Siti pa da moze mirne duse da sedi na klupi dve utakmice, pa onda odigra dve, jer zna da ce odigrati 20+ utakmica u najjacoj ligi na svetu, plus kupovi, plus LS, pa kad mu dosadi, otici u neki Njukasl, i dalje igrati najjacu ligu na svetu i biti alfa i omega u timu.

Ovi momci su gladni ugovora, u vrlo zrelim igrackim godinama. Svaki minut na terenu im je bitan da pobegnu iz ovog smeca od lige i zarade koji dinar.

Druga opcija je da prilagodjava taktiku tome da nabije oba napadaca, pa da onda izvise Eze ili Bojic, pa posledicno i Neskovic i Zukic za svoje minute. Takodje, to ga ostavlja bez rezervnog napadaca za slucaj da jedan od njih dvojice zakaze i onda opet seci usi i krpi du*e, stavljaj Zukica na spica, levog beka na krilo, golmana u vezni red.

Njega igraci generalno vole i ume da kontrolise svlacionicu, sto znaci da tu stvari nisu bile bas najcistije. Ili on hoce ''svoje'' ili je Lazetic tu nesto smuljao za sebe, a s obzirom da znamo lik i delo obojice, ne bi me iznenadilo da je oba. :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10800
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Slazem se i ne bih imao sta dodati. :cheers:
Jedino sto mislim da je Lalatovic previse zadrt i sujetan. Hoce 100% po svom, a to u kolektivu ne moze, cak i kad si vlasnik.
Po svemu sudeci, Lalatovic je sa ovakvim ,,pojacanjima" pojacao nasu klupu.
Mislim da je to bespotrebno, jer nama trebaju igracka pojacanja u startnih 11. Za eventualnu Evropu, tek, da ne pricamo (jer, sada se priprema ekipa za LE u ozbiljnim klubovima).
Za klupu imamo sasvim dovoljan igracki kapacitet.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9889
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post by Voja »

Ako se nekad vratimo na staze stare slave i postanemo ponovo brend u Vosi nijedan igrac pri potpsu nece znati da li je planiran za startera ili klupu,vec ce morati da se bori za poziciju od prvog radnog sata u klubu,a ne da razmislja o tome,kako sto pre da smugne u veci klub i za vecu lovu
Image
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Pera Centar »

Voja wrote:Ako se nekad vratimo na staze stare slave i postanemo ponovo brend u Vosi nijedan igrac pri potpsu nece znati da li je planiran za startera ili klupu,vec ce morati da se bori za poziciju od prvog radnog sata u klubu,a ne da razmislja o tome,kako sto pre da smugne u veci klub i za vecu lovu
Po tvojoj logici, ako dovedemo Mesija od treba da se bori za mesto u timu.
Po istoj tvojoj logici kad je 1987-me doveden Miloš Šestić nije trebao da ima obezbeđeno mesto u postavi, već je trebao da se dokazuje.
User avatar
Djisa
Posts: 1230
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Pripreme

Post by Djisa »

Pera Centar wrote:
Voja wrote:Ako se nekad vratimo na staze stare slave i postanemo ponovo brend u Vosi nijedan igrac pri potpsu nece znati da li je planiran za startera ili klupu,vec ce morati da se bori za poziciju od prvog radnog sata u klubu,a ne da razmislja o tome,kako sto pre da smugne u veci klub i za vecu lovu
Po tvojoj logici, ako dovedemo Mesija od treba da se bori za mesto u timu.
Po istoj tvojoj logici kad je 1987-me doveden Miloš Šestić nije trebao da ima obezbeđeno mesto u postavi, već je trebao da se dokazuje.
Pa naravno, to i jeste logika. Sestic je na pripremama i utakmicama pokazao da treba da igra, a Djuric koji je ovde mlatio je bio potpuni promasaj i opet je morao da igra, cak je bio i kapiten na poslednjoj utakmici iako mu je ugovor isticao za mesec dana. To ozbiljan klub ne bi smeo da dozvoli. Niko ne sme da igra, ako to pravo nije zasluzio na terenu.
Kup je nas!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9889
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post by Voja »

Djisa wrote: Niko ne sme da igra, ako to pravo nije zasluzio na terenu.
Upravo to!!! Pa sta ako je Mesi!? Mozda on u Vosi nista ne bi pokazao,i onda da ga drzimo u timu zbog igara u Barsi!? :mrgreen:
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3886
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Pripreme

Post by Red Marquis »

Taj Mesi nit zna srpski nit zna ruski. Šta će on Lalatoviću? Nek gura još u toj Barseloni, ovde se ne bi uklopio. Plus njegovom menadžeru verovatno bi bilo čudno da mora oko procenata od sledeće prodaje dogovara i sa trenerom i sa sportskim direktorom, a verovatno i sa još ponekim u/oko kluba. Komplikovano mnogo. Bojim se da ćemo teško do njega :mrgreen:
Io odio Belgrado
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8907
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Pripreme

Post by Radoye »

Ma svakako ne bi prosao probu... :deal:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Pripreme

Post by severozapad »

Treba proveriti za Messija da li mu možda u ovom momentu ističe ugovor sa Barsom a i da postane kandidat za dolazak kod nas mnogo je nesto nagruvao statistiku i golove.
Dakle, ako učačka u naredne 3-4 sezone jedno 2, maksimum 3 gola, tek onda razmotriti njegov dolazak ali u tom slučaju nema šta da ga probamo već odmah u prvi tim.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Pripreme

Post by pedjans »

Možda bi jednostavno trebalo sačekati i videti kakvi su igrači koji dolaze kao pojačanja, bez obzira na statistike... I u prošlosti je oko te teme bilo mnogo promašaja i prilično prazne priče.
Post Reply