Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9856
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Turija wrote: Fri May 10, 2024 4:55 pm @budababa je u pravu, da se, objektivno, dosta stvari promenilo, za ove 3 decenije, pa tv prenosi domaceg i stranog fudbala imaju znacajnog uticaja na posetu.
Itekako. Ja sam prvi koji je batalio stadion jer na TVu moze da se vidi mnogo vise fudbala. Danas se brzo zivi, brzo se upijaju informacije, ubijena je romantika (pa i ona sa Karaburme). I gledajuci recimo sa pozicije nekog ko nije iz NSa, odlazak na utakmicu iziskuje bar 5 sati angazovanja, sto za put sto za sam mec.
5 sati je u danasnje vreme zaista ogroman vremenski period i rekao bih odredjena vrsta luksuza. Pa kada se tome doda jos i finansijki izdatak, koji bi realno iznosio izmedju recimo 30-40e (da se dodje sa klinjom), i na kraju (veoma, veoma cesto) te isprati negativan rezultat... a za to vreme propustas mnogo stvari, pa i te prenose, medju kojima je i prenos sa utakmice na koju bi mogao otici, mislim da je sve jasno. Evo mec sa Cukom, odvojis 5 sati zivota, das 20-30e i dodjes na stadion, a oni vuku ja*a po terenu i izgube. Koji je tu motiv za dolazak? Cesto su ovde padale "provokacije" oko (ne)dolaska na stadion pa sam razmisljao jbt mozda su ljudi i u pravu. A onda se osvrsnes oko sebe i vidis da na stadionu nema vise od par stotina novosadjana (koji realno i u pidzami mogu doci na utakmicu) i utakmica ih "ne kosta nista", a kad treba oni da se stave u kozu ovih ljudi sa strane i recimo da odu na finale kupa u Loznicu, e onda i njima pocne da radi matematika. Te radni je dan (mozes misliti, to je samo izgovor), te bojkotovacemo ako ne bude 50:50 (i to je jako opravdanje) i jos milion drugih izgovora. Jednostavno vreme je danas takvo da je veoma tesko putovati na utakmice. Znam samo da sam novosadjanin da ne bih propustio nijedan mec, kao sto ih nisam propustao ni kad sam studirao. A kada treba da se dodje sa strane, onda ipak treba koji motiv vise, bar dobra igra ili komfor na tribinama... Zadnjih godina to je u deficitu, rekao bih - steta, jer ima ljudi koji jos vole domaci fudbal, a sa samo malo onog sto bi klub mogao da im da oni bi dali celog sebe, ovako odlasci na utakmice zvuce kao utopijska ideja
Image
milancl
Posts: 482
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by milancl »

