Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Nadam se da neko iz kluba prati i ovaj forum, pa da se i naše preporuke uzmu u obzir. Želim i ja da prezentujem neka pojačanja, koja mislim da su izuzetno dobra a cena im se uklapa.

1. TOMAŠ RADZINSKI

Tomaš Radzinski je Poljski isusni fudbaler koji trenutno nastupa za Belgijski Lirs. Ugovor mu važi do 30 Juna i još uvek se nije dogovorio oko produžetka ugovora. Profesionalnu karijeru je počeo u North York klubu u Kanadi 1990 godine odakle je prešao 94' u Belgijski Ekeren. Zatim je prešao u Anderleht za koji je uključujući Ligu Šampiona postigao 57 golova u 90 meča. Evo kako je to izgledalo kada je sam pobedio šampiona Evrope Mančester 1:0 - http://www.youtube.com/watch?v=BAqLdVnSd2E i 2:0 http://www.youtube.com/watch?v=anh6V0HrwDs&NR=1 Uspešno je zatim nastupao u Premijer Ligi za Everton 2001-2004 postigao 25 golova i Fulam 2004-2007 10 golova. Poslednje dve sezone je proveo u Grčkom Ksantiju i Belgijskom Lirsu. Protekle sezone za Lirs je postigao 17 golova. Ima 46 nastupa za reprezentaciju Kanade i postigao je 10 golova. Njegovo iskustvo bi mnogo značilo. Kako se nije još dogovorio oko produžetka ugovora, praktično je slobodan igrač , a primera radi njegova cena je identična sa ovim Portugalcem, nešto veća od Lazetića, duplo manja od Mrđe.


2. VILIJAM OSEAL ROMERO KASTILJO

Mlad i izuzetno talentovan fudbaler. Reprezentativac El Salvadora jedne izuzetno dobre reprezentacije. Godište je 86' i nastupa u domaćoj ligi za tim Vista Hermosa. Cena mu je izuzetno mala i jeftiniji je praktično od većine naših igrača. Igra na poziciji ofanzivnog veznog. Za Vista Hermosu je najbolji strelac, a za reprezentaciju je dao 8 gola na 26 mečeva. Želja mu je da dođe u Evropu. Veoma je dobar igrač. Sad je šansa da se ugrabi. Evo kako je pobedio Ekvador sam postigavši 1 i 3 gol, i pogledajte njegovo odigravanje petom za 2 gol Salvadora. http://www.youtube.com/watch?v=EiajD-h2hxA

3. ALI GERBA

Evo jednog izuzetn kvalitetnog strelca bez kluba. Rođeni Kamerunac koji je većinu karijere proveo u Američkoj MLS ligi od 2000 do 2006. Bio je najbolji strelac Toronta, koji se ponovo interesuje za njega. Sezone 2006, 2007 i 2008 igrao je u Švedskoj i Norveškoj. Proteklu sezonu proveo je u Engleskom trećeligašu Miltonu, za koji je na 24 meča postigao 10 golova. Za reprezentaciju Kanade je odigrao 23 meča i postigao je 11 golova. Nema klub a cena mu je jeftinija i od Lazetića, da ne pominjemo Mrđu i ostale... Evo snimka http://www.youtube.com/watch?v=mnrnZP9FAk0


4. KARLOS PAVON

Iskusni 35-godišnji reprezentativac Hondurasa. Takođe nije skup, a klub Espanja ne traži mnogo za njega. Ispadne isto kao sa prethodnima koje sam naveo. Za reprezentaciju Hondurasa je odigrao 88 meča i postigao 52 gola! Igrao je u Meksiku, u LA Galaxy u SAD, a u Evropi za Valjadolid u Španiji i italijanske klubove Udineze i Napoli. Video http://www.youtube.com/watch?v=r-D43R3C ... re=related

5. MARVIN ANDREWS

Njemu je takođe istekao ugovor, nema klub i 10 puta je jeftiniji od Đurića i Mijatovića , a ne bih rekao da je manje kvalitetan štoper. Reprezentativac je Trinidada i Tobaga. Za reprezentaciju je odigrao 100 mečeva i postigao je 10 gola, stub je odbrane ove jako kvalitetne reprezentacije. Većinu svoje karijere proveo je igrajući u Škotskoj za klubove Livingston, Glazgov Rendžers i Reit Rovers, za koji je odigrao i ovu poslednju.

6. IVICA MAJSTOROVIĆ

Fudbaler srpsko-hrvatskog porekla sa nemačkim pasošem. Izuzetno kvalitetan igrač koji igra na pozicijama defanzivnog i centralnog veznog. Ima 27 godina i karijeru je proveo igrajući u Rojtlingenu i Unterhahingu u Nemačkoj, a zadnje dve sezone je nastupao za tim Panioniosa u Grčkoj. Odigrao je 30 mečeva i dao 2 gola. Njegov glavni cilj je presecanje akcija protivnika i tu je neprikosnoven. Istekao mu je ugovor, a što se njega tiče on je malo skuplji od ostalih ali opet mnogo jeftiniji od Popovića, Mrđe, Đurića, a u rangu sa Grozdanoskim.
CICA GLISA
Posts: 28
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:14 pm

Post by CICA GLISA »

Velika borba pored mnogo zainteresovanih klubova je dobijena. Bata je uspeo da uspesno zavrsi pregovore sa Gasicem iz Napretka, Adjurom i Vulicevicem iz Javora. Ocekuju se dolasci Simica iz Javora, Da Koste, Trajkovica iz Kule, i moguceg dvojca iz Zete Savio i Kadu... pozz
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

CICA GLISA wrote:Velika borba pored mnogo zainteresovanih klubova je dobijena . Bata je uspeo da uspesno zavrsi pregovore sa Gasicem iz Napretka , Adjurom i Vulicevicem iz Javora . Ocekuju se dolasci Simica iz Javora , Da Koste , Trajkovica iz Kule , i moguceg dvojca iz Zete Savio i Kadu ... pozz
Ovo me jako raduje!!!

Koral, Radzinski je kanadski reprezentativac, doduse poljskog porekla ;)
Nemoj da se ljutis, ali ovo sto si napisao o mogucim pojacanjima je jako nerealno.

Dobrodosao na forum
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

CICA GLISA wrote:Velika borba pored mnogo zainteresovanih klubova je dobijena . Bata je uspeo da uspesno zavrsi pregovore sa Gasicem iz Napretka , Adjurom i Vulicevicem iz Javora . Ocekuju se dolasci Simica iz Javora , Da Koste , Trajkovica iz Kule , i moguceg dvojca iz Zete Savio i Kadu ... pozz
Stvarno, ako je ovo istinito onda ce ovo biti najbolji prelazni rok od osnivanja kluba. Bravo za Adjurua, konacno cemo imati pravog zadnjeg veznog. Mislim jos kad sve ovo Her Stepi ukomponuje...
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

etxeberria wrote:
CICA GLISA wrote:Velika borba pored mnogo zainteresovanih klubova je dobijena . Bata je uspeo da uspesno zavrsi pregovore sa Gasicem iz Napretka , Adjurom i Vulicevicem iz Javora . Ocekuju se dolasci Simica iz Javora , Da Koste , Trajkovica iz Kule , i moguceg dvojca iz Zete Savio i Kadu ... pozz
Ovo me jako raduje!!!

Koral, Radzinski je kanadski reprezentativac, doduse poljskog porekla ;)
Nemoj da se ljutis, ali ovo sto si napisao o mogucim pojacanjima je jako nerealno.

