Jelen Super Liga 2010/11

Locked
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Post by njaks »

Ne znam sta bih rekao o ovome...razmisljao sam da li da postavim ovo ovde, ali moram...

http://www.mojacrvenazvezda.net/2011/03 ... ome-smeta/
User avatar
Milan
Posts: 4252
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

njaks wrote:Ne znam sta bih rekao o ovome...razmisljao sam da li da postavim ovo ovde, ali moram...

http://www.mojacrvenazvezda.net/2011/03 ... ome-smeta/
Pomozi im Bože
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8907
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Posle svih silovanja istorije koja su se izdesavala u reziji ideoloskih istomisljenika osnivaca "blizanaca" i njihovih danasnjih naslednika na politickoj sceni Srbije zar nekog jos iznenadjuju ovakvi falsifikati??? Pa naravno da su oni najbolji, najplemenitiji, najposteniji, najjaci, najstariji, najsrpskiji, jedinomoguci - ej, pa Stubovi Srpstva su ti to, bre!

Valjda svaki posteni Srbin zna da su FK Petokraka i NK Ustasa osnovani 1913 u Beogradu kao odraz istinskih teznji srpskog naroda, zbog cega su tesko propatili u godinama fasisticke okupacije i komunisticke diktature, a da FK Vojvodina Novi Sad ustvari UOPSTE NE POSTOJI NITI JE IKAD POSTOJAO.

"Ko drukcije kaze klevece i laze!"



:valcer:
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Post by angua »

Od njih nište ne čudi. Dajte im malo vremena naći će oni "dokaze" da su u stavri oni izmislili fudbal, polažu pravo na njega, te je u svakoj utakmici protivnik dužan da im se sklanja.
Pripadnik
Posts: 62
Joined: Wed Oct 14, 2009 10:49 am

Post by Pripadnik »

O Bože!
Dešava se upravo ono što sam i pretpostavljao, u sledećem krugu idemo do Čiča Dražine ideje!
Dokaz je ovo koliko smo malograđani jer nam, kao narodu, važno da budemo (da se prikažemo) kao najstariji, najveći, najjači,... ako nikome drugom, onda bar sebi u sopstvenom dvorištu!?!

Razmišljao sam da li da ovo uradim ili ne... ali hoću treba da se čuje... biću kratak, ne bih li pomogao čoveku...
A pročitao sam i ovo da bih mogao da zakjljučim http://www.mojacrvenazvezda.net/2011/02 ... e-neprica/

Međutim ja ne vidim ni jedan argument, činjenicu koja dokazuje bilo šta! Dresovi su bili zeleni, grb/štit više liči na naš nego na njihov. A argument o nasleđivanu stadiona je srceparajući! Pa nije li logično da posle rata dobiju neki stadion kao novi klub? I sada povezivati to sa kontinuitetom, malo je bezveze. Naravno da su dobili postojeći stadion pa ne bi imali gde da igraju ljudi.
Treba postaviti pitanje, zašto je upravo Crvena zvezda u momentu osnivanja privukla toliki broj navijača iz Beograda i Srbije? Odgovor je veoma jednostavan. Ljudi su prepoznali kontinuitet kluba sa predratnom SK Jugoslavijom i od samog starta su samo nastavili da podržavaju klub crveno-belih boja. Dobijen je i stadion nekadašnjeg kluba, a kao motiv za grb „novog“ kluba, uzet je deo grba „starog“ kluba. Boja dresova je ostala ista. Voleo bih, kada bi neko mogao relevantnim činjenicama sve to da ospori.
I sada ovo je vrh apsurda... Ovo je toliko banalizovano da bi se, verovatno, primilo u narodu. Pošto niko ne zna evo ja ću mu reći zašto je upravo taj novi klub u "momentu osnivanja" privukao toliko navijača iz Beograda i Srbije (a Bosna, Slovenija, Hrvatska,... to se ne pika, nije sad za ovu namenu ) :wink: :lol: . Zamislite 45.godinu, narodno oslobodilačka borba, euforija, oslobodioci, partizani, komunisti i neko nazove klub zvezda ("a kad je zvezda onda neka je crvena")... Da li se nekome čini da bi to moglo da privuče veliki broj ljubitelja (navijača)? I mi smo svi ovce i ne postoje takvi primeri u nekim drugim zemljama...


P.S. Da me neko ne shvati pogrešno...
Mi smo jedno to je naša snaga...
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Ма наравно, а нас је Карађорђе основао 1804. , само се о томе није причало до сада. А постоје и неке назнаке да је све то цар Душан покренуо, али нема довољно доказа. XD
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

Možda je ovakvo poređenje malo bizarno, ali mislim da se može povući paralela između fudbalera Vojvodine i navijača blizanaca, u tom smislu da su nepogrešivo najbolji u jednome: kada misliš da ne mogu gore, oni se svojski potrude da ti dokažu da grešiš!

S tom razlikom što me naši fudbaleri (ruku na srce, ove sezone to nije tako) iznova razočaravaju i zabrinjavaju (i dalje mi je stalo, priznajem), a ovi postaju vrlo montipajtonovski komični u svoj svojoj apsurdnosti. Koja je poenta sveg tog njihovog pravdanja? Kome se oni obraćaju, šta pokušavaju da dokažu, ko će se bolje osećati? Ne znam, nisam pametan...