Voja wrote: Fri May 10, 2024 7:13 pm
Turija wrote: Fri May 10, 2024 4:55 pm @budababa je u pravu, da se, objektivno, dosta stvari promenilo, za ove 3 decenije, pa tv prenosi domaceg i stranog fudbala imaju znacajnog uticaja na posetu.
Itekako. Ja sam prvi koji je batalio stadion jer na TVu moze da se vidi mnogo vise fudbala. Danas se brzo zivi, brzo se upijaju informacije, ubijena je romantika (pa i ona sa Karaburme). I gledajuci recimo sa pozicije nekog ko nije iz NSa, odlazak na utakmicu iziskuje bar 5 sati angazovanja, sto za put sto za sam mec.
5 sati je u danasnje vreme zaista ogroman vremenski period i rekao bih odredjena vrsta luksuza. Pa kada se tome doda jos i finansijki izdatak, koji bi realno iznosio izmedju recimo 30-40e (da se dodje sa klinjom), i na kraju (veoma, veoma cesto) te isprati negativan rezultat... a za to vreme propustas mnogo stvari, pa i te prenose, medju kojima je i prenos sa utakmice na koju bi mogao otici, mislim da je sve jasno. Evo mec sa Cukom, odvojis 5 sati zivota, das 20-30e i dodjes na stadion, a oni vuku ja*a po terenu i izgube. Koji je tu motiv za dolazak? Cesto su ovde padale "provokacije" oko (ne)dolaska na stadion pa sam razmisljao jbt mozda su ljudi i u pravu. A onda se osvrsnes oko sebe i vidis da na stadionu nema vise od par stotina novosadjana (koji realno i u pidzami mogu doci na utakmicu) i utakmica ih "ne kosta nista", a kad treba oni da se stave u kozu ovih ljudi sa strane i recimo da odu na finale kupa u Loznicu, e onda i njima pocne da radi matematika. Te radni je dan (mozes misliti, to je samo izgovor), te bojkotovacemo ako ne bude 50:50 (i to je jako opravdanje) i jos milion drugih izgovora. Jednostavno vreme je danas takvo da je veoma tesko putovati na utakmice. Znam samo da sam novosadjanin da ne bih propustio nijedan mec, kao sto ih nisam propustao ni kad sam studirao. A kada treba da se dodje sa strane, onda ipak treba koji motiv vise, bar dobra igra ili komfor na tribinama... Zadnjih godina to je u deficitu, rekao bih - steta, jer ima ljudi koji jos vole domaci fudbal, a sa samo malo onog sto bi klub mogao da im da oni bi dali celog sebe, ovako odlasci na utakmice zvuce kao utopijska ideja
Uh Vojo, ovde moram da ti odgovorim...

Prešao sam kilometre i kilometre zbog Voše, svaki meč u ns mi je bio tih tvojih minimum 5 sati. Da ne pričam o gostovanjima van Vojvodine. Bilo je i kiše i snega i parking kazni, i krpljenja kraja s krajem, ko zna čega... Bilo je tu sezona kada je klub bio u žestokoj dubiozi, prosek gledalaca na manjim mečevima možda i ispod 500. Nijednom, ali nijednom se nisam kajao što sam potrošio tih 5-6 sati i nekoliko desetina evra. Jednostavno, potrošio sam na nešto što najviše volim pored porodice. Novosadska publika jeste letargična i lenja, nije to samo novosadska, generalno tako je u našoj državi... Možda se ti time tešiš. Ali, siguran sam da sa tim tvojim stavom ne bi bilo drugačije ni da živiš u ns. Možda bi banuo dva-tri puta godišnje. Meni sad neke druge okolnosti ne dozvoljavaju da dolazim toliko često, ali koristim svaku priliku sa zadovoljstvom. Briga me jel to bio Honved ili Rapid u gostima, neko finale kupa, gostovanje u rupi ili meč kući protiv Sevojna, meni je svaki meč bio drag i osećao sam se zadovoljno što sam deo svega toga. Grof je rekao suštinu, dolazim zato što je volim. Prosto i jednostavno. Ne osuđujem nikog, svako radi kako mu više prija.

A što se tiče gledanja utakmice na tv-u i na stadionu. To je za mene neuporedivo. Džaba svi usporeni snimci, drugi uglovi i kojekakve kamere. Ja uvek više vidim na samom stadionu. Niko ne može da me ubedi da je suprotno, posle hiljade odgledanih utakmica na jedan ili drugi način.

Tako da Vojo, znam da sad slede tvoji kontraargumenti, što se mene tiče uzalud, sve znaš :cheers:
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9856
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

milancl wrote: Fri May 10, 2024 9:24 pm Tako da Vojo, znam da sad slede tvoji kontraargumenti, što se mene tiče uzalud, sve znaš :cheers:
Ma joook... nema smisla nastavljati se po ovom pitanju, nema tu kontraargumenata, jednostavno u ovom momentu kod mene je tako, a drago mi je ako ti uspes da priredis sebi takva zadovoljstva, i ne brini, razumem te, odlicno znam razliku izmedju gledanja uzivo i gledanja na TVu, al u ovom trenutku tako je kako je :cheers:
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3584
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

@milancl :cheers: Ti si pravi slaninar!
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Post Reply