100 godina kluba

Locked
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 100 godina kluba

Post by recni galeb »

objekat nije prazan, a aj bas me zanima onako usput, kad ne tocis alkohol sto rasterujes decu? :shock:
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

Alkohol bih zabranio jer onda bi to bio glavni povod okupljanja a to mi vec lici na klosheraj ispred prodavnica...
A realno sta ce tamo klinci da sede sa ljudima u 20-30-40 godinama... meni je malo glupo.
Poenta bi bila da okupljanje bude iz respekta prema FKV i bivsim igracima,da to sve deluje gospodski a kad bi klinci od 15tak god dolazili tamo odmah bi se nakacili balavci govana da se fajtaju ispred te kuce itd itd...
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Re: 100 godina kluba

Post by simicpk »

shecky wrote:Alkohol bih zabranio jer onda bi to bio glavni povod okupljanja a to mi vec lici na klosheraj ispred prodavnica...
A realno sta ce tamo klinci da sede sa ljudima u 20-30-40 godinama... meni je malo glupo.
Poenta bi bila da okupljanje bude iz respekta prema FKV i bivsim igracima,da to sve deluje gospodski a kad bi klinci od 15tak god dolazili tamo odmah bi se nakacili balavci govana da se fajtaju ispred te kuce itd itd...
Evo ja od 14 - 17 godine, sve utakmice u zivotu sto sam gledao bile su uz ljude 2,3 puta starije od mene, i oni su preneli na mene duh slaninarstva. I sada samo 100% zavisnik od Vose :D Eto zasto deca treba da dolaze.
ФКВ
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

Uopste nisi dobro razumeo tj nisi dobro odgovorio na nepostavljeno pitanje.
Jedno je stadion a ovo ..hipoteticki... je nesto sasvim drugo.
Ovde ne bi dolazili oni koji ni ne znaju sta su jos.. ai ti od 14 ce jednog dana imati 20 ilistajaznamkolko pa bi onda i oni dolazili.
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 100 godina kluba

Post by recni galeb »

objasnjenje ti je krajnje diskutabilno, lepo ti deckonja rekao kako je zarazen...
bas to postovanje prema Vojvodini se i stice od malih nogu i druzenjem sa starijim poklonicima slninarstva, ako im na takvim skupovima ne ubace normalnu pricu kada ce, na stadionu nece tu se navija, prati utakmica a ne vrsi obrazovanje kako je koji igrac igrao kroz istoriju ili sta ti ja znam koje sve price vezane za klub...
no sve ti je to i dalje rekla-kazala jer ta zgrada nece dobiti tu namenu koju si predlozio u skorije vreme...
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 100 godina kluba

Post by Passion »

Имам 17 година, пратим Војводину скоро 10 година. И шта сад сме да дође неко ко можда има дупло више година од мене, а прати Војводину исто колико и ја, а ја несмем? Глупост, али добро...
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 100 godina kluba

Post by the Gari »

Bio sam prošle nedelje u Istambulu. Tamo Bešiktaš slavi 110 godina postojanja. Ceo taj deo grada okićen je crno-belim zastavama i čudima, ne samo okolina stadiona nego svi veći bulevari tog dela grada. Po mom mišljenju, to je definitivno put kojim se mora ići. Ne mislim na zastavice same po sebi, nego na princip da to nije samo proslava kluba koja će se obeležiti jednog dana na jednom mestu (stadionu), već to treba da bude period u kojem će ceo grad živeti drugačije i biti ponosan na svoj klub. Kao u vreme "Exita" ili ranije dok je trajao Poljoprivredni sajam.

Centralna proslava mora biti slaninarska od početka do kraja, ali stogodišnjica kluba jeste idealan povod za čvršće vezivanje kluba i grada (u simboličkom smislu). Ne sme se pretvoriti u samozadovoljavanje usred grada koji je apsolutno ambivalentan prema klubu. Ona dilema Tomija Karketija u seriji The Wire, kada kaže da će mu možda i uspeti da pobedi na izborima za gradonačelnika Baltimora, ali će se "sutradan probuditi beo u gradu koji to nije".
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: 100 godina kluba

