Live prenos Vosinih utakmica

User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1636
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Live prenos Vosinih utakmica

Post by ogi »

Dok smo caskali juce na chatu, prateci live prenos utakmice na sajtu Ferencvarosa, dosli smo do ideje da tako nesto i mi pokrenemo. Naime, ideja je sledeca:

- Nasao bi se program sa kojim se radi taj live prenos, znam da ga ima, koriste ga mnogi sajtovi,
- Live prenos bi se odrzavao sa firmanovisad.net sajta (stabilan i brz server),
- Ljudi koju su na utakmici bi mi slali sms svakih mozda 5 minuta, ili kad god se nesto zanimljivo desi, a posto imam brzu vezu to bi veoma brzo postavljao i to bi pratoci prenos brzo mogli da pogledaju
- Prenos bi se odrzavao kada Vosa gostuje, domace utakmice se prenose na TV-eu, radiju..
- Bilo bi idealno kada bi se mogao naci sponzor za kredite, ali dok se to ne desi, moglo bi nekoliko ljudi koji su na tekmi da salju, tj. da jedna osoba ne puknesve svoje kredite, nego da se to raspodeli.

Interesuje me da li bi podrzali ovako nesto i da li bi ucestovali u realizaciji live prenosa Vosinih utakmica. Pitanja, predlozi, kritike su dobro dosli.
Last edited by ogi on Mon Aug 29, 2005 4:37 am, edited 2 times in total.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

to bi bilo super a ljudima koji nemaju mogucnost da gledaju uzivo utakmice ovo bi sigurno mnogo znacilo.ja podrzavam ideju 100%
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post by Djumi »

Podrzavam ideju i finansijski :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ideja je super,ali mislim da to treba nekako drugacije (jeftinije) odraditi!!!!
Jer,Ogi da bi se poslao SMS tebi treba izdvojiti duplo vise novaca nego za SMS nekome ovde u Srbiji.Mislim da ovde ne bi bilo lose iskoristiti potencijale WAP sajta,jer bi to bilo daleko,daleko jeftinije... a gotovo da svi sada imamo telefone koji pruzaju podrsku za GPRS.Uz lepu najavu i reklamu LIVE prenosa,mislim da bi napravili bum.Razmislite o tome...
Npr. dok bi neko poslao Ogiju SMS za taj isti novac bi na WAP strani mogao postati oko desetak poruka...

I jos nesto,jako bitno,te LIVE prenose bi mogli da pratimo i u pokretu (znaci,ne bi morali cucati pred kompom)... a za one koji bi hteli da ih prate na kompu resenje bi bilo sledece,ode se na stranicu http://tagtag.com/site/index.php3 i u dnu ekrana postoji opcija USE TT-Emulator tu se ukuca WAP adresa Firminog sajta i prenos se prati na kompu.Ogi ti bi trebao samo dodati i opciju LIVE IZVESTAJI!!!!

Mislim da je ovo mnogo bezbolnije resenje!!!!
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Ja sam ZA

Post by Владика »

Ideja je super, tu narocito mislim za utakmice koje cemo igrati u C.G. Pracenje + chat je kombinacija za dobar provod i lakse gledanje utakmice. Mislim da bih razbio monitor kada sam video 3-2 da nisam bio na chatu.
Sad sta je Voja napisao valjda mi nikad nece biti jasno ali ako je jeftinije ja ga podrzavam. Nadam se da ce se naci razumevanje za ovu opciju i da ce klub a ne pojedinci skupiti snage da isprate celu akciju.
p.s. Sramota je za Novi Sad i nas klub da Fradi radi prenose prijateljskih a mi ponekad ni 2 dana ne mozemo da saznamo rezultat(setite se proslogodisnjeg turnira u Gradsici).
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Ideja je sjajna, a neka Ogi i Voja dogovore koncept koji im najvise odgovara, jer se dosta razumeju oko toga.

P.S. Ima ovde i onih ciji telefoni ne podrzavaju GPRS, ali od specijalnih funkcija tu su alarm i popularna igra "zmija" :lol:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Voja wrote:a za one koji bi hteli da ih prate na kompu resenje bi bilo sledece,ode se na stranicu http://tagtag.com/site/index.php3 i u dnu ekrana postoji opcija USE TT-Emulator tu se ukuca WAP adresa Firminog sajta i prenos se prati na kompu.
Probajte vec sada na ovaj nacin posetiti Firmin Wap sajt
Image
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Veoma dobar predlog, koji se jednostavno moze sprovesti u delo. Ja sam za.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

budababa wrote:Ideja je sjajna, a neka Ogi i Voja dogovore koncept koji im najvise odgovara, jer se dosta razumeju oko toga.

P.S. Ima ovde i onih ciji telefoni ne podrzavaju GPRS, ali od specijalnih funkcija tu su alarm i popularna igra "zmija" :lol:
Ja podrzavam GSP a GPRS i slicne institucije osudjem i javno ih se odricem.
Poruka za Kanadu je 7 din, pa bar amaterski mozemo da probamo vec sledecu utakmicu da odradimo? Nek nas se javi 10 i nek svaki posalje po dve poruke i dobicemo dobar i pravovremeni izvestaj, mada to mora da odradi klub!!! :evil:
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1636
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Hvala na dosadasnjem odazivu i podrsci.

Vojvodina ove jeseni igra 2 utakmice u gostima mesecno. Nekad i jednu. Znaci to ne zahteva toliko truda, vremena, a ni para. Uostalom..

Avgust - 2 tekme
Septembar - 1
Oktobar - 2
Novembar - 1
Decembar - 1

Sad mi je Voja javio da je slanje jedne sms poruke za Kanadu 8 dinara. E sad, recimo da za prenos jedne tekme treba 50tak sms poruka, to je 400 dinara po utakmici, 800 dinara za dve=14 dolara ili ti 10 evra. Zato sam spreman da podrzim ovu akciju i finansijski. Nece mi biti tesko odvojiti 5-10 dolara mesecno za SMS kredite i poslati Minji, podbari, kome god pa da se to ulozi za kredite.

Naravno, zamolio bih i Minju, kad procita ovo, da poprica za Cvetkom u vezi ove akcije, pa da i klub to podrzi. Evo i Djumi je spreman da pomogne finansijski, svaka Vam cast! Kad bi udruzili snage, meni to izgleda vrlo izvodljivo.

Mislio sam da prikupimo spisak od 10 dopisnika i tako bi na bilo kom gostovanju uvek imali po jednog izvestaca. Sta mislite?
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Što se tiče podrške, apsolutna.
Sad se treba iskonsultovati o modalitetu realizacije.Slažem se sa Vojom da to treba da bude što jeftinije, jer će, kako stvari stoje u Klubu, trošak snositi navijači i trener.Odlično je to Vojo sa WAP om.Mobilni je, uglavnom, uvek uz nas i sada velika većina korisnika ima modele sa GPRS opcijom, gde se usluga naplaćuje po količini prenetih podataka, a ne po provedenom vremenu na vezi.
Odlično bi bilo da ideja zaživi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1636
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Broj sms poruka zavisi od same utakmice, ako je dosadna bez sansi, normalno da se izvestaci nece cesto javljati. 50 poruka bi trebao da bude neki vrh, za jednu utakmicu. Od tih 10 izvestaca uvek ce biti barem 3-4, dok na gostovanjima po 1-2, uglavnom, upalice ovo, videcete :D
Last edited by ogi on Sun Jul 10, 2005 6:56 am, edited 1 time in total.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1636
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Neka mi se jave ljudi koji su zainteresovani da prenose, ili neka ostave poruku u ovom topiku.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Podrzavam akciju...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Na mene se moze racunati. Test bi mogli da napravimo 16.VII sa Zeljom?
Ogi, ja predlazem da ti vodis celu akciju(normalno ako ti vreme dozvoljava)! Amaterki jeste al da pocnemo pa mozda i nesto napravimo. Meni je problem sto tekmu posmatram sa severa tako da cete od mene dobijati vreme i ime igraca koji su bili u sansi,dobili karton ili dali gol!
Locked