Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by slanobarac »

Voja wrote: Sun Mar 31, 2024 12:20 pm
1892 wrote: Sun Mar 31, 2024 10:59 am Deluje da ovaj sistem ima svoju draž, i da će utakmice play offa biti zaista interesantne.
A zamisli tek sistem sa 10 timova u ligi i 4x svako sa svakim

Svako, koga ne mrzi, može baciti pogled na tabelu hrvatske lige. Ostale su samo još dve ekipe koje imaju za čega da se bore. Ostali su na raspustu i ništa ne mogu promeniti sve i da žele. A ostalo još 8 kola do kraja. Može se taj sistem pretvoriti u monotoniju ako ima npr. dva dominantna kluba a malo mesta za izlazak u Evropu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
LIMAN
Posts: 218
Joined: Tue Aug 30, 2016 3:42 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by LIMAN »

Deep Purple wrote: Sun Mar 31, 2024 1:53 pm
Djisa wrote: Sun Mar 31, 2024 1:00 pm Ispada da kao cetvrti imamo najgori moguci raspored.

Cekamo 6. 7. i 8. na tabeli i zvezdu.

gostujemo partizanu, Tsc i 5. na tabeli

Група „А“ (Плеј оф):
31 коло: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8
32 коло: 4-1, 2-3, 6-7, 8-5
33 коло: 1-3, 5-7, 2-4, 6-8
34 коло: 7-1, 3-5, 8-2, 4-6
35 коло: 1-5, 4-8, 2-7, 3-6
36 коло: 8-1, 5-4, 6-2, 7-3
37 коло: 1-6, 2-5, 3-8, 4-7
Po meni je to najbolji raspored.
Slazem se, crne bismo izbegli da haranguju po stadionu jer samo na gostovanja i idu, sa ciganijom smo vec pokazali ove sezone u Novom Sadu da se mozemo nositi (kada je bila akcija da svaka sezonska ima jos kartu gratis), dolaze nam "losije" ekipe na Karadjordje sto znaci necemo morati da igramo po oranicama u gostima, a mi bismo isli na lepe stadione sto se tice trave (jna i TSC arena) i eventualno Kragujevac. Prihvatam oberucke 4. mesto i ovaj raspored
Само храбро до нове победе, але...
milancl
Posts: 485
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by milancl »

slanobarac wrote: Sun Mar 31, 2024 8:05 pm
Voja wrote: Sun Mar 31, 2024 12:20 pm
1892 wrote: Sun Mar 31, 2024 10:59 am Deluje da ovaj sistem ima svoju draž, i da će utakmice play offa biti zaista interesantne.
A zamisli tek sistem sa 10 timova u ligi i 4x svako sa svakim

Svako, koga ne mrzi, može baciti pogled na tabelu hrvatske lige. Ostale su samo još dve ekipe koje imaju za čega da se bore. Ostali su na raspustu i ništa ne mogu promeniti sve i da žele. A ostalo još 8 kola do kraja. Može se taj sistem pretvoriti u monotoniju ako ima npr. dva dominantna kluba a malo mesta za izlazak u Evropu.
Apsolutno si u pravu...

E sad, njima samo 3 kluba idu u Evropu ove sezone, dok nama ide 5 (a nama sledeće 4 kluba), što može dosta razlike da pravi... Kao i što njima samo 1 ekipa ispada, da ispadaju 2 ili pretposlednja da igra baraž, bila bi druga priča.

Po meni je za nas idealno 12 ekipa, sa dve opcije - trokružno, što je po meni bolje, ili posle 2 kruga deliti ligu na play off i play out, ali bez deljenja bodova. U prvoj opciji 33, u drugoj 32 kola...
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Radoye »

slanobarac wrote: Sun Mar 31, 2024 8:05 pm
Voja wrote: Sun Mar 31, 2024 12:20 pm A zamisli tek sistem sa 10 timova u ligi i 4x svako sa svakim
Svako, koga ne mrzi, može baciti pogled na tabelu hrvatske lige. Ostale su samo još dve ekipe koje imaju za čega da se bore. Ostali su na raspustu i ništa ne mogu promeniti sve i da žele. A ostalo još 8 kola do kraja. Može se taj sistem pretvoriti u monotoniju ako ima npr. dva dominantna kluba a malo mesta za izlazak u Evropu.
A zamisli kad bi 4 tima islo u baraz za ispadanje iz takve lige.