Čak i oni dripci, cinkaroši, nosači dugih mantila i čupači brkova koji su, zahvaljujući herojstvu antifašističke borbe (u kojoj po pravilu nisu učestvovali), došli do beskonačne moći, konfiskovali i uništili sve što je pre njih postojalo i kao kolateralnu štetu osnovali "stubove srpstva", iz ove perspektive, deluju kao uljudna gospoda u odnosu na one koji sada govore u ime blizanaca. Ali to je već nije naš problem...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Post by UNIT8 »

Mislim da ideja cele njihove price nije to da ubede ljude kako su oni 100 godina stari, vec da se odstrani prica da su komunisticki klub, jednom za svagda. To sad nama moze izgledati jako smesno,ali to nije zajebancija uopste. Siroke narodne mase ce to prihvatiti oberucke a kad se ta prica bude ponavljala narednih 20 godina,verujte da ce biti toliko jaka da onaj koji bude govorio suprotno,smatrace se budalom.
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

UNIT8 wrote:Mislim da ideja cele njihove price nije to da ubede ljude kako su oni 100 godina stari, vec da se odstrani prica da su komunisticki klub, jednom za svagda. To sad nama moze izgledati jako smesno,ali to nije zajebancija uopste. Siroke narodne mase ce to prihvatiti oberucke a kad se ta prica bude ponavljala narednih 20 godina,verujte da ce biti toliko jaka da onaj koji bude govorio suprotno,smatrace se budalom.
Apsolutno se slažem, čak šta više mislim da je scenario koji si izneo vrlo moguć, realan i ostvariv, ali to što će "narod" nešto oberučke prihvatiti i još jednom (da li neko broji?) "popušiti" laž upakovanu u oblandu velikih reči koje ne znače ništa, ne znači i da njihove tvrdnje/stavovi/ubeđivanja nisu potpuno besmislene/i. Naprotiv, što veća laž, lakše se u nju poveruje :?
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Post by Brick Liman »

Procenjujem da će se za max 5 godina podrazumevati da je FK CZ nastavljač slavne tradicije FK Velika Srbija. Ovaj narod je popušio u bliskoj mu prošlosti i mnogo gore laži i manipulacije. Reakcija 1389
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8907
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

UNIT8 wrote:Mislim da ideja cele njihove price nije to da ubede ljude kako su oni 100 godina stari, vec da se odstrani prica da su komunisticki klub, jednom za svagda. To sad nama moze izgledati jako smesno,ali to nije zajebancija uopste. Siroke narodne mase ce to prihvatiti oberucke a kad se ta prica bude ponavljala narednih 20 godina,verujte da ce biti toliko jaka da onaj koji bude govorio suprotno,smatrace se budalom.
"1000 puta ponovljena laz postaje istina!"
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Kako je krenulo, za koju godinu cemo biti najmladji tim u ligi.
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Post by Del_Boske »

Натегнуто и без пуно логике. Како неко рече, наравно да је новоформирани клуб добио стадион забрањеног, па неће га рушити и правити нови.
Ако већ хоће континуитет, онда нек лепо врате име, а не да пишу "Црвена Звезда до вечности".
50 година немаш континуитет, а онда имаш... безвезе. Ако је неког континуитета и било 45, од тада га нема.

Постоје клубови који су почетком деведесетих поново основани како би наставили традицију забрањених клубова - рецимо клуб мостарских Хрвата, ХШК Зрињски и клуб сарајевских Срба, ФК Славија.
А ови би да буду и Звезда и Југославија и Велика Србија а можда још и покоји клуб успут... па нек се одлуче господа, пардон, другови.
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Radoye wrote:
UNIT8 wrote:Mislim da ideja cele njihove price nije to da ubede ljude kako su oni 100 godina stari, vec da se odstrani prica da su komunisticki klub, jednom za svagda. To sad nama moze izgledati jako smesno,ali to nije zajebancija uopste. Siroke narodne mase ce to prihvatiti oberucke a kad se ta prica bude ponavljala narednih 20 godina,verujte da ce biti toliko jaka da onaj koji bude govorio suprotno,smatrace se budalom.
"1000 puta ponovljena laz postaje istina!"

http://www.youtube.com/watch?v=owdw8orMnlM
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

fksloboda.org wrote:Nakon sto je Slobodu napustio tj nije ugovor potpisao Dong (predomislio se pa hteo samo do kraja sezone, a klub zahtevao godinu i po, kao sto je prvobitno dogovoreno sa njim na Kipru) ovih dana je i Bogunovic odlucio da se vrati u NS jer se predomislio i nije zeleo da potpise ugovor na vise od godinu dana. Koliko mu je to pametan potez, pokazace vreme, svakako mu zelim sve najbolje unastavku karijere.

Sredinom februara je u organizaciji navijaca Slobode odrzana tribina povodom imena stadiona (Begluk) i za tu priliku je par mladjih ljudi napravilo film posvecen lokaciji stadiona, ali kroz prizmu istorije kluba, tako da akcenat nije bio na istorijatu i kompletnim podacima:

http://www.youtube.com/watch?v=L6f80VvxGrs

U nekom narednom filmu, obecali su, bice pomenuti i igraci iz 80-ih i 90-ig, Drulovic, Pandurovic, Njegus, Vukomanovic ... a bice i ostalo dopunjeno dogadjajima, igracima i trenerima koji su izostavljeni, a ima toga dosta.
Pozdrav.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked