Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

22.4.2009.

Image

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

Stepeniste u nigde... o Boze,
u centralnom delu "tribinice" zidina?!
Tu ce biti semafor? ili reklama "necija"?

Skroz sam razocaran
VOŠA ZAUVEK !!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3891
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Jan wrote:Stepeniste u nigde... o Boze,
u centralnom delu "tribinice" zidina?!
Tu ce biti semafor? ili reklama "necija"?

Skroz sam razocaran
Nisi valjda očekivao nešto dobro od ovih naših?
Ja bih rekao da je zidina tu da bi gostujući navijači mogli lepo da stave transparent na njega da ga i mi vidimo :lol:
A stepenice(Stairway to hell) čini mi se da vode do wc-a koji će biti pod njima...I to i muški i ženski kako mi se juče činilo gledajući podnožje tribine...
User avatar
021
Posts: 859
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Tribina asocira na Berlin '36.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

021 wrote:Tribina asocira na Berlin '36.
Стварно где су нашли идеју за овакав пројекат? И ето, од подстанара до власника трибине. Леп и кратак пут је прошао А.К. Војводина. Ништа ми ту није јасно?
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Post by Marcello »

Hmmm...Koliko će tu ljudi moći da stane, a da stvarno vidi utakmicu? 200?
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Marcello wrote:Hmmm...Koliko će tu ljudi moći da stane, a da stvarno vidi utakmicu? 200?
885.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Sustina price je verovatno da posto nisu mogli da renoviraju ce o stadion kako je predvidjeno odlucili su da naprave ovo ruglo od tribine kako bi se ipak reklo eto nesto smo napravili. Ja mislim da smo dobro i prosli jer su mogli da nam poruse pola stadiona a onda ga nikad ne bi ponovo izgradili.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

podbara wrote:
021 wrote:Tribina asocira na Berlin '36.
И ето, од подстанара до власника трибине. Леп и кратак пут је прошао А.К. Војводина. Ништа ми ту није јасно?
Oд уљеза па до корисника стадиона. :oops: :furious:
грађански лист wrote:Rušenjem zaštitnog zida i prvih triju redova zapadne tribine – počeli su završni radovi na rekonstrukciji stadiona Karađorđe radi pripreme za najveći sportski događaj u Novom Sadu u ovoj godini, a to je Evropsko juniorsko prvenstvo u atletici.

U toku su pripremni radovi, a glavni posao tek predstoji. Planiramo da završimo posao do sredine juna, kad počinje državno prvenstvo u atletici, što će biti generalna proba za EP. Imaćemo dosta posla, a sve se mora završiti u planiranom roku, pa ćemo, ako se ukaže takva potreba, raditi i u tri smene - rekao je Slaviša Komarica, tehnički direktor preduzeća Vojvodina put - Bačka put, koje je izvođač radova.

Na samom stadionu trenutno su, umesto sportista, u prvom planu građevinci i građevinske mašine, a užurbanost na gradilištu najbolja je potvrda Komaričinih reči da neimare čeka zaista velik posao.

Počeli smo rušenje zaštitnog zida na zapadnoj tribini, i to u dužini od 82 metra. Posao ide sporo jer je zid ukopan prilično duboko, a napravljen je od armiranog betona. Potom će se rušiti prva tri reda tribine. Taj deo zapadne tribine ruši se zato što će s obe strane atletske staze biti sagrađena zaletišta za skok udalj i troskok. Jedno zaletište biće uz samu ivicu terena, bazen za doskok delom će ući u sam teren, dok će drugo zaletište biti kraj tribine. Takođe, počeli smo uklanjati dosadašnje bazene za doskok ispod severne tribine, a na tom mestu napraviće se dva zaletišta za skok s motkom. Ispod severne tribine sagradiće se i dva bacališta za kuglu i jedno bacalište za koplje. Ispod južne tribine biće još tri bacališta – za kuglu, disk i koplje. Pored bacališta, na južnom delu stadiona biće i dva zaletišta za skok uvis – kaže Dušan Brkljač, šef gradilišta.

