KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Post Reply
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Sutra kosarkase Vojvodine ocekuje najveci izazov u dosadasnjem delu sezonu,duel sa aktuelnim sampionom Partizanom.

Utakmica se igra u 18 casova.

Ko ne bude isao na polufinale kupa(ako bude takvih),neka navrati do Spensa.

Ulaznice za ovaj mec su se vec delile na prosloj utakmici protiv Radnickog,tako da prepostavljam da je malo karata ostalo na prodaju.
lugomir
Posts: 42
Joined: Sun Sep 26, 2010 2:39 pm

Re: KK Vojvodina

Post by lugomir »

Da li se igra u malom ili velikom SPENS-u? hvala
User avatar
Andreyos
Posts: 335
Joined: Thu Aug 05, 2010 10:45 am
Location: Magdeburg

Re: KK Vojvodina

Post by Andreyos »

Ukoliko sam dobro razumeo,sutra će se otprilike u isto vreme na istom mestu naći navijači Vojvodine,zvezde i partizana?! :popa:
Jer nas su osnovala gospoda, a njih drugovi!
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Utakmica se igra u maloj dvorani a po svemu sudeci karata ipak nece biti na prodaju.

Oni koji su bili na utakmici sa Radnickim dobili su ulaznice i za ovaj mec.

Mislio sam da je ostalo bar malo karata za prodaju sa obzirom da dvorana nije bila u potpunosti ispunjena ali od toga nema nista.
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Re: KK Vojvodina

Post by uporan »

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=599678" onclick="window.open(this.href);return false;
:cheers:
UH!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: KK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Jedan veliki :klanjanje: za sve one koji su ucestvovali u dansanjoj pobedi.

Davno neka utakmica nije izazvala ovoliko emocija kod mene. :cheers:

I ako je u pitanju lazna Vojvodina,odnos igraca prema njenom dresu je mnogo iskreniji od igraca koji igraju za pravu Vojvodinu u nekim drugim sportovima.

U trecoj cetvtini u (kojoj tradicionalno Partizan igra najbolje i lomi rezultat) postojala je mogucnost za preokret no uspeli smo da izdrzimo taj nalet i posle je sve mnogo lakse.

Iskontrolisali smo njihovu skok igru i to je bitan preduslov za one koji zele da pobede sampiona Srbije.

Prava je retkost da neko postigne blizu sto poena Beogradskom timu i to je jos jedan pokazatelj kvalitete kosarke koju nasi momci prikazuju.

Radovan Markovic :klanjanje: -Ubedljivo njegova partija u crveno belom dresu.

Odlicni su bili i Bunic i Milosevic,no danas je ipak kolektiv na celu sa trenerom Maticem izvojevao pobedu.
iceDice
Posts: 5
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:06 pm

Re: KK Vojvodina

Post by iceDice »

Svaka cast momci, bio sam u hali, jako je lep osecaj kad ovako nadigras Partizan. Samo onaj ko ne prati KK Vojvodinu moze reci da je ovo iznenadjenje, malo ko je iz Novog Sada otisao ne primivsi 100-ku. Svi igraju muski, ratnicki i sa velikom energijom celu sezonu, najefikasniji su tim lige, niko se preterano ne izdvaja i svako zna svoju ulogu u timu. Moze neko da govori kako ovo nije prava Vojvodina ali odnos prema igri im je daleko bolji nego kod fudbalera. Pratim Vojvodinu redovno u svim sportovima i mislim da ovi momci zasluzuju mnogo vecu podrsku svih nas koji volimo basket. Inace konacno da dozivim da je vecina male hale navijalo za Vosu i zvizdalo dok je Partizan napadao u poslednjoj cetvrtini. Jos jednom sve cestitke igracima, kad bi se i drugi ugledali na njih gde bi im bio kraj.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Radnički FMP - Vojvodina Srbijagas 94 : 73 ( 19:19, 27:21, 22:20, 26:13 ) :?
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Helm »

Morali su pasti psihički protiv crnih, to tako ide. Odigraš 120% protiv velikog favorita, dobiješ, čeka te veliki autsajder a u glavi ti si već dobio. Ulaziš u utakmicu nervozno, kao da te je neko naterao da igraš, čudiš se svakom košu koji daju, nervira te svaka sudijska odluka, od nervoze ideš iz greške u grešku, a uljuljkana psiha ti ne da da pružiš više od 60% mogućnosti (fizičkih). Zato trener mora da bude i veliki psiholog, kao i da ima strašan autoritet, stručnost nije dovoljna. I zbog toga je Vujošević sa crnima postigao to što jeste, a Jovanović ne može. Ali ne bih previše zamerao Matiću jer ima jako mladu ekipu.

Kad i sa kim se igra za vikend? Pretpostavljam da je kući?
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: KK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Ovo je tako tipicno Vojvodinaski poraz, bez obzira koji sport je u pitanju :frown: Taman se malo posle 100 godina zainteresujem za kosarku i usledi hladan tus...

