Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Locked
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by Helm »

Ja sam svoje plasirao kao salu jer sam tako shvatio i shecky-jev post. ;)
No, gde ima dima ima i vatre, to sto je taj naucnofantasticni scenario sala ne znaci da je sve cisto.

Ovom prilikom bih odgovorio i na Dekijevo pitanje bez zezanja, sta mislim:
mislim da su i Hajduk i Sloboda pogotovo zasluzeno osvojili bodove protiv crnih, svojim uspehom. Bas kao sto mislim da crni protiv ofka i crveni protiv tog istog Hajduka nisu zasluzeno osvojili bodove, to jest, ne svojim fudbalskim zaslugama.
DekiFirma
Posts: 204
Joined: Thu Feb 03, 2011 2:34 pm
Location: Beograd

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by DekiFirma »

partizan za titulu, zvezda i Voša za nadu

Dolazak "lala" u Humsku predstojećeg vikenda biće jedan od dva najveća izazova za lidera do kraja sezone. Ujedno će biti i jedna od poslednjih prilika beogradskih i novosadskih crveno-belih da se ozbiljnije uključe u borbu za titulu.


Remiji Partizana u nizu probudili su šampionsku nadu u Ljutice Bogdana i povećali značaj rezultata ekipe sa "Karađorđa".

Prednost lidera od 11 poena smanjena je na još pristojnih sedam, a nedeljni duel Partizana i Vojvodine u Beogradu mogao bi da značajno odredi dalji tok sezone. Šampiona do kraja takmičenja očekuje i "večiti derbi", a OVDE pročitajte sa kim će rivali sa Topčiderskog brda igrati do juna.

Tim Vladimira Vermezovića biće oslabljen neigranjem Aleksandra Miljkovića i kapitena Saše Ilića zbog parnih kartona. Ni Saša Marković nije siguran akter meča, zbog toga što se požalio na povredu Ahilove tetive.

Vojvodina je do prošlog kola bila u naletu, ali je porazom od OFK Beograda razočarala navijače i predsednika Ratka Butorovića.

"Ako nastave ovako, ako ispuste borbu za drugo mesto i ne plasiraju se u finale Kupa, šta će zaraditi u maju i junu? Upozoravam ih na vreme", izjavio je predsednik novosadskog superligaša, a preneo "Žurnal.

U taboru domaćina nema panike. Trener crno-belih ne smatra da postoji razlog za brigu, iako je svestan činjenice da se Crvena zvezda nije odrekla titule.

Tim iz Ljutice Bogdana ostvario je pod vođstvom novog trenera Rikarda Sa Pinta dve pobede i u 22. kolu nije mogao da igra protiv lakšeg protivnika - poslednjeplasiranog Smedereva.

"Oklopnici", predvođeni novim trenerom, kod kuće nisu pobedili od 28. aprila prošle godine i utakmice sa Vojvodinom (2:0). Ove sezone samo su jednom trijumfovali, na gostovanju Jagodini.

Ekipi se na treninzima priključio Nikola Petković, posle oporavka od povrede zadnje lože. Smanjenim intenzitetom rade Filip Kasalica, Ognjen Ožegović i Milan Jovanović, a Aleksandar Pantić još oseća bol u kolenu.

NIŠLIJE HOĆE DA NAPIŠU KLUPSKU ISTORIJU
Zanimljiv duel biće odigran i u Borči, iako pogled na tabelu to možda ne govori. BSK će na svom terenu dočekati Radnički iz Niša i obe ekipe su u dobroj formi.

Domaći nisu izgubili već četiri kola, od duela sa Slobodom Point, 2. marta. Sa druge strane, "Real sa Nišave" je najuspešniji superligaš u prolećnom delu sezone!

Partizan je remijem u Užicu sveden na 14 osvojenih bodova iz šest kola, dok ih Radnički ima 16!

Nišlije bi pobedom produžili seriju od pet pobeda i postale rekorderdna generacija kluba.

"Inspiriše nas prilika da ispišemo istoriju velikog kluba kao što je Radnički", izjavio je defanzivac Radničkog Ivan Dragičević.

