Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

@ Minja
Da, puno je balasta u Vosi, da bi bila uspesna i profitabilna.
Sve sto si nabrojao je bacanje para, bez ikakvog efekta.

Sa Upravom i sportskim delom mora postojati neka spona, da li u vidu SD ili Kordinatora ili kako si napisao Logistika.
To mora biti profesionalno pokriveno ( Sportski direktor, Sekretar Kluba, Knjigovodstvo i racunovodstvo, treneri i igraci).
Sve ostalo outsoursing i placeno po kvalitetu i ucinku - bar dok ne stanemo na zdrave osnove.
Tako se jedino mozemo izvuci iz duga.

Necemo da priznamo realnost, ali mi smo sada u situaciji kao kada su se pripreme obavljale na Andrevlju i pored pruge. S tom jednom, ali jako vrednom, razlikom sto smo onda imali i rezultate i vrhunske igrace i trenere.
Sad imamo i FCVB i kupicemo savremenu opremu, ali da nevoljno citiram izreku jednog predsednika: sve je do kadrova.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3963
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

Minja wrote:
Turija wrote:@ Minja
Da, puno je balasta u Vosi, da bi bila uspesna i profitabilna.
Sve sto si nabrojao je bacanje para, bez ikakvog efekta.
Srbijagas, kako je dosao, tako moze i da ode. To je jedan tekst u novinama. Jedna kratka objava. Sta onda? Vojvodina je u situaciji da dise na skrge, a citamo o nekakvim platama i cudima. To nije normalno. Takmicenje u kojem cemo ucestvovati naredne sezone meni vise deluje kao "Zanimljiva geografija" nego neko ozbiljno takmicenje. Upoznavacemo klubove iz liga slicnih nasoj. Realno, koga ce to da interesuje? Mozda gresim dusu, nisam ispratio kakva je prohodnost i sta sve treba da uradimo da bismo nesto zapravo uradili, ali mi deluje da je mnogo vaznije da se klub priprema za vreme iza Srbijagasa nego da angazuje dodatne, potencijalno i skupe, strucnjake ovakve i onakve, placa skupe igrace, jer nas rezultat je uglavnom isti. Pa to smo konstatovali jos pre 10 godina. Secate se da smo analizirali trenere i da smo dosli do zakljucka da ko god da je sedeo ima na kraju vrlo slican saldo. Plus minus koju pobedu gore ili dole. A, zamislite da SG napusti Vojvodinu za sest meseci. Gde smo? Ima li nas?
Liga Evrope 2 odnosno Liga Konferencija ili kako se već zove uopšte neće biti lako takmičenje jer kako sam pročitao opet će gotovo pola timova biti iz liga petica jer će iz tih liga prohodnost imati timovi koji su npr u Engleskoj od 7og do 9og mesta i sl...
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Uprava

Post by severozapad »

Nekada otvorim ovaj forum i vidim da se prica ozbiljno o organizaciji kluba ili fudbalu u Srbiji pa samim tim i nasem klubu na nacin da tu nesto malo fali i to je to.
Nama je na jednoj finalnoj utakmici pre sada vec 10 godina demonstrirana sila sta se desava i kada se ispune svi igracki/navijacki (ne mali broj ljudi je bio tada u Beogradu), necu reci organizaciono jer verujem da ipak velikoj vecini navijaca nije odgovaralo kako nam se vodi klub.
Ovde zaista nema price o tako necemu dok god zivimo gde zivimo i pristajemo da ucestvujemo u ovom cirkusu od lige.
Nekada se zalomi da neko zobne pokoju mrvicu koja se provuce pored dve odvratne tvorevine iz bg ali to je manje vise to.
Bude mi malo i zao sto se ovde ljudi upljuju oko nekih stvari a to je tako zalud baceno vreme i pokusaj normalnosti u ovom mulju od lige da nisam siguran sta mi sve pratimo ovde ali ajde.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Uprava

Post by Brane »

severozapad wrote:Nekada otvorim ovaj forum i vidim da se prica ozbiljno o organizaciji kluba ili fudbalu u Srbiji pa samim tim i nasem klubu na nacin da tu nesto malo fali i to je to.
Nama je na jednoj finalnoj utakmici pre sada vec 10 godina demonstrirana sila sta se desava i kada se ispune svi igracki/navijacki (ne mali broj ljudi je bio tada u Beogradu), necu reci organizaciono jer verujem da ipak velikoj vecini navijaca nije odgovaralo kako nam se vodi klub.
Ovde zaista nema price o tako necemu dok god zivimo gde zivimo i pristajemo da ucestvujemo u ovom cirkusu od lige.
Nekada se zalomi da neko zobne pokoju mrvicu koja se provuce pored dve odvratne tvorevine iz bg ali to je manje vise to.
Bude mi malo i zao sto se ovde ljudi upljuju oko nekih stvari a to je tako zalud baceno vreme i pokusaj normalnosti u ovom mulju od lige da nisam siguran sta mi sve pratimo ovde ali ajde.
Upravo tako. Trenutno smo u simulaciji fudbala. Dokazali smo se da necemo talasati, ne pravimo buku, ne pokusavamo da ometamo stub srpstva u svojoj misiji. Za uzvrat dobismo Srbijagas kao slamku spasa, zeleno svetlo da jurimo sekundarne sportske ciljeve i to je to. Pre 20g sam mislio da ce se stvari promeniti. Da ce se fudbal u Srbiji reorganizovati kao u Poljskoj, Ceskoj, Madjarskoj. Eh, mlados', ludos'.
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ate/378077" onclick="window.open(this.href);return false;

Posto je u nadleznosti uprave, postavio sam link u ovaj topik.

PS
Dobro bi bilo procitati, jos jedanput, Minjin post iznad.

Mali je budzet Vojvodine u odnosu na blizance, ali Vosa nema sopstvene izvore prihoda da placa igrace koje ne moze prodati na ino trzistu i koji joj ne donose evropske bodove.
Ne moze se funkcionisati po paroli ,, snaci cemo se nekako".
Mora se napraviti plan i sistem.
Nema nama ko da nam pomogne, osim sami sebi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Situacija u našem klubu me jako podseća na situacije u našim javnim preduzećima, koja su privatizovana, pa uništena. Dolazak novog direktora(uprave) koji spašavaju sitauciju, stalni pozivi političarima(gradonačelniku) u pomoć, svakodnevno povećanje duga, afere za aferom, a radnici bivaju koleteralna šteta.

Sad je samo pitanje: da li će nas veštački održavati u životu ili će nas uništiti?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

MiSmoFKV! wrote: da li će nas veštački održavati u životu ili će nas uništiti?
Pa dok ima sta da se lapa na procentima sto od plata sto od transfera bicemo interesantni za odrzavanje, da li u ovoj istoj varijanti ili pod nekim resetom / fuzijom ali i to sad vec polako utanjuje, govorim generalno o nasem fudbalu, ako ne racunamo blizance ovo ostalo su mrvice spram onoga od pre samo par godina. Bar je moj utisak takav.

A kad skroz presusi onda ce im naprasno gradjevinsko zemljiste postati interesantnije pa ce postojanje klub(ov)a da im bude samo smetnja. I onda se zna sta sleduje.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
slanobarac
Posts: 3602
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

Potpuno podržavam štrajk ali razlozi koje su naveli su sebični. Pisao je lično trener bot SNS. Kašnjenje plata je bilo i pre baškarenja u Turskoj. Što tamo nisu igrali nožni tenis ili cica mace? Verujem da u 90% klubova u svetu kasne plate i tvrdim da one nisu razlog ove situacije. Samo u klubu niko nema muda i niko ne voli dovoljno Vošu da stane i kaže DOSTA, OVAKO VIŠE NE MOŽE!!!
ps:Niko srećniji od mene da vam danas isplate sva dugovanja i da naredni meč pokažete sve što vas je bot naučio u Turskoj. Da vidite svi skupa u klubu gde su vam limiti.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
srkins
Posts: 1449
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

Iskreno nadam se da je ovo prilika da se klub ocisti od mnogih u njemu
Od uprave i ljudi bliski upravi koji imaju dosije deblji od mnogih knjiga na fakultetima
Od trenera koji nije progurao niti jednog mladog igraca za ovo vreme u klubu a zna da od toga zivimo plus nas svojim ponasanjem konstantno bruka
I od pojedinih igraca ne smeta mi sto sada strajkuju ok je to doduse u blizancima kasni jos vise , smeta mi sto su pojedine utakmice odigrane kao partija noznog tenisa
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Uprava

Post by naseljekolumbija »

Јако тешка ситуација, увек ће доћи неки нови снајпери и нове гарнитуре лопова и оних којима је ФКВ задња рупа на свирали. Моје мишљење је да постоје две опције- или неко као Бата или решење типа као РФК Нови Сад, бетон лига и ресет али ја не видим људе који би из љубави повели овај клуб ка некој светлијој будућности...
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Mislim da postoji i trece resenje, a to je sto je rekao Lalatovic, otprilike ovako:
Novi Sad je finansijski i privredno jak grad - ljudi ujedinite se, organizujte se, FKV nije skup klub za vas, a moci cete i da zaradite.

Za mnogo sta se ne slazem sa Lalatovicem, ali za ovo se apsolutno slazem.

Svi ljudi u jakim NS firmama imaju organizaciju, iskustvo poslovanja, zastitu kapitala...da ne nabrajam sve. Nije im nikakav finansijski problem da se ukljuce u rad FKV. Dobijaju lepu promociju, a kroz neku godinu moci ce da vrate ulog i da zarade.

Pravi primer je TSC.
Ide korak po korak. Ne uzimaju u pocetku skupe igrace, ali dovoljno kvalitetne da rastu sa godinama i kad zavrse stadion, stasace u ozbiljan klub. Kupice i skuplje igrace koji im nedostaju i igrati Evropu.

Isti model uradio i Osijek. I evo ga, pandam Dinamu.
Da li je Osijek renomiraniji fudbalski klub od Vojvodine, grad finansijski, i u svakom drugom pogledu, veci od Novog Sada?
Objektivno nije, ali objektivno Osijecani vole svoj grad i klub.

Krajnje je vreme da se Novi Sad pribere, a svi Novosadjani pocnu da vole grad u kojem zive, nevezano za bilo sta drugo.
Ljudi shvatite da zivite u tom gradu, da vam deca tu odrastaju, da grad treba da ima sadrzaj, a ne samo spavaonice.
Razmislite o buducnosti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3963
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Mislim da postoji i trece resenje, a to je sto je rekao Lalatovic, otprilike ovako:
Novi Sad je finansijski i privredno jak grad - ljudi ujedinite se, organizujte se, FKV nije skup klub za vas, a moci cete i da zaradite.

Za mnogo sta se ne slazem sa Lalatovicem, ali za ovo se apsolutno slazem.

Svi ljudi u jakim NS firmama imaju organizaciju, iskustvo poslovanja, zastitu kapitala...da ne nabrajam sve. Nije im nikakav finansijski problem da se ukljuce u rad FKV. Dobijaju lepu promociju, a kroz neku godinu moci ce da vrate ulog i da zarade.

Pravi primer je TSC.
Ide korak po korak. Ne uzimaju u pocetku skupe igrace, ali dovoljno kvalitetne da rastu sa godinama i kad zavrse stadion, stasace u ozbiljan klub. Kupice i skuplje igrace koji im nedostaju i igrati Evropu.

