VOJVODINA u Evropi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Turija »

Voja, opet, zamrsio sa trik pitanjem da se dodje do pravih odgovora ( a i sam ga je posle dao ).
Ja ocekujem polupopunjeni zapad, vecinom pozera i malo pravih navijaca. Ostale tribine, slicno kao do sada.
Kako je @Milan napisao, ne zasluzuju oni bolje od 500 dusa ( Voja vrlo konkretno na primerima objasnio zasto).

Na kraju ce, kao i uvek, za igru, rezultate i posetu, kriv biti forum. Bez njega ,,cvetalo bi cvece i u nase preduzece".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
torrente
Posts: 511
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by torrente »

stizemo !!!,
Sremacki sinovi kad je najpotrebnije stizu najverovatnije sa sve Kupinskim popom!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
N13
Posts: 2070
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by N13 »

Koji oni ne zasluzuju? Uprava? Pa jel mi zbog uprave navijamo za klub? Nikad nece biti uprava koja ce svakom navijacu odgovarati (da li je ikada postojala takva uprava u vreme kada je fudbal poceo biti biznis, a ne samo sport?).
Slazem se, onaj ko zbog uprave dolazi na stadion, nema potrebe da dolazi (ne krivim takvu osobu ovde, kazem da ga razumem, ali je suprotno mom nacinu razmisljanja zbog cega se ide na stadion inace).

Ja ipak na stadion odem da podrzim klub za koji navijam. Ko god bio na terenu, na klupi, u lozi. Zbog Vojvodine idem, ne zbog njih. Vojvodina igra vazu utakmicu u Evropi, protiv velikog kluba. Sta me briga da li neko zasluzuje 500 i 500.000 navijaca... FKV kao klub zasluzuje svakako.

I pitanje za ove koji kazu da nece doci jer ne zasluzuju ovi iz uprave. Npr ako hipoteticki prodjemo Apoel, prodjemo i one posle Apoela, pa i one posle njih i udjemo u grupe. I tamo utakmica protov nekog premijerligasa. Da li cete onda doci (bice isti ljudi u upravi kao i sada) ili ce da se drzite stava da Vojvodina treba da igra Evropu pred 500 ljudi, jer tamo neko iz uprave nije po svacijem ukusu?

E sad, onaj stav necemo na stadion jer nema iskoraka. To je prica sa kokoskom i jajetom. Moj stav je da ni taj iskorak ne moze doci ako nema nas na stadionu.

Izvinjavam se na nesto ostrijem tonu, ali mi je bas neshvatljivo da neko ima vremena i mogucnosti da dodje, a nece iz gore navedenih razloga.
Duplof
Posts: 901
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Duplof »

Klub je ovim cenama karata oterao jedan broj navijača sa utakmice u četvrtak, i to je činjenica.
Koliko njih je odbila loša igra u prvoj utakmici, a koliko petarda u Beogradu?
Koliko njih neće doći zbog načina na koji se rešio slučaj Kabić?
Koliko njih će otići negde drugde, a ne na stadion, jer je prelazni rok odrađen (za sada) loše?
Koliko njih je, po ko zna koji put, poverovalo u neki napredak kluba i bivalo razočarano zbog toga što klub nije imao svoje "ja"?
Koliko još ima pitanja ovakvog karaktera?
Koliko je to "oteranih" (da li su navodnici potrebno, uopšte?) sa stadiona Karađorđe?
Koji je konačan rezultat?

Znam samo da bi ljudi i dali 1.500 za utakmicu u četvrtak da imamo odgovor makar na neko od prethodnih pitanja. Momci će dobiti podršku, ali nažalost, ne punog stadiona, to je realnost ovog našeg društva.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
ssnigd
Posts: 3407
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by ssnigd »

Deep Purple wrote: Mon Jul 31, 2023 1:42 pm Ako ljudi sad ne osete da može Apoel da se prođe pa da se napravi lepa uvertira i pred nastavak sezone onda ne znam. Ne dolazi nam neki amaterski klub već Kiparski velikan i klub sa jakom tradicijom u evropi. Dolazi njihovih 800 navijača ako želimo da nas bude tek malo više od njih… Neka nama ide na obraz i stojim iza toga da onda bolje ni ne zaslužujemo.
Nemoj da mislis da ti kontriram :mrgreen:
Publika utice dosta, ali nije glavni okidac na terenu. Igraci i strucni stab su ti koji su glavni za rezultat.
Bilo nas je i 5-6k i protiv Spartaka i Lucana (rekli bismo dovoljno da se pobede sa dva tri gola razlike), pa smo odigrali oba puta nereseno, nevezano za sudijsku kradju. Zasto mislimo da ce 8k protiv Apoela biti dovoljno za pobedu?
Neka se nas strucni stab malo zapita sta to rade, koga stavljaju u tim i kakvu taktiku im igraci sprovode. Zasto nasi stoperi i golmani ne mogu dva pasa smirena da odigraju pod pritiskom? Zasto nam igrace sredine terena pretrcavaju fintom tela (Milan je vec napisao u komentaru posle tekme)?