Takav raspored borilišta, kako on kaže, napravljen je da bi se što više disciplina moglo održavati u isto vreme, što će biti neophodno jer će na EP nastupiti mnogo takmičara. Brkljač je rekao i da će se na celu površinu atletske staze i zaletišta naneti nov sloj tartana, što će ujedno biti i finalani radovi na rekonstrukciji stadiona Karađorđe.

User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3891
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Sad uzimaju još i tri reda zapada??? Ma jeb#$% vas više ta atletika! Pola stadiona na svetu tribine približava terenu, a mi, hvala Bogu, jedini dodatno udaljujemo...
Predlažem da organizujemo sledeće godine takmičenje onih Monster Truck-ova, pa da srušimo jedno pola Istoka, da oni mogu da prođu i imaju zalet... :roll:
Šta nam je ovo sve trebalo...pa na tom prvenstvu neće biti 500 ljudi na tribinama, svi profitiraju kad dobiješ neko domaćinstvo, a mi, opet, hvala Bogu, jedini nadrljamo...
SRUŠITE VIŠE KARAĐORĐE DO TEMELJA DA SE VIŠE NE SEKIRAMO!
srbobranac
Posts: 20
Joined: Thu Apr 17, 2008 9:26 am

Post by srbobranac »

Meni se svidja nova tribina.

Iskreno mislim da bi lepo izgledao i ceo stadion u tom fazonu.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Započet projekat novog SC u N. Sadu
U Novom Sadu je započet projekat stvaranja “Sportskog centra za neloptačke sportove”, a za zajedničku “kuću” zainteresovani su biciklisti, atletičari i strelci.

Predsednik OKS Vlade Divac izneo je u svom predizbornom programu ideju da se u Srbiji izgradi nekoliko kvalitetnih olimpijskih trenažnih centara, a na sastanku u Novom Sadu prisustvovali su Nebojša Subić, predsednik BSV, Dragan Lukač, potpredsednik BSV i predsednik Privredne komore Novog Sada, Zvonko Šabanović, direktor Streljačkog kluba Novi Sad i dr.

Na sastanku je zaključeno da bi takav sportski centar na duže vreme rešio probleme novosadske, vojvođanske i sprske atletike, streljaštva i biciklizma.

„Zajednička želja je da se na prostoru gde je sada malokalibarsko strelište kluba Novi Sad na Zrenjaninskom putu, napravi objekat sa pistom, atletskom stazom i modernim strelištem, a biće tu i poslovni prostor i objekti za ostale namene“, istakao je Nebojša Subić.

Subić veruje kako bi novi sportski centar bio koristan na više nivoa.

„Na ovom sastanku smo pokazali zainteresovanima da pista ne mora da bude skupa, da se atletska staza potpuno uklapa u velodrom, da strelci imaju interes da svoj kapital u zemljištu ulože u ovakav projekat, a da će na kraju od toga najviše koristi imati građani Novog Sada, čime će se potpuno opravdati sredstva koje će uložiti društvena zajednica i lokalna samouprava“, nastavio je Subić.

Predsednik Biciklističkog saveza Vojvodine se požalio da projekat nije dobio kompletnu podršku nadležnih.

„Na žalost, ovakvi projekti koji nose, pre svih entuzijasti, ne nailaze na odjeke kod onih koji bi morali da budu u prvim redovima borbe za stvaranje bolje sportske infrastrukture u Srbiji. Pozivu za ovaj veoma važan sastanak nisu se odazvali predstavnici Ministarstva za omladinu i sport Srbije i Sekretarijata za sport i omladinu Vojvodine“, završio je Subić.
Biciklizam ahahahhahaa... pa da li su ovi normalni? :shock:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Kad se sve ovo sto najavljuju pozavrsava, hocel' nam stadion uopste vise biti sposoban za odrzavanje fudbalskih utakmica??????????

Nesto mi ne zvuci tako...
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Kasapljenje stadiona se nastavlja...

25. april 2009.

Image

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

:roll: ocel' ostati kamen na kamenu kad ovi zavrse???
Post Reply