Dobrodosao na forum
Hvala etxeberria :) Samo izgleda da nisi pažljivo pročitao. Napisao sam da je Radzinski reprezentativac Kanade i Poljskog porekla... Ne znam šta misliš da je nerealno?
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Sad sam video da si kasnije naveo ovo za reprezentaciju, izvinjavam se moja greska.
A rekao sam da je nerealno, zato sto nazalost stvari u nasem fudbalu, pa tako i u Voshi, jednostavno ne idu tako. Nema tu procenta od ovih igraca, pa tako ni interesa za njih. Ja bih takodje voleo da se tako radi kod nas, da se dovede pokoji tako iskusan igrac, ne verujem da je losiji od ovih sto dolaze i Bezanije, a i puno puno bi pomogli mladjima, ali zelje su jedno a realnost sasvim druga.
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4035
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Koral, nerealni su ovi potpisi zbog ponecega. Radzinski sigurno jos negde moze da unovci svoje ime, i budi siguran da ce to i uraditi. Kod nas plate nisu ni najmanje unosne, cak mislim da su u Kanadi znacajno vece. Ovaj Kastiljo ti je intersantan pronalazak i za to ti dajem ipak palac u vis, ali ipak ofanzivnih veznih imamo i dovoljno i smatram da bi Kastiljo, kao reprezentativac Salvadora zahtevao ipak vecu platu od recimo Stjepanovica, koji slozices se skroz moze na dobar nacin da zadovolji zahteve na trazenoj poziciji. Ali Gerba ce tesko cak i slabije engleske klubove zameniti za nase poljane. Pavon se nije vratio u Honduras verovatno bezveze. Kao i svi stariji igraci kraj karijere hoce da provede u klubu i drzavi iz kojih je. Tesko je da bi se zbog Vose odrekao toga. Andrews mislim da ima istu pricu. Cenim, cak smem da se kladim da ce musledeci angazman biti opet u Skotskoj(druga domovina, s obzirom da je celu karijeru tamo). Majstorovic, opet, verovatno kosta boga i oca(mislim na njegovu platu).
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

@Koral

Dobrodosao na forum, a i jedno pitanje za tebe :D Iz kog izvora si "preuzeo" cene za gorenavedene igrace?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

@Rabba

Radzinski izmedju ostalog moze i ovde da unovči, jer i Kadu, Ajuru i ostali ne dolaze za manje pare i zato sto vole klub...

Što se tiče Kastilja. Oni u Salvadoru sanjaju da dođu u Evropu, dobro sam upoznat sa tom državom. Hteo sam da predložio neverovatno dobrog fudbalera, njihovog kapitena Kvantinilju, imate njegove snimke na youtube, ali juče ga je uzeo klub sa Kipra.. Cena Kastilju je mala , oko 200000 evra iako je on najskuplji igrač svog kluba, Salvador nije bogata zemlja i plate su male. Ja mislim da baš na toj poziciji ofanzivnog veznog dugo kuburimo, i Stjepanović se nije naigrao, a on košta 600000 evra primera radi. budababa sa raznih strana , ali i transfermarket je dovoljan recimo. Rabba sto se ostalih tiče ovo je predlog, možda si ti i u pravu za Pavona, i Andrewsa, ali nema ništa dok ne pitaš.. Gerbu hoće Toronto ali je on rekao da bi ostao u Evropi. Sto se tiče Majstorovića , cena mu je toliko velika da bi ako bi primao ko dosad u Panioniosu bio na 9 mestu u Vojvodini , što se tiče plate...
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4035
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

@Koral

Nisam imao nameru da te napadam ili tako neke gluposti, cisto da prokomentarisem tvoje predloge, sa kojim se slazem da su zaista dobri i da bi Vosa sigurno imala koristi od njih, medjutim mislim da zaboravljas da Milanu Davidovu liku koji je bio okosnica ekipe koja je dosla do finala kupa nije ponudjen novi ugovor jer je trazio(nek me ispravi upuceniji) 50.000Evra godisnje. Slozices se mizerna cifra...Samo jos jedna stvar, cak je i Kiparska liga znacajno finansijski stabilnija i jaca od nase
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Rabba wrote:@Koral