Barak Bahar posle tekme i pobede od 5:0:
Nisam zadovoljan presingom i pritiskom na protivnika

Radoslav Batak posle tekme i poraza od 5:0:
Mozemo da izvucemo neke pozitivne stvari :roll:

I hocete 8k na stadionu?!?! Pa menjajte pilicare u klubu i one koji ne doprinose kvalitetom. Napravite od ovog kluba nesto, pa onda trazite 8k na stadionu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
CRD FCV
Posts: 1686
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by CRD FCV »

N13 wrote: Mon Jul 31, 2023 2:23 pm Koji oni ne zasluzuju? Uprava? Pa jel mi zbog uprave navijamo za klub? Nikad nece biti uprava koja ce svakom navijacu odgovarati (da li je ikada postojala takva uprava u vreme kada je fudbal poceo biti biznis, a ne samo sport?).
Slazem se, onaj ko zbog uprave dolazi na stadion, nema potrebe da dolazi (ne krivim takvu osobu ovde, kazem da ga razumem, ali je suprotno mom nacinu razmisljanja zbog cega se ide na stadion inace).

Ja ipak na stadion odem da podrzim klub za koji navijam. Ko god bio na terenu, na klupi, u lozi. Zbog Vojvodine idem, ne zbog njih. Vojvodina igra vazu utakmicu u Evropi, protiv velikog kluba. Sta me briga da li neko zasluzuje 500 i 500.000 navijaca... FKV kao klub zasluzuje svakako.

I pitanje za ove koji kazu da nece doci jer ne zasluzuju ovi iz uprave. Npr ako hipoteticki prodjemo Apoel, prodjemo i one posle Apoela, pa i one posle njih i udjemo u grupe. I tamo utakmica protov nekog premijerligasa. Da li cete onda doci (bice isti ljudi u upravi kao i sada) ili ce da se drzite stava da Vojvodina treba da igra Evropu pred 500 ljudi, jer tamo neko iz uprave nije po svacijem ukusu?

E sad, onaj stav necemo na stadion jer nema iskoraka. To je prica sa kokoskom i jajetom. Moj stav je da ni taj iskorak ne moze doci ako nema nas na stadionu.

Izvinjavam se na nesto ostrijem tonu, ali mi je bas neshvatljivo da neko ima vremena i mogucnosti da dodje, a nece iz gore navedenih razloga.
+1
Nevernik II
Posts: 462
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Nevernik II »

Neizlecivi wrote: Mon Jul 31, 2023 2:06 pm

Edit:
Oprostite sve napisano, procitao sam da su karte 200/300/500, izgubio sam 1000 ispred ovoga.
Ja razumem da ovo motivise kupovinu sezonske, ali vi ste bre pavijani. Umesto da ste stavili cene karata da napunite ceo stadion, docice vam 3000 ljudi. Majmuncine.
Ja mislim da su ok cene ulaznica. 3 kraft piva :D

Ovo treba da bude politika i ubuduće. Besplatan ulaz ili 200/300 dinara dovede do toga da ljudi posle kukaju i na 1000 dinara. Ljudi u NS-u bi očekivali da upad na polufinale LŠ bude ispod 500 dinara.

Ko neće da dodje uvek lako nadje razloge da gleda iz fotelje, ko hoće da dodje doći i bez obzira na igru, upravu i cene.

Ja lično razumem da neko neće da dodje na običnu prvenstvenu utakmicu (tu uključujem i derbije) zbog loše igre, naprednjaka, uprave, gomile nekih drugih razloga..ali, da neće da ide na Vošine evropske utakmice, to mi je van svake logike.
User avatar
Maki
Posts: 1153
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Maki »

Ljudi, dva pitanja:
Da li vredi sezonska za Evropu?
Da li će možda ova ulaznica biti vezana i za groblje, kako je bilo poslednjih derbija?
Nevernik II
Posts: 462
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Nevernik II »