Za Borčane sigurno neće nastupiti Jordan Jovanović, a nije jasno ni da li će igrati Edin Ademović, zbog povrede koju je zadobio u Novom Pazaru.

"Kada bih rekao da je Radnički iz Niša najteži protivnik u dosadašnjem delu sezone, to bi bio pleonazam. Osvojili su 16 bodova, samo jedan remi i pet uzastopnih pobeda, uz samo jedan primljen gol. Sve su to veliki podaci o njima. Najteže je praviti dobar rezultat u kontinuitetu. Oni su to uspeli ovog proleća i ja im na tome iskreno čestitam", rekao je trener BSK-a Nebojša Milošević novinarima u Borči.

OFK Beograd će na svom terenu protiv Javora pokušati da nastavi niz pobeda (Sloboda Point, Vojvodina). Ko zna, možda "romantičari" i drugi put ove sezone pred svojim navijačima postignu više od jednog gola?

Ivanjičani su u katastrofalnoj formi. Za razliku od dobrih partija u novembru i uspeha u nizu, već tri kola nisu osvojili ni bod!

Ni Jagodina nema razlog za optimizam pred okršaj sa Radom, koji je u prošlom kolu ostvario prvu "prolećnu" pobedu. "Ćurani" su poslednji put pobedili na Karaburmi, drugog dana marta.

Iako je Zajednica klubova Jelen Superlige početkom sezone ocenila da je stadion "Suvača" u Pećincima neuslovan za organizaciju utakmica elitnog ranga, Donji Srem će ponovo biti domaćin baš na njemu.

Naime, travnjak novosadskog "Karađorđa" je u katastrofalnom stanju posle utakmica Srbija - Škotska i Vojvodina - OFK Beograd, pa ne postoji šansa da Pećinčani i Pazarci u subotu igraju na njemu.

Stoga će tim Bogića Bogićevića još jednom ugostiti rivala na matičnom terenu, na kojem je u pretprošlom kolu deklasirao Javor (3:0). Pazarci su tokom nedelje ostali bez trenera Slavenka Kuzeljevića.

Iskusni stručnjak došao je u klub u zimskoj pauzi i osvojio sedam bodova na pet utakmica u prolećnom delu sezone, ostvarivši dve pobede, nerešen ishod i dva poraza. Pazarci su u prošlom kolu remizirali sa Borčom 1:1.

Spartak Zlatibor voda dočekaće u Subotici Radnički 1923, koji je pretposlednji i kome odavno gori pod nogama.

Pored utakmica Partizan - Vojvodina i Smederevo - Crvena zvezda, u nedelju će biti odigran i meč u Kuli, između Hajduka i Slobode Point. Kuljani su u prošlom kolu igrali na "Marakani" u dosta kombinovanom sastavu, pa bi trebalo očekivati da protiv Užičana zaigraju najspremniji igrači Milana Milanovića.

Fudbaleri Slobode Point pokušaće da zahvaljujući svom dobrom raspoloženju posle remija sa šampionom odigraju još jednu dobru utakmicu i donesu bodove kući i iz igrališta kraj Kišovog kanala.
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by madda fakka »

http://www.utakmica.rs/vesti/ljubomir-r ... smederevom" onclick="window.open(this.href);return false;
I Bog je Slaninar...
1892
Posts: 1079
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by 1892 »

http://www.mozzartsport.com/vesti/verme ... a-partizan" onclick="window.open(this.href);return false;

Čika Crni prolupao...pa pre dva tri kola OFKa igrala bez pola tima protiv njih :evil:
Come on you Reds!
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by Mare »

1892 wrote:http://www.mozzartsport.com/vesti/verme ... a-partizan

Čika Crni prolupao...pa pre dva tri kola OFKa igrala bez pola tima protiv njih :evil:
Sve su to ista go**a po istom kalupu pravljena. Eh da je dočekati dan da se ugase i zauvek ne stanu!
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by borrissey »

Ne volim sezonu u kojoj ne ispadne iz lige nijedan od beogradskih klubova.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3878
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by Red Marquis »

borrissey wrote:Ne volim sezonu u kojoj ne ispadne iz lige nijedan od beogradskih klubova.
A još nas izgleda čeka i Čuka sledeće :frown:
Io odio Belgrado
DekiFirma
Posts: 204
Joined: Thu Feb 03, 2011 2:34 pm
Location: Beograd

