Press / Večernje novosti: Krenulo bez Stepanovića

Krenulo bez Stepanovića04.10.2009. 12:52

Večernje novosti(1)
S

TRELCI: Mrđa u 37, 42. iz penala i 48. i Aleksić u 67. minutu. Stadion: Omladinski na Karaburmi. Gledalaca: 500. Sudija: Stojanović (Niš) 7.
BSK: Džodžo 5, Milošević 5,5, Vukadinović 6, Žarković 6, Pejić 5 (od 46. Kajević 5,5), Radunović 5,5, Topić 6 (od 71. Cesarević -), Babić 5,5 (od 61. Đukić 6), Matić 5,5, Knežević 6, Alivodić 6.
VOJVODINA: Brkić 7,5, Vulićević 7, Kizito 7 (od 76. Gvozdenović -), Lovrić 7, Pleč 7,5, Medojević 7, Đurovski 6, Stjepanović 6 (od 54. Aleksić 8), Tumbasević 7, Tadić 7, Mrđa 8,5 (od 82. Hucišvili -).
Promena trenera u Vojvodini u prvi mah je donela rezultat. Posle poraza od Partizana i Crvene zvezde, uprava Novosađana smenila je Dragoslava Stepanovića, a s njegovim dosadašnjim pomoćnikom Zagorčićem na klupi sve su naplatili trećem beogradskom klubu - BSK na Karaburmi. Mnogo više rezultatski nego igrom, „lale“ su deklasirale novajliju u ligi i vratile se na pobednički kolosek - 4:0 (2:0).
Odavno u Superligi nije odigran čudniji meč. Više od sat vremena Vojvodina nije napravila pravu akciju za gol, a vodila je sa 3:0! Iako je BSK u prvih pola sata bio bolji tim i promašio dva zicera, Borčani su kardinalnim greškama na sredini terena poklonili pobedu gostima. Najpre je Mrđa posle jednog takvog kiksa domaćina i izborenog kornera nekako preturio loptu preko gol-linije za 1:0. Potom je golman BSK na ivici šesnaesterca oborio Tadića, a Mrđa pogodio sa penala za 2:0, da bi het-trik postigao posle neverovatne greške Miloševića, koji mu je dao loptu u noge da je sa 20 metara plasira u praznu mrežu.
Najlepši trenutak utakmice desio se u 67. minutu kada je Danijel Aleksić na ivici šesnaesterca iskosa levom nogom uhvatio volej i poslao ga u suprotni ćošak gola. Aplauze je dobio i od navijača BSK, jer se takva majstorija mora pozdraviti kako dolikuje.

CRNI FLOR
MEČ BSK - Vojvodina počeo je minutom ćutanja zbog tragične pogibije navijača francuskog Tuluza Brisa Tatona u Beogradu. Fudbaleri oba tima igrali su sa crnim trakama oko ruku, a na teren su pre starta utakmice izneli parolu „Fudbal protiv nasilja“.