Maki wrote: Mon Jul 31, 2023 2:41 pm Ljudi, dva pitanja:
Da li vredi sezonska za Evropu?
Da li će možda ova ulaznica biti vezana i za groblje, kako je bilo poslednjih derbija?
"Svim vlasnicima sezonskih ulaznica biće omogućen ulazak na sve utakmice FK Vojvodina u sezoni 2023/24. u Super ligi, Kupu Srbije i UEFA takmičenjima u kojima je FK Vojvodina domaćin. Fudbalski klub Vojvodina napominje da će, zbog radova na stadionu „Karađorđe“, Vojvodina od prvog oktobra kao domaćin igrati na stadionu „TSC arena“ u Bačkoj Topoli, a sezonske ulaznice za sezonu 2023/24. važiće i za sve utakmice u kojima FK Vojvodina bude domaćin na stadionu „TSC arena“."
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1103
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Mare_Liman »

Свако ко неће доћи ради цене не може се назвати навијачем Војводине, да не претерујем, ал реално гледано исто важи и за оне који неће доћи из разлога које је навео Дуплоф, ако смо се коректно попуњавао стадион и у најгорим сезонама за клуб, 2017-2018,2018-2019, 2021-2022 кад су много већи смрадови седели у управи него сад, зашто не би и сад??? Заљубљени смо у овај клуб неко од малена неко после и да ради једног резултата, продаје играча близанцу или цене карте да не одем да поджрим вољени клуб у утакмици сезоне, а кад би исту ту утакмицу победили и кренули да играмо фудбал са још којим појачањем, па дај Боже изборили Европу, умешали се у борбу за 2. - 3. место све бих видео како пола тих не би дошло на стадион и називало се навијачима, људи са таквим менталитетом би окренули леђа клубу и у бетон лиги, је л' момци који су изгинули на Кипру, одиграли једну од бољих утакмица против циганије док смо играли 11 на 11 и остало не заслужују нашу подршку у утакмици сезоне ради неког ко седи у управи, па покојни Самарџић је једно од највећих смећа што је водио клуб па смо против Ласка и Паневежиса колко толко испунили делове које смо смели, нажалост клуб није био у стању да играмо европске утакмице сваке године и да се оваква једна против великана пропусти ? Због горе наведених разлога ? Једног дана, дај Боже у овом веку кад се будемо борили за титулу, играли Европу ил нешто и будемо пунили стадион, неће имати ту вредност да се у оваквим утакмицама после дебакла пробуди неки менталитет и дође и напуни се Карађорђе, да се подршка пре свега Војводини, онда и играчима ако је заслуже а по мени су и више него заслужили, на основу величине града, традиције, клуба, све испод пуног стадиона би била срамота, а ми се двоумимо да л ће бити 5 ил 8 хиљада... Шта је са чувеним цитатима који нас красе од близанаца од оснивања "МИ СМО ЈЕДНО ТО ЈЕ НАША СНАГА" "ЈЕБЕШ КУП И ТИТУЛЕ, МИ СМО ОВДЕ ВОШО ЗБОГ ТЕБЕ " , "ПОНОСНИ ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ" , "СТВАР КУЋНОГ ВАСПИТАЊА" ... Кућно васпитање је да дођеш после пораза од 5-0 са дететом, девојком, женом, татом, дедом и даш подршку екипи кад је најтеже, а не да кмечиш по друштвеним мрежама како је скупа карта, чиме су заслужили и сл. , не можемо се поредити са енглезима, 3,4 лига, пред испадање или пред улазак небитно ко долази увек пун стадион, хајде да заиста покажемо како се воли клуб и зашто нас красе сви слогани деценијама и зашто се разликујемо од близанаца ... СВИ НА СТАДИОН !
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Deep Purple »

@N13

@Mare_Liman

+1


I još jedna stvar ako neko i nema para na bacanje, neće nikoga vratiti sa stadiona. Pogotovo ne sa severne tribine. Mada pustiće svakoga i na ostale. Pogotovo ako neko i od omladine bude išao, sigurno će svakoga pustiti. Sigurno će ljudi ući. Da li u 5 ili 10 min nije važno ali će ući.

Puštali su cele prošle sezone na istok besplatno valjda mogu i za jednu utakmicu da “začepe” 1300 dinara…

EDIT:
Na primer evo idem da gledam u Frankfurtu koji je od mene daleko tri sata Bojana Veličkovića MMA borca iz Novog Sada u polufinalu Oktagona. Ja mu se kulturno javio u poruci, on se obradovao kad je čuo da hoće nekoliko nas iz Srbije koji žive preko da dođe da ga bodri. Doduše pratim relativno taj sport i Veličkovića (sjajan momak) ali meni ne treba puno da bih otišao nešto da gledam za šta sam zainteresovan. Naravno svi smo mi različiti. Vreme leti, trebamo da iskoristimo da pogledamo ono što volimo naravno u sklopu svojih i vremenskih i finansijskih mogućnosti.

I našim fudbalerima znači da li ih gleda 3.000 ljudi ili 10.000


Ko god ima vremena neka pogleda:






Vidite na primer komentar Uroša Nikolića ispod ovog videa. I igrači žive i igraju za i zbog dobre atmosfere.
Last edited by Deep Purple on Mon Jul 31, 2023 3:11 pm, edited 6 times in total.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Turija »

Do cega smo dovedeni kad mi Apoel smatramo evropskim velikanom? A nekad bi takvim timovima davali po 5 komada.
Nije problem 1500 din. problem je sta se nudi.

Teza dolazim zbog Kluba, jer volim Klub. Je li to isti onaj klub iz topika Zasto ste zavoleli Vojvodinu?
Okej je da Vosa ne moze biti stalno isto uspesna, ali da je stalno u padu i problemima, vise od 30 godina, tera navijace sa stadiona. Nije tacno da uprava nije klub. Itetekako jeste, jer klub su igraci, treneri, uprava i navijaci, a uprava je kapa svega toga. Od nje najvise zavisi kakav ce klub biti.

PS
Svi vi mladi momci, necete pisati ni nalik tako kao sada, ako budete cekali i nadali se dobrom fudbalu i Klubu 30+ godina.
30+ godina je sa Vosom kreni-stani i tu si di si ( ni za di si nisi).
A drugo, neka pokaze Grad da voli svoj klub.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9856
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Voja »

Nismo svi isti. I nikada ne bih osudio bilo koga ko hoce da dodje na mec niti bilo koga ko nece da dodje. Teza "podrzavamo Vojvodinu, a ne ljude u njoj" mi je onako... malo cudna. Zamisli imas devojku, suprugu, ona se (u najmanju ruku) ljubi sa brdo njih okolo i ti kazes podrzavam je jer mi je devojka, nije bitno kome se dala.

Ili se mozda svi otimamo da vozimo mercedesa iz 1968. godine, (jer eto nije bitno kako izgleda, mercedes je to, ja ga podrzavam.) ili tezimo sto novijem, brzem, modernijem, sigurnijem mercedesu. Za mene je ljubav stvar poverenja i obostranog davanja, odricanja. Ovde poverenje polako iscezava.

p.s. za mene je mec sa zvezdom bio mec sezone. Iz milion razloga. I svi cemo se secati godinama ove petice, Apoel cemo zaporaviti za par meseci, bez obzira na rezultat. Evo recimo ubedjen sam da se svi stariji vise secaju detalja sa utakmice koju smo izgubili na Karadjordju od zvezde sa 7:1 nego detalja npr. imena protivnika u Intertoto kupu koje smo savladali na putu do finala
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by Deep Purple »

@Voja niko vas ne osuđuje. Svačije pravo je da izabere da li želi da ode ili ne. Mi samo ovim pokušavamo da što više ljudi koji se dvoume oko toga da li da odu ili ne ipak poguramo da prevagnu na stranu odlaska na stadion.

P.S pogledaj podkast :cheers:
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1115
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: VOJVODINA - Apoel, četvrtak 20h (1:2)

Post by naseljekolumbija »

Turija wrote: Mon Jul 31, 2023 3:02 pm Do cega smo dovedeni kad mi Apoel smatramo evropskim velikanom? A nekad bi takvim timovima davali po 5 komada.
Nije problem 1500 din. problem je sta se nudi.

Teza dolazim zbog Kluba, jer volim Klub. Je li to isti onaj klub iz topika Zasto ste zavoleli Vojvodinu?
Okej je da Vosa ne moze biti stalno isto uspesna, ali da je stalno u padu i problemima, vise od 30 godina, tera navijace sa stadiona. Nije tacno da uprava nije klub. Itetekako jeste, jer klub su igraci, treneri, uprava i navijaci, a uprava je kapa svega toga. Od nje najvise zavisi kakav ce klub biti.

PS
Svi vi mladi momci, necete pisati ni nalik tako kao sada, ako budete cekali i nadali se dobrom fudbalu i Klubu 30+ godina.
30+ godina je sa Vosom kreni-stani i tu si di si ( ni za di si nisi).
A drugo, neka pokaze Grad da voli svoj klub.
+1
Управо сам ово хтео, ја бих волео да буде пун стадион. Али закон понуде и потражње је неумољив. Пун стадион може бити само ако је бесплатан улаз.( А мислим да против ових не би био ни да је бесплатан)
Одавно људи за 1 утакмицу овде неће ни 200 динара да дају а не 1200-1500
Post Reply