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by DekiFirma »

Upravo gledam ovaj antifudbal u Smederevu... Jel neko primetio da Blagojevicu na dresu pise Joao ili tako nesto? Pa nije valjda da nemaju ni za dresove :oops: Steta, takav klub da ovako propadne...Zao mi ovog stadiona, upropastili su ga, stolice vise nemaju boje..
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by Dejan »

DekiFirma wrote:Upravo gledam ovaj antifudbal u Smederevu... Jel neko primetio da Blagojevicu na dresu pise Joao ili tako nesto? Pa nije valjda da nemaju ni za dresove :oops: Steta, takav klub da ovako propadne...Zao mi ovog stadiona, upropastili su ga, stolice vise nemaju boje..
Zapazio si boju stolica, a nisi da je domacin ostecen za cist penal!? Sramna odluka sudije Novaka Simovica.
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by Drina »

Gde ima prenos? :)
Edit; Nasao sam http://tv.utakmica.rs/arena-sport-1" onclick="window.open(this.href);return false;
ZmagoNS
Posts: 229
Joined: Tue Sep 01, 2009 7:02 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by ZmagoNS »

Dejan wrote:
DekiFirma wrote:Upravo gledam ovaj antifudbal u Smederevu... Jel neko primetio da Blagojevicu na dresu pise Joao ili tako nesto? Pa nije valjda da nemaju ni za dresove :oops: Steta, takav klub da ovako propadne...Zao mi ovog stadiona, upropastili su ga, stolice vise nemaju boje..
Zapazio si boju stolica, a nisi da je domacin ostecen za cist penal!? Sramna odluka sudije Novaka Simovica.
Ali se za crveni nije ni sekund dvoumio :roll:
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by Drina »

Nije mi jasno zasto ga je onako pokupio i to jos sa ledja na njihovoj polovini?
Last edited by Drina on Sun Apr 07, 2013 4:32 pm, edited 1 time in total.
DekiFirma
Posts: 204
Joined: Thu Feb 03, 2011 2:34 pm
Location: Beograd

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by DekiFirma »

Dejan wrote:
DekiFirma wrote:Upravo gledam ovaj antifudbal u Smederevu... Jel neko primetio da Blagojevicu na dresu pise Joao ili tako nesto? Pa nije valjda da nemaju ni za dresove :oops: Steta, takav klub da ovako propadne...Zao mi ovog stadiona, upropastili su ga, stolice vise nemaju boje..
Zapazio si boju stolica, a nisi da je domacin ostecen za cist penal!? Sramna odluka sudije Novaka Simovica.
Obrati paznju kad sam poslao post (na POLUVREMENU), pa onda komentarisi!! Sta kao ja mogu unapred da namirisem crveni? A ako hoces da ti kazem svoje misljenje, crveni nije bio zato sto je pre toga bio faul Kadua.. Sam start s ledja jeste za crveni, ono je cista glupost onako ostaviti ekipu na cedilu, ali posto je pre tog bio faul, trebalo je da bude zuti za Kadua i prekid igre.
ciribuciriba
Posts: 67
Joined: Mon Apr 01, 2013 1:49 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by ciribuciriba »

Dobio 200 eura da dobije crveni.Nemaju ni za leba igraci Smedereva, a ovi su kriminalci.Pogledajte meceve koje je sudio ovaj sudija crvenima i sve ce vam biti jasno.
Klubovi moraju da istupe iz lige dok se ne sredi situacija u sportu uopste i dok se ne postave jasna pravila igre.
Sad kad svira penal :shit:
Last edited by ciribuciriba on Sun Apr 07, 2013 4:49 pm, edited 1 time in total.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: Jelen Super Liga - sezona 2012/13

Post by mihailov »

Nisam ni jednog trenutka sumnjao da će ga dati, pa sve da je 100-ti minut. Rezultati u poslednja 2 kola JSL su ponižavajući za svakog kome IQ prelazi dvocifren broj...
Napred Voso!
Locked