Sledece kolo krece drugi krug, gostujemo u Kragujevcu, a potom nam stize crveni blizanac. Prve tri ekipe igraju Jadransku ligu sledece godine, ako dobijemo cigane imacemo solidne sanse.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Helm »

To će biti u sredu, jel?
Mislim da četvrtoplasirani ima priliku da plati učešće u Jadranskoj. Mogao bi Srbijagas još jednom da se otvori pre nego što konačno odu! :mrgreen:
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Radnicki FMP nije naivan rival,dobili su i Kragujevcane na domacem terenu i mogu biti potencijalna opasnost za cetvrto mesto i plasman u ABA ligu,ako uopste imaju prava na to sa obzirom da su Covicev drugi tim,fakticki Zvezdina filijala.

No ovo je Srbija i sve je moguce.

Kako god prosao je prvi deo takmicenja i na osnovu toga moze se doneti poneki zakljucak.

Igramo mnogo bolje na domacem terenu i ocekujem da dobijamo sva tri meca koja igramo na Spensu u drugom delu sezone(Zvezda,Mega,FMP) i da dobijemo bar jedan mec u gostima(Radnicki Bg ili Hemofarm) i to bi trebalo da bude dovoljno za cetvrto mesto.

U slucaju plasmana u ABA ligu,budzet ce biti povecan,privuci ce verovatno novi sponzori takodje dovesce se i pojacanja tako da bi bilo steta vec da nakon ove sezone ne napravimo takav iskorak.

Za razliku od veceg dela prosle decenije ne raspolazemo sa velikim budzetom(ali je bitno da je stabilan) i samim tim u svojim redovima nemamo kao nekad igrace koji imaju velike ugovore ali se zato cini da u klubu postoji plan,program i sistem sto je ranije falilo.

Mozda bi u rad kluba trebalo ukljuciti i neke bivse igrace i reprezetativce koji su afirmisali u Novom Sadu(u pravoj Vojvodini) a koji trenutno rade sa svojim malim privatnim klubovima a koji su imali zelju da se pridruze projektu kao sto su Dragan Lukovski(sa ocem Jankom),Zlatko Bolic i Zeljko Rebraca.

Mogucnosti i potencijala ima samo treba nastaviti sa kvalitetnim radom.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: KK Vojvodina

Post by Mare »

vojvodina jedna jedina wrote:Mozda bi u rad kluba trebalo ukljuciti i neke bivse igrace i reprezetativce koji su afirmisali u Novom Sadu(u pravoj Vojvodini) a koji trenutno rade sa svojim malim privatnim klubovima a koji su imali zelju da se pridruze projektu kao sto su Dragan Lukovski(sa ocem Jankom),Zlatko Bolic i Zeljko Rebraca.

Mogucnosti i potencijala ima samo treba nastaviti sa kvalitetnim radom.
Ja bih više voleo da Rebrača, Bolić porodica Lukovski, preuzmu pravu Vojvodinu i od nje stvore jak klub, korak po korak. Sad je prava prilika da neko preuzme našu KK Vojvodinu, i krene sa njom praktično od nule. Stvore se zdravi temelji i dođe do željenog jakog košarkaškog kluba koji Novi Sad zaslužuje.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Mare wrote:Ja bih više voleo da Rebrača, Bolić porodica Lukovski, preuzmu pravu Vojvodinu i od nje stvore jak klub, korak po korak. Sad je prava prilika da neko preuzme našu KK Vojvodinu, i krene sa njom praktično od nule. Stvore se zdravi temelji i dođe do željenog jakog košarkaškog kluba koji Novi Sad zaslužuje.
Jedno su zelje drugo su mogucnost.

Cilj je napraviti u Novom Sadu klub koji ce se u narednim godinama boriti za trofeje i biti redovan ucesnik evropskih takmicenja,a lazna Vojvodina je trenutno mnogo bliza ostvarenju tih ciljeva i svi resursi i ljudstvo treba da okrenuti njoj.

A veliko je pitanje da li je uopste moguce da Novi Sad ima dva jaka tima,a jos vise da se oba zovu Vojvodina. :-D

Nemam nista protiv ali meni je to nemoguce,sa obzirom da smo tokom istorije jedva uspevali da napravimo jedan ozbiljan klub,a i to je sve trajalo u kratkim intervalima.

Sto se tice navedenih imena,Janko Lukovski(osnivač KK Sport-Key) je svojevremeno(pre nepune dve godine) predlozio da se na jednom mestu okupe svi novosadski kosarkaski radnici(predstavnici svih klubova) i da se na tom sastanku dodje do dogovara koji bi rezultirao stvaranjem jednog kluba koji bi glavni projekat gradske kosarke.

Takodje i Rebraca je izrazio zelju da se aktivira u nekim u buducim aktivnostima vezanim za novosadsku kosarku,jer kako je sam rekao Novi Sad zasluzuje da ima tim koji je priblizno na nivou Partizana.

Zlatko Bolic je prosle godine osnovao školu košarke LD,a pre toga je imao zelju da bude na nekoj funkciji u košarkaškim kubovima,no od toga tada nije bilo nista.
Post Reply