Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Transferi

Post by severozapad »

Rus nije prošao test, nastavlja se jedna lepa tradicija da drzimo igraca neko vreme i na kraju ga ne uzmemo.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

severozapad wrote:Rus nije prošao test, nastavlja se jedna lepa tradicija da drzimo igraca neko vreme i na kraju ga ne uzmemo.
Skroz ocekivano od Lalatovica. Vec vidjeno sa Merijem i Pavkovim. Tad je morao biti stalno u timu Asceric, a sada Mrkaic, bez konkurencije.
Rus ima i obecavajuci CV, 23 godine , prosao omladinske reprezentativne selekcije, skolovan igrac u velikom klubu, pokazao kvalitet na probnim utakmicama, ali zauzeo bi rezervisano mesto jednom perspektivnom 29 godisnjaku bez CVja.
Mali Bogdanovic ce figurirati, kao alternativa, samo na papiru. Igrace nam Bojic cfora, kad ne bude mogao Mrkaic.
Velika je sramota Kluba sto zavlace te momke sa laznom probom u FKV i gube vreme.
Mene je stid takve Vojvodine i nikakav rezultat to ne moze da potre i izbrise.
Nije klub=rezultat. Klub je mnogo vise iznad toga. Je*** rezultat, ako obraz ne postoji, vec samo hajducija i otimacina. Onda smo isti kao i blizanci, a oni mi se gade zbog toga.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1109
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Transferi

Post by Cane »

Turija wrote:
severozapad wrote:Rus nije prošao test, nastavlja se jedna lepa tradicija da drzimo igraca neko vreme i na kraju ga ne uzmemo.
Skroz ocekivano od Lalatovica. Vec vidjeno sa Merijem i Pavkovim. Tad je morao biti stalno u timu Asceric, a sada Mrkaic, bez konkurencije.
Rus ima i obecavajuci CV, 23 godine , prosao omladinske reprezentativne selekcije, skolovan igrac u velikom klubu, pokazao kvalitet na probnim utakmicama, ali zauzeo bi rezervisano mesto jednom perspektivnom 29 godisnjaku bez CVja.
Mali Bogdanovic ce figurirati, kao alternativa, samo na papiru. Igrace nam Bojic cfora, kad ne bude mogao Mrkaic.
Velika je sramota Kluba sto zavlace te momke sa laznom probom u FKV i gube vreme.
Mene je stid takve Vojvodine i nikakav rezultat to ne moze da potre i izbrise.
Nije klub=rezultat. Klub je mnogo vise iznad toga. Je*** rezultat, ako obraz ne postoji, vec samo hajducija i otimacina. Onda smo isti kao i blizanci, a oni mi se gade zbog toga.
Nisam imao baš preterane volje duže vreme oglašavati se na forumu, ali sad se stvarno moram saglasiti s Turijom. Ovaj prelazni rok je zaista ispao smešniji od svake cirkuske predstave. Ne znam koji su sve akteri ovome doprineli ali sve deluje strašno farsično, a bojim se da bi i rezultati mogli biti samo logičan sled istoga. Gajiću, Lalatoviću, ili ko se već tu pitao i odlučivao, alal vam vera na urađenom poslu :frown:
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Transferi

Post by severozapad »

Dovodjenja igrača na probu prvo govori o nama samima, da ne možemo da procenimo nekoga na osnovu njegovih igara u klubovima pre nas ili da dovodimo krajnje sumnjive igrače. Dakle, priznajemo da sportski deo kluba veze nema i da ipak moramo sami da se uverimo jos jednom-nikad se nismo uverili.
Druga stvar je kakav samo negativan utisak mi saljemo u taj deo sveta odakle nam igrac dolazi na probu. Sigurno ne ide sa lepim utisima o sportskom centru nego ozlojeđen jer mu je vreme pojedeno u vreme prelaznog roka.
Ne želim da budem advokat fudbalerima (prezime ovog rusa nisam stigao ni da zapamtim) ali ovako se ozbiljan klub ne ponasa a mi imamo tu tradiciju, pa ne znam, jako dugo.
Ako već želite da proverite nekog igrača, ne pišite po medijima i ne dičite se time kao da su igrači zaista došli jer oni to nisu, verovatno nikada. Nego ne znam, povedite jedno par tih procenitelja na neku utakmicu, negde napolje ili ovde pa ga tako probajte.
Ne verujem da je trosak toga toliko veci od placanja jedno mesec/dva jednom igraču sve troškove a onda mu pokazati vrata.

Vrlo sam svestan da ne možemo dovesti Zlatana ali bih voleo da dovodimo igrače sa samo takvim stavom što se tiče probe. "Dopadam Vam se, nemate šta da me probavate" (njegova "proba" u Arsenalu). Samo sa takvim sklopom mi mozemo biti konkurentni.

I jos jednu stvar cu reci jer me jako nervira na koji nacin se nas klub odnosi prema tim momcima. Ako bilo koji trener, moze da kaze, nisam prosao cele pripreme, nije uigran tim i slicno, koji je onda rezon "proceniti" nekoga za bukvalno 2-3 nedelje. Gde je njegov period adaptacije i uklapanja?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8924
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Mi skauting nemamo. Nasoj struci menadzeri predloze igraca na nevidjeno, ovi ga prvi put vide kada on dodje na tu famoznu probu a da li ce biti angazovan ili ne to nije do njegovog ucnka na terenu, fudbalskog potencijala itd nego kako uspeju da se dogovore oko procenata. Ako mogu da vuku % od njegove plate (kao sto rutinski rade sa ovim 30+ anonimusima) bice potpisan, ako igrac ne pristane na to nece biti potpisan. I to je sva filozofija kako se radi u nasem klubu, nema tu takmicarskih interesa nego samo cisto finansijski i to ne za klub vec za pojedince.

I to je i glavni razlog zbog cega i dalje mislim da je Lalatovic katastrofa za klub, potpuno nevezano za rezultate na terenu i vestinu da motivise ekipu sto lik bez sumnje ima. Ali njegov nacin rada dugorocno vodi klub u finansijsku propast - olako se odricemo mladih igraca na kojima se u perspektivi moze zaraditi a gomilamo matorce sumnjivih kvaliteta s visokim platama koje nikome necemo prodati.

Mada, u sadasnjem odnosu snaga u klubu nije Lalat ni najgori medju svima njima...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/9264 ... -vojvodine" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Ne znam kako Lalatovic namerava do Evrope, s obzirom kako se drugi kandidati pojacavaju, a sa kojima imamo negativan bilans jesenas i kakav je bilans priprema u Beleku?
Moze lako da se desi da digne sidro, pre kalendarskog proleca?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Najvise me plasi to sto kaze da uvek na utakmicama u Beleku pokazuju ono sto vezbaju na treninzima :mrgreen:
Image
Danilo
Posts: 1017
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Transferi

Post by Danilo »

Abu u Napretku .
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Odakle je ovaj ispao sada majko moja :frown:.
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Samo sto se saznalo da je lalatovic oterao i Ezea bas je jasno nastala potreba da se zamaskrira ta njegova nezaobilazna nemogucnost rada sa strancima, pojavio se taj rus "kao" na probi i tacno kako se i moglo predpostaviti, covek nije dosao nizasta vise nego samo da izgubi jadan nedelju dana (i vise) najvaznijeg perioda pauze samo da bi nasu domacu javnost ubedio da je kao lalatovic zaista razmatrao mogucnost da ga uzme. Neki ga u ovom teranju stranaca opravdavaju, kazu da je jezik barijera, u vecini slucajeva se radilo o igracima koji barem znaju engleski, francuski, ali on valjda misli da njegove psovke nece ni rus da razume....

On to prikazuje kao neki patriotizam, stalno se moli, krsti, u intevjuima cesto insistira da istice svoj nacionalizam. Ali sto se konkretno posla tice, on nase klubove oslabljuje terajuci strance a za kumulus na kraju dovede hrvata.... Mislim, nemam nista protiv hrvata (sem onih koji podrzavaju oluju) ali da klub kao Vojvodina ima trenera koji mora da cisti ceo igracki kadar od stranaca jer trener ne zna sa njima da se sporazume a za kraj resenje nadje u dovodjenje hrvata, onda problem nije u klubu niti navijacima, niti igracima, vec jasno u treneru... Da se kojim slucajem Jugoslavija nije rasturila, lalatovic bi danas trenirao opstinsku ligu maksimum, i to pitanje.... Ali dzaba sve kad nam fudbal vodi savez koji upravo takve ljude stiti, savez koji odavno vise nije ono sto treba da bude vec obican staracki dom u kojem su okupljeni ljudi koji ce da garantuju ad barem u domacoj ligi ti donosaurui a i mladji ali isto limitirani, ce imati barem gde da izigravaju nesto.
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Danilo wrote:Abu u Napretku .
Da su doveli Abua, oprostio bih im ceo ovaj nakaradni prelazni rok. Kakvi kreteni!
Kup je nas!
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Ove zime je bilo baš dosta zanimljivih slobodnih igrača. Umesto njih mi dovodimo neke igrače za koje je i Gugl jedva čuo i koji će verovatno dobiti raskid ugovora već iduće leto.
Ili jednostavno Voždovac, Napredak, Rad i Borac iz Banja Luke imaju veću platežnu mož od nas?
Zar nismo mi mogli dovesti Zakarića koji je igrao sasvim solidno u Partizanu ili Kaluđerovića pre Mrkaića ili Stuparevića na pozajmicu?
Oumarua da i ne spominjem.
Nama ni mladi Rus koji ima iskustvo iz ruske Premijer lige ne odgovara.
User avatar
slanina
Posts: 817
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Transferi

Post by slanina »

Djisa wrote:
Danilo wrote:Abu u Napretku .
Da su doveli Abua, oprostio bih im ceo ovaj nakaradni prelazni rok. Kakvi kreteni!
Nikad se ne zna,možda i mi aktiviramo neku bombu,verovatno nekog propalog cigana ili grobara :mrgreen:
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Mnogo srpskih igraca se vraca iz inostranstva u Srbiju ili ide u neke slabije lige van Evrope.
Sve je to pokazatelj rada u Srbiji. Igraci odlaze nespremni za ozbiljan fudbal, a ovde su medijski vestacki napumpani visokim misljenjem o svom kvalitetu.
Pogledajmo samo Vojvodinu, sto nas najvise interesuje.
Sta su oni uradili na pripremama, a trener zadovoljan vidjenim ( jer sprovode njegove zamisli), dok navijaci ne vide nikakvu osmisljenu igru i akciju. Samo izbi loptu sto dalje, udri, ne daj, vijaj....i to bez pravog sprinta.
Gde takvi igraci mogu sutra igrati fudbal (tehnicki, takticki, fizicki)?
Dolaze bolji fudbaleri i iz Afrike i Azije. To znaci da je nas fudbalski kvalitet ispod njihovog, sto je nekad bilo nezamislivo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply