Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Pera Centar »

Kapiten može biti samo Rockov, bez dubljih opservacija sve ostalo je svinjarija uprave i trenerskog maga.
User avatar
Djisa
Posts: 1223
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Pera Centar wrote:Kapiten može biti samo Rockov, bez dubljih opservacija sve ostalo je svinjarija uprave i trenerskog maga.
+1
Kup je nas!
Teleptabis
Posts: 48
Joined: Mon Jan 22, 2018 10:52 am

Re: Transferi

Post by Teleptabis »

Pera Centar wrote:Kapiten može biti samo Rockov, bez dubljih opservacija sve ostalo je svinjarija uprave i trenerskog maga.
+1
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Da li bi nas, sada, pojacao ili bi napravili jos vecu pometnju?

http://www.zurnal.rs/fudbal/srbi-u-svet ... -i-po-dana" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2841
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Oće više neko izaći u javnost i reći pod kakvim okolnostima, uslovima i za koliko para je Ranko otišao u Kanadu? Jel ne tako davno bile su nuđene lepe pare za njega ali su odbili rečima Ranko će biti nosilac igre u narednim sezonama??? :shock:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

fare wrote:Oće više neko izaći u javnost i reći pod kakvim okolnostima, uslovima i za koliko para je Ranko otišao u Kanadu? Jel ne tako davno bile su nuđene lepe pare za njega ali su odbili rečima Ranko će biti nosilac igre u narednim sezonama??? :shock:
https://www.whitecapsfc.com/post/2020/0 ... eselinovic" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.whitecapsfc.com/post/2020/0 ... s-schuster" onclick="window.open(this.href);return false;

Prema ovome, doveden je na pozajmicu od godinu dana s opcijom za kupovinu, kazu da su pregovori bili teski jer je trebalo ubediti mladog igraca sa opcijama za transfer u Evropu da predje u MLS, i da je sve placeno onim fondom za zvezde koji sam pominjao (sto obicno sluzi za dovodjenje zvucnih imena na zalasku karijere s velikim platama, da se ne racuna za salary cap) mada se konkretne sume ne pominju. I da se jos ceka da papirologija legne, lekarski pregledi, radne dozvole i tako to.

Deluje mi da su se ovi bas ozbiljno zagrejali za Ranka i da su spremni da ga dobro plate (ako do konacnog transfera dodje, za godinu dana), kao i da su neke pare vec placene (cim spominju da su koristili Targeted Allocation fond da ga dovedu). E sad, koliko i kome tacno placeno - jebemliga.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Nahvalise Ranka, al' tesko vade novcanik, isto kao Sojic - polako s placanje. :greenbutt:
Saznadosmo i mi sve podatke o Ranku.
Verovatno ce mu dodati i neku funtu ( tezinsku - slabo je ovde jeo slanine :wink: ).
Rekli su da zele razvoj mladih perspektivnih igraca. Otprilike, sto sam u svom ranijem postu napisao i ocekivao. Veselinovic ima prostora za napredovanje.
Dobro bi bilo da i Rockov napravi ino transfer i da tamo nastavi razvoj. Ovde nije teziste na sportu i to koci razvoj nasih igraca. Ne treba da odu prerano, ali ne smeju ni da zakasne.

Ranko, srecno u Kanadi :lala: :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=1654399" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Izvinjavam se, ne zelim da budem dosadan niti da mislite da se sprdam.... ali.... http://www.zurnal.rs/komentar/92971/kak ... are-i-pare" onclick="window.open(this.href);return false; ... kako sam gledao od starta roka kada je rumun kao doveden kako je polako ali sigurno nestajao. Hahahaha koja prevara, doveden namerno da se zamaskira ono sto je svakom jasno,a to je da sa lalatom stranaca nece biti. Dok je rumun svugde figurirao kao pojacanje i davao argument lalatu da su te price laz, pa evo dovodi rumuna ... on u medjuvremenu otera Ezea, zamaja publiku sa rusom, da bi na kraju rumun nestao u zaboravu a tim zavrsio bas kako ga je on hteo, bez stranaca. Nema sta tu uopste bajati, covek ne trpi strance i to je to. Hrvata sigurno smatra pokatolicenim srbinom, Slavko jos dosao iz Grcke, a Mrkaic je nas covek (moj inace iz RS)....

Mislim, pisem ovo samo da ukazem koliko mi je smesno sta i kako se radi da se maskira ovo i kako se rumun i rus iskoriscavaju samo da ispadne da kao eto lalat nema nista protiv stranaca, kao evo dokaz. Ruznal pravi svakojake analize nije se setio da izracuna koliko je stranaca lalat oterao iz svakog kluba u koji je dosao. Jer ga pratim i bukvalno svi prelazni rokovi su mu ovakvi. Radi on sistematski, ali u iskoriscavanju nasih najboljih klubova da bi promovisao odredjene menadzerske igrace, gde god dodje rastera one sto smetaju a dovede one sa kojima je sema. Mediji su nam tuga i zalost i rade direktno po naredbi sta treba da pisu, koga da velicaju a koga da gaze. U to sve dodajmo sudije koji su tu ne da sude vec da garantuju dogovoren ishod, i eto kako lalatovici na kraju ispadaju jos i kao dobri strucnjaci. Ovo je sve tuga i zalost i sramota.

Pisem vama jer ko se seca zna da imam velike simpatije prema Vosi i zato sto mislim da je u vama kljuc resenja ovog problema i spas naseg fudbala. Nece moji blizanci nista uraditi, pa oni su i krivi za sve, a ostali su mnogo mali da bi mogli nesto uraditi. Preostajete jedino vi. Kada bi ste se ujedinili i mocno zahtevali promene, uspeli bi da uzdrmate ove lopuze, ali za to morate sami da istinski zelite te promene i da ste slozni oko njih. Ja sam ponosan na vas jer ste vi ti koji ste od starta shvatili pravi fudbalski duh. Stvoreni kao srpski klub u gradu gde je svaka zajednica imala barem jedan svoj klub, i od pocetka se borite da dokazete da srbi imaju znanje i kapacitet da stvore uspesan klub. Cilj nije bio promovisanje srpskih igraca, vec je cilj bio promovisanje srpskog kluba kao sposobnog da postigne uspehe vece ili barem iste kao i ostali najbolji. Ja sam napravio onu listu svih igraca FK Vojvodine na vikipediji, i praveci je tacno sam gledao sastav tima u svim sezonama. Bili smo gospoda koja je cak pocela da skautira igrace sirom Panonije i Banata, dovodi strucnjake iz tadasnjeg fudbalskog centra, Beca, prati i usvaja sve najnovije trendove, a sto se igrckog kadra tice, za potrebna pojacanja se islo i do Segedina (braca Abraham, Dudas) ili i do Praga traziti Slaviji da nam pozajmi Capeka. Klub je bio odraz srpske sposobnosti, snalazljivosti i prilagodnosti. Publika je dolazila na stadion kao gospoda zeljna da gleda spektakl i pobede, a ne neku decurliju zeljnu odlaska. Nadam se da ovim primerom jasnije objasnjavam u cemu je problem, jer problem pocinje od korena, od samog pristupa. U ovoj danasnjoj Srbiji u kojoj je nazalost najcesca rec postala "prosto". Ako se pitate zasto vas pratim komentarisem ovde, odgovor je zato sto sam navijac predratne FK Vojvodine i verujem da sigurno ona i dalje postoji, onakva ambiciozna i gospodska, ali nazalost sakrivena iza gomile smeca koje su razne interesne grupe danasnjice uspele da nagomilaju na nju. Volim Vojvodinu jer je jedini nas klub koji je punim prsima uzeo da stvara MILIONERSKI tim 1930tih. Pored svih teskoca, pored Beograda koji je krao sve igrace, Zagreba koji je usao od starta sa decenijom vise iskustva od svih ostalih, Vojvodina je ta koja je hrabra da uzme sebi na teret toliku ambiciju! Za ove novije koji ne znaju bilo bi odlicno da se upoznaju sto vise sa tim delom istorije kluba. Da nije poceo drugi svetski rat Vosa je imala ne samo tim, vec i strukturu iza nje koja bi joj garantovala sigurno titule i uspesan period kojem ko zna gde bi bio kraj.

A sad vratimo se na tralalatovica, upravu, nas savez, ambijent, mentalitet... prelaznom roku... Ja recimo da sam bio u komi 3 godine i da mi pokazete sadasnji tim ja bi glat rekao da je Mladost iz Lucana. Sve sto vodi Vosu da lici vise na Mladost iz Lucana, terajte to, uzimajte ljude koji ce barem dati sve od sebe da vrate Vojvodinu na onu staru gospodsku koja je bila.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Transferi

Post by severozapad »

Sve od gore se moze potpisati i tu ne vidim problem. Ono cega se doduse jasno secam je da nam se slicna podrska u borbi protiv drugih, tvojih crnih nudila od crvene strane nakon finala kupa 2011. Koje je tvoje misljenje o toj utakmici i generalno tih par godina u nasem fudbalu?
Naravno da je ovo katastrofa od fudbala, lige, drzave ali sta bi rekao o nasoj Vojvodini da smo tada izasli iz lige i kupa sto je po mom misljenju bilo jedino ispravno uraditi.
Pitam iz razloga sto je kod navijaca/simpatizera jednog od ta dva kluba uvek zanimljivo da sve nepravilnosti uocavaju onda kada je njihov klub u ligi drugi a kada je prvi, nekako se sve stavlja sa strane i dok se takmici za tu Ligu sampiona lakse se podnosi sto je ovde teska muljčaga na svakom koraku.
Ne, ne krece se od nas nego se krece bas od tamo, i verovatno da dok ta dva kluba postoje nece ovde biti srece za ostale ili za posteno takmicenje.
:lala:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

severozapad wrote: Ne, ne krece se od nas nego se krece bas od tamo, i verovatno da dok ta dva kluba postoje nece ovde biti srece za ostale ili za posteno takmicenje.
:lala:
:cheers:

Dok se dvoglava azdaja sa topciderskog brda ne ugasi, rasformira, stadioni preoru i razbaca so da nista vise nikad ne nikne na njihovom mestu, i dok se ne sprovede lustracija da bilo ko ko je sa njima ikakve veze imao bilo kao igrac i to od petlica pa nagore, bilo kao deo "struke", bilo kao funkcioner, pa cak i kao obican navijac sa tribine ne moze vise da vrsi bilo kakvu funkciju u sportu u Srbiji preporoda ne moze biti. Samo totalna amputacija trulog i zagadjenog tkiva moze da pomogne smrtno obolelom pacijentu da prezivi. Sve manje od toga je pisanje uz vetar, samo da izgleda da se nesto radi a ustvari nista da se ne uradi.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9876
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Na ovom forumu je brdo ljudi koji iskreno pre svega vole fudbal,pa u njemu Vojvodinu. Vojvodinu kakva je bila mozemo samo da nosimo u nasim srcima,i pokusamo da njene vrednosti prenosimo decici do desetak godina starosti,i jedino ce to biti pobeda ako uspemo da im usadimo ljubav prema klubu koju i mi nosimo. Od trenutnog stanja,izlaza nema u narednih 30-40 godina
Image
User avatar
Milan
Posts: 4242
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Milan »

Ja recimo da sam bio u komi 3 godine i da mi pokazete sadasnji tim ja bi glat rekao da je Mladost iz Lucana.

:rolll:


A sad ozbiljno... Koliko je ovo istinito! :oops:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Transferi

Post by Danilo »

Citam zvezdini klinci u osmini finala kupa šampiona.Izanalizirajte tu ekipu zvezde , jedno 6 igraca iz nase generacije 2002 pantini klinci, ostatak je u cukarickom i partizanu.
Tuzno
Mali Miric se vratio...
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

severozapad wrote:Sve od gore se moze potpisati i tu ne vidim problem. Ono cega se doduse jasno secam je da nam se slicna podrska u borbi protiv drugih, tvojih crnih nudila od crvene strane nakon finala kupa 2011. Koje je tvoje misljenje o toj utakmici i generalno tih par godina u nasem fudbalu?
Naravno da je ovo katastrofa od fudbala, lige, drzave ali sta bi rekao o nasoj Vojvodini da smo tada izasli iz lige i kupa sto je po mom misljenju bilo jedino ispravno uraditi.
Pitam iz razloga sto je kod navijaca/simpatizera jednog od ta dva kluba uvek zanimljivo da sve nepravilnosti uocavaju onda kada je njihov klub u ligi drugi a kada je prvi, nekako se sve stavlja sa strane i dok se takmici za tu Ligu sampiona lakse se podnosi sto je ovde teska muljčaga na svakom koraku.
Ne, ne krece se od nas nego se krece bas od tamo, i verovatno da dok ta dva kluba postoje nece ovde biti srece za ostale ili za posteno takmicenje.
:lala:
Ona finala kupa? Oni su mi prelili lonac i potpuno promenili nacin na koji gledam na fudbal. Tad sam se nasao prvi put u sokantnoj situaciji da u sred utakmice prestanem da navijam za moj klub. Do tada je to meni bilo nezamislivo uopste. Bio sam u soku, nisam mogao da verujem uopste sta se desava. Ali sam dovoljno mator vec bio da bi lagao sam sebe i ubedjivao se u obrnuto. U sred utakmice prestao sam da navijam za moj Partizan i poceo sam da navijam za vas. Pobesneo sam jer sam namirisao sta se desava i shvatio do koje mere je nas fudbal bolestan. Do tada sam se jos nekako naivno ubedjivao da stvari u nasem fudbalu nisu dobre, ali da je to normalno, krajnje i u Portugalu gde zivim fudbal je pun mafije i lopovluka, svugde je, pa naravno da je i kod nas, ali sam tada shvatio da je nas fudbal pao u daleko dublji nivo dekadencije sto me je kao patriotu veoma uzdrmalo.

Kako se sve desilo? Te sezone, 2010/11 smo vec bili prvaci, i to me je vec cinilo zadovoljnim jer je glavno bilo obavljeno, igrati kvalifikacije za LS. Ali te sezone sam naslucivao vec neke mracne strane te titule. Moreira je nesto ranije bio oteran na ruzan nacin iz kluba sto me je razbesnelo. Posto zivim dugo u Portugalu, Moreirina uloga u Partizanu mi se normalno strasno dopadala. Zbog dolaska Moreire, mogao sam u portugalskim sportskim novinama redovno da pratim nasu ligu jer su oni zbog njega redovno davali izvestaje kako je odigrao, sta je Partizan uradio i stavljali tabelu. Zbog Moreire je ceo Portugal redovno citao na stranama o medjunarodnom fudbalu barem sekciju o nama i nasoj ligi. Mozda ne deluje odmah evidentno, ali znate koja je razlika biti potpuno neka ignorisana liga, ili biti liga redovno pracena u kojoj barem rezultati i strelci su spomenuti? Pa to je samim nasim igracima dizalo rejting u Portugalu jer bi kroz izvestaje o Moreiri i kako je igrao upoznavali i imena ostalih igraca, a i sa tabele rezultata, redovni strelci cak i manjih klubova bi usli u radar svih koji prate fudbal.

Tada sam shvatio da to sto je nasa liga imala sto je izdvajalo od drugih iz okruzenja, je to sto posle 90tih, ratova i sankcija, kad smo se vratili tada su se ljudi sirom sveta uglavnom i dalje secali nas kao Brazila Evrope, i nasa liga cak i toliko oslabljena u odnosu na onu zajednicku saveznu, ipak je i dalje imala reputaciju i respekt. Hteli to da priznamo ili ne, cinjenica je da svi imaju domace talente, ali ono sto izdvaja zapadnu Evropu i najace lige je sto su magnet igracima iz drugih krajeva. Tako i kod nas, imaju i bosanci, i makedonci, pa evo sad i slovenci cak (!!!) talente, svako da zadrzi svoje talente i svi bi bili relativno egal, nego ono sto pravi razliku je da ti napravis atraktivnu ligu i klubove i sponzorima i igracima sa raznih strana sveta. Zasto i ja pricam stalno o ovoj temi stranaca? Zato sto je ona tabu u nasem fudbalu i bila je presudna u jednom trenutku da odredi koji ce pravac nas fudbal da odabere. Sta je bila stvar? Sto su nam neprijatelji sakcijama unistili sportove, 3 godine ne ucestvovanja na medjunarodnoj sceni je kobno bilo nasem fudbalu. A tada se upravo svet okrenuo ka globalizaciji. Masa nasih i fudbalera i strucnjaka je otisla na sve strane sveta. Kada su sakcije ukinute nasli smo se u situaciji u kojoj su svi strucnjaci otisli vani a kod nas ostali i uzjahali oni sto ih niko nije hteo. Uz njih je u paketu i mafija usla i videla profit u prodaji igraca. Tu je nastao konflikt, jer smo na jednoj strani imali strucnjake po celom svetu zeleci da nam posalju egzoticne zvezde u nase klubove, a sa druge strane mafiju kojoj jacanje tima nije uopste bio cilj, niti dovodjenje konkurencije igracima koje su oni idealizovali za "forsiranje" da se sledeci uvale nekome. Secam se pocetkom 90tih spanske i portugalske lige, da li 92 ili 93, svaki klub je imao barem jednog jugovica, jer je dovesti naseg igraca bio garant dobar potez. Od Reala i Pedje (mada je preko Valensije dosao), Barselone i Prosineckog, do Druleta iz Rada koji postane zvezda Porta. Cak su i njihovi seoski klubovi dovodili anonimuse iz nasih nepoznatih klubova, ma samo da je na -ic i bio je garant. I odjednom sredinom 90tih, prvo Rambo, pa Ognjenovic, krenu da se redjaju promasaji. Stvorilo se preveliko ocekivanje a nas fond igraca se iscrpeo, a nasi u nasim klubovima gledali samo kako najbolje da prevare na brzaka. Tad je vec zavladao nasim fudbalom grupa ljudi koji su delili taj pilicarski mentalitet, i zgrabili fotelje i dogovorili se da cerupaju koku makar ostala gola, bolesna i jadna, sve dok im daje zlatna jaja.

Tada cela jedna generacija nasih sto su bili uspesni vani i ima volju da se vrati, ali je docekana na noz. Sloj ljudi koji je zavladao nasim fudbalom je onaj najadniji, nesiguran u sebe, pun neznanja i mrznje prema svemu i svima. Promene i napredak su im dnevna nocna mora. Sigurno da im ni savest nije cista tako da ni ne smeju da predaju vlast jer sledeci ce da ih raskrinkaju i na robiju posalju. Tole, covek koji je "uspesno" likvidirao firmu u Subotici, na televizijskoj debati sa Savom Milosevicem kaze kako je sramota da onaj stadion u Kragujevcu nosi ime nekog fabrickog radnika ... Covek doveden za predsednika prvo mog kluba, pa onda celog saveza, cak ni za te godine vec uposljen u fudbalu nije jednu jedinu knjigu o istoriji fudbala u Srbiji procitao da bi brem znao za Cika Dacu, uz Huga Bulija ocevima fudbala u Srbiji? To je bukvalno kao da si predsednik EPS-a a da ne znas za Edisona ili Teslu. Ali, da se vratimo na temu, tada je nastala jedna grupa u Srbiji, takozvanih "fudbalskih radnika" koji su Toleta doveli i koji manipulisu savezom kako hoce. Proglasili su rat svim povratnicima koji bi se umesali i pokvarili im planove, i zbog njih je ogroman broj nasih strucnjaka ostao vani onemogucen da doprinese sve sto moze kod nas. Manje poznati ljudi su dobijali direktne pretnje, a ko je bio prevelik zalogaj da ga tek tako sakriju bi prosao kao Antic. Nakon pobede nad Rumunijom i kad je postalo jasno da se zacementirao na mestu selektora, cim su saznali za njegove volje da modernizuje i popravi ceo nas fudbal, odmah su stavili kao prioritet broj 1 u savezu sabotirati Antu. Tek su se smestali u JA a iz saveza su vec mislili "samo jos fali da budemo uspesni i doguramo daleko, onda ga se tek necemo moci otarasiti, moramo da sve ucinimo da bude fijasko obavezno". Kakve je to sve promene Anta hteo? Ne znam. Ali covek ko je jedan od tvoraca danasnjeg spanskog fudbala je sigurno imao ideje i namere da nas razvije u tom pravcu, a mozete misliti koliko se to dopadalo ovim nasim pilicarima koji su i sami svesni da bi odmah ispali iz igre.

Posle teranja Ante, forsiranja Toleta, uvodjenja ogranicenja stranaca, sve mi je postajalo jasno. Pa stranci em smetaju sto su i ti jadnicci sto se nadju i pristanu da dodju kod nas bolji od tih njihovih poluproizvoda, em smetaju jer su svedoci namestanja i malverzacija. Bolje da u ligi igraju deca koja u slucaju problema oni znaju da pokucaju na tatina vrata i zaprete mu, nego neki stranci sa kojima ne mogu ni dve reci da razmene jer ne znaju. Ipak i pored svega i dalje sam navijao za moj Partizan, ali sam poceo da imam bas gorak osecaj kada su zbog povratka Sase Ilica odlucili da oteraju Moreiru. Ima i jos jedan razlog oko Moreire, u nekim medijima je rekao kako toliko voli Partizan, Beograd i Srbiju da bi voleo da zavrsi karijeru u klubu i ostane na nekoj funkciji ako moze, tipa skaut za strane lige ili tako nesto. Jadan Mo, nije ni slutio da je to zadnje sto su Bjeka, Tole i drustvo imali u vidu. Odlucili su da ga oteraju i tokom zimske pauze mu rekli da zbog visoke plate da bi kao odgovaralo da nadje neki klub, da ne brine, da moze i da ostane duze i propusti pocetak priprema da je najvaznije da nadje drugi klub, i on naivan to uradi, a u Ruznalu odmah prvog dana okupljanja tima udarna vest bezobrazni Moreira se ne javlja i ostao na odmoru, kao misli da je iznad kluba. Kad je posle nekoliko dana dosao ubedili su ga da je to bila kao ciganska propaganda, a kad je pocela da pada kritika pravih navijaca protiv uprave sto ga tera, pojavio se povratnik Krle koji je u intervjuu rekao sve najgore o Moreiri. Mo je otisao, Sale postao kapiten i harao u timu sa Krletom, ali meni to vec nije bio moj Partizan. Bjeka je dao intevju gde je rekao da su stranci krivi za sve, Tole poostrio ogranicenje... Shvatam da Ramadani upravlja nasim fudbalom i da ce sve da se radi samo da on prodaje sto bolje igrace. Meni kome je ta nasa skola bila draga tada prestaje da bude jer shvatam da ce zbog nje klubovi koji su odabrali drugacije da prave timove, recimo sa strancima, da plate ceh, a ja branim ideju da liga treba da ima raznovrsne klubove, da budu originalni, a ne da ih savez tera da budu svi isti i da im zabranjuje ovo ili ono. Piksi koji je imao veliki projekat u Zvezdi dobija bombu ispod auta, mediji insistiraju na Varkosa, u timu potpaljuju grupice gde domaci vodjeni Koromanom sabotiraju strance, i za godinu dana mu unistavamo projekat (da, moji iz Partizana). Inace, pogledajte tim koji je Piksi napravio. Ideja je bila da im se da vremena da se uigraju, naravno nije im se dalo vreme, inace mogli su da budu novi Saktar Donjeck. Meni je bas bilo interesantno da vidim moj Partizan da se takmici protiv takve Zvezde, ali sam hteo da ih pobedimo fer na terenu, a ne pokvarenjacki ovako.

I onda to finale. Imali smo vec prvenstvo i sve sto sam zeleo to je da gledam dobru utakmicu i da pobedi ko bude bolji. U sebi sam znao da i ako izgubimo da bi kup bio vama bas ta potrebna titula kao nagrada za odlican rad koji ste radili vec nekoliko sezona pre. Kad sam video tu pokvarenost da se sve radilo da vam se ne da kup prestao sam da navijam za Partizan i poceo da navijam za vas. Na terenu ste nas skroz bili nadigrali i uopste nije postojao razlog da vam se ta titula oduzme jos na onakav nacin. Tada sam shvatio da stvar nije bila u Partizanu i duploj kruni, nego da je stvar bila politicka i da je mafija odlucila da vi ne smete biti nagradjeni titulom jer niste bili mezimci FSS mafije nego ste uzimali strance i vodili tim savremeno kako u stvari treba. Da vam se dala titula ona bi mogla da ohrabri ostale klubove da slede vas model a to nije smelo nikako da se dozvoli. Sledece godine finale ista prica, postalo je jasno da je plan bio da se unistite i spadnete na ovo sada. Zato su vam i doveli tralalatovica, ima da budete poslusan klub koji forsira domace igrace za prodaju i decu. Nema vi tu da stvarate jak tim sa Merebashvilijima, Omaruima i drustvom. Pa da ugrozite jos i Partizanu prodaju dece, a sad videcete i Zvezdi su spremili da se sve okrene ka deci.

Zato, cim cujem nekog trenera da bude protiv ogranicenja stranaca i za da se ne teraju klubovi da forsiraju ikoga nego da svaki klub odabere sta mu je najbolje, e za njega cu znati da je cist inije umesan u ove pilicare. Savez u stvari treba da bude tu da olaksa klubovima zivot a ne sad ce jos morati sledece sezone obazno 2 omladinca svaki tim da ima na terenu, stranaca 4 sve skupa sa klupom, ma idi bre, treneri ce morati matematicara da imaju kao pomocnika...
Post Reply