Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Koliki bi tek bio prosek golova partizana da imaju neku filijalu u ligi?
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Post by laki »

Lala sa zapada wrote:Koliki bi tek bio prosek golova partizana da imaju neku filijalu u ligi?

:lol:

A na kojoj je utakmici sa nkp Traks rekao to? I kako si to cuo?
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Posto je ovo neka univerzalna tema meticu ovde tekst sa b92.
Trovali saigrače zbog nameštanja!

Pet godina nakon ‘Kalčopolija’ novi skandal sa nameštanjem mečeva uzdrmao je italijanski fudbal.

Igračima Kremonezea pronađeni su sedativi u krvi, Đuzepe Sinjori uplatio je 150.00 evra na tačan rezultat meča Inter – Leče (1:0).

Pored Sinjorija, koji je uhapšen u sredu i nalazi se u kućnom pritvoru, još sedam igrača je osumnjičeno za nameštanje mečeva.

Kristijano Doni, igrač Atalante je pod istragom, Vićenco Someze, igrač Askolija je u kućnom pritvoru, njegov saigrač Vitorio Miolući je takođe pod istragom, kao i fudbaler Koma Mauro Brešan i nekadašnji fudbaler Stefano Betarini. U zatvoru su igrač Beneventa Marko Paoloni i Antonio Belavista bivši fudbaler.

Sinjori je jedan od 28 osoba uhapšenih. Jedan od najboljih napadača Italije u poslednjih 20 godina je označen kao šef kriminalne grupe koja je sve organizovala. Policijska operacija je počela u Kremoni, a hapšenja su vršena širom Italije.

Osim duela Inter – Leče sumnja se da je namešteno još pet mečeva Serije B i čak 12 Serije C. Plasman u seriju A izborile su ekipe Atalante i Sijene, ali je taj plasman pod znakom pitanja jer su i oni umešani u ovaj skandal. Ista situacija je i sa ekipom iz Serije C Beneventom. Najviše je nameštala ekipa Kremonezea, čak četiri meča, policija nije javno otkrila i koji igrači ovog kluba su bili umešani, ali se zna da su radili za mafiju i drogirali saigrače koji nisu imali pojma o nameštanju.

Šestorici igrača ovog kluba su u krvi pronađeni sedativi i anti-depresivi kojima su ih trovali saigrači.
edit: Veliki Inter namesta utakmicu za 150 000evara oko toga se dize panika,policija ovo ono, a kod nas svako ko zeli direktno na tv-u gleda namestene utakmice i niko nista ne preduzima! Ma mi smo zreli za Kim Jong-ila
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Igraci bi trebali da igraju za one zemlje gde su poceli karijeru i gde su naucili da igraju. To sto savezi vijaju sunarodnike i strance po svetu da igraju za njih, je greska.

Na primer, u kosarci gomila zemalja, od Crne Gore do Rusije, nije sposobna da stvori krstenog plejmejkera. Umesto da ucine nesto sa strukom, da nadju resenje problema zasto ne mogu da stvore pleja, oni uvijaju nekog Amerikanca i misle da su time resili problem. Amer odigra jedno-dva prvenstva i ode a oni pleja nemaju i dalje.

Dovodjenje igraca sa strane, makar to bili i Srbi, je samo zamazivanje ociju. Za reprezentaciju Srbije trebaju da igraju oni koji su ovde odrasli i naucili fudbal makar bili i Indijci. Ako ova zemlja ne moze da proizvede 11 kvalitetnih fudbalera onda sa tim problemom treba da se suoci i da taj problem nekako resi a ne da lovi Srbe po Bosni, Nemackoj, Svajcarskoj,...
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Post by Tony Starks »

Mi možemo ovde da mlatimo praznu slamu i da pričamo da li treba ovako ili onako i ko za koga treba da igra, ali činjenica je: Srbi i Hrvati iz BiH tu državu ne osećaju kao svoju i ne vole je, ne navijaju za nju u sportovima i ne igraju za nju ako su dovoljno kvalitetni da igraju za Srbiju/Hrvatsku. Subotić, Kuzmanović, Krstajić, Milošević, Ćorluka, braća Kovač, Petrić su samo nekolicina od onih koji su umesto BiH iz koje su izabrali da igraju za Srbiju i Hrvatsku. Džaba priča da li tako treba ili ne treba, ne može njih niko da natera da igraju za državu za koju ne žele da igraju. Na kraju, za BiH igraju samo Bošnjaci + poneki Srbin ili Hrvat koji nije dovoljno kvalitetan da igra za Srbiju/Hrvatsku, tipa Darko Maletić i sl. :?

Ni Misimović nije baš neki primer, jer je i njemu Srbija bila prvi izbor i igrao je za mladu reprezentaciju Srbije iz koje ga je najurio naž visokouvaženi današnji selektor A reprezentacije, pa je Zvjezdan praktično iz revolta kasnije počeo da igra za BiH. Ništa protiv Zvjezdana, ali iskreno, ja da sam navijač BiH bilo bi mi glupo da toliko dižem u nebo i pravim legendu od igrača kome je moja zemlja bila samo rezervna varijanta.

Stevanović i Bilbija neka igraju za koga žele i gde osećaju da pripadaju, podržavam ih. Ali kapiram da im je obojici Srbija prva želja i da ukoliko dokažu da su kvalitetni za A selekciju Srbije i recimo stigne takav poziv, da bi ga oni prihvatili. Ja, kao navijač reprezentacije Srbije, bio bih vrlo srećan da vidim Miroslava Stevanovića u dresu Srbije. 8)
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Tony Starks wrote:
Bilo bi kul da ne iznosiš svoje lične stavove upakovane u neku paušalnu generalizaciju. Ako su ti Bilbija i Stevanović u oči rekli koja je njihova želja, u redu.
Image
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

kowalski wrote:
Tony Starks wrote:
Bilo bi kul da ne iznosiš svoje lične stavove upakovane u neku paušalnu generalizaciju. Ako su ti Bilbija i Stevanović u oči rekli koja je njihova želja, u redu.


Tony Starks je skroz korektno opisao realno stanje stvari. Ako se tebi ne svidja ta realnost, to je tvoj problem.
BiH je stvarno specificna drzava. Danas su u Seulu igrali Subotic i Trivunovic za Srbiju, a ne za tu BiH. Postoji cak i pesma nase brace Lesinara koja glasi "Titula nam ne treba jer Bosna nije nasa drzava..."
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Situacija je specificna samo zato jer je nekolicina igraca mozda u poziciji da bira. Zelje gledalaca sa njihovim izborom nemaju nikakve veze, a sto se mene tice sasvim mi je svejedno da li ce ti koji mogu da biraju, izabrati BiH, Srbiju, Hrvatsku ili Mijanmar.
Image
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Buca wrote: Ma mi smo zreli za Kim Jong-ila
:!:
Споменуо сам Мисимовића као леп пример. Човек је играо за нас и онда су му рекли да неће више играти. Исто имамо пример и Рамба, њега су звали да игра за Бразил, али је он одбио. Ко је испао паметнији, да се лако проценити.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8924
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

U reprezentacijama igraju drzavljani jedne drzave - nema tu veze sta je ko po etnickom poreklu, gde je rodjen ili da li je poceo fudbalom da se bavi u nekoj drugoj zemlji. Ako si drzavljanin (imas pasos) i ako nisi igrao za neku drugu reprezentaciju (zbog pravila FIFA koja zabranjuje takve "transfere") ti imas prava da nastupas za reprezentaciju.

U slucaju da neki igraci imaju vise pasosa (sto nije retko) i dovoljan kvalitet da budu interesantni za sve potencijalne reprezentacije zemalja ciji su drzavljani, oni ce obicno odabrati onu koja im je blize srcu bilo po nekim patriotskim afinitetima ili zato sto smatraju da ce tamo moci da steknu bolje sanse za profesionalnu afirmaciju i napredovanje.

I to je sva filozofija.
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Post by simicpk »

Jel igrao Mereba za Gruziju sad protiv Hrvatske?
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Post by soderstorm »

simicpk wrote:Jel igrao Mereba za Gruziju sad protiv Hrvatske?
Evo gledam nema ga ni u protokolu.
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

nboya wrote:Igraci bi trebali da igraju za one zemlje gde su poceli karijeru i gde su naucili da igraju. To sto savezi vijaju sunarodnike i strance po svetu da igraju za njih, je greska.

Na primer, u kosarci gomila zemalja, od Crne Gore do Rusije, nije sposobna da stvori krstenog plejmejkera. Umesto da ucine nesto sa strukom, da nadju resenje problema zasto ne mogu da stvore pleja, oni uvijaju nekog Amerikanca i misle da su time resili problem. Amer odigra jedno-dva prvenstva i ode a oni pleja nemaju i dalje.

Dovodjenje igraca sa strane, makar to bili i Srbi, je samo zamazivanje ociju. Za reprezentaciju Srbije trebaju da igraju oni koji su ovde odrasli i naucili fudbal makar bili i Indijci. Ako ova zemlja ne moze da proizvede 11 kvalitetnih fudbalera onda sa tim problemom treba da se suoci i da taj problem nekako resi a ne da lovi Srbe po Bosni, Nemackoj, Svajcarskoj,...
Srbi imaju pravo da igraju za srbiju, boli me briga gde su rodjeni.
User avatar
magistar cho
Posts: 181
Joined: Wed Jan 27, 2010 7:18 pm
Location: Liman

Post by magistar cho »

soderstorm wrote:
simicpk wrote:Jel igrao Mereba za Gruziju sad protiv Hrvatske?
Evo gledam nema ga ni u protokolu.
Grof je već jednom napisao - u svađi je sa selektorom Kecbajom! Realno - u onakvoj postavci, mogao bi da igra bar poluvreme!
North will prevail...
Post Reply