5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Locked

Vaša očekivanja od Vojvodine u subotu?

Ubedljiva pobeda Voše, gaženje protivnika
26
52%
Pobeda praćena gorkim ukusom
16
32%
Razočaravajući remi, rekli bi ravno porazu
7
14%
Nastavak agonije i poraz, bruka pred celim svetom
1
2%
 
Total votes: 50

User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 2:0

Post by Zeljafcv »

U subotu sa početkom u 20 časova na stadionu Karađorđe, FK Vojvodina će ugostiti OFK Beograd. Utakmica će biti i na programu nacionalne TV kuće, direktno prenošena na drugom kanalu. FK Vojvodina i OFK će po 5. put ove sezone igrati fudbal za bodove. Tradicionalno utakmice ovih klubova su neizvesne, a sve nam govori u prilog tome da će tako i sada biti. Jedna u nizu težih utakmica koje crveno bele očekuju, jedan od najozbiljnijih protivnika koji nam ove jeseni dolazi na "Karađorđe", jer posle OFK-e od ozbiljnijih dolaze partizan i Spartak, a o tome nekom drugom prilikom, sada su nam protivnici beogradski plavo beli i njima posvećujemo maksimalnu pažnju.

FK Vojvodina posle neubedljive igre i nerešenog rezultata u Užicu, imaće priliku da upiše nova 3 boda, ali to protiv OFK-e neće biti nimalo lako. Propuštena je prilika da se sa 3 boda protiv Slobode sačuva mir pred utakmice koje nam dolaze, međutim sada nam itekako "gori pod nogama", dok će OFK-a ući rasterećeno, jer su u prošlom kolu savladali Rad posle preokreta sa 2-1. Ipak, mislim da smo kvalitetniji i da bi to trebalo na kraju da bude presudno. Međutim, plavo beli su nam prošle sezone tako dobro "zapaprili", naravno, više nego obično motivisani premijama titovih bliznaca i uz pomoć sudije (sećam se dobro nesviranog penala i crvenog za Karana), bili su jedni od najzaslužnijih timova što nam je titula izmakla. Nadam se da će im takvo inaćenje biti vraćeno ove sezone, a neka nam našim momcima taj inat proradi u subotu, bilo bi lepo. Lepo iz još jednog razloga, kao uveritira za gostovanje omraženog nam partizana.

FK Vojvodina će po svim prilikama nastupiti u kompletnom sastavu, a detaljnije će sve biti poznato sutra posle konferencije za štampu. Iskreno se nadam da je gosn. Vukićević uvideo slabosti i da se loša partija iz Užica neće više ponoviti. Da ćemo biti svedoci odlično vođene utakmice sa klupe, i ako se trebamo braniti i čuvati rezultat da to činimo napadajuću i samo napadajući, jer napad je uvek bio i ostano najbolja odbrana.

OFK sa klupe već treću godinu zaredom predvodi Đurđević. Igraju u formaciji 4-5-1, na golu je izizetno kvalitetan Milan Lukač. Visok 2,3, skida sve visoke lopte, tako da na to treba posebno obratiti pažnju. Sa brzim i prodornim bekovima, od kojih je levi posebno brz i aktivan u napadu, reč je o Rodiću. Na centru su Brkić, koji igra nešto kao Vuk kod nas, Nikolić sa defanzivnijim ulogama, i Osmanagić koji je ofanzivni vezni. Na krilima su opasni Predrag Pavlović, nekadašnji mladi reprezentativac Srbije, kao i Simić, koji ima tačan i oštar centaršut, i izvodi kornere. Na krilnu poziciju još konkuriše i tamnoputi Ekvadorac Batoija. Dok im za sam špic napada konkurišu Milić i ex cigan Purović.

Nadam se da ćemo nastaviti i dalje da pupunjavamo naš dom "Karađorđe" stadion, kao i da ćemo podršku pojačavati iz utakmice u utakmicu. Napravimo pakao beograđanima, neka naš "Karađorđe" konačno proključa i pošalje jasnu poruku svima da kod nas nema bodova! Očekujem još veću podršku nego ikada pre i da poguramo naše pulene da gaze sve pred sobom. Suštinski očekujem zanimljivu takmičarsku utakmicu, sa naslovom u štampi posle utakmice : “DA SE ZNA DA JE NAŠA VOŠA NAJSTARIJA!”

ŽIVELI I U SUBOTU SLAVILI! :cheers:
Vidimo se na tribinama!
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Grof Žekula »

Jedino mi se čini da je Mojsov sporan, tj veliko je pitanje da li će biti spreman 100%. Kao što reče Zeljafcv znaćemo nešto više u toku sutrašnjeg dana, odnosno da li, ako Makedonac ne bude igrao, će se Vukićević odlučiti za Karana, ili će prekomandovati kapitena na mesto halfa...O tom potom...
Zna se šta, u subotnje veče, moramo učiniti, ko god da igra!!!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

Pitam se da li cemo ponovo igrati sa dva ofanzivna vezna... I iskreno se nadam da ce Bojovic konacno da pocne utakmicu, mislim da bi doneo mnogo toga u napadu! Stevke moze poslednjih 20min da dokrajci protivnika, kao sto je to dobro radio prosle sezone. Sto se mene tice, ako se Ljubinkovic i Merebasvili ponovo slabo pokazu treba ozbiljno razmatrati formaciju 4-4-2 romb gde bi igrali i Brana i Boske i Abu i Bojovic, a sto se Mojsova tice, ako nije 100% spreman i psihicki i fizicki bolje da ne igra.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3892
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Red Marquis »

Helm wrote:Sto se mene tice, ako se Ljubinkovic i Merebasvili ponovo slabo pokazu treba ozbiljno razmatrati formaciju 4-4-2 romb gde bi igrali i Brana i Boske i Abu i Bojovic, a sto se Mojsova tice, ako nije 100% spreman i psihicki i fizicki bolje da ne igra.
Mereba igra vrlo dobro poslednjih nekoliko mečeva. A ovu ofanzivnu taktiku koju si naveo...to jedino pred kraj meča ako rezultat škripi. Prestao sam da očekujem Vojvodinu sa dva napadača. Što se mene tiče i ovo je veliki napredak u ovoj ziheraškoj ligi, što Vukićević hoće da proba igru sa dva ofanzivna a ne defanzivna vezna.
Io odio Belgrado
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

Red Marquis wrote:
Helm wrote:Sto se mene tice, ako se Ljubinkovic i Merebasvili ponovo slabo pokazu treba ozbiljno razmatrati formaciju 4-4-2 romb gde bi igrali i Brana i Boske i Abu i Bojovic, a sto se Mojsova tice, ako nije 100% spreman i psihicki i fizicki bolje da ne igra.
Mereba igra vrlo dobro poslednjih nekoliko mečeva. A ovu ofanzivnu taktiku koju si naveo...to jedino pred kraj meča ako rezultat škripi. Prestao sam da očekujem Vojvodinu sa dva napadača. Što se mene tiče i ovo je veliki napredak u ovoj ziheraškoj ligi, što Vukićević hoće da proba igru sa dva ofanzivna a ne defanzivna vezna.
Da ali je Ljubinković igrao katastrofa protiv Slobode. I upravo sam dobio informaciju da je povređen i da neće igrati protiv OFK-a kao i Mojsov verovatno. Dakle ponovo sa 2 defanzivna vezna!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Grof Žekula »

Pošto je topik za utakmicu sa Slobodom zaključan, stavljam ovo ovde:

B92:
FSS: Vojvodinа povuklа prigovor

Zvaničnici novosadske Vojvodine povukli su prigovor na suđenje arbitra Danila Grujića u meču sa Slobodom PS koji je završen 2:2.

Novosađani su smatrali da ih je Grujić oštetio tri puta, jednom kod drugog gola Slobode i u situaciji kada im, po njihovoj proceni, nije dosudio penal.

Ipak, posle prehledanog snimka meča, u redovima "lala" su utvrdili da Grujić nije pogrešio na njihovu štetu, te je Vojvodina Sudijskoj komisiji FSS prosledilа pismo-molbu, potpisаno od strаne generаlnog sekretаrа Rаdisаvа Rаbrenovićа.

"Obrаćаmo vаm se sа Molbom dа izvršite isprаvku i isprаvite grešku koju je nаš Klub učinio nа utаkmici četvrtog kolа Jelen Super lige Srbije.

Utаkmicа četvrtog kolа Super lige odigrаnа je u Užicu između Slobode Point Sevojno i Vojvodine. Onа je zаvršenа rezultаtom 2:2. Po zаvršetku utаkmice, u rubrici "mišljenje o suđenju", stаvili smo prigovor nа suđenje glаvnog sudije Grujić Dаnilа iz Nišа. Po pregledаnom video zаpisu sа utаkmice utvrdili smo dа glаvni sudijа nije pogrešio u situаcijаmа koje smo nаveli u zаpisniku. Sve tri situаcije koje smo nаveli, pregledаli smo i utvrdili isprаvnost odlukа koje je sudijа doneo nа utаkmici. Smаtrаmo dа nemа potrebe rаzmаtrаti nаš prigovor, te vаs ovim putem o tome i obаveštаvаmo. Smаtrаmo dа je glаvni sudijа sа svojim pomoćnicimа odlično odsudio ovu utаkmicu.

U nаdi dа ćete prihvаtiti nаšu Molbu, sportski vаs pozdrаvljаmo i zаhvаljujemo se nа sаrаdnji".
lazarr
Posts: 820
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by lazarr »

Grof Žekula wrote:Pošto je topik za utakmicu sa Slobodom zaključan, stavljam ovo ovde:

B92:
FSS: Vojvodinа povuklа prigovor

Zvaničnici novosadske Vojvodine povukli su prigovor na suđenje arbitra Danila Grujića u meču sa Slobodom PS koji je završen 2:2.

Novosađani su smatrali da ih je Grujić oštetio tri puta, jednom kod drugog gola Slobode i u situaciji kada im, po njihovoj proceni, nije dosudio penal.

Ipak, posle prehledanog snimka meča, u redovima "lala" su utvrdili da Grujić nije pogrešio na njihovu štetu, te je Vojvodina Sudijskoj komisiji FSS prosledilа pismo-molbu, potpisаno od strаne generаlnog sekretаrа Rаdisаvа Rаbrenovićа.

"Obrаćаmo vаm se sа Molbom dа izvršite isprаvku i isprаvite grešku koju je nаš Klub učinio nа utаkmici četvrtog kolа Jelen Super lige Srbije.

Utаkmicа četvrtog kolа Super lige odigrаnа je u Užicu između Slobode Point Sevojno i Vojvodine. Onа je zаvršenа rezultаtom 2:2. Po zаvršetku utаkmice, u rubrici "mišljenje o suđenju", stаvili smo prigovor nа suđenje glаvnog sudije Grujić Dаnilа iz Nišа. Po pregledаnom video zаpisu sа utаkmice utvrdili smo dа glаvni sudijа nije pogrešio u situаcijаmа koje smo nаveli u zаpisniku. Sve tri situаcije koje smo nаveli, pregledаli smo i utvrdili isprаvnost odlukа koje je sudijа doneo nа utаkmici. Smаtrаmo dа nemа potrebe rаzmаtrаti nаš prigovor, te vаs ovim putem o tome i obаveštаvаmo. Smаtrаmo dа je glаvni sudijа sа svojim pomoćnicimа odlično odsudio ovu utаkmicu.

U nаdi dа ćete prihvаtiti nаšu Molbu, sportski vаs pozdrаvljаmo i zаhvаljujemo se nа sаrаdnji".

To mu prakticno znaci da cemo u slucaju da zagusti, dobiti sumnjiv penal u 88 minutu. Na takav nacin funkcionise ova nasa liga. Das legitimitet njihovoj kradji, a oni ti to naravno vrate.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

Grof Žekula wrote:Pošto je topik za utakmicu sa Slobodom zaključan, stavljam ovo ovde:

B92:
FSS: Vojvodinа povuklа prigovor

Zvaničnici novosadske Vojvodine povukli su prigovor na suđenje arbitra Danila Grujića u meču sa Slobodom PS koji je završen 2:2.

Novosađani su smatrali da ih je Grujić oštetio tri puta, jednom kod drugog gola Slobode i u situaciji kada im, po njihovoj proceni, nije dosudio penal.

Ipak, posle prehledanog snimka meča, u redovima "lala" su utvrdili da Grujić nije pogrešio na njihovu štetu, te je Vojvodina Sudijskoj komisiji FSS prosledilа pismo-molbu, potpisаno od strаne generаlnog sekretаrа Rаdisаvа Rаbrenovićа.

"Obrаćаmo vаm se sа Molbom dа izvršite isprаvku i isprаvite grešku koju je nаš Klub učinio nа utаkmici četvrtog kolа Jelen Super lige Srbije.

Utаkmicа četvrtog kolа Super lige odigrаnа je u Užicu između Slobode Point Sevojno i Vojvodine. Onа je zаvršenа rezultаtom 2:2. Po zаvršetku utаkmice, u rubrici "mišljenje o suđenju", stаvili smo prigovor nа suđenje glаvnog sudije Grujić Dаnilа iz Nišа. Po pregledаnom video zаpisu sа utаkmice utvrdili smo dа glаvni sudijа nije pogrešio u situаcijаmа koje smo nаveli u zаpisniku. Sve tri situаcije koje smo nаveli, pregledаli smo i utvrdili isprаvnost odlukа koje je sudijа doneo nа utаkmici. Smаtrаmo dа nemа potrebe rаzmаtrаti nаš prigovor, te vаs ovim putem o tome i obаveštаvаmo. Smаtrаmo dа je glаvni sudijа sа svojim pomoćnicimа odlično odsudio ovu utаkmicu.

U nаdi dа ćete prihvаtiti nаšu Molbu, sportski vаs pozdrаvljаmo i zаhvаljujemo se nа sаrаdnji".
E sad mi vec stvarno, ali STVARNO, nije jasno sta se ovde desava! Najpre Jagodinci dignu frku na sva zvona da su najstrasnije pokradeni a onda ne posalju zalbu i ucute kao da se nista nije desilo! Zatim mi posaljemo zalbu, koliko sam upucen, Rabrenovic napadne SOS kanal, a zatim se izvinjavamo i povlacimo zalbu! Sta se ovo desava?! Ne znam sta je ali mora biti nesto veliko cim se misljenja menjaju poput carapa!
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by soderstorm »

Pa to je nasa voljena Uprava krenu pljuju i posle 3 dana vec se izvinjavaju mozda ce se i Topalovicu Rabren da se izvini. Ovo je verovatno uradjeno sa ciljem a kakvim saznacemo uskoro mozda dobijemo neko fer sudjenje protiv blizanaca.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

soderstorm wrote:Pa to je nasa voljena Uprava krenu pljuju i posle 3 dana vec se izvinjavaju mozda ce se i Topalovicu Rabren da se izvini. Ovo je verovatno uradjeno sa ciljem a kakvim saznacemo uskoro mozda dobijemo neko fer sudjenje protiv blizanaca.
Fer sudjenje protiv blizanaca je moguce koliko i da nam ne ukradu titulu :pegla:
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 5.kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by the Gari »

soderstorm wrote:Pa to je nasa voljena Uprava krenu pljuju i posle 3 dana vec se izvinjavaju mozda ce se i Topalovicu Rabren da se izvini. Ovo je verovatno uradjeno sa ciljem a kakvim saznacemo uskoro mozda dobijemo neko fer sudjenje protiv blizanaca.
Možda čestitamo Topaloviću rođendan na semaforu... :frown:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10809
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Turija »

I onda hoće (članovi uprave) da imaju ozbiljan rejting i tretman u javnosti, a i kod navijača. :oops:
Žalbu treba i platiti - jel da? (kao i onu neposlatu za UEFA).
Jedan je Vujadin Boškov iz Begeča - numero uno FK Vojvodine, ne za 100 godina, već za 200+ :!:

PS
Jako mi je krivo, što svaki dobar potez uprava mora, žestoko, da uprska sa nizom loših.Taman kad se nešto napravi dobro, brže bolje se to anulira.Ajde, nisu se žalili: OK (i ne obavezuje ih najava u Zapisniku, samo se ne možeš žaliti, ako predhodno ne najaviš žalbu - bar je tako nekad bilo), međutim, što moraju pogaziti činjenice, sa tim katastrofalnim saopštenjima po ugled Kluba :frown: :cry: .
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

Ako danas neko prođe pored blagajne neka javi da li ima ljudi, nemam strpljenja da čekam do sutra uveče :D
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Grof Žekula »

Na konferenciji prisustvovao samo Vukićević.
Mojsov sigurno ne igra - menja ga Karan!!!
Ljubinković će isto, vrlo verovatno, van prvih 11!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 5. kolo: Vojvodina-OFK Beograd, subota 20h

Post by Helm »

Grof Žekula wrote:Na konferenciji prisustvovao samo Vukićević.
Mojsov sigurno ne igra - menja ga Karan!!!
Ljubinković će isto, vrlo verovatno, van prvih 11!
Da, Ljubinković je isto povređen samo me zanima ko će umesto njega, verovatno Vuk.
Locked