Nisam imao nameru da te napadam ili tako neke gluposti, cisto da prokomentarisem tvoje predloge, sa kojim se slazem da su zaista dobri i da bi Vosa sigurno imala koristi od njih, medjutim mislim da zaboravljas da Milanu Davidovu liku koji je bio okosnica ekipe koja je dosla do finala kupa nije ponudjen novi ugovor jer je trazio(nek me ispravi upuceniji) 50.000Evra godisnje. Slozices se mizerna cifra...Samo jos jedna stvar, cak je i Kiparska liga znacajno finansijski stabilnija i jaca od nase
Naravno Rabba , samo komentarisemo, i ja sam izneo predloge za neke, a napisacu jos neke igrace kasnije. Ocigledno da mogu da se nadju kvalitetni igraci i mnogo kvalitetniji od nekih koji su trenutno u timu, za iste ili manje pare. To je i svrha mog posta, jer sam cenu uzimao u obzir. Da sam bio nerealan napisao bih Mesija, Pujola, Anrija, Pata itd.
Ako si mislio u vezi Kvantanilje, pa kazes za Kiparsku ligu, jeste ona je bolje finansijski stojeca, ali je tamo Kvantanilja otisao za sumu koja ce biti recimo sesti deo Ajurua ili kog vec. Igrac je kapiten Salvadora i sjajan plejmejker, sve se vrti oko njega slicno znaci za tu dobru reprezentaciju, sto je recimo Milijas za Zvezdu.. Ali, to je uocio klub sa Kipra koji je tek usao u prvu ligu.. Kog zanima evo njegovog snimka http://www.youtube.com/watch?v=0wFq1f1H ... annel_page
User avatar
Grbavac
Posts: 46
Joined: Wed Nov 12, 2008 3:35 pm

Post by Grbavac »

CICA GLISA wrote:Velika borba pored mnogo zainteresovanih klubova je dobijena. Bata je uspeo da uspesno zavrsi pregovore sa Gasicem iz Napretka, Adjurom i Vulicevicem iz Javora. Ocekuju se dolasci Simica iz Javora, Da Koste, Trajkovica iz Kule, i moguceg dvojca iz Zete Savio i Kadu... pozz

Za te likove iz Javora svugde pise da su se dogovorili sa Zvezdom. Mada, nasim medijima ne treba nista verovati. Videcemo sta ce biti.
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Grbavac wrote:
CICA GLISA wrote:Velika borba pored mnogo zainteresovanih klubova je dobijena. Bata je uspeo da uspesno zavrsi pregovore sa Gasicem iz Napretka, Adjurom i Vulicevicem iz Javora. Ocekuju se dolasci Simica iz Javora, Da Koste, Trajkovica iz Kule, i moguceg dvojca iz Zete Savio i Kadu... pozz

Za te likove iz Javora svugde pise da su se dogovorili sa Zvezdom. Mada, nasim medijima ne treba nista verovati. Videcemo sta ce biti.
Ne sećam se kada je na ovom forumu objavljena netačna informacija.Možda, jedna dve, koje se nisu obistinile (zimušnji nesuđeni Stepijev dolazak, kao i dolazak onog Brazilca Džefersona, ako se dobro sećam imena), tako da verujem u verodostojnost napisanog.
Dolaskom ovih igrača napravili smo iskorak, što se tiče transfera.Nismo doveli povređene ili igrače nestale sa fudbalske scene, pa da ih vraćamo u ,,život".Nadam se da će se pojačanja snaći u Novom Sadu.
Gašić 196cm, puno obećava.Vulićević je takođe dosta visok i dobar u ofanzivi, a ima i veoma izrađen klizeći start.Na kraju Ađuru (koji istina nije igrao ovog proleća, ali verovatno su razlozi neki drugi, kao npr što kod nas jesenas nije igrao Sepuja).
Taj Simić isto daje golove, ali u NS ga nisam naročito zapazio (možda je imao loš dan, ili prejakog čuvara - pored Kize se niko nije naigrao :D :wink: ).
U vezi predstojećeg prelaznog roka najteži posao biće kako se osloboditi nepotrebnih igrača pod ugovorom.To je Stepanović jako lepo analizirao na promociji.Treba će im naći adekvatno udomljenje, kako bi sporazumno raskinulu ugovore.A, takvih za raskid, biće daleko više, nego onih sa kojima ćemo potpisivati Contract.Nije se lako bezbolno osloboditi nagomilanog (jeftinog) balasta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Da se nadovezem na onu pricu o platama, ako se neko seca podatka sa jucerasnje utakmice protic Farana. Najbolji igrac u Farskoj ligi prima 7 000 evra, sto je za nasu ligu i te kako pozamasna cifra. Da li neko zna mozda ko je najplaceniji u Vojvodini i koliku prima platu?
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9876
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Koral wrote: 1. TOMAŠ RADZINSKI
Dobar sam s covekom jos odavno,hocete da vam sredim!? :wink:

Image
Image
Post Reply