Press / Dnevnik: Samo Supić sve vreme na terenu

Samo Supić sve vreme na terenu14.12.2011. 22:37

Dnevnik(3)
Z

avršetak jesenje fudbalske polusezone u Jelen superligi usledio je prošlog vikenda. Kako to obično biva, sada je pravo vreme za sumiranje utisaka i rezultata koji su ostvareni. Ljubaznošću gospodina Dragana Čapelje iz FK Vojvodina, u prilici smo da čitaocima našeg lista ponudimo učinak igrača novosadskog superligaša, koji će, još jednom da podsetimo, zimovati na trećem mestu, iza lidera Partizana i Crvene zvezde. Uz to, Novosađani su se plasirali i u polufinale Kupa Srbije, takmičenje u kojem imaju najveće, pobedničke ambicije.

Vojvodina je u prvenstvu ostvarila skor od osam pobeda, šest remija i jednog poraza, uz gol razliku od 30:9. Crveno-beli su bili drugi najubojitiji tim (više golova postigao je Partizan - 36) i imali su drugu najbolju odbranu (manje golova primili s, takođe, crno-beli - 5). Prosečno su novosadski igrači postizali dva gola, a primali samo 0,6 pogodaka.
Tim trenera Dejana Vukićevića savladao je kod kuće Novi Pazar (3:0), OFK Beograd (2:0), Hajduk (4:0), Smederevo (2:0) i Borac (3:1), dok je u gostima bio bolji od Metalca (3:0), BSK Borče (4:0) i Crvene zvezde (2:0). Novosađani su remizirali kao domaćini u mečevima sa Radničkim 1923 (1:1) i Spartakom ZV (1:1), dok su na strani bod osvojili u duelima sa Slobodom Point (2:2), Jagodinom (1:1), Radom (1:1) i Javorom (0:0). Jedini poraz crveno-beli su zabeležili u susretu s Partizanom na „Karađorđu” (0:2).

Tokom jeseni samo je golman Nemanja Supić svih 1350 minuta proveo na terenu, pa je po tome vodeći na listi. Nastupe u 15 utakmica zabeležio je i Abubakar Oumaru (1344 minuta), a kapiten Slobodan Medojević nalazi se na trećem mestu (15 mečeva -1343 minuta). Slede: Branislav Trajković (14 - 1338), Miroslav Vulićević (13 - 1170), Daniel Mojsov (14 - 1164), Miroslav Stevanović (14 - 1083), Giorgi Merebašvili (13 - 1034), Brana Ilić (13 - 993), Vladan Pavlović (11 - 990), Milan Bojović (14 - 683) itd. Iz datog pregleda jasno se vidi da je Dejan Vukićević najviše na terenu držao postavu: Supić - Vulićević, Trajković, Mojsov, Pavlović - Medojević, Merebašvili, Stevanović - Ilić, Bojović, Abubakar. Dodajmo i podatak da su tokom jeseni 22 igrača nastupila u crveno-belom dresu.

Najbolji strelac bio je Brana Ilić sa sedam postignutih golova, a drugo mesto podelili su Abubakar i Bojović sa po pet golova. Miroslav Stevanović četiri puta je pogađao mrežu rivala, a Giorgi Merebašvili učinio je to u tri navrata. Po dva puta su precizni bili Petar Škuletić i Slobodan Medojević, a jedan gol postigao je Daniel Mojsov.

Što se asistencija tiče, po pet puta saigračima su za postizanje gola asistirali Merebašvili i Abubakar, a po tri puta to su učinili Bojović i Stevanović.

Najviše žutih kartona zaradili su Trajković (6), Merebašvili (5) i Medojević (4), dok je jedini crveni karton dobio Branislav Trajković u utakmici s Hajdukom u Novom Sadu (bio mu je to drugi žuti karton u tom susretu).

U Kupu igralo 17 igrača

U Kupu Dejan Vukićević je u tri odigrana meča šansu pružio 17-orici fudbalera. Svih 270 minuta odigrali su: Supić, Vulićević, Branković, Mojsov, Medojević i Abubakar.

Vojvodina je sva tri puta pobedila, postigavši četiri i primivši jedan gol - Donji Srem (1:0, Medojević), Inđija (2:1, Ilić i Merebašvili) i Javor (1:0, Abubakar).

Vesti
NIKOLA ČUMIĆ najbolji igrač sezone 2022/2023

Najbolji strelac tima, ponovo je i igrač sezone – u devetanest godina dugoj tradijiciji, NIKOLA ČUMIĆ je izabran za “Igrača sezone 2022/2023”, od strane navijača FK Vojvodine okupljenih oko Foruma i Sajta fkvojvodina.com! Kako su mu, sve do poslednjeg kola,...

Jovo Bosančić

Najdraži momenat mi je bio kada smo izbacili Mančester Junajted iz kupa. Igranje u Premijer ligi je bilo ostvarenje mog sna!