Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Transferi

Post by Istocno stajanje »

Za sve one koji se nadaju da ce ovaj prelazni rok biti uspesan, samo neka procitaju intervju sa Zbiljicem pred prethodni prelazni rok. Tada je rekao kako nikog necemo dovoditi, da veruje u trenutni tim koji ce Rastavac uspesno predvoditi...
Sad opet kaze da cemo dovesti 4 igraca, a otici ce 5.
Nesposobni su, jednog napadaca ne mogu da nadju, a najavljuju kule i gradove.
Nego, prosao je 15. Jun, jesu poceli radovi na stadionu?
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Mislim da se preteruje u kritikama vezanim za transfer politiku.
Prošlo leto su stigli Čumić, UN, Traore, Carević, Baraye, NN, Malbašić. Realno najbolji prelazni rok sigurno poslednjih 10-15 godina. Neki od tih igrača su zablistali, neki nisu pružili maksimum ili smo mi imali prevelika očekivanja ali svakako ne možemo reći da je loše odrađen. Zimska doselekcija je bila lošija. Videćemo ovo leto.
Come on you Reds!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

1892 wrote: Sun Jun 18, 2023 1:55 pm Mislim da se preteruje u kritikama vezanim za transfer politiku.
Prošlo leto su stigli Čumić, UN, Traore, Carević, Baraye, NN, Malbašić. Realno najbolji prelazni rok sigurno poslednjih 10-15 godina. Neki od tih igrača su zablistali, neki nisu pružili maksimum ili smo mi imali prevelika očekivanja ali svakako ne možemo reći da je loše odrađen. Zimska doselekcija je bila lošija. Videćemo ovo leto.
+1
Dovoljno je pogledati tabelu za igrača sezone, većina su pojačanja.
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Transferi

Post by Istocno stajanje »

Ucinilo mi se da sam procitao da je proslo leto bio najbolji prelazni rok u poslednjih 15 god?!
Toliko je bio dobar da smo jedva peti bili na kraju. Da nam nije bilo uspeha blizanackih u evropi, to mesto ne bi vodilo u lk.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Voja wrote: Sun Jun 18, 2023 11:41 am Nego meni nije jasno kako ozbiljan klub dozvoli da mu isteknu ugovori najboljem igracu po misljenju navijaca i golmanu koji je branio najvazniji mec (polufinale kupa) u sezoni, i da te igrace pusti bez dinara. Preozbiljna je to neozbiljnost
Vojo ti kao da si prespavao celu zimu. Taj "najbolji igrač" je odbio da produži ugovor a odbio je i da ide u Rusiju. Umislio gospodin da je toliko dobar da će otići u ligu petice, možda? :P Za Nikolu mi je baš žao ali konkurencija je velika.
A možda uprava čita forum i videli da ti uvek imaš primedbe na Nikolu a ja na Veljka i da ne remetimo atmosferu u klubu i na forumu. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
srkins
Posts: 1463
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

Po meni je prosli letnji p.r. je bio ok zatecen je tim u rasulu koji je polu sezonu pre toga imao 5 pobeda i 11 poraza znaci tim po statistici za oko 10 mesto tako da ajde taj letnji je posluzio koliko toliko ali je problem nastao u zimskom gde nije dovedeno ono sto nam treba da su dovedena 2 igraca na pozicijama na kojima nam je skripalo mogli smo mi da budemo tu gde je Tsc a jos veci problem je sto se taj problem nastavlja i ovaj prelazni rok.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

srkins wrote: Sun Jun 18, 2023 3:14 pm Po meni je prosli letnji p.r. je bio ok zatecen je tim u rasulu koji je polu sezonu pre toga imao 5 pobeda i 11 poraza znaci tim po statistici za oko 10 mesto tako da ajde taj letnji je posluzio koliko toliko ali je problem nastao u zimskom gde nije dovedeno ono sto nam treba da su dovedena 2 igraca na pozicijama na kojima nam je skripalo mogli smo mi da budemo tu gde je Tsc a jos veci problem je sto se taj problem nastavlja i ovaj prelazni rok.
+1 :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Transferi

Post by Duplof »

Slažem se da su lošu odluku doneli zimus, ali zašto ponavljaju istu grešku? Kad će ovaj klub, a i ovo društvo, naučiti da rade pametnije nego ranije...?
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Istocno stajanje wrote: Sun Jun 18, 2023 2:33 pm Ucinilo mi se da sam procitao da je proslo leto bio najbolji prelazni rok u poslednjih 15 god?!
Toliko je bio dobar da smo jedva peti bili na kraju. Da nam nije bilo uspeha blizanackih u evropi, to mesto ne bi vodilo u lk.
Tako je. Na glasanju ovog foruma prva 4 mesta za igrača sezone su osvojila 4 letošnja pojačanja. Šta ti je tu nejasno? Peti smo bili zato što su i konkurentske ekipe pojačale rostere i ostavile iste trenere. Po broju osvojenih bodova, gol razlici, broju pobeda/poraza imali smo vrlo dobru sezonu.
Come on you Reds!
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Transferi

Post by Cane »

Staro je to pravilo i više nego jednostavno a kaže - koliko para toliko muzike. To se u potpunosti može preslikati na prelazni rok. Koliko znam, do ovog trenutka nismo prodali nikoga i po tom osnovu nam je prihod bukvalno 0 evra. Tako da, lepo je maštati ali realnost kaže da osim slobodnih igrača teško da možemo uopšte i pomišljati na dovođenje odnosno kupovinu koga drugog, barem za sada.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Duplof wrote: Sun Jun 18, 2023 3:55 pm Slažem se da su lošu odluku doneli zimus, ali zašto ponavljaju istu grešku? Kad će ovaj klub, a i ovo društvo, naučiti da rade pametnije nego ranije...?
Potpuno se slazem sa napisanim.

To je kljucni problem ovog prelaznog roka. I, ako ga ne rese u nekoliko preostaloh dana sa ozbiljnim pojacanjima, lose nam se pise u Evropi, ali i u domacem takmicenju.

Ponovo cemo se boriti za 5. mesto, a da li cemo uspeti, tesko je reci. Sokole se protiv Vose, skoro svi superligasi, jer bitno ne zaostaju igrackim kvalitetom za Vojvodinom. Tu su negde i Vozdovac i Napredak, verovatno i Radnicki, a i ekipe iz donjeg doma traze bod(ove) u utakmicama sa Vojvodinom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Istocno stajanje wrote: Sun Jun 18, 2023 2:33 pm Ucinilo mi se da sam procitao da je proslo leto bio najbolji prelazni rok u poslednjih 15 god?!
Toliko je bio dobar da smo jedva peti bili na kraju.
Da nam nije bilo uspeha blizanackih u evropi, to mesto ne bi vodilo u lk.
Jedno ne iskljucuje drugo. Mozda prelazni rok nije bio dovoljno dobar za ambicije kluba i navijaca a ipak objektivno da bude bolji od vecine prethodnih. Sto samo pokazuje kako se radilo u prethodnom periodu. Ajd' ja ne bih bas otisao 15 godina daleko ali barem od pumpadzijinog ulaska u klub recimo (koliko tome ima godina?)
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Transferi

Post by Istocno stajanje »

Tuzno mi je kad vidim da ima ovde forumasa koji kazu da je peto mesto uspeh. Jeste ako navijas za Surdulicu.
Pre 15 god smo doveli Mrdju, pa Abubakara... zna se kakvi su to golgeteri bili. Ovaj prelazni rok cu smatrati uspesnim samo ako dovedemo nekog takvog igraca.
Onda imamo situaciju da je ludi Lalat pre samo 3 godine doveo igrace(mozda i slabije od ovih sadasnjih), ali je covek uzeo kup sa tim igracima, tako da taj prelazni rok smatram uspesnim. U zadnjih 15 god, proslo leto bi bilo na nekom 10. ili 12. mestu po uspesnosti, sto neko rece gore su samo one dve godine pod pumpadzijom i ona pre dve godine.
I ono najvaznije, do prosle godine bi mozda i bio uspeh sam plasman u evropu, ali kada ti drugo i trece mesto donose jesen u evropi, prosto je neuspeh biti peti ili cetvrti.
Mora se odraditi ovaj prelazni rok kao nikada do sada!!! Ako misle dobro klubu, a vratilo bi im se desetostruko.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Cane wrote: Sun Jun 18, 2023 4:27 pm Staro je to pravilo i više nego jednostavno a kaže - koliko para toliko muzike. To se u potpunosti može preslikati na prelazni rok. Koliko znam, do ovog trenutka nismo prodali nikoga i po tom osnovu nam je prihod bukvalno 0 evra. Tako da, lepo je maštati ali realnost kaže da osim slobodnih igrača teško da možemo uopšte i pomišljati na dovođenje odnosno kupovinu koga drugog, barem za sada.
Apsolutno si u pravu, samo nejasno je da li su umesto dva igrača Novog Pazara(i dalje samo nagađanja) mogli dovesti jedno ozbiljnije ime? Leto je period kada slobodnih igrača raznih fela ima u izobilju. Ne očekuje se da nekog platimo 500 hiljada evra, ali mislim da svi očekuju slobodne igrače koji bi nas pogurali iole napred.

Što se tiče teme prethodnog prelaznog roka, osvrnuću se na upis jednog forumaša, da ne tražim ko je, koji je preneo info da u prvom timu nema igrača ispod 10.000 mesečno. Likovi koji su jedva dogurali do 5. Mesta inkasiraju 10.000 evra mesečno. Pa pre nekoliko godina, plafon je bio postavljen na 2000, pa smo imali veoma slične ako ne i bolje rezultate. Da li je u tom kontekstu neuspešan prethodni prelazni rok? Do, jebeno, jaja! Toliko neuspešan da bi neko morao odgovarati za isti.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Transferi

Post by 021 »

Svima treba da bude jasno da cilj ove uprave nije da naprave jaku i uspešnu Vojvodinu. Njihov osnovni zadatak je da Vojvodinu drže pod kontrolom, uz standardno pranje love, menadžerisanje i ugrađivanje. Školski primer kvislinške, okupatorske uprave.

Po uzoru na velikog mu vođu, Zbiljić neprekidno laže i razbacuje se velikim rečima ne bi li stvorio iluziju kako je on vizionar koji će od Vojvodine napraviti Barselonu. Lak je na obećanjima, ali dela ga demantuju. Za manje od godinu dana, sabotirali su sve što je moglo poslužiti kao odskočna daska da se klub podigne na viši nivo. Transfer politika je bila očajna, jer smo ostali bez dvojice najtalentovanijih mladih igrača (Majstorovića i Miloševića), i to na pozicijama na kojima smo najtanji, a sada ćemo izgleda i bez trećeg (Bukinca). Pored zvezde i partizana, i TSC i Čuka će nam uskoro postati nedostižni. Obezbeđivanjem grupne faze LE/LK, već u startu su u ogromnoj finansijskoj prednosti, a iskustvo igranja jakih utakmica u Evropi će im unaprediti ekipu i biti od pomoći kod dovođenja pojačanja, jer će igračima biti veći izazov da igraju tamo.

Dok se ne utvrdi vlasništvo nad klubom i izvrši reorganizacija upravljanja, Vojvodini nema spasa. Mislim da je to i jedina tema o kojoj vredi raspravljati na ovom forumu: kako izvršiti restrukturiranje kluba? Bez toga nemamo čemu da se nadamo.
Post Reply