Poslednji ispada direktno, pretposlednji igra sa drugoplasiranim iz nizeg ranga a 7. i 8. igraju prvo medjusobno pa porazeni ide na pobednika baraza 3. i 4. iz nizeg ranga.

Onda se oni na vrhu kolju za Evropu, oni dole za opstanak a sigurnih prakticno da i nema. Svaka utakmica je super vazna.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Savcic Luka
Posts: 390
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Savcic Luka »

Grbavica.021* wrote: Sun Mar 31, 2024 7:40 pm
Savcic Luka wrote: Sun Mar 31, 2024 5:42 pm
Mare_Liman wrote: Sun Mar 31, 2024 2:04 pm

Буквално, остало ме ни не занима...
Zašto tolika frka da s njima igramo kući??
јер гробари иду на гостујуће утакмице и гледаће да направе атмосферу као да играју на свом терену.
Pretpostavio sam.
Ali idu i cigani i ako se za prošlu mogla napraviti akcija sa kartama da ih koliko toliko nadjačamo zašto bi bežali i od ovih smradova.
Ja sam i partizan i njih uvek mrzeo više od crvenih. Ovi su seljaci, pa su seljaci, a ovi nabedjana neka avangarda. Naravno, dok se politička situacija nije okrenula unazad ovih godina, pa su ovi ogavniji od bilo čega.
Ali nas to čeka kad tad i treba se početi boriti sad kada smo u nekom naletu.
Lično mi svejedno. Toliko puta doživljena sramota i već vidjeno da apsolutno nema smisla bežati od toga.
Bolje skontati kako ih spakovati sve na jug i onda praviti atmosferu, a nije da se ne može.
ДушанФ89
Posts: 91
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by ДушанФ89 »

milancl wrote: Sun Mar 31, 2024 8:35 pm
slanobarac wrote: Sun Mar 31, 2024 8:05 pm
Voja wrote: Sun Mar 31, 2024 12:20 pm

A zamisli tek sistem sa 10 timova u ligi i 4x svako sa svakim

Svako, koga ne mrzi, može baciti pogled na tabelu hrvatske lige. Ostale su samo još dve ekipe koje imaju za čega da se bore. Ostali su na raspustu i ništa ne mogu promeniti sve i da žele. A ostalo još 8 kola do kraja. Može se taj sistem pretvoriti u monotoniju ako ima npr. dva dominantna kluba a malo mesta za izlazak u Evropu.
Apsolutno si u pravu...

E sad, njima samo 3 kluba idu u Evropu ove sezone, dok nama ide 5 (a nama sledeće 4 kluba), što može dosta razlike da pravi... Kao i što njima samo 1 ekipa ispada, da ispadaju 2 ili pretposlednja da igra baraž, bila bi druga priča.

Po meni je za nas idealno 12 ekipa, sa dve opcije - trokružno, što je po meni bolje, ili posle 2 kruga deliti ligu na play off i play out, ali bez deljenja bodova. U prvoj opciji 33, u drugoj 32 kola...
Ма без одигравања. За земљу величине Србије лига од 12 клубова трокружни систем и готово. И то да два испадају директно, а десети да игра бараж за опстанак. Лига од десет клубова је мало баш из разлога што се игра четири пута у сезони са истим екипама.Замислите четири,,вечита" дербија у сезони, па ко би жив остао од њих.
milancl
Posts: 485
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by milancl »

ДушанФ89 wrote: Sun Mar 31, 2024 8:49 pm
milancl wrote: Sun Mar 31, 2024 8:35 pm
slanobarac wrote: Sun Mar 31, 2024 8:05 pm


Svako, koga ne mrzi, može baciti pogled na tabelu hrvatske lige. Ostale su samo još dve ekipe koje imaju za čega da se bore. Ostali su na raspustu i ništa ne mogu promeniti sve i da žele. A ostalo još 8 kola do kraja. Može se taj sistem pretvoriti u monotoniju ako ima npr. dva dominantna kluba a malo mesta za izlazak u Evropu.
Apsolutno si u pravu...

E sad, njima samo 3 kluba idu u Evropu ove sezone, dok nama ide 5 (a nama sledeće 4 kluba), što može dosta razlike da pravi... Kao i što njima samo 1 ekipa ispada, da ispadaju 2 ili pretposlednja da igra baraž, bila bi druga priča.

Po meni je za nas idealno 12 ekipa, sa dve opcije - trokružno, što je po meni bolje, ili posle 2 kruga deliti ligu na play off i play out, ali bez deljenja bodova. U prvoj opciji 33, u drugoj 32 kola...
Ма без одигравања. За земљу величине Србије лига од 12 клубова трокружни систем и готово. И то да два испадају директно, а десети да игра бараж за опстанак. Лига од десет клубова је мало баш из разлога што се игра четири пута у сезони са истим екипама.Замислите четири,,вечита" дербија у сезони, па ко би жив остао од њих.
To je i po meni najrealnije
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote: Sun Mar 31, 2024 8:05 pm
Voja wrote: Sun Mar 31, 2024 12:20 pm
1892 wrote: Sun Mar 31, 2024 10:59 am Deluje da ovaj sistem ima svoju draž, i da će utakmice play offa biti zaista interesantne.
A zamisli tek sistem sa 10 timova u ligi i 4x svako sa svakim

Svako, koga ne mrzi, može baciti pogled na tabelu hrvatske lige. Ostale su samo još dve ekipe koje imaju za čega da se bore. Ostali su na raspustu i ništa ne mogu promeniti sve i da žele. A ostalo još 8 kola do kraja. Može se taj sistem pretvoriti u monotoniju ako ima npr. dva dominantna kluba a malo mesta za izlazak u Evropu.
Samo donekle. Kod njih se deli novac po mestu na tabeli na kraju. Primera sedmi uzme 100 000 evra više no deveti. Mislim da bi to itekako bio razlog za borbu do kraja, veći i od plasmana, jer nekim našim timovima ta Evropa (poput Čuke i sličnih) i ne znači nešto, ali za novce bi se sigurno klali do zadnjeg kola.
Io odio Belgrado
User avatar
N13
Posts: 2099
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by N13 »

Savcic Luka wrote: Sun Mar 31, 2024 8:41 pm Pretpostavio sam.
Ali idu i cigani i ako se za prošlu mogla napraviti akcija sa kartama da ih koliko toliko nadjačamo zašto bi bežali i od ovih smradova.
Ja sam i partizan i njih uvek mrzeo više od crvenih. Ovi su seljaci, pa su seljaci, a ovi nabedjana neka avangarda. Naravno, dok se politička situacija nije okrenula unazad ovih godina, pa su ovi ogavniji od bilo čega.
Ali nas to čeka kad tad i treba se početi boriti sad kada smo u nekom naletu.
Lično mi svejedno. Toliko puta doživljena sramota i već vidjeno da apsolutno nema smisla bežati od toga.
Bolje skontati kako ih spakovati sve na jug i onda praviti atmosferu, a nije da se ne može.
Stepen mrznje prema jednima i drugima tesko je meriti, zaista. Trenutno mozda vise cigane, jer vise kradu.

Ali u ovom trenutku i ovim okolnostima je sa grobarima mnogo bolje igrati u gostima nego kod kuce. I to cisto sa sportske strane.
Jednostavno, kod kuce oni bojkotuju. Mrtvija atmosfera. Veca sansa za nas. Oni ove sezone su toliko kad dolaze u goste... pogotovo kod nas, sto se i pokazalo u prvom delu sezone.
Jednostavno, imamo vece sa njima u gostima, nego kod kuce.

Sa ciganima totalno suprotno. U rupi nema sta da trazimo, napunice nas. Na Karadjordju, ako budemo u ovakvoj formi, ako bude opet dobra akcija sa ulaznicama, pa istok i zapad budu nasi, i naravno ako se mi navijaci doobro iscimamo, mislim da ipak imamo neke sanse...
Takodje, mislim da protiv TSC-a mnogo bolje igramo u Topoli, nego na Karadjordju. A ostane li ovakva euforija, moze bas dobra invazina na Topolu da se napravi.

Tako da licno glasam da protiv crnih i TSC-a igramo u gostima, a ostalo kako god.
Savcic Luka
Posts: 390
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Savcic Luka »

@N13

Potpuno ja razumem sadašnji trenutak i racionalnost napisanog.
Medjutim, ono što je uradjeno za poslednju utakmicu sa ciganima treba dalje razvijati i sa drugim blizancem. Da li bi se uspelo u meri kao sa ciganima pitanje je trenutka.
Slažem se da su oni sada naloženiji na gostovanjima. Svi pamtite poslednju utakmicu, a zaboravljate da su nas tu utakmicu totalno nadigrali posle petarde u rupi i posle Apoela.
Medjutim zaboravljate kraj prošle sezone i pobedu protiv njih, kao i nerešenu. Tada je i atmosfera bila na našoj strani, što znači da možemo. Ako se ovaj niz nastavi i igra nastavi uzlaznom putanjom ne vidim razlog da taktiziramo.
Uostalom, biće kako bude, a na nama je da odemo gde god možemo… :cheers:
User avatar
021
Posts: 859
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by 021 »

Da li je ove sezone situacija za plasman u Evropu ista kao i prethodne, tj. da li bi nam 4. mesto garantovalo grupnu fazu Lige Konferencija?
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1155
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Mare_Liman »

Savcic Luka wrote: Sun Mar 31, 2024 8:41 pm
Grbavica.021* wrote: Sun Mar 31, 2024 7:40 pm
Savcic Luka wrote: Sun Mar 31, 2024 5:42 pm

Zašto tolika frka da s njima igramo kući??
јер гробари иду на гостујуће утакмице и гледаће да направе атмосферу као да играју на свом терену.
Pretpostavio sam.
Ali idu i cigani i ako se za prošlu mogla napraviti akcija sa kartama da ih koliko toliko nadjačamo zašto bi bežali i od ovih smradova.
Ja sam i partizan i njih uvek mrzeo više od crvenih. Ovi su seljaci, pa su seljaci, a ovi nabedjana neka avangarda. Naravno, dok se politička situacija nije okrenula unazad ovih godina, pa su ovi ogavniji od bilo čega.
Ali nas to čeka kad tad i treba se početi boriti sad kada smo u nekom naletu.
Lično mi svejedno. Toliko puta doživljena sramota i već vidjeno da apsolutno nema smisla bežati od toga.
Bolje skontati kako ih spakovati sve na jug i onda praviti atmosferu, a nije da se ne može.
И то што кажеш, што је најгоре и од једних и од других смо доживели у последње 2-3 године, од цигана за 1. мај у плеј офу 2022. где је буквално и маса на сектору 6 била циганија, толико је било лоше да кад смо довикивали исток буквално се нико није чуо и ако је било мало наших људи, а на западу се јавио буквално само 6. сектор и ако је ту било циганије, ал против гробља је на свакој било ужасно, на свакој си изашао као попишан сем прошле сезоне, обе су сјајно одрађене додуше на другој нису били гробари на југу због забране ал свакако баш и због ове њихове инвазије не бих опет да излазим попишан са стадиона ко на почетку сезоне, док се против циганије одлично одрадило, исток јако добар, а запад до 2 сектора наш, кад би играли са њима и да се по истом буде радило ил да се чак и за сезонску дају 2 бесплатне карте ја сам убеђен да бих сјајно одрадили утакмицу још кад би пре тога резултати били идеални била би само шака јада на првом сектору и родитељи са децом на истоку који нису ни вредни помена, свакако не треба се никог прибојавати и избегавати, ал шта да радимо кад смо у таквој ситуацији, на нама је да покажемо ко је газда у граду, ал џабе кад немамо тај менталитет, тако да кад би се гробари избегли било би идеално
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1155
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Mare_Liman »

N13 wrote: Sun Mar 31, 2024 9:09 pm
Savcic Luka wrote: Sun Mar 31, 2024 8:41 pm Pretpostavio sam.
Ali idu i cigani i ako se za prošlu mogla napraviti akcija sa kartama da ih koliko toliko nadjačamo zašto bi bežali i od ovih smradova.
Ja sam i partizan i njih uvek mrzeo više od crvenih. Ovi su seljaci, pa su seljaci, a ovi nabedjana neka avangarda. Naravno, dok se politička situacija nije okrenula unazad ovih godina, pa su ovi ogavniji od bilo čega.
Ali nas to čeka kad tad i treba se početi boriti sad kada smo u nekom naletu.
Lično mi svejedno. Toliko puta doživljena sramota i već vidjeno da apsolutno nema smisla bežati od toga.
Bolje skontati kako ih spakovati sve na jug i onda praviti atmosferu, a nije da se ne može.
Stepen mrznje prema jednima i drugima tesko je meriti, zaista. Trenutno mozda vise cigane, jer vise kradu.

Ali u ovom trenutku i ovim okolnostima je sa grobarima mnogo bolje igrati u gostima nego kod kuce. I to cisto sa sportske strane.
Jednostavno, kod kuce oni bojkotuju. Mrtvija atmosfera. Veca sansa za nas. Oni ove sezone su toliko kad dolaze u goste... pogotovo kod nas, sto se i pokazalo u prvom delu sezone.
Jednostavno, imamo vece sa njima u gostima, nego kod kuce.

Sa ciganima totalno suprotno. U rupi nema sta da trazimo, napunice nas. Na Karadjordju, ako budemo u ovakvoj formi, ako bude opet dobra akcija sa ulaznicama, pa istok i zapad budu nasi, i naravno ako se mi navijaci doobro iscimamo, mislim da ipak imamo neke sanse...
Takodje, mislim da protiv TSC-a mnogo bolje igramo u Topoli, nego na Karadjordju. A ostane li ovakva euforija, moze bas dobra invazina na Topolu da se napravi.

Tako da licno glasam da protiv crnih i TSC-a igramo u gostima, a ostalo kako god.
+1
Само ја лично више мрзим црне баш због њиховог навијачког друштва, од Деје па свега на даље, поготово сад колико се "наших" окренуло њима због баскета и остало и колико су искомплексирани и љигави просто не могу да их гледам ни у једном спорту јер прате само оно у чему им иде, убедљиво најгоре навијачко друштво имају, на цигане њихове везе са државом и крађу сам већ и навико па ме не дотиче толико више колико ми је смешно и тужно што неко и даље може да иде на њихове утакмице и да буде њихов ватрен навијач...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
VošaNS
Posts: 854
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by VošaNS »

021 wrote: Sun Mar 31, 2024 9:44 pm Da li je ove sezone situacija za plasman u Evropu ista kao i prethodne, tj. da li bi nam 4. mesto garantovalo grupnu fazu Lige Konferencija?
Ne, grupnu fazu Lige Konferencija garantuje samo 3.mesto. Četvrto mesto donosi igranje od drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, u slučaju ispadanja, kvalifikacije nastavljamo u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Konferencija.
CRD FCV
Posts: 1718
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by CRD FCV »

Не верујем шта читам.
Бојимо се да играмо код куће јер ће бити инвазија гробара? Па на нама је да бранимо наш дом ма колико је њих.
Желим да играмо против њих код куће, са циганима свеједно јер или имамо договор или ће нас судија унаказити. Раднички код куће обавезно, ТСЦ пожељно код куће, остало како буде. Крушевац исто боље код куће ал не може се толико утакмица играти као домаћин.
Видећемо какав буде коначан пласман, за почетак ајмо сутра сви на стадион. Време је да извршимо инвазију на свој дом.
Post Reply