Post by madda fakka »

the Gari wrote: Ona dilema Tomija Karketija u seriji The Wire, kada kaže da će mu možda i uspeti da pobedi na izborima za gradonačelnika Baltimora, ali će se "sutradan probuditi beo u gradu koji to nije".
Gde si se ovog setio svaka cast ;) Ali bilo bi odlicno da "svi putevi koji vode ka stadionu" budu okiceni zastavama, narocito salajka iz koje je sve pocelo...
I Bog je Slaninar...
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

Passion samo za tebe granica se smanjuje na 16+ ,moze? :)
De sta ste se nalozili ovo je bio samo neki hipoteticki plan posto ga je nazalost nemoguce ostvariti.
Ali bilo kako bilo, dosad sam procitao samo kritike a nije bas da sam video nekakav konkretan slican ili neslican predlog/zelju.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 100 godina kluba

Post by Passion »

Хахаха, важи, договорено! :cheers:
Колико идеја и предлога, невероватно. Био би прави спектакл када би се само половина свих изнесених идеја остварило.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
gardista
Posts: 105
Joined: Tue Aug 04, 2009 11:50 pm

Re: 100 godina kluba

Post by gardista »

Gde si se ovog setio svaka cast ;) Ali bilo bi odlicno da "svi putevi koji vode ka stadionu" budu okiceni zastavama, narocito salajka iz koje je sve pocelo...
Никако не желим да се делимо, али не желим ни да прећутим. Војводина је основана у ПОДБАРИ а не у Салајци. Бивши Технометал, тј. некадашња радња Шијакових је у Темеринској 12, десна страна. Значи у ПОДБАРИ, молим да се то поштује. Јесте Салајка дала огроман допринос, али сам се осврнуо на оснивачки чин. Свако добро!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Владика »

Milan wrote: Pravilno je U Podbari, ali se to vec izgubilo...
Сад сам већ дебело испровоциран да се јавим. Као што рече господин Милан, каже се у Подбари. Иначе, након детаљног истраживања могу слободно да кажем да је Војводина основана у троуглу Велике српске православне гимназије(где је дана Јовина), дома Шијакових на Темеринском друму и Занатског дома који се налазио у Улици Златне греде.
На тим местима родила се, а затим касније и остварила идеја о покретању нашег вољеног клуба.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Krle »

Beogradska kapija, pola bela, pola crvena. Transparent na zidu Đave što gleda ka gradu... Zastave na svakoj banderi, ko za Sajam... Gradska rasveta, pa i ona na mostovima pola bela-pola crvena... GSP busevi u istim bojama... Komunalna policija sa šalovima... Trake po granama drveća: na jednom bele, na sledećem crevene i tako naizmenično... Miletiću u ruke "pobednika"...
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: 100 godina kluba

Post by torrente »

Krle wrote:Beogradska kapija, pola bela, pola crvena. Transparent na zidu Đave što gleda ka gradu... Zastave na svakoj banderi, ko za Sajam... Gradska rasveta, pa i ona na mostovima pola bela-pola crvena... GSP busevi u istim bojama... Komunalna policija sa šalovima... Trake po granama drveća: na jednom bele, na sledećem crevene i tako naizmenično... Miletiću u ruke "pobednika"...
svaka čast na komentaru,samo bih dodao da se konačno poradi na marketingu,tipa majice,kape,privesci,dresovi i sadasnji i retro . . . i naravno Slavia Praha!!!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
limanfkv
Posts: 2850
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 100 godina kluba

Post by limanfkv »

Krle wrote:Beogradska kapija, pola bela, pola crvena. Transparent na zidu Đave što gleda ka gradu... Zastave na svakoj banderi, ko za Sajam... Gradska rasveta, pa i ona na mostovima pola bela-pola crvena... GSP busevi u istim bojama... Komunalna policija sa šalovima... Trake po granama drveća: na jednom bele, na sledećem crevene i tako naizmenično... Miletiću u ruke "pobednika"...
Murija? Pa jos najgore sorte?
A za ovo drugo stvarno ne znam sta bih ti napisao. Podsetio bih te da nije samo stogodisnjica jedne svetinje, vec i mnogih TAMO NEKIH "pobednika" kako kazes. Nista gadnije nisam procitao ne na ovom forumu, nego na samom Internetu.
Locked