Isti model uradio i Osijek. I evo ga, pandam Dinamu.
Da li je Osijek renomiraniji fudbalski klub od Vojvodine, grad finansijski, i u svakom drugom pogledu, veci od Novog Sada?
Objektivno nije, ali objektivno Osijecani vole svoj grad i klub.

Krajnje je vreme da se Novi Sad pribere, a svi Novosadjani pocnu da vole grad u kojem zive, nevezano za bilo sta drugo.
Ljudi shvatite da zivite u tom gradu, da vam deca tu odrastaju, da grad treba da ima sadrzaj, a ne samo spavaonice.
Razmislite o buducnosti.
Pre svega da bi se započelo ovo što si napisao morao bi da se izbaci/skloni svaki kriminalac iz kluba i tu leži najveći problem.
Vojvodina ima među najboljim trening centrima na Balkanu. Uz TSC najbolji u Srbiji. Teleoptik odnosno Zemunelo je smešan sportski trening centar u odnosu na Vujadina. Da li je neko video kako trenira velikan iz Splita i u kojim uslovima? E pa mi imamo 100 puta bolje trening uslove od Hajduka i većine ostalih klubova na balkanu. I sam Bralić se iznenadio kad je video uslove za trening kod nas. Stadion je okej i uz malo šminke može da prođe ali je na nivou Stadiona Osijeka Gradskog Vrta umesto kojeg Mađarski investitori prave novi. Ali mislim da novi stadion i nije preka potreba u nekom skorijem vremenu već je preko potrebna reorganizacija kluba. Fudbalski klub Vojvodina ima sve osim ljudi koji rade u korist nje. Ako bi se sprovela privatizacija našeg kluba garantujem da bi de za dan javilo preko 50 ljudi ili firmi koji bi hteli da preizmu klub. Svima je jasno da u Vojvodini leži veliki potencijal ali dzabe mi sad pričamo trošimo vreme i zivce kada se nista od toga neće desiti.

Ostaviću samo deo iz Azrine pesme "blindirani brodovi
vozili te na četiri strane
zbilja si bio dosljedan
i velikodušan rođače

raspolagati tuđom mukom
nije mala zajebancija"
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

naseljekolumbija wrote:Јако тешка ситуација, увек ће доћи неки нови снајпери и нове гарнитуре лопова и оних којима је ФКВ задња рупа на свирали. Моје мишљење је да постоје две опције- или неко као Бата или решење типа као РФК Нови Сад, бетон лига и ресет али ја не видим људе који би из љубави повели овај клуб ка некој светлијој будућности...
Prijatelju, Bata ti je Snajper sa nekih 25 godina vise zivotnog iskustva.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Radoye wrote:
naseljekolumbija wrote:Јако тешка ситуација, увек ће доћи неки нови снајпери и нове гарнитуре лопова и оних којима је ФКВ задња рупа на свирали. Моје мишљење је да постоје две опције- или неко као Бата или решење типа као РФК Нови Сад, бетон лига и ресет али ја не видим људе који би из љубави повели овај клуб ка некој светлијој будућности...
Prijatelju, Bata ti je Snajper sa nekih 25 godina vise zivotnog iskustva.
Znaš kako kažu Radoye, iskustvo je najskuplja škola
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

MiSmoFKV! wrote: Znaš kako kažu Radoye, iskustvo je najskuplja škola
Jeste, ne kazem, narocito kad neko odabere karijeru "kontroverznog biznismena" gde cesto ne dodju ni do prilike da ga steknu dok stignu prekim putem Bogu na istinu. Ali upravo u Batovom periodu u klubu je postavljen kamen temeljac za ovo sto imamo danas, Snajper je Batova direktna posledica. Valjda je problem sustinski u tome sto su u klubu kriminalci, a ne to sto je nas danasnji kriminalac manji kalibar od onog kojeg smo imali pre 10